Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 15:23 #7901

  • ChobbyNS
  • ChobbyNS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Grad valjda treba da raste u širinu, meni ne deluje da se ovde tako radi. To novo naselje i limani nemaju problema s parkingom, bar koliko ja znam, i imaju solidno zelenila između zgrada.
Uporedi to s novom detelinarom i grbavicom i reci da je sve ok i da je to isto. Nemam ja ništa protiv da se gradi ali ne na ovaj način.
Drugar na novoj detelinari živi u zgradi koja ima 3 ulaza i oko 100 stanova, imaju možda 20 parking mesta, od toga je pola na ulici, praktično je javno, ima i možda 2 drveta ispred zgrade koja su pregažena jer se penju ljudi kolima po njima u nedostatku tog istog parkinga.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Re:RE: Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 15:25 #7902

  • VladaNS
  • VladaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 441
  • Primljenih Zahvalnica: 605
bngsk_ napisao/la:
Hajde da neki investitori imaju prednost u odnosu na ostale u gradu.
Hajde da taj investitor odjednom krene da barata ogromnim projektima, a do skoro gradio copy paste tipske zgrade svuda po gradu.
Hajde da na pitanje otkud vam ovakva zelena boja po fasadi, odgovor bude, do te boje smo dosli zdravom logikom, a realnost je da je tvorac boje za brend bio slucajni majstor na gradilistu.
Hajde da ne radite trailere za buduce komplekse u fazonu "jedan covek" i "od tvoraca toga i toga" kad ste na sebe navukli vec dovoljno negativnog marketinga.

Nije ok da vam unistavaju reklamni materijal, ali cini mi se da je ljudima dosta i da ce toga nazalost biti sve vise.
Da li su te parcele za projekte poklonjene ili kupljene od privatnih lica koji su dobili trazenu naknadu za to? Da li trrba da se pravdamo nekom zato sto dobro poslujemo? Odakle informacija da je boju i vizuelni identitet birao kako kazes majstor na gradilistu. Manite se ljudi kafanskih prica od likova sto sve provereno znaju...

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 15:27 #7903

  • VladaNS
  • VladaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 441
  • Primljenih Zahvalnica: 605
bngsk_ napisao/la:
Hajde da neki investitori imaju prednost u odnosu na ostale u gradu.
Hajde da taj investitor odjednom krene da barata ogromnim projektima, a do skoro gradio copy paste tipske zgrade svuda po gradu.
Hajde da na pitanje otkud vam ovakva zelena boja po fasadi, odgovor bude, do te boje smo dosli zdravom logikom, a realnost je da je tvorac boje za brend bio slucajni majstor na gradilistu.
Hajde da ne radite trailere za buduce komplekse u fazonu "jedan covek" i "od tvoraca toga i toga" kad ste na sebe navukli vec dovoljno negativnog marketinga.

Nije ok da vam unistavaju reklamni materijal, ali cini mi se da je ljudima dosta i da ce toga nazalost biti sve vise.
I negativan marketing je kada ti je proizvod los i sve sto se tice njega, a ne kada te tendeciozno pljuju likovi "proverenim" informacijama.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 15:30 #7904

  • bngsk_
  • bngsk_'s Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 16
  • Primljenih Zahvalnica: 9
Sto se tice boje, neki Vlada iz Galensa, koji je tad radio prodaju, mi rekao te davne 2013. godine kad sam obilazio zgradu koju ste tada gradili na uglu Svete Kasapinovica i Cankareve :) Ali ok, mozda je kafanska prica...
Poslednja izmena: 20 jun 2018 15:32 od bngsk_.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 15:30 #7905

  • VladaNS
  • VladaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 441
  • Primljenih Zahvalnica: 605
ChobbyNS napisao/la:
Grad valjda treba da raste u širinu, meni ne deluje da se ovde tako radi. To novo naselje i limani nemaju problema s parkingom, bar koliko ja znam, i imaju solidno zelenila između zgrada.
Uporedi to s novom detelinarom i grbavicom i reci da je sve ok i da je to isto. Nemam ja ništa protiv da se gradi ali ne na ovaj način.
Drugar na novoj detelinari živi u zgradi koja ima 3 ulaza i oko 100 stanova, imaju možda 20 parking mesta, od toga je pola na ulici, praktično je javno, ima i možda 2 drveta ispred zgrade koja su pregažena jer se penju ljudi kolima po njima u nedostatku tog istog parkinga.
A da li mislite da su investitori proizvoljno gradili zgrade kako su hteli ili po nekom usvojenom planu koji je donesen pre 20 godina? Pa da nije projektovano kako je definisano u planu ne bi mogao da dobije gradjevinsku dozvolu. Nemojte da nacinjete teme za koje niste u materiji.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 15:32 #7906

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
VladaNS napisao/la:
ChobbyNS napisao/la:
Nisam stručan da ocenim šta su uređene a šta neuređene zelene površine ali iz ugla prosečnog čoveka mi se ne dopada na šta grad liči. Ja ovde živim od rođenja pa mogu da uočim razliku u odnosu na nekog ko se doselio pre 2, 3 ili 5 godina pa mu je ok da je beton dokle pogled seže.
Ja sam takodje rodjeni novosadjanin, u moje vreme se gradilo novo naselje na ledini (gle cuda kompletno od betona, limani (iskljucivo od betona). Zgrade u kojima vecina vas zivi su gradjene na nekoj ravnoj povrsini ili je porusena neka kuca, pitam se od kog materijala.. a da, od betona naravno... investitor napravi zgradu bez parkinga, da li nekog tera da kupi stan u toj zgradi? Da li ga je neko naterao? Grad krene da pravi garazu u centru-pobuna! Krene da gradi garazu na limanu-pobuna! Krene da pravi park izmedju detelinare i naselja-pobuna. Fale vrtici ali ne moze tu da se gradi. Fale skole, a zasto bas tu. Investitor na privatnoj parceli krene da gradi kompleks sa garazama i parkovskim prostorom-pobuna! Ja stvarno ne mogu vise da demistifikujem novosadjane...

Isara lik necije privatno vlasnistvo, nesto sto je neko platio i to je normalno. Ajde da vidim da li bi bilo normalno da razbije ili isara vas auto, da li biste ga opravdali, boze moj coveku smeta izgradnja zgrada... gde vam je tu logika?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Da li je realno da vase "gardene" sa par kvadrata zelene povrsine na hiljade kvadrata betona i cigli poredis sa Novim Naseljem i Limanima iz tog "tvog" vremena? :facepalm:

Da ne pricamo o tim "privatnim parcelama" i nacinima na koje "investitori" dolaze do njih..

Teska smejurija...
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, Duja, bngsk_, Alibunar, Talični Tom

Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 15:33 #7907

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3423
  • Primljenih Zahvalnica: 9084
bngsk_ napisao/la:
Hajde da taj investitor odjednom krene da barata ogromnim projektima, a do skoro gradio copy paste tipske zgrade svuda po gradu.

Meni je ovo boldovano najveći mindfuck u celoj Galens priči, tj to što i dalje piče c/p bez obzira da li je u pitanju Detelinara, Somborski bulevar ili Kej.
A objašnjenje da NS nije u stanju da svari inventivniju materijalizaciju je u najmanju ruku uvredljivo.
Uništavanje imovine osuđujem, naravno.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 15:33 #7908

  • VladaNS
  • VladaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 441
  • Primljenih Zahvalnica: 605
bngsk_ napisao/la:
Neki Vlada iz Galensa, koji je tad radio prodaju, mi rekao te davne 2013. godine kad sam obilazio zgradu koju ste tada gradili na uglu Svete Kasapinovica i Cankareve :)
Boju sam odabrao licno ja, ako te bas zanima, za prvu zgradu koja je radjena 2006.godine u Mise dimitrijevica. Taj isti Vlada sto je radio prodaju tada. Nikakav majstor ili slucajni odabir. I sada mi reci kakve veze ima boja fasade sa celom ovom temom?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 15:35 #7909

  • VladaNS
  • VladaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 441
  • Primljenih Zahvalnica: 605
Delija napisao/la:
VladaNS napisao/la:
ChobbyNS napisao/la:
Nisam stručan da ocenim šta su uređene a šta neuređene zelene površine ali iz ugla prosečnog čoveka mi se ne dopada na šta grad liči. Ja ovde živim od rođenja pa mogu da uočim razliku u odnosu na nekog ko se doselio pre 2, 3 ili 5 godina pa mu je ok da je beton dokle pogled seže.
Ja sam takodje rodjeni novosadjanin, u moje vreme se gradilo novo naselje na ledini (gle cuda kompletno od betona, limani (iskljucivo od betona). Zgrade u kojima vecina vas zivi su gradjene na nekoj ravnoj povrsini ili je porusena neka kuca, pitam se od kog materijala.. a da, od betona naravno... investitor napravi zgradu bez parkinga, da li nekog tera da kupi stan u toj zgradi? Da li ga je neko naterao? Grad krene da pravi garazu u centru-pobuna! Krene da gradi garazu na limanu-pobuna! Krene da pravi park izmedju detelinare i naselja-pobuna. Fale vrtici ali ne moze tu da se gradi. Fale skole, a zasto bas tu. Investitor na privatnoj parceli krene da gradi kompleks sa garazama i parkovskim prostorom-pobuna! Ja stvarno ne mogu vise da demistifikujem novosadjane...

Isara lik necije privatno vlasnistvo, nesto sto je neko platio i to je normalno. Ajde da vidim da li bi bilo normalno da razbije ili isara vas auto, da li biste ga opravdali, boze moj coveku smeta izgradnja zgrada... gde vam je tu logika?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Da li je realno da vase "gardene" sa par kvadrata zelene povrsine na hiljade kvadrata betona i cigli poredis sa Novim Naseljem i Limanima iz tog "tvog" vremena? :facepalm:

Da ne pricamo o tim "privatnim parcelama" i nacinima na koje "investitori" dolaze do njih..

Teska smejurija...
Par kvadrata zelene povrsine? 2000m2 u gardenu, preko 3000m2 u KP? Sta je sa vama ljudi?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Re:RE: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 15:37 #7910

  • bngsk_
  • bngsk_'s Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 16
  • Primljenih Zahvalnica: 9
Pa ima veze ako posmatras u relaciji sa tim da ste do skoro, do Pupinove palate, radili jedne te iste zgrade svuda po gradu, sa vasim prepoznatljivim brendom.
Kako to da se na Pupinovu palatu nije stavila brend boja?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 15:38 #7911

  • Slv
  • Slv's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 18
  • Primljenih Zahvalnica: 34
@VladaNS
Da li se planira obnova i prosirenje Kraljevic Marka do KP? Ono je jako uska ulica za novih 500 automobila koji ce svako jutro izlaziti iz KP garaza.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 15:39 #7912

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Ovo je 2000 m2 zelene povrsine? :)





Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 20 jun 2018 15:42 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Re:RE: Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 15:42 #7913

  • VladaNS
  • VladaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 441
  • Primljenih Zahvalnica: 605
Slv napisao/la:
@VladaNS
Da li se planira obnova i prosirenje Kraljevic Marka do KP? Ono je jako uska ulica za novih 500 automobila koji ce svako jutro izlaziti iz KP garaza.
To pitanje je za urbaniste, ne za Galens.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Slv

Re:RE: Re:RE: Re:RE: Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 15:43 #7914

  • VladaNS
  • VladaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 441
  • Primljenih Zahvalnica: 605
Delija napisao/la:
Ovo je 2000 m2 zelene povrsine? :)





Jel treba da posaljem geodetski premer sa tacnom povrsinom? Koliko ti cenis da tu ima kvadrata? 50?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Re:RE: Re:RE: Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 15:44 #7915

  • VladaNS
  • VladaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 441
  • Primljenih Zahvalnica: 605
VladaNS napisao/la:
Delija napisao/la:
Ovo je 2000 m2 zelene povrsine? :)





Jel treba da posaljem geodetski premer sa tacnom povrsinom? Koliko ti cenis da tu ima kvadrata? 50?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Pretpostavljam da to i nije zelenilo, nego fatamorgana...

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Re:RE: Re:RE: Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 15:47 #7916

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Ne, to je dobar vic ;)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 15:58 #7917

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Nacuo sam da treba da se rusi poslednja kuca i zida objekat u S. Musica kod Macchiato fax, zna neko nesto o tome mozda?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Re:RE: Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 16:30 #7918

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
VladaNS napisao/la:
Jel treba da posaljem geodetski premer sa tacnom povrsinom? Koliko ti cenis da tu ima kvadrata? 50?

Mozes da zakacis taj geodetski premer ovde - a uopste i ne moras, posto ljudi imaju svoje oci, pa mogu lagano i u katastru i na mapama (satelitskim snimcima) sa ucrtanim parcelama da provere kolika je uopste velicina parcele 5000/1 u katastarskoj opstini Novi Sad 1 - 4661 m2, kao i da vide satelitski snimak te parcele, pa da bez problema procene da nema teoretske sanse da je pomenuta "zelena" povrsina i blizu pomenutih 2000 m2.

Zasto uopste imas potrebu da izneses te totalno netacne podatke?

katastar.rgz.gov.rs/knwebpublic/PublicAccess.aspx
www.mapanovisad.rs/mapserver2015/nsmaps/
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 16:32 #7919

  • Teki
  • Teki's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 590
Ćirila i Metodija, kod kružnog toka:





Prešernova:



Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sasar, Blavak, valjan

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 jun 2018 16:57 #7920

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8975
Ilke napisao/la:
Nacuo sam da treba da se rusi poslednja kuca i zida objekat u S. Musica kod Macchiato fax, zna neko nesto o tome mozda?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Da, investitor je konacno uspeo da kupi i taj plac. Isti covek sto je radio sve te zgrade okolo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru