Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 08 mar 2018 17:30 #7361

  • Klon
  • Klon's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 140
  • Primljenih Zahvalnica: 77
Modenina zgrada u Strazilovskoj je prelepa,moderno komncipirana sa elementima starogradnje. To što postoji slična zgrada u bg nema veze.. Većina zgrada npr na Detelinari su na isti fazon samo druge boje. Nego,ko može da mi kaže zašto gradnja stoji u Kopernikovoj i ko je Investitor?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Zex021

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 08 mar 2018 18:42 #7362

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Investitor je neki "levi" - imas u ovoj temi slike "table" sa svim podacima. Potrazi medju porukama tamo negde iz 2015. godine.

A zasto se toliko tegli - pojma nemam. 99% su finansije, mada je i to cudno jer svi uspeju da uvaljaju dovoljno stanova da mogu da zavrse zgradu.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 09 mar 2018 00:20 #7363

  • Zex021
  • Zex021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 174
  • Primljenih Zahvalnica: 252
@IC bravo na izboru stana. Zgrada izgleda jako jako lepo, zaista lepa promena gledajuci stancovanje sve istih izgleda zgrada, izgubili ideju oko boje fasadi pa poceli da se utrkuju ko ce lepse da je osvetli..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 09 mar 2018 06:45 #7364

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
Novajlija napisao/la:
Aaaahahahha koja naša zgrada novogradnje vas podseća na ovo iz Beograda? Njihova je građena u periodu 2013/14. Em što su obe odvratne, ova u Ns ispade još i plagijat :rofl: Mada kad se zapitam možda je u pitanju ista firma samo pod drugim imenom u Bg.




Koliko znam, investitor zgrade na slici je Dejan Stankovic. Inace, ranije dok sam prolazio pored nje, video sam da je otpalo parce fasade u obliku ploce 50 x 50 cm. Toliko o kvalitetu instant materijala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 09 mar 2018 12:58 #7365

  • Kosta
  • Kosta's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 39
  • Primljenih Zahvalnica: 273
Branka Bajica, Tehnogradnja - Sajam Kompleks.

Priprema terena za trecu zgradu skoro gotova. Ostalo je srusiti ostatak restorana Travica (i pecenjaru). :)



Druga skoro gotova.



Iskreno, mislio sam da ce mi smetati sto su mi zgradama blokirali pogled na frusku goru, medjutim, ulica je dobila na zivotu i zaista sve lepse i lepse izgleda. Uslikano pre mesec dana (bez filtera).

Poslednja izmena: 09 mar 2018 13:10 od Kosta. Razlog: Dodata fotografija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, ranko su ns, kasko, cipacar, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, drazesnaSkorpija, das ivon, Zex021, Novajlija, sasar, Oniks, Blavak, Bogdus, Posmatrac, Mikins, Light i ovaj član ima 4 ostalih zahvalnica

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 09 mar 2018 14:32 #7366

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 436
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Parking oko sajma će biti ozbiljan problem, neke informacije kruže da će sajam svoje zemljište iznajmljivati stanovnicima okolnih zgrada. Inače cena metra kvadratnog za parking prostor divlja u gradu, ne garažnog mesta, nego kvadrat obeleženog prostora. Dijagoninvest u Čmelika 800e/ m2, Slavijacoop 1000e/m2, Modena 1200e/m2 itd...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 09 mar 2018 14:55 #7367

  • Kosta
  • Kosta's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 39
  • Primljenih Zahvalnica: 273
Parking oko sajma će biti ozbiljan problem, neke informacije kruže da će sajam svoje zemljište iznajmljivati stanovnicima okolnih zgrada. Inače cena metra kvadratnog za parking prostor divlja u gradu, ne garažnog mesta, nego kvadrat obeleženog prostora. Dijagoninvest u Čmelika 800e/ m2, Slavijacoop 1000e/m2, Modena 1200e/m2 itd...

Kod mene u ulici je vec sad haos za vreme sajma. Pogotovo jer smo u sistemu naplate za vreme trajanja sajamskih manifestacija, te su sve okolne ulice popunjene. Na svu srecu, sve tri zgrade imaju parking garaze, i parking mesta u ulicama izmedju i iza njih, te se nadam da ce situacija biti bolja nego do sad.
Poslednja izmena: 09 mar 2018 15:04 od Kosta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 09 mar 2018 15:11 #7368

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Starine Novaka

Banatska


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Poslednja izmena: 09 mar 2018 15:56 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, mrnjavi, Duja, das ivon, sasar, Oniks, Blavak, Posmatrac, Light, valjan, AeroDron

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 09 mar 2018 16:22 #7369

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Adice, kompleks Dijagonale Espro se i dalje širi




Još jedan kompleks, slučajno sam uočio




Random zgrade po Adicama






Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Poslednja izmena: 09 mar 2018 16:24 od Novajlija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, limanac, kasko, mrnjavi, Duja, das ivon, sasar, Oniks, Blavak, Posmatrac, Light, valjan, AeroDron, Kasper

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 09 mar 2018 16:26 #7370

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
BPP



Kotorska



Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Poslednja izmena: 09 mar 2018 16:27 od Novajlija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, kasko, mrnjavi, das ivon, sasar, Oniks, Blavak, Mikins, Light, valjan, AeroDron

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 09 mar 2018 23:32 #7371

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4878
  • Primljenih Zahvalnica: 8063
TurboMaximus napisao/la:
IC napisao/la:
Kako izgledaju ostale zgrade u gradu? Kako izgleda većina zgrada koje su podigli razni investitori po gradu. Pogledajte zgrade Dinamike (do ove poslednje Birčanin koja je meni lepa) ostalo blagi užas, od kolor šema do fasada i celokupnog izgleda... Galens, ne računajući Kraljev park i Pupinovu pravi sve na isti fazon. Znači OK je kada imaš 30 svojih kopija a loše je kada postoje 2 ili 3 ali različitih investitora? Ok svako ima pravo na mišljenje naravno... Mislim da je jako teško biti imun na ideje danas, pogotovo što je sve na izvolte, misliš da ta zgrada u BG-u nije ničija kopija, da arhitekta nije gledao šta se na taj fazon zida u svetu?

Mene podseća na američka seljačenja. Znamo s koliko stila i ushićenja se laćaju istorijskih (ne samo) fasadnih motiva.

Što se tiče ostalih genija i investitora koji su nas počastili svojim arhitektonskim delima, rado bih im dao po sendvič u jednom smeru. Ne znam da li u gradu postoji i desetak stambenih novogradnji boljih od ružnog, bezličnog, običnog, nezanimljivog, rutinskog, a ima i komičnog.
Klon napisao/la:
Modenina zgrada u Strazilovskoj je prelepa,moderno komncipirana sa elementima starogradnje. To što postoji slična zgrada u bg nema veze.. Većina zgrada npr na Detelinari su na isti fazon samo druge boje.

Krenuo sam da napišem jedan poduži post, pa sam ga obrisao. Evo ga sad drugi.
Hteo sam da svoje viđenje argumentujem tehnički sa obrazlaganjem upotrebe tj. nastanka i smisla svakog elementa fasadne plastike koju su ovde koristili, ali je to krenulo da mi oduzima baš puno vremena koje trenutno nemam. Post bi bio još duži.

Elem, lepota može biti subjektivna stvar, kad se radi o izboru pločica za kupatilo, prekrivača za kauč, partnera, psa, auta i svega ostalog što je samo za ličnu "upotrebu".

Javna lepota tj. estetika objekta na javnom mestu nikako ne može biti podložna subjektivnoj oceni.

Nemam predstavu u kojoj meri i na koji način forumaši mogu da sagledaju celinu objekta jer se posle formalnog obrazovanja u struci, način posmatranja se za mene promenio.

Par zapažanja koja dalje mogu obrazlagati ako je potrebno:

1. Objekat je akcentovan visinski na mestu koje nije urbanistički opravdano. Istu zamerku npr. imam i za "Pupinovu Palatu". U uličnoj matrici grada postoji nešto što se zove fokalne tačke. To su mesta oštrih uglova, centralna mesta trgova, izdvojene lokacije za slobodno stojeće objekte, klasteri visokih poslovnih objekata i slično. Takva mesta su prirodna za izvođenje objekta koji se izdvaja visinskom regulacijom. Osim očiglednih primera dobro postavljene zgrade pošte, i u samoj ulici Maksima Gorkog se može zapaziti takav objekat, na uglu sa ulicom Vojvode Mišića. Ovaj objekat nije smeo toliko da štrči. Efekat čardaka ni na nebu ni na zemlji dodatno je istaknut erkerizacijom celog objekta.

2. Proporcijski nesklad. Komentar o neskladu se odnosi koliko na ceo objekat toliko i na nesklad među arhitektonskim elementima. Obratite pažnju na gornje linije prozora, pa na veličine otvora na fasadi i njihov raspored. Ovakva "igra" je nedopustiva čak i u postmoderni, koja je vrlo slobodno tretirala elemente istorijskih stilova. Već sam pominjao neprirodne proporcije tj. spratne visine od 2.60 i upotrebu stilskih elemenata. Na toj visini sprata prosto nema mesta za ozbiljno razvijanje stilske fasade, bar ne na ovaj način na koji je pokušano.



3. Nepoznavanje elemenata stila i njihove upotrebe. Mogu da stanem u odbranu arhitekte koji je imao nezgodan projektni zadatak donekle, ali ne do kraja.
Kakvi su to timpanoni na prozorima, i zašto imaju različite proporcije? Odakle idu pilastri, dokle, šta nose? Čemu služi rustikacija na fasadi? Zašto ne postoji "ugaono kamenje" na obe strane objekta?
Odakle nekome ideja da pravi ugaoni prozor na zgradi sa "klasičnim" stilskim elementima? Zašto dentili ne postoje na svim atikama objekta ako već postoje iznad cele galerije prizemlja objekta?
Šta predstavljaju ogradice od kovanog gvožđa? Da pogađam koja je osnovna ideja, rekao bih neka secesija (art-nuvo), ali kakve to veze onda ima sa neoklasičnim pokušajem fasadiranja?

4. Nedostatak hijerarhije. Neka se igramo stilom, ali hajde onda da nađemo kvalitetan uzor.
Šta je na ovom objektu najvažnije? Imamo centralnu masu koja je relativno ujednačena, i koja je ispala iznad prizemlja (to je onih dozvoljenih 60cm ili kako se već urbanistički tumači "arhitektonsko akcentovanje". Pored imamo dva neuravnotežena boka, od kojih desni gubi na težini (umesto pune fasade se pojavljuju lođe) a levi preživljava aritmično "igranje sa masama".

5. Nepoznavanje pravila kompozicije. Ovo podrazumeva sve već nabrojane stvari + neumeće akcentovanja vertikala, nedostatak osećaja za ritam i odnos masa.

Pretpostavljam da objekat nije trebalo da bude cinični komentar tranzicionog pokušaja arhitekture, već razrada projektnog zadatka, i po meni je neuspela.
Žao mi je što Modena nije nastavila onako kako je krenula jer su im objekti izgledali pristojno a ovaj to nije.

Neću uopšte ulaziti u kvalitet izvođenja, verujem da je iznad novosadskog proseka.

I, Turbo, ne bih se složio za Amere, oni imaju daleko razvijeniju i bolje strukturiranu estetiku.
Na sledećem pivu ti mogu obrazložiti ovo, već neko vreme čitam o njihovoj arhitekturi. Jasno mi je zašto prosečnom Evropljaninu to liči na izopačenje klasične arhitekture, ali je ta arhitektonska transmutacija izvedena spretno i elaborirano.
Ova naša nije.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 09 mar 2018 23:36 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, solimns, Buck, limanac, neusatz!, mrnjavi, Sasa, Duja, TurboMaximus, drazesnaSkorpija, das ivon, Kosta, Novajlija, sasar, Blavak, Light, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, AeroDron i ovaj član ima 3 ostalih zahvalnica

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 mar 2018 02:01 #7372

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 436
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Posto je Modena u Strazilovskoj useljena i dobila upotrebnu dozvolu predlazem da ukoliko ima potrebe za tim tema oko nje bude prebacena na drugo mesto na forumu, a da se ovde bavimo gradilistima u NS-u...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 mar 2018 11:11 #7373

  • Teki
  • Teki's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 590
Srušena kuća i započeto kopanje temelja u Jerneja Kopitara 13. Investitor: Ivan Milenković

Za sad nema nikakve table, a na podatak o investitori sam slučajno naleteo na sajtu koji je neko ovde ostavio sa građevinskim dozvolama.
Kada ponovo budem u prolazu, slikaću.

Takođe, sprema se još jedna zgrada i u Bolmanskoj. Zaboravih ko je investitor.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: das ivon, Novajlija, Blavak

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 mar 2018 11:30 #7374

  • Assia
  • Assia's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 25
@Dukelander

Hvala na ovakvim i sličnim postovima. Zanimljivo je videti kako na oko amateru dopadljivu zgradu vidi školovan arhitektekta.

Meni a verujem i drugim pratiocima foruma bilo bi interesantno videti više ovakvih edukativnih postova, ali i na temu ne samo šta ne valja nego i šta je dobro i kreativno uradjeno.

Ako ne u ovoj temi, možda otvoriti novu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Sasa, Kosta

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 mar 2018 15:05 #7375

  • Gordd
  • Gordd's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 117
  • Primljenih Zahvalnica: 95
Kosta napisao/la:
Branka Bajica, Tehnogradnja - Sajam Kompleks.

Priprema terena za trecu zgradu skoro gotova. Ostalo je srusiti ostatak restorana Travica (i pecenjaru). :)



Druga skoro gotova.



Iskreno, mislio sam da ce mi smetati sto su mi zgradama blokirali pogled na frusku goru, medjutim, ulica je dobila na zivotu i zaista sve lepse i lepse izgleda. Uslikano pre mesec dana (bez filtera).

Je l se ruši čitav ovaj objekat?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 mar 2018 18:44 #7376

  • agamemnom70
  • agamemnom70's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 109
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Modena u Strazilovskoj je meni bas lepa zgrada bez obzira da li je kopija.E sad cena je bila 1800 po kvm pa mi je bilo to preskupo.U to vreme bilo je jos 3-4 garsonjere od oko 25kv svaka ali nekako mi bilio puno dati 45 000 evra sa pdv-om za garsonjeru.Da li sam pogresio?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 mar 2018 19:27 #7377

  • Kosta
  • Kosta's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 39
  • Primljenih Zahvalnica: 273
Gordd napisao/la:
Je l se ruši čitav ovaj objekat?

Da, umesto njega ide ova skroz leva sa slike dole. Uslikacu sutra kad ga sruse, danas su skinuli krov.



Inace, moze li neko skolovan da mi objasni rezonovanje kod ovih unutrasnjih stanova? Prvo sto mi prodje kroz glavu je "zatvor".
Poslednja izmena: 10 mar 2018 19:29 od Kosta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Light, valjan, AeroDron

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 mar 2018 19:31 #7378

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8435
  • Primljenih Zahvalnica: 36047
Karin skooo u potpunosti završio Budućnost sa Podbare ostaju samo sitnice, a delom je i useljeno.





odmah pored će se još graditi.



Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, limanac, Yokai, mrnjavi, das ivon, Zex021, Light, valjan, AeroDron

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 mar 2018 21:28 #7379

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Jako čudan objekat. Dole cigle gore narandžasta, kao da nisu jedan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 10 mar 2018 21:33 #7380

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 436
  • Primljenih Zahvalnica: 521
agamemnom70 napisao/la:
Modena u Strazilovskoj je meni bas lepa zgrada bez obzira da li je kopija.E sad cena je bila 1800 po kvm pa mi je bilo to preskupo.U to vreme bilo je jos 3-4 garsonjere od oko 25kv svaka ali nekako mi bilio puno dati 45 000 evra sa pdv-om za garsonjeru.Da li sam pogresio?
. Ja sam uzeo gars... ne znam sta da ti kazem, rano je za zakljucke... znam da je dosta toga prodato vrlo brzo, znam da ce i Radnicku prodati brzo... secam se kako je Leonid Nesic u Radnickoj brzo prodao i u Stevana Musica...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru