Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 feb 2016 15:48 #4561

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Najpovoljnije je grejanje na TA peci sa punjenjem preko noci na jeftinoj struji. Onda dolazi toplotna pumpa, odnosno klima.
Ja sam 65kvm kuce preko zime grejao klimama na 21c i u decembru je racun za struju bio 6000din a tu ulazi i masina za ves, frizider, zamrzivac, susilica i kalorifer u kupatilu.
Gas bi izasao duplo vise.

Osim struje se ne trosi nista. Klima je toplotna pumpa vazduh-vazduh.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Light

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 feb 2016 16:15 #4562

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
DEKIMIR napisao/la:
Da li ima neko doboljno stručan na forumu da nam svima objasni grejanje uz toplotne pumpe, kako funkcioniše, šta se troši osim struje, koliko se troši, neki primer nekog stana sa računima mesečnim, koje su mane ovog načina grejanja, logično mi je da postoje mane kada ne ugrađuju svi ovakav način grejanja. Vidim Galens i Dinamika da forsiraju grejanje na gas, Aleksandar gradsko centralno grejanju uz merače za svaki stan, ovo je sve zanimljivija tema i voleo bi da neko uradi uporednu analizu, razumem da gasa nema u svim ulicama, ali nisam siguran da li je grejanje na gas povoljnije od toplotnih pumpi i ...
Mane su to sto je izuzteno skup sistem u startu (120-150 e/m2) za investitora,pa se za taj sistem odlucuju mahom innvestitori koji radde na exkluzivnijim lokacijama sa visim nivoem opreme.Prvi koji su poceli sa ugradnjom tih sistema u stambene objekte su NS inzenjering i Buha invest,sa tim sto je BUha invest ugradjivao sistem vazduh-voda,koji je najmanje ucinkovit od svih tipova toplotnih pumpi(svaki stan ima svoju toplotnu pumpu i nema mogucnost hladjenja),a NS inzenjering je u Laze Kostica uradio sistem voda-voda,jedna postanica,VIESSMaN toplotna pumpa sto je premium klasa,nesto popout Mercedesa u auto industriji.Ja ne znam koliki su racuni stanarima,ali sam cuo da su zadovoljni i da je niza nego da je toplana u pitanju,a pogotovo gas,a prednosti visestruke(mogucnost hladjenja,automatika regulise na osnovu soljne temperature rad topl.pumpe itd..)U ovoj zgradi sto rade u Petra Drapsina 7 su otisli korak dalje i u cenu stana daju mogucnost da stanari placaju stvaran utrosak (samo koliko elektricne energije pumpa potrosi),sto otprilike za stan od 50 m2 izadje 15 evra mesecno troskovi grejanja!Sto znaci da nemaju obavezu da placaju investitoru nista!I tu im je ,kao i Rapidu u A.cesarca sistem zemlja-voda,najnapredniji sistem putem geosondi i najucinkovitiji ,od jednog kw el.energije se dobija i vise od 6 kw toplotne energije.Princip rada toplotne pumpe,ukratko :
Tipovi toplotnih pumpi
U zavisnosti od toga koji izvor energiije besplatno koriste toplotne pumpe mogu biti:

VAZDUH-VODA – toplotna pumpa koja uzima spoljašnji vazduh i iz njega izvlači 75% energije. Ove toplotne pumpe zahtevaju najmanje investicija.
ZEMLJA-VODA – toplotna pumpa koja pomoću geosonde u zemlji (na dubini od oko 100m) izvlači 75% energije. Na tim dubinama zemlja ima konstantnu temperaturu (od 10-15⁰C) što je idealno za iskorišćenje energije.

Drugi način predstavljaju kapilarni kolektori, gde se snopovi cevi horizontalno postavljaju kroz zemlju na dubini od 1,2 do 1,5 m (ispod granice smrzavanja). Kod ovakvog sistema potrebna slobodna površina treba da bude 2 do 2,5 puta veća od grejne površine objekta.
VODA-VODA – toplotna pumpa koja koristi energiju dobijenu iz podzemnih voda, čija je temperatura konstantna i kreće se od 10⁰C pa na više. Kod ovog sistema su potrebna dva bunara – jedan iz kojeg se crpi voda, koja protiče preko izmenjivača toplote i pri tome joj se oduzima toplota, a drugi je ponorni bunar u koji se ohlađena voda vraća.
Prednosti toplotne pumpe
Smanjuje troškove grejanja, hlađenja i pripremu tople sanitarne vode za 75%!
Ne zagađuje vašu životnu okolinu
Pruža totalni konfor – vaše je samo da izaberete željenu temperaturu u prostoru
Toplotne pumpe imaju izuzetno tih rad
Nema dimnjaka, loženja, čišćenja kotlova
Nema troškova za dimnjak, priključak plina, rezervoara za gorivo
Nezavisni ste od stalnog poskupljenja klasičnih energenata (gasa, uglja, nafte, drva)
Poslednja izmena: 22 feb 2016 16:18 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: DEKIMIR, RM77, Blavak, Light

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 feb 2016 16:53 #4563

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Na Žitnom trgu raste zgrada.

Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Novajlija, Blavak

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 feb 2016 22:02 #4564

  • DEKIMIR
  • DEKIMIR's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 30
izolacija 8cm, grejanje na gasne pumpe i do 2,5 puta jeftinije, ovako neki investitori reklamiraju grejanje u svojim zgradama, zaključio sam da su toplotne pumpe još povoljnije za stanare
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: djaso

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 feb 2016 07:11 #4565

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
DEKIMIR napisao/la:
izolacija 8cm, grejanje na gasne pumpe i do 2,5 puta jeftinije, ovako neki investitori reklamiraju grejanje u svojim zgradama, zaključio sam da su toplotne pumpe još povoljnije za stanare
Izolacija 8 cm?U sendvic zidovima ili ovako?Pitam,jer znam da sad dosta njih stavlja 10-15 cm stiropor u kombinaciji sa klima-blokom.Zbog energetskog pasosa.Ako je sendvic zid u pitanju onda je ok.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 23 feb 2016 22:34 #4566

  • Djordje Cvarkov
  • Djordje Cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 360
  • Primljenih Zahvalnica: 1486
Već mesec dana se spolja nije video neki pomak kod Lagune, a evo danas vidim i da su počeli da bojadišu spolja. Rapid, naravno, konstantno napreduje, a primetio sam na onoj rozoj nezavršenoj zgradi pored Rapida i neke plave trake oko prozora što dosad nije bilo tu. Izgleda definitivno i to rade.
Pozdravite Vašu mamu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija, Light

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 24 feb 2016 09:23 #4567

  • MG
  • MG's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Pozdrav svima.
Da li je neko upoznat sa kvalitetom izvedbe objekata Tehnogradnje-NS SAJMIŠTE kao i iskustvom korisnika stanova?
Konkretno me interesuje kolike su im režije sobzirom da imaju kalorimetre i protočnu toplu vodu?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 24 feb 2016 10:57 #4568

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1174
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Djordje Cvarkov napisao/la:
Već mesec dana se spolja nije video neki pomak kod Lagune, a evo danas vidim i da su počeli da bojadišu spolja. Rapid, naravno, konstantno napreduje, a primetio sam na onoj rozoj nezavršenoj zgradi pored Rapida i neke plave trake oko prozora što dosad nije bilo tu.

Uslikah ja sve to juče ali nisam stigao da okačim, evo sada fotki:








EDIT: na pomenutoj rozoj zgradi se ne radi ama baš ništa, ulazna vrata su stalno zatvorena, a rapidovci su ispred zgrade razvukli armaturu i tu je premeravaju, spajaju, savijaju, seku itd, pa deluje kao da se nešto radi na zgradi, ali ona nije ni pipnuta...
Poslednja izmena: 24 feb 2016 12:28 od valjan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Yokai, TurboMaximus, Novajlija, Oniks, Blavak, Bogdus, Cakson, Light, Djordje Cvarkov

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 24 feb 2016 13:22 #4569

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
ne mogu sad sa telefona da proveravam jel neko već slikao, ali stavljena je tabla, a i ma i velikih rendera na samoj ogradi Galensa na somborskom/ilirska
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 24 feb 2016 13:24 #4570

  • Djordje Cvarkov
  • Djordje Cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 360
  • Primljenih Zahvalnica: 1486
valjan napisao/la:
EDIT: na pomenutoj rozoj zgradi se ne radi ama baš ništa, ulazna vrata su stalno zatvorena, a rapidovci su ispred zgrade razvukli armaturu i tu je premeravaju, spajaju, savijaju, seku itd, pa deluje kao da se nešto radi na zgradi, ali ona nije ni pipnuta...
Da, sve sam to i ja primetio, ali sam juce video i oko prozora neke plave trake za koje sam ubedjen da pre nisu bile tu. Mozda su i bile, ali ih do juce nisam primetio, mada ne verujem jer malko bodu oci.
Pozdravite Vašu mamu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 24 feb 2016 14:17 #4571

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1174
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 24 feb 2016 14:53 #4572

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8435
  • Primljenih Zahvalnica: 36048
Pronađoh neku moju stariju fotku te zgrade, pa da vidite kako izgleda i sa dvorišne strane.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 25 feb 2016 08:13 #4573

  • Bijeljinac
  • Bijeljinac's Avatar



Prolazeci jutros do prodavnice primetio sam nekoliko radnika i kamion od NS inzenjeringa na Bulevaru Kralja Petra.Nisam stigao nista da pitam,ali izgleda da pocinju uskoro
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 25 feb 2016 16:20 #4574

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
To je onaj ugao sa Pariske komune? Da li se zna šta tu planiraju? To je odlična lokacija.
Bijeljinac napisao/la:



Prolazeci jutros do prodavnice primetio sam nekoliko radnika i kamion od NS inzenjeringa na Bulevaru Kralja Petra.Nisam stigao nista da pitam,ali izgleda da pocinju uskoro
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 25 feb 2016 16:41 #4575

  • Bijeljinac
  • Bijeljinac's Avatar
neusatz! napisao/la:
To je onaj ugao sa Pariske komune? Da li se zna šta tu planiraju? To je odlična lokacija.
Bijeljinac napisao/la:



Prolazeci jutros do prodavnice primetio sam nekoliko radnika i kamion od NS inzenjeringa na Bulevaru Kralja Petra.Nisam stigao nista da pitam,ali izgleda da pocinju uskoro




Ovo vec duze vrijeme stoji na njihovom sajtu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 25 feb 2016 16:58 #4576

  • garisa021
  • garisa021's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Super lokacija, ocekujem da ce zgrada biti odlicna jer sam imao prilike da obidjem ranije projekte od firme NS Inzenjering. Nadam se da ce mi prva nekretnina biti bas ovde :) .
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 25 feb 2016 21:40 #4577

  • Keyser Soze
  • Keyser Soze's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 22
  • Primljenih Zahvalnica: 125
Evo par slika sa ugla Somborskog Bul. i Ilirske. Slike su od pre par dana, danas kad sam bio prolazio vec su bili izlili stubove


I Kralja Petra iz daljine
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, mrnjavi, das ivon, Novajlija, Oniks, Blavak, Bogdus, Cakson, Djordje Cvarkov

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 26 feb 2016 17:12 #4578

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Inobačka

Poslednja izmena: 26 feb 2016 17:13 od Novajlija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, das ivon, Alibunar, Oniks, Blavak, Bogdus

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 26 feb 2016 21:37 #4579

  • Tadzo
  • Tadzo's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
  • Primljenih Zahvalnica: 5
jedanNS napisao/la:
Interesantno je primetiti da je za izolaciju lamele B objekta Laguna residence koristen ceresit izolacioni materijal, a da se za izolaciju na lameli C koristi austrotherm izolacioni materijal?

Da li neko vidi opravdanost u ovom, s obzirom da su za lamelu B dobili navodno B energetski pasos?

Koji od materijala je kvalitetniji?

I koji bi mogli razlog da imaju da na kraju projekta menjaju nesto?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 27 feb 2016 03:12 #4580

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 314
  • Primljenih Zahvalnica: 615
Mozda ne bi bilo lose da Somborski bulevar zovemo pravim imenom?
- Bulevar Patrijarha Pavla
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru