Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 nov 2015 15:47 #4221

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, mrnjavi, TurboMaximus, romanempire

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 nov 2015 16:22 #4222

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Izrada faze VI u GARDEN kompleksu-podzemna i nadzemna parking mesta za buduce stanare



www.facebook.com/GalensDoo/photos/a.4383...3540/?type=3&theater
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, limanac, romanempire, Blavak, Bogdus

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 nov 2015 16:55 #4223

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Ja sam nedavno komentarisao da je prolaz za kola iz Rumenacke, ali je ipak iz Stefana Doronjskog dok je za pesake iz Rumenacke kod Gardena :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 nov 2015 17:20 #4224

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8419
  • Primljenih Zahvalnica: 35951
Alibunar napisao/la:
Ja sam nedavno komentarisao da je prolaz za kola iz Rumenacke, ali je ipak iz Stefana Doronjskog dok je za pesake iz Rumenacke kod Gardena :)
Delovalo mi je logično da će biti iz Stevana Doronjskog. Kao što ste videli, kada sam fotografisao često sam obilazio skroz oko objekta i ta lica mi je delovala kao pogodna za ulaz, obzirom na tok gradnje i rendere.

Nadam se da će sada rešiti i ovaj problem, koji traje tričavih bezmalo 11 godina.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija, romanempire

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 nov 2015 18:26 #4225

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Jug Bogdana



Poslednja izmena: 20 nov 2015 18:28 od Novajlija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, limanac, ranko su ns, Yokai, mrnjavi, banens, Blavak, Bogdus

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 nov 2015 09:47 #4226

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8419
  • Primljenih Zahvalnica: 35951
NS Inženjering u P. Drapšina je prošle nedelje nastavio radove.



Rapidno napredovanje u A. Cesarca

Malo aluminimunimuma kod City gradnje u L. Kostića, ne može da škodi


Poslednja izmena: 22 nov 2015 09:50 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, Yokai, Novajlija, Bogdus

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 nov 2015 13:14 #4227

  • draganm
  • draganm's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 34
  • Primljenih Zahvalnica: 12
Pozdrav svima,
zanima me da li bi mogao da se napravi dogovor sa investitorom da cena po kvadratu bude 1000e,pri kupovini 5 manjih stanova? Zanima me lokacija Podbara,Grbavica,Liman 1,Liman 2. Znam da si ranije na taj nacin postajao partner u izgradnji. Preporucujete li nekog investitora?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 nov 2015 13:44 #4228

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Blavak napisao/la:
NS Inženjering u P. Drapšina je prošle nedelje nastavio radove.



Rapidno napredovanje u A. Cesarca

Malo aluminimunimuma kod City gradnje u L. Kostića, ne može da škodi


Drago mi je da su nastavili,cuo sam da su ganjali gradjevinsku za Petra Drapsina jos od septembra prosle godine,a sto se Rapida tice,covek samo sto je dobio gradjevinsku,zatvorili su ulicu zbog rekonstrukcije vrelovoda usred novembra i naravno da nisu mogli da nastave sem da materijal dostavljaju iz vazduha helikopterom :rock:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 nov 2015 13:49 #4229

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
draganm napisao/la:
Pozdrav svima,
zanima me da li bi mogao da se napravi dogovor sa investitorom da cena po kvadratu bude 1000e,pri kupovini 5 manjih stanova? Zanima me lokacija Podbara,Grbavica,Liman 1,Liman 2. Znam da si ranije na taj nacin postajao partner u izgradnji. Preporucujete li nekog investitora?
Verovatno moze,meni na pamet pada Tehnogradnja u Branka Bajica,posto znam da im je cena kako oni navode od 1050 e/m2,pa verujem da bi sa obzirom da kupujes 5 stanova spustili tih 50 evra.Doduse,to je lokacija kod Bulevara Evrope,na ovome sto si ti naveo da su ti interesantne lokacije,ne znam da li iko sem Vaera trenutno radi na Grbavici,ali oni ne daju ispod 1400 evra /m2!Eventualno da pokusas na Podbari,grade Vlasina i City holding,ali ne znam stvarno kolika je cena!Srecno u odabiru stanova!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: draganm

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 nov 2015 14:08 #4230

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Mozda bi i Galens pristao na tu ponudu jer je ocigledno da novac kod njih kruzi velikom brzinom. Grade stanove kao na takmicenju, kako i sami kazu od 600 do 800 stambenih jedinica godisnje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: draganm

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 nov 2015 14:21 #4231

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Slazem se za Tehnogradnju i Galens. Tehnogradnja bi mozda isla i nize od 1000 jer su prosle godine reklamirali stanove po ceni od 950 evra za kvadrat. Na Podbari ne znam da li iko gradi jeftine stanove. Aleksandar je izgradio upravo veliku zgradu u Sumadijskoj (na Podbari), ali mislim da su oni malo skuplji. Ali treba proveriti svakako.
Poslednja izmena: 22 nov 2015 14:23 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 nov 2015 15:00 #4232

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
SSJ5 napisao/la:
Slazem se za Tehnogradnju i Galens. Tehnogradnja bi mozda isla i nize od 1000 jer su prosle godine reklamirali stanove po ceni od 950 evra za kvadrat. Na Podbari ne znam da li iko gradi jeftine stanove. Aleksandar je izgradio upravo veliku zgradu u Sumadijskoj (na Podbari), ali mislim da su oni malo skuplji. Ali treba proveriti svakako.
Sad su i oni precrtali tih 950 i stavili novu cenu od 1050 e/m2.Poznanik mi je kupio po toj ceni u fazi izgradnje.Tih 950 je bilo u fazi predugovaranja i to cak samo za prvu lamelu ja mislim!I to je naglaseno bilo da cena ide od 950 e/m2 sto uglavnom znaci da najmanje komercijalni stanovi idu po toj ceni,citaj duplexi!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 nov 2015 15:18 #4233

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
djaso napisao/la:
SSJ5 napisao/la:
Slazem se za Tehnogradnju i Galens. Tehnogradnja bi mozda isla i nize od 1000 jer su prosle godine reklamirali stanove po ceni od 950 evra za kvadrat. Na Podbari ne znam da li iko gradi jeftine stanove. Aleksandar je izgradio upravo veliku zgradu u Sumadijskoj (na Podbari), ali mislim da su oni malo skuplji. Ali treba proveriti svakako.
Sad su i oni precrtali tih 950 i stavili novu cenu od 1050 e/m2.Poznanik mi je kupio po toj ceni u fazi izgradnje.Tih 950 je bilo u fazi predugovaranja i to cak samo za prvu lamelu ja mislim!I to je naglaseno bilo da cena ide od 950 e/m2 sto uglavnom znaci da najmanje komercijalni stanovi idu po toj ceni,citaj duplexi!
Znam, zato sam i rekao prosle godine. Tako da mislim da bi mozda pet stanova jednom kupcu prodali po toj ceni. Pogotovo sto u ove tri lamele gotovo da nema stanova, tako da je sve ostalo u izgradnji.
Poslednja izmena: 22 nov 2015 15:19 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 nov 2015 15:32 #4234

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 nov 2015 15:42 #4235

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
djaso napisao/la: Znam koja je nova cena. Samo sam rekao da bi mozda jednom kupcu pet stanova davali po prethodnoj ceni.

Inace dobro si ispravio; jeste sad 1090, a bila je 990.
Poslednja izmena: 22 nov 2015 15:46 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 nov 2015 15:55 #4236

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8419
  • Primljenih Zahvalnica: 35951
djaso napisao/la:
...a sto se Rapida tice,covek samo sto je dobio gradjevinsku,zatvorili su ulicu zbog rekonstrukcije vrelovoda usred novembra i naravno da nisu mogli da nastave sem da materijal dostavljaju iz vazduha helikopterom :rock:
Nekoliko puta sam, u prolazu, video "žestoku gžvu" na početku A. Cesarca koju su činili ovi što rade vrelovod, i dva gradilišta. City gradnji je bilo znatno lakše, oni se sad bave unutrašnjim radovima, ali Rapid kome su dolazile beton pumpe i mikseri :ohno: , baš im je bilo zeznuto, nekako su uspeli da se "izbore".
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 nov 2015 16:44 #4237

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
I ja mislim da za,, velike,, kupce treba da bude nesto niza cena,ali i ja sw iznenadih da je skoro 1100,i to pocetna,mislio sam da je 1050
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 nov 2015 18:47 #4238

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
Većina tih ozbiljnih investitora, koji i grade na zanimljivim (čitaj: skupljim) lokacijama imaju zatvorene finansijske konstrukcije i nemaju interes da spuštaju niti jedan dinar od cene kvadrata zato što neko kupuje unapred. Što se tiče količine, tu možda može da se priča.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 nov 2015 19:09 #4239

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Sasa napisao/la:
Većina tih ozbiljnih investitora, koji i grade na zanimljivim (čitaj: skupljim) lokacijama imaju zatvorene finansijske konstrukcije i nemaju interes da spuštaju niti jedan dinar od cene kvadrata zato što neko kupuje unapred. Što se tiče količine, tu možda može da se priča.
Bravo,to i ja kazem.Sumnjivije je i neozbiljniji je investitor koji nudi ispod 1000 evra kvadrat.Prostom matematikom,ne da nema zarade nego pitanje je da li se mozes i pokriti u normalnim uslovima.Naravno,postoje izuzeci ako se izmeni plan,što moze znacajno smanjiti procenat dat za lokaciju u odnosu na izgrađenost.Zamislite da imate 2000 m2 i date 20 posto za lokaciju.Vama ostaje 1600 m2 za prodaju,plus dok se plate komunalije,prikljucci,jos ako je viši nivo kvaliteta gradnje i opreme ...Sve ima svoju cenu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 nov 2015 19:10 #4240

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4875
  • Primljenih Zahvalnica: 8046
Pa s obzirom šta grade i kako, naravno da ima prostora za spuštanje cene.
Čast izuzecima.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru