Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 feb 2015 21:54 #3441

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Uh Grifon. Ti si prvi koga vidim sa negativnom karmom... :S

Elem ima svaki pristup i argument svojih razloga. Ja lično volim da vidim visoke zgrade koje nisu stisnute kao sve današnje niske, ali sa druge strane ne bih voleo da živim na visokoj spratnosti. Delimično je u pitanju strah od visine... Naravno ljudi koji nemaju taj problem mogu uživati u pogledu i većoj rasterećenosti zgrade koja nije u stiskavcu sa drugim zgradama.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 feb 2015 22:04 #3442

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Meni se smuci kad prolazim Somborskim bulevarom, sve isto, doduse sareno i nikad kraja. Na Grbavici i novoj Detelinari je natrpano i toliko je vec puta kritikovan takav nacin gradnje da je glupo da ponavljam dodatno. Da ne znam imena ulica, nikad se ne bih mogao snaci u takvim naseljima jer nema sirokog prostora i visinskih repera da se bar na neki nacin orjentisem. Mislim da je clan foruma, Dunavski, dao izuzetno precizne i strucne postove sto se tice gradnje nebodera...ispravite me ako gesim.

A da stanovnici ne vole da zive u visokim zgradama nije bas tacno, svi nebodei u gradu su popunjeni do samog vrha. Uostalom takve zgrade po pavilu imaju 2 ili vise liftova, pa se samim tim obavlja i brzi "transport" gradjana.

Ne mora svaki neboder da bude stambeni, cak postoje planovi za izgradnju poslovnih na prostoru danasnje Depresije, ako se ne varam.

Uzgred neko mi je skinuo karmu, a ako je razlog to sto imam svoj stav, onda svaka cast ;)
Poslednja izmena: 18 feb 2015 22:07 od Novajlija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 feb 2015 22:10 #3443

  • grifon
  • grifon's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 40
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Sad sam zbog ovog posta dobio tu negativnu karmu koja raste geometrijskom progresijom u minus. Eto neću moći sad da spavam zbog toga, koliko me to tangira. To više pokazuje kakav je mentalitet ljudi ovde, čim kažeš nešto što im se ne sviđa, hajde odmah da ga kamenujemo.

Meni te visoke zgrade deluju baš kao neki veliki stiskavac, gomila ljudi na malom prostoru. A to što su šarene zgrade načičkane po celom gradu, to nema veze sa oblakoderima, to je druga priča, da mogu da utrpaju još para u džep oni bi tako načičkali oblakodere sa po 15 spratova jedan do drugog u šarenim bojama. Ovde se uopšte ne razmišlja o zelenilu i o nekom pristojnom komforu za normalan život, već o tome kako da se mazne što više para. Zato nam je i takav grad postao. Siromaštvo i lopovi svuda, moral odavno nepoznata reč, ne može ni grad biti bolji
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 feb 2015 22:14 #3444

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Ja ako ti dam negativnu jos jednu, onda ces imati -4, ali ne vidim razlog da se tako ponasas samo sto imas razlicito misljenje, hvala u svakom slucaju :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 feb 2015 22:21 #3445

  • grifon
  • grifon's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 40
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Hvala tebi na negativnoj karmi, slobodno lupaj još deset, drago mi je da si se prepoznao. I molim te, da ne idemo u off, drži se samo teme, ja nikog poimence neću pominjati, niti kritikovati
Poslednja izmena: 18 feb 2015 22:21 od grifon.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 feb 2015 22:23 #3446

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Ne citas sta ti pisem, ja ti nisam dao negativnu karmu, neka se javi ko jeste, a ne znam zasto sam ja dobio od tebe jednu...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 feb 2015 22:25 #3447

  • grifon
  • grifon's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 40
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Nisam ni ja tebi dao. Napisao si dvosmisleno "Ja ako ti dam negativnu jos jednu...", pa sam shvatio da si već dao jednu. Sorry
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 feb 2015 22:29 #3448

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Opa, a sada mi se ta ista karma i vratila...da covek ne poveruje. Nema kod mene dvosmislenih postova druze, proveravam ih uvek pre nego sto ih objavim ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 feb 2015 23:20 #3449

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
grifon napisao/la:
Sad sam zbog ovog posta dobio tu negativnu karmu koja raste geometrijskom progresijom u minus. Eto neću moći sad da spavam zbog toga, koliko me to tangira. To više pokazuje kakav je mentalitet ljudi ovde, čim kažeš nešto što im se ne sviđa, hajde odmah da ga kamenujemo.

Meni te visoke zgrade deluju baš kao neki veliki stiskavac, gomila ljudi na malom prostoru. A to što su šarene zgrade načičkane po celom gradu, to nema veze sa oblakoderima, to je druga priča, da mogu da utrpaju još para u džep oni bi tako načičkali oblakodere sa po 15 spratova jedan do drugog u šarenim bojama. Ovde se uopšte ne razmišlja o zelenilu i o nekom pristojnom komforu za normalan život, već o tome kako da se mazne što više para. Zato nam je i takav grad postao. Siromaštvo i lopovi svuda, moral odavno nepoznata reč, ne može ni grad biti bolji
Ne vidim cemu uporedjivanje negativne karme sa kamenovanjem? Koliko sam ja puta dobio negativnu karmu, pa nista. Nekad kazes nesto sa cime se ljudi zestoko ne slazu i eto ti odmah minusa na karmu. Da si na bilo kom drugom forumu rekao nepopularno misljenje verovatno bi te sada uveliko vredjali i najurivali sa istog u najmanju ruku. Ovaj forum je uglavnom veoma civilizovan i zato je jedan od retkih koji redovno posecujem. Mislim da ces se sloziti da te niko zbog tvog razmisljanja nije vredjao niti omalozavao.

U dodatak tome sto su rekli ostali - Visoke zgrade su obelezja i dodaju generalnom izgledu grada, pogotovo ako su lepo uredjene i gradjene na pravom mestu. Ne vidimo zasto ne zeleti po koju visoku zgradu. Naravno da bi trebale u pitanju biti mahom poslovne zgrade, a ne stambene. Ovo nije samo razmisljanje ovog foruma. Vidjao sam isto takvo razmisljanje i na mnogo drugih foruma, nevezanih samo za Novi Sad.
Poslednja izmena: 18 feb 2015 23:41 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 19 feb 2015 00:17 #3450

  • grifon
  • grifon's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 40
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Ja iskreno ne znam odakle uopšte ideja za tu karmu, šta ona predstavlja i čemu služi? Tu izmišljotinu sam samo na ovom forumu video, ali mnogo više me iznenađuje to što ovde ljudi toliko obraćaju pažnju na tu karmu?! Je li moguće da je tolika taština prisutna. Samo sam odgovorio bio na pređašnji post, tj. konstataciju da mi je negativna karma. Inače, blago rečeno boli me uvo za karmu na forumu, ne bih to ni spominjao. A za vređanje i omalovažavanje je potrebno dvoje, da je neko i krenuo u tom smeru, ja se sigurno ne bih spuštao na taj prizeman nivo komunikacije.

Inače, slažem se oko ovoga što si na kraju rekao, te visoke zgrade mi imaju smisla jedino kao poslovni objekti, hoteli i slično. Kao stambeni objekti, nisam siguran da bi se ljudi baš otimali za te visoke spratove.
Poslednja izmena: 19 feb 2015 00:19 od grifon.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 19 feb 2015 00:59 #3451

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Ja stvarno ne htedoh da se ovo pretvori u priču o karmi. Samo mi bi čudno da je čovek otišao u minus. Jel to nešto od ranije? Izneo je svoj stav, nikog nije vređao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 19 feb 2015 13:07 #3452

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Lol :)

Ja maltene nikom ne dajem nikakvu karmu niti obracam paznju na svoju.. obracam paznju na postove i slike.

A sto se tice visokih zgrada .. ne znam za vas ali ja sam 2 puta ziveo na zadnjem spratu , 10ti tj 11ti.
Ono sto mogu da kazem da nema nikakve razlike u "standardu" zivota i uslovima.. totalno je svejedno dal je 3ci ili 11ti.

Jedina razlika je u problemu u oba slucaja koje smo imali jer je bio ravan krov pa je bilo prokisnjavanja.
Pogotovo na u toj zgradi sa 10 spratova.. to je bila prava katastrofa !!!Inace sto se samog tog stana tice ,cela prica je posebna tema koja ne spada u ovu ..
Inace do sada u zivotu sam ziveo u kuci (tamo gde je sad obdaniste kod Betanije) ,i 5 stanova racunajuci i ovaj sada.
Naravno u svemu tome se nisam ja pitao nego moji, i jedino se te kuce ne secam jer sam bio jako balav tada.

Ali mogu reci da pored svih problema sa tim stanom na 10om spratu ,taj stan je bio i najveci u kojem smo zivel i ubedljivo najbolji ..ne toliko sto se kvaliteta tice nego rasporeda ,pogleda na grad ,komsija .. tu sam i odrastao u onom najboljem zivotnom dobu pa me mozda i to jako veze za taj stan.

I ono sto mogu reci je da ,sto si vislje imas manje prasine , bolje ti je grejanje ali ako je slab pritisak ili pumpa ne radi ,slabo imas ili nemas vode ali to se zaista retko desavalo i odmah se resavao problem ako nastane.

Poenta .meni licno visoke zgrade ne smetaju ,ali problem je ako okolish nije adekvatno uredjen ..
U Hadzi R. bi bilo humanije da su napravili manje zgrada ali vislje ,sa adekvatnim okolishom ili istu kolicinu kao i sada ali max 3 sprata.
Poslednja izmena: 19 feb 2015 13:11 od kimi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 19 feb 2015 13:09 #3453

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4873
  • Primljenih Zahvalnica: 8023
Onda nećemo nastavljati priču o karmi. Ima nulu :)

Nego, što se tiče visokih objekata:

1. nema potrebe insistirati na istima jer oni zapravo ne garantuju popravljanje kvaliteta stanovanja
2. ukoliko se grade, mora se tačno znati na kom mestu, i sa kojom namerom i namenom i kako će biti infrastrukturno ispraćeni.
3. ako pričamo o objektima višim od 60m (recimo) mora se insistirati i na višim estetskim standardima jer takvi objekti u ovakvom gradu postaju urbani reperi.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: romanempire

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 19 feb 2015 14:25 #3454

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Ja volim visoke zgrade. Ne volim visinu, ne bih se verao uz fasadu, ali bih voleo panoramski stan na 35. spratu, s pogledom na sve četiri strane.

Ovo naše, na sve strane jednako, mi je dosadno (i naravno ružno). Visoka zgrada može bilo gde da se uklopi, ako se uzme u obzir širi plan. Infrastruktura i prvenstveno bezbednosni kriterijumi na najvišem nivou su imperativ.

Ne volim kad mi Pera (s diplomom) iz administrativnog tela zadaje kriterijume i pravi grad po svom ukusu (preskačem teoriju zavere). Grad se pretvara u ruglo, a jedino na čemu se kurče je spratnost, s greškom od plus/minus 3.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 19 feb 2015 14:36 #3455

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Ko mi je lupio minus na karmu??!!! :) xaxaxaxaxa
Poslednja izmena: 19 feb 2015 14:36 od kimi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 19 feb 2015 15:51 #3456

  • romanempire
  • romanempire's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 792
  • Primljenih Zahvalnica: 2355
Gradilište u Radničkoj ulici fotkano sa druge strane.;
By the way na ogradi od gradilišta ima znak sa nacrtanim šlemom,a odma iza ograde
baja na mešalici sa običnom zimskom kapom.:-)

Varosi ima, sto da gresim dusu
boljih i lepsih al' samo jedna je
shvacas varos u koju se vracas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Novajlija, Blavak

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 19 feb 2015 17:09 #3457

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4873
  • Primljenih Zahvalnica: 8023
TurboMaximus napisao/la:
Ja volim visoke zgrade. Ne volim visinu, ne bih se verao uz fasadu, ali bih voleo panoramski stan na 35. spratu, s pogledom na sve četiri strane.

Ovo naše, na sve strane jednako, mi je dosadno (i naravno ružno). Visoka zgrada može bilo gde da se uklopi, ako se uzme u obzir širi plan. Infrastruktura i prvenstveno bezbednosni kriterijumi na najvišem nivou su imperativ.

Ne volim kad mi Pera (s diplomom) iz administrativnog tela zadaje kriterijume i pravi grad po svom ukusu (preskačem teoriju zavere). Grad se pretvara u ruglo, a jedino na čemu se kurče je spratnost, s greškom od plus/minus 3.

Po meni je spratnost na nekim mestima i prevelika.
Npr. u Petra Drapšina je sve više od P+3 zločin.
Ali zato se na Novoj Detelinari i Novom Naselju moglo napraviti par mesta za P+20 i više.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: TurboMaximus, romanempire, Bogdus

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 19 feb 2015 18:02 #3458

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Danila Kisa, Rankov rejon, moram ja kad ga nema ;)

Poslednja izmena: 19 feb 2015 18:04 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck, Yokai, TurboMaximus, Novajlija, Blavak, Bogdus

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 19 feb 2015 18:32 #3459

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
au ovo je baš dobra fotka
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 feb 2015 21:38 #3460

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35928
P. Drapšina
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Yokai, nex
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru