Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 15 apr 2014 14:03 #2361

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Oho,sve tri zgrade se zidaju termoblokom!Izgleda da ova kriza u neku ruku nije losa,konacno kvalitet dolazi na ustrb kvantitea!A i zakon o EE ih tera na to!Jos da naprave neki zakon da administraciju ubrzaju ii videcete da ce NS postati rasadnik kvalitetne i dobre gradnje!Juce prolazim kroz Petra Drapsina,vidim da se pocinje neka velika zgrada sa leve strane,nema jos nikakvih podataka,ali rekose mi nezvanicno da je u pitanju Art Decor.Takodje sam cuo da NS inzenjering krece u Petra Drapsina 7 uskoro,pored one njihove prethodne na broju 9.Nesto mi taj kvart oko Avgusta Cesarca,Petra Drapsina,Vase Stajica,Sremskom i Laze Kostica bas zivnuo kao u ona sretna vremena! :banana:
Poslednja izmena: 15 apr 2014 14:04 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 16 apr 2014 20:23 #2362

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 1880
Ovo danas kada sam video u Laze Kostića umalo se nisam šlogirao. Prosto za neverovati. Toliko o kvalitetu gradnje!

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 16 apr 2014 21:08 #2363

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Sistem je skeletni, neće puno uticati na konstrukciju.
Termoizolacija svakako dolazi preko (demit, ne?) pa neće ni na izolaciju uticati.
Kad se omalteriše neće se ni videti šta je. Opekarije su ovde ionako najviše ispuna.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 16 apr 2014 21:09 #2364

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Sta sa tim, ne razumem?? Pa ne moze da stane jos jedan red blokova, ni dva reda cigle pa stavljaju tako. Kakve to ima vezesa kkvalitetom grsdnje, tj cime ga narusava? Sistem gradnje je skeletni, tako da ni na nosivost nema uticaja. Pa na toj zgradi investitor stavlja toplotne pumpe od 200 000 evra, sto niko ziv ne radi u gradu. Zaista, sve sami strucnjaci...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 16 apr 2014 21:10 #2365

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145

Petra Drapsina
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 16 apr 2014 21:11 #2366

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Bravo Dukelender, vidi se da si u struci, imas karmu od mene :clapping:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 16 apr 2014 21:19 #2367

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Pa dobro, Brane nije u struci, ok je da se objasni sve, a on će nama objasniti o železnici, to je njegova struka ;)
Možda bi bilo dobro jednom da napravimo neki spisak stvari koje treba gledati kad se kupuju stanovi, onako, iz struke, mislim da bi bilo korisno (i glede funkcije i glede konstrukcije, materijalizacije i instalacija.
Uhvatiću čim budem imao viška vremena pa pokrenuti temu.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 16 apr 2014 21:29 #2368

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 1880
Hvala na objašnjenjima ali mi nikako nije jasno ovo postavljanje cigala ukoso. Zašto ih prosto nisu stavili vodoravno? Taman bi stalo tri reda cigala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 16 apr 2014 21:34 #2369

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Pa ne znam,ali pretpostavljam da nisu mogle stati...Da se zidalo istovremeno kad su radjeni stubovi ,onda ne bi bio problem,ali posto su isli stub-ploca,jako je tesko uglaviti u centimetar.A ionako nema veze,nicemu ne steti,Dukelender je lepo objasnio.Jedino sto trenutno cudno izgleda :naughty:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 16 apr 2014 22:30 #2370

  • katics
  • katics's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 37
  • Primljenih Zahvalnica: 72
Brane napisao/la:
Ovo danas kada sam video u Laze Kostića umalo se nisam šlogirao. Prosto za neverovati. Toliko o kvalitetu gradnje!


uh pa totalno bezveze,
dolazi termika i od demita ali i od "termo" bloka valjda se zato zove tako :)

inace takve stvari se ne rade tako nego lepo masina koja sece blok na mere i onda sa time popunjavaju te delove.

edit:

koliko vidim sa slike na prednjoj strani zgrade nema krpljenja ciglom.. sminka :)
Poslednja izmena: 16 apr 2014 22:33 od katics.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 16 apr 2014 23:12 #2371

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 1880
Ima i sa prednje strane ukoso postavljenih cigala. A na jednom delu se vidi da su tri cigle postavljene jedna na drugu i taman su popunile prostor.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 17 apr 2014 00:05 #2372

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
djaso napisao/la:

Petra Drapsina
I tu je investitor NS Inzenjering, ako se ne varam? Inace, greota sto se ruse te kuce, neke od njih su stvarno bile lepe.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 17 apr 2014 04:08 #2373

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
SSJ5 napisao/la:
djaso napisao/la:

Petra Drapsina
I tu je investitor NS Inzenjering, ako se ne varam? Inace, greota sto se ruse te kuce, neke od njih su stvarno bile lepe.
Nije, ovde je Art Decor investitor. Sad tu u krugu od 200 metara ima 5,6 gradilista,
kao u sretna vremena :-)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 17 apr 2014 08:54 #2374

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Sad će da krene opet kuknjava po fejsbucima kako se ruši staaari Novi Sad

Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 17 apr 2014 09:10 #2375

  • romanempire
  • romanempire's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 792
  • Primljenih Zahvalnica: 2355
Ja sam za to da se na primer ostavi Podbara sa tim starim kućama,naravno sa sređenim fasadama da bude to stari deo Novog Sada i kao
neki podsetnik na nekadašnji Novosadski stari izgled i život,u svim ostalim delovima bi ove stare trošne kuće zamenio modernim
objektima,pazeći da se očuva kompozicija novogradnje da se ne pravi vašar od grada.
Varosi ima, sto da gresim dusu
boljih i lepsih al' samo jedna je
shvacas varos u koju se vracas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 17 apr 2014 13:21 #2376

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Moglo je sve to bolje...

Npr. mogao se doneti propis da se u centru, gde se grade zgrade u nizu na mestu starih prizemnih kuća, sačuva fasada prizemlja, i da se zatim spratovi izvedu moderno, uz poštovanje fenestracije i proporcija elemenata na fasadi.
Za sada imamo par relativno uspešnih i jedan relativno neuspešan primer ovoga:
- zgrada pored male ekonomske škole - dva sprata i potkrovlje umesto prizemne kuće, laik će teško primetiti da objekat nije istorijski, čak su izvedeni i ukrasi.
- zgrada u Nikolajevskoj, preko puta srednjoškolskog doma (Casablanca) - 4 sprata umesto prizemne kuće, ispoštovana fenestracija, pristojan objekat, vidi se da je nadogradnja, bez ukrasa, sa grubom fasadnom plastikom.
- zgrada u Miletićevoj, preko puta srednjoškolskog doma (bivši Gang, nedavno je gorelo potkrovlje) - umesto prizemne kuće, P+1, karikiran istorijski stil, krovne badže, blizu da bude kič.
- zgrada na uglu Trifkovićevog trga i Miletićeve - umesto prizemne kuće P+2, moderna nadogradnja, promašene proporcije i odstupanje od fasadnog ritma, dobra ideja sa nezgrapnim izvođenjem.

Naravno, ovim objektima se nije smela dozvoliti spratnost veća od P+2+Pk (uski profili ulica).

Da se na vreme mislilo (da je Pera otišao pravo u policiju), imali bismo pristojan širi centar grada (Rotkvarija, Centar, Podbara, možda i deo Grbavice).
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 17 apr 2014 16:14 #2377

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Mislim su ovo sve gluposti sto iznosite,bez ljutnje.Ima smisla,ali je o tome trebalo razmisljati jos u proslom veku kad je grad zapoceo naglu ekspanziju.Sad vise nema nazad,naruzen je do nepopravljivosti!Jedino sta se moze zastiti je uzi centar+onaj kvart oko Zlatne Grede.Neko spominje podbaru,a podbara se radi i dan-danas.Kao da nema nijedne nove zgrade na podbari.Poenta price je da je ono sto je vec zapoceto,da treba nastaviti uz stroziju kontrolu,a ne sad kad je vise od pola izgradjeno da se zaustavi...Takodje,ko ce zaustaviti propadanje oronulih kuca koje bi po vasem misljenju ,trebalo zastiti‚?!Da nece grad mozda?!Ili po 10 vlasnika koliko ih zna ziveti u istim ili izdavati?Manite se sentimetalnosti i ne ispravljajte krive Drine...Cheers :D :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 17 apr 2014 16:16 #2378

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Spomenuh strooziju kontrolu,samo je pitanje ko ce kontrolisati?!Geografi na čelu urbanizma?!Ili komisije u cijem sastavu sede pojedini investitori?!Ili sto u zadnje vreme u ZiG-u rade,vracaju vec overene projekte tamo neki pravnici....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 apr 2014 18:15 #2379

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Šbbkbb.
Ja volim da kažem da uvek ima prostora da se stvari poprave.
I ima. U krajnjem slučaju, ponešto se može i srušiti.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 19 apr 2014 08:11 #2380

  • Macamca
  • Macamca's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 6
Ja nisam stručnjak kao vi na ovom forumu,ali sam neko ko je razmišljao da od one firme na početku ove strane kupi stan u Vojvode Mišića (naredni projekt).I moram da kažem kad neko naplaćuje najskuplje novogradnju u Novom Sadu onda se očekuje da nema lepa krpljenja već kvalitetno uradjeni stan. Ako se pomirim sa lepim krpljenjem onda mogu da dam i 3oo evra manje po kvadratu.
A i naše babe su govorile da je lepota u detaljima.
Mislim da je ovaj sajt sjajan a i dopada mi se kad prilozi kritički, objektivni a ne plaćene reklame.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru