Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - praćenje gradilišta

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 mar 2024 11:44 #13281

  • mileinc
  • mileinc's Avatar
  • Na mreži
  • Majstor
  • Poruka: 137
  • Primljenih Zahvalnica: 1212
na erkerovom sajtu stoji isti render
www.erker-inzenjering.com/img/video/pap-pavla-10.jpg
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 mar 2024 13:40 #13282

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Mali istorijski osvrt na ovu kuću.
U vreme Austrougarske i u periodu između dva svetska rata, ovde su se nalazile kancelarije sudskih izvršitelja.
U dvorištu su se nalazili veliki magacini koji su se protezali sve do ulice Stefana Stefanovića a u njima je čuvana popisana pokretna imovina dužnika koji su bili predmet sudskog izvršenja. Tu su se redovno održavale aukcije oduzete pokretne imovine.
Bukvalno se sve prodavalo, od igle do lokomotive.
Nameštaj, mašine, alati, automobili, kamioni, čitavi inventari prodavnica špeceraja, obuće, odeće, prodavao se tekstil u velikim balama, inventar raznih manufakturnih radionica roletni, nameštaja, livnica, gravera, . . .
Posle rata je takav vid izvršenja ukinut a kuća je izdeljena na više stambenih jedinica, magacini u dvorištu porušeni.
Kuća sa dvorišne strane ima jako zanimljivih detalja. Tu su i klupe sa naslonom isklesane iz mermera. Onako, baš bogato je bila opremljena kuća. I dan danas u pojedinim sobama ima starih, lepih kaljevih peći, zanimljiva ornamentika po plafonima, . . .
Ipek je tu u neko vreme bila smeštena državna ustanova.
Ne znam zašto se ovako nešto ne sačuva a mesta za stanogradnju ima po obodima grada.
Ovo je bukvalno sam centar grada u kojem će nići još jedna rugoba u nizu sličnih.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck, limanac, sergio-m, mrnjavi, sandman, TurboMaximus, Brane, RM77, Alibunar, Mikins, valjan, mel, eegor84, OneLove, Чиле

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 mar 2024 16:07 #13283

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Mislim da smo ovaj projekat već komentarisali. Prva asocijacija - mauzolej (citiram nekog, možda i sebe).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 18 mar 2024 16:20 #13284

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Osim trenutnog prestiža, koja je poenta biti što bliže geografskom centru Grada? Tako me npr. interesuje za ovu lokaciju, šta je prednost imanja nekretnine ovde? Ne računam hipotetičke odgovore tipa može da se izda za veliki novac, jer bih onda pitao i šta je interes plaćati veliku rentu za ovu lokaciju?
Do svake škole treba da se prođe kroz pešački haos, izlazak na uske ulice koje opet vode na uske ulice, bez poštene staze, trotoara. Plašio bih se da pustim dete da samo izađe. Nema parka u blizini, nema parkinga previše.

Jedina prednost koju vidim je odlična povezanost gradskim prevozom, ali nešto ne verujem da budućim kupcima to predstavlja +
Poslednja izmena: 18 mar 2024 16:21 od mel.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 19 mar 2024 10:42 #13285

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Pa to možeš da kažeš za centar bilo kog većeg grada. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 19 mar 2024 10:54 #13286

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
može, naravno.

ja to malo kažem iz perspektive stanogradnje, šta nas sprečava trenutno da u zmajjovinoj porušimo matore zgrade kojih ima u svakakvom stanju i dozvolimo da investitor napravi ovako nešto?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 mar 2024 20:20 #13287

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Iza Sajma, pre pumpe na početku Hadžo-Ruvimove. Neke lamele su skoro gotove, a ostale se ili rade, ili su tek se digle iznad zemlje.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, mrnjavi, Duja, sasar, Blavak, valjan, vladulns, Чиле

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 20 mar 2024 20:27 #13288

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
mel napisao/la:
može, naravno.

ja to malo kažem iz perspektive stanogradnje, šta nas sprečava trenutno da u zmajjovinoj porušimo matore zgrade kojih ima u svakakvom stanju i dozvolimo da investitor napravi ovako nešto?
mel napisao/la:
Osim trenutnog prestiža, koja je poenta biti što bliže geografskom centru Grada? Tako me npr. interesuje za ovu lokaciju, šta je prednost imanja nekretnine ovde? Ne računam hipotetičke odgovore tipa može da se izda za veliki novac, jer bih onda pitao i šta je interes plaćati veliku rentu za ovu lokaciju?
Do svake škole treba da se prođe kroz pešački haos, izlazak na uske ulice koje opet vode na uske ulice, bez poštene staze, trotoara. Plašio bih se da pustim dete da samo izađe. Nema parka u blizini, nema parkinga previše.

Jedina prednost koju vidim je odlična povezanost gradskim prevozom, ali nešto ne verujem da budućim kupcima to predstavlja +

Приметио бих да се ради о два супротстављена питања, тј. две теме.

1. Развој градске средине, урбане матрице, повећање изграђености, обнављање стамбеног фонда
2. Очување градитељског наслеђа, амбијенталних целина, наслеђене урбане матрице итд.

Што се тиче првог, подбацујемо од самог старта, чувених деведесетих и распада система вредности.
Иницијално је дозвољена спратност у деловима града са претежно породичним становањем је била разумнија иако и тада промашена.
А од тад до данас се повећала што није пратила (нити може) инфраструктура.

Што се тиче другог, и ту подбацујемо од самог старта (од Краљевине Југославије па на даље).
Уместо да чувамо и унапређујемо то мало што имамо, ми му дискредитујемо вредност и на његово место постављамо нешто скроз упитне вредности.
Преживеле су нове, увезене матрице (Лимани, Ново Насеље) само зато што није исплативо "развијати их".

И онда данас имамо ситуацију да физички раст насељеног места не прати и програмски раст.
Логично је да се људи трпају у околину центра кад су ту и школе и банке, и пијаце и продавнице и сви могући сервиси потребни просечном становнику (кључар, фарбара итд.)
Такође, раст града је у све већој диспропорцији са развојем јавног превоза (који стагнира 40 година) а вожња аутомобилом постаје све напорнија.

Додао бих само још то да је свака срушена кућа у Пап Павла (лично мишљење) квалитетнија архитектонски од сваке новоизграђене зграде у истој улици.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 20 mar 2024 20:28 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, neusatz!, mrnjavi, Duja, Gari, valjan, mel

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 21 mar 2024 14:22 #13289

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Radnička, još malo pa da se useljava...
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, mrnjavi, sandman, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, vladulns, Чиле, TicaNs

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 21 mar 2024 15:22 #13290

  • mileinc
  • mileinc's Avatar
  • Na mreži
  • Majstor
  • Poruka: 137
  • Primljenih Zahvalnica: 1212
I ja sam danas tuda prolazio tako da cu samo da dodam jedan detalj fasade
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, neusatz!, mrnjavi, Duja, sandman, Blavak, Mikins, Djordje Cvarkov, valjan, OneLove, Чиле

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 21 mar 2024 19:10 #13291

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
3d fototapeta? :? cekaj cigla il fejk? :?: :!:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 21 mar 2024 20:58 #13292

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Листела, цигла дебљине 2-3цм која се лепи, као и у већини случајева таквих фасада у скорије време.
Дошло је као мода из твог краја заправо :naughty:
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 21 mar 2024 20:59 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, mrnjavi, sandman, Blavak, Djordje Cvarkov, Чиле

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 21 mar 2024 21:59 #13293

  • BigHead
  • BigHead's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 83
  • Primljenih Zahvalnica: 575
Mozda sam u manjini, ali ja ne vidim nista lose u ovome. :dunno: Zar ovo nije jedini nacin da se stavi cigla na fasadu a da se ne pravi sendvic zid? Lako je bilo koristiti punu opeku na starim zgradama kad nisu imale izolaciju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 mar 2024 20:55 #13294

  • mileinc
  • mileinc's Avatar
  • Na mreži
  • Majstor
  • Poruka: 137
  • Primljenih Zahvalnica: 1212
Ćirpanova 42 City Gradnja
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, neusatz!, mrnjavi, sasar, Blavak, Чиле

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 22 mar 2024 22:31 #13295

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
BigHead napisao/la:
Mozda sam u manjini, ali ja ne vidim nista lose u ovome. :dunno: Zar ovo nije jedini nacin da se stavi cigla na fasadu a da se ne pravi sendvic zid? Lako je bilo koristiti punu opeku na starim zgradama kad nisu imale izolaciju.

Јесте.
Сендвич зид је скупљи и спорији за извођење, зато га углавном избегавају.
Иначе фотографије постављања листела на зграду у Њу Јорку сам гледао пре 25 година.
Нисмо ми ни најпаметнији ни најштедљивији да то измислимо :)

Што се мене тиче, такође сам за, далеко је боља и механички таква фасада од класичног демита и естетски је прихватљивија, и отпорнија на атмосфералије.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, BigHead

Re:Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 24 mar 2024 10:35 #13296

  • HellBlaze
  • HellBlaze's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 212
  • Primljenih Zahvalnica: 616
Evo listele na Emerald zgradi, godinu dana od zavrsetka


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi, OneLove, Чиле, BigHead

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 24 mar 2024 13:44 #13297

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Deluje da je vise do ugradnje nego do listele, nesto mi je suplje to iza...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi, Duja, Blavak, Djordje Cvarkov

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 24 mar 2024 14:14 #13298

  • BigHead
  • BigHead's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 83
  • Primljenih Zahvalnica: 575
Verujem da je to njihova zgrada na Detelinari, kod Tozine skole. Prolazio sam pored nje neduge posle zavrsetka, i secam se da je fasdada slicno izgledala i tada. Videli su se isti ti tragovi... ne znam da li je to isprskano s necim ili izgrebano. Mislim da sam na jednom mestu video i otpalu ciglicu, mozda je to upravo ta sa slike. Tako da ne verujem da je ovo rezultat zuba vremena, vec jednostavno aljkavog izvodjenja radova.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 25 mar 2024 09:45 #13299

  • Gari
  • Gari's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Pap Pavla 10. "Nebo se otvorilo". Poprilično je velik plac (možda ide skroz do Stefana Stefanovića). Pretpostavljam da će tu izgraditi neki park.

Hoću da se napijem, al' nemam s kim.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, neusatz!, mrnjavi, Duja, sasar, Blavak, valjan, OneLove, Чиле, mileinc, TicaNs

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 28 mar 2024 18:53 #13300

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Sutra kreće rušenje ove tri kuće.
Pap pavla ulica.





Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, neusatz!, mrnjavi, Duja, sasar, Blavak, Gari, Mikins, valjan, vladulns, OneLove, Чиле
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru