Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Rekonstrukcija fasada i objekata

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 01 dec 2011 17:58 #181

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
To se nece desiti. Objekat ce biti namenjen za sportska desavanja , dakle nema mesta tu napolju za nizasta. A unutra ce biti namenjeno za koncertna desavanja.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 01 dec 2011 20:29 #182

  • kabacum
  • kabacum's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Imperare sibi maximum imperium est
  • Poruka: 209
  • Primljenih Zahvalnica: 97
Predvidjeno je parterno uredjenje prilaza dvorcu a deo gde je sada teren ce se obnoviti i sluziti sportskim aktivnostima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 05 dec 2011 15:52 #183

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Pojavila se tabla na gradilištu na uglu Miletićeve i Trifkovićevog trga.



Znači, totalna rekonstrukcija sa dogradnjom.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, limanac

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 05 dec 2011 16:00 #184

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
A jaoj , nasta lici ova nadogradnja .... :sick:
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 05 dec 2011 16:02 #185

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
jaooj boze koji je idot ovo dozvolio
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 05 dec 2011 16:03 #186

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ne piše ko je projektant... a baš bih voleo da znam.
Ni meni se ne sviđa.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 05 dec 2011 16:23 #187

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Frankenstajn, a jos ce ga u kajsijicu :D Jako lose izgleda :wallbash:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 05 dec 2011 16:42 #188

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Šta mu dođe Petković a šta Paunović ? Stambeno posolovni sta ? :), ko je tu šta radio. tabla je žešće nepregledna i mutna kao i sam posao, teski fuseraj, javasluk i bezobrazluk, ja vise nemam reci za ovavkva sr***, mislio sam da ce posle one skalamerije na Bulevaru da prestanu to da rade, ali ne, zlo se vraća u svom izvornom obliku.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 05 dec 2011 16:59 #189

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
"Petković doo" je izvođač. Bojim se malih izvođača. I veliki loše rade, ali tek preduzimači...
Paunović je investitor.
Stariji forumaši su mogli da podsete da je u toj kućibila čuvena "Rupa". Možda je neki Paunović nekad bio vlasnik te "Rupe".

Mislim da je grad predvideo da se sve kuće na Trifkovićevom trgu mogu rešavati na taj način. Na žalost, politika Urbanističkog zavoda i Grada je da se ne mešaju previše u "arhitektonski izraz". U opisima koje se daju uz regulacione planove stoji po rečenica dve neke opšte filozofije, ali bar u centru grada bi ta praksa trebalo da je drugačija, pa da se tekstom odredi sve do detalja. Za sad, ništa...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 05 dec 2011 17:11 #190

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Dukelander napisao/la:
Na žalost, politika Urbanističkog zavoda i Grada je da se ne mešaju previše u "arhitektonski izraz". U opisima koje se daju uz regulacione planove stoji po rečenica dve neke opšte filozofije, ali bar u centru grada bi ta praksa trebalo da je drugačija, pa da se tekstom odredi sve do detalja. Za sad, ništa...

Ovo je sustina, i neverovatno mi je da nakon takvog dugogodisnjeg rezonovanja i svega sto je to proizvelo (Grbavica, Nova Detelina, sve i svasta po centru, ne daj boze jos i Jevrejsku), nikome nije stalo da vrati one komisije i sebi da konkrente nadleznosti. Pa oni bi prvi morali da rade u interesu grada i njegovom razvoju, a ne na tome kako da se u dvoristu neke fertuse namakne jos 150 kvadrata :bash:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 05 dec 2011 17:23 #191

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Limanac, ako stvari budu onakve kakvima se čine, građevina u sledećoj godini skoro staje. Imaćemo 5-6 gradilišta u gradu. Zgrade će čekati neka srećnija vremena i nadam se neke oštrije ljude na čelu grada.

Nego, evo još jedne rekonstrukcije koja će uskoro da krene, ali ovo je nešto sasvim drugačije.
Dunavska 24, stealth bombarder je sleteo na krov zgrade :lol:
Šalim se, ovo mi je skroz na mestu. Nije nametljivo i intervencija se ne vidi skoro uopšte.






Radio je Marinčić. U trenutku sam se ponadao da je u pitanju ona crvena zgrada na uglu Žarka Zrenjanina i Mike Antića, ali avaj. Eto, baš za tu zgradu bi neka ovakva rekonstrukcija bila skroz ok.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 05 dec 2011 17:44 #192

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
:okay: Jako dobro! Odmah me podsetilo na Coop Himmelblau u Becu, samo na nas umereniji nacin :) Upravo si mi vratio nadu u NS arhitekturu, nadam se skoroj realizaciji :cheers:


archivias.blogspot.com/2009/10/coop-himm...-and-swiczinsky.html


www.flickr.com/photos/no1lyq/3087723748/
Dukelander napisao/la:
U trenutku sam se ponadao da je u pitanju ona crvena zgrada na uglu Žarka Zrenjanina i Mike Antića, ali avaj. Eto, baš za tu zgradu bi neka ovakva rekonstrukcija bila skroz ok.

+1
Poslednja izmena: 05 dec 2011 17:49 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 05 dec 2011 18:10 #193

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Dukelander napisao/la:
Pojavila se tabla na gradilištu na uglu Miletićeve i Trifkovićevog trga.



Znači, totalna rekonstrukcija sa dogradnjom.

Rekonstrukciju potpisuje Dušan Miladinović, dia (tako se priča). Inače čovek ima par dobrih objekata iza sebe...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 05 dec 2011 20:49 #194

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
pa zar onaj frankenstajn kod futoske pijace nije bio dovoljan!?! boze na sta ovo lici :ohno: :ohno:
a tek ove budalastine sa krovom na zgradi u dunavksoj...pa pogle gabarite ovoga u becu i ove stamnbene zgrade...a da ne govorim o raspadnutim objektima sa strane na slici.... :wallbash:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 05 dec 2011 21:06 #195

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Mislim da ovo u Dunavskoj moze izuzetno dobro da ispadne, veliki napredak u oblikovanju i razmisljanju kod nas. Samim tim ce, ako se izvede korektno, ova intervencija skrenuti paznju na ceo kraj i nuznost sredjivanja fasada. Iako je 'parazit' na starom objektu, ovde mi on ima svoju pricu i dobro mu stoji, kao da je popunio neku prazninu, a ne da se nasadio da siluje stari objekat, sto je slucaj sa Futoskom i ovim u Mileticevoj.
Poslednja izmena: 05 dec 2011 21:08 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 05 dec 2011 21:33 #196

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Buck napisao/la:
Rekonstrukciju potpisuje Dušan Miladinović, dia (tako se priča). Inače čovek ima par dobrih objekata iza sebe...

Interesantna informacija. Hvala :)
On je predavao na arhitekturi čini mi se.
I radio je Citroen centar na Novom Naselju i garažu pored Merkatora.

Ajde da vidimo šta će biti... baš me zanima šta su materijali za nadogradnju.
Plašim se da će biti fert, siporeks, demit, PVC, na sve tu arhitekturu koja baš zahteva diskusiju.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 05 dec 2011 21:33 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 06 dec 2011 06:49 #197

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Dukelander napisao/la:
Buck napisao/la:
Rekonstrukciju potpisuje Dušan Miladinović, dia (tako se priča). Inače čovek ima par dobrih objekata iza sebe...

Interesantna informacija. Hvala :)
On je predavao na arhitekturi čini mi se.
I radio je Citroen centar na Novom Naselju i garažu pored Merkatora.

Ajde da vidimo šta će biti... baš me zanima šta su materijali za nadogradnju.
Plašim se da će biti fert, siporeks, demit, PVC, na sve tu arhitekturu koja baš zahteva diskusiju.

Nadajmo se onom najboljem, vreme će pokazati šta ćemo dobiti...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 06 dec 2011 14:46 #198

  • ZORLUS
  • ZORLUS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Od prostih skica do Toplog Doma...AQ
  • Poruka: 105
  • Primljenih Zahvalnica: 147
...još jedne rekonstrukcije koja će uskoro da krene, ali ovo je nešto sasvim drugačije.
Dunavska 24, stealth bombarder je sleteo na krov zgrade :lol:
Šalim se, ovo mi je skroz na mestu. Nije nametljivo i intervencija se ne vidi skoro uopšte.



Ovaj objekat je pod zaštitom i smatram da bi "Stealth krov" zaista bio više nego upadljiv i da bi poremetio postojeće estetske vrednosti. Nadam se da će rekonstrukcije zaista biti uskoro ali također i da neće biti baš tako radikalna! Objekat desno je sveže renovirane fasade tako da bi bilo krajnje vreme da se i ovaj dotera :-)
Od prostih skica do TOPLOG DOMA...AQ
Poslednja izmena: 06 dec 2011 15:03 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 06 dec 2011 14:51 #199

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Evo friski update

Glavni ulaz od poste





Renovirana fasada kod Trga Mladenaca pored Ekonomske skole





Dolazimo do Adamoviceve palate koju polako zavrsavaju. Izgleda da je bela finalni sloj










I za sam kraj nadogradnja u Safarikovoj

Levo se vidi kako stavljaju demit fasadu u pokrivaju krovnu kupolu
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Dukelander, Buck, limanac, Pinki, everson

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 06 dec 2011 14:55 #200

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Odlican update :clapping: :okay: Svidjaju mi se i Ekonomska i Adamoviceva, deluje korektno :cheers: Jos kad bi krov ocistili i poskidali klime...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru