Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Rekonstrukcija fasada i objekata

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 20 nov 2011 19:24 #141

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Znas na sta sam mislio
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 20 nov 2011 19:29 #142

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
A i klime su lepo poredjane pa nije haoticno.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 20 nov 2011 19:50 #143

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
klime nikad nece biti lepe ma kako ih poredjao!! jedva cekam dan kada ce izumreti!!!! :gaah:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 20 nov 2011 19:59 #144

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
+1
Za klime treba doneti neku gradsku uredbu, po kojoj bi mogle da se postavljaju samo sa dvorišnih fasada objekata, sa izuzetkom zgrada kod kojih se ne vide na uličnoj fasadi, a za sve javne objekte tražiti projektovanje centralnih klima.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 20 nov 2011 19:59 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 20 nov 2011 20:21 #145

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Ta regulativa vec postoji u NS u. Ili na zidu terase ili u sporedno dvoriste. Samo mnogi ne postuju.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 20 nov 2011 20:36 #146

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Prvi je ne postuje sam Grad :ohno:

foto: pressonline.rs
Poslednja izmena: 20 nov 2011 20:42 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 20 nov 2011 21:23 #147

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Zoned je to super resio :okay:

ali samo sa zadnje starne, sa cela nije, sto mi je malo bzv, ko ce jos od nazad da zagleda, lepsa mu zgrada od nazad nego od napred :)





edit: i ona zgrada gde je Bekvalceva zivela u Sremskoj, tu je isto lepo resena situacija sa klimama, sad bas trazim fotku po kompu, pricali smo o njoj na SSC-u
Poslednja izmena: 20 nov 2011 21:28 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Holiday Inn 22 nov 2011 16:11 #148

  • vicakur
  • vicakur's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 207
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Jel netko zna sta se desava sa Radnickim, da li ce to uskoro netko renovirati? To je jako lepa zgrada mogla bi da bude super ako bi se rekonstruisala na pravi nacin. A i mesto je boli glava.Video sam necije predloge za buduci izgled jel znate gde se to moze pronaci?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 23 nov 2011 00:56 #149

  • DeRastignac
  • DeRastignac's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 27
  • Primljenih Zahvalnica: 6
sergio-m napisao/la:
ovakvu madj. sec. zgradu treba pod zastitu da nekom jednog dana ne padne na pamet da tu ensto menja i dozidjuje... :cheers:
Sta vredi da se zastiti, kad drzava/grad svoje nasledje ionako bagatelise, kao da ga ima barem koliko i Italija? :bash: U Futoskoj je tacno naspram parka bio objekat pod zastitom i srusen je, a kad su investitora pitali kako i zasto se to desilo, odgovorio je nesto u fazonu da je on kucu i kupio da bi je srusio i da ne vidi sta sad ima tu neko njega da propituje. I da se njemu lepo odrapi kazna i da se natera da izgradi ponovo isti objekat, videli bi ko bi ponovo radio tako nesto. Iskreno, meni je zao sto je i dozvoljeno da se napravi ova kuca za koju vi tvrdite da je Ruzicina. Mozda ona kuca i nije bila za zastitu, ali je bila stara spratna vila i bilo bi je ok sacuvati.

Pa i ovo u Safarikovoj, kad je vec Zavod za zastitu dozvolio da se nadogradjuje, po meni je on bio taj koji je morao da uradi projekat i sve specifikacije,pa da investitor, ako vec hoce, mora da gradi po strikznem uputstvima, a ne da mi ovde razmisljamo zasto i kako je ugradjen PVC. A o onome sto je dozvoljeno u L.Teleckog da ne govorim. :suicide:

Sto se tice jodne banje, meni joj je nekako bolje pristajala bela varijanta. Ali ajde da se ne zalim, kad ves rekonstruisu. Samo mi nije jasno, hoce li rekonstruisati i onaj prvi hotel do nje, ili ce ga ostaviti ovako. :?

I da, sjajna mi je ona Schwepsova reklama. Tu bi stvarno mogli da urade tako nesto. I ne samo tu, na mnogim slicnim problematicnim mestima , evo kako to rade po Briselu (doduse, Belgija ima jaku tradiciju stripa, ali svejedno)
abcplanet.com/brussels-cartoon-murals/ch...hotels-travel-deals/
murallocator.org/wp-content/uploads/2010...565_54c1d49347_b.jpg
i sa Rin Tin Tinom :)
www.pxlshots.com/images/contests/murals/...ls_4a9c636f5ccf3.jpg

Ili mural ili zeleni zid ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 23 nov 2011 01:01 #150

  • DeRastignac
  • DeRastignac's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 27
  • Primljenih Zahvalnica: 6
I da, da ne bude da sam samo podigao stare teme, skoro sam se vratio iz grada i video da su na objektu na uglu Mileticeve i Trifkovicevog trga (preko puta Levi9 zgrade) skinuli krov i deo venca, ali koliko sam po mraku i u zurbi video svuda su po ostacima zidova postavili najlon, sto ne verujem da bi radili da nameravaju skroz da je ruse. Tako da je moguce da cemo imati jos jednu nadgradnju. :unsure:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 23 nov 2011 01:01 #151

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
skinuli su Swepsovu reklamu stavili nekog retardiranog Coca Colinog deda mraza :(
Poslednja izmena: 23 nov 2011 01:03 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 23 nov 2011 01:04 #152

  • DeRastignac
  • DeRastignac's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 27
  • Primljenih Zahvalnica: 6
E, jbg. Mada se za reklamu i ne moze ocekivati da traje, nekako mi je bas 'legla'.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 23 nov 2011 01:17 #153

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
supe je bila reklamica
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 23 nov 2011 02:34 #154

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Nixivoje NSB napisao/la:
skinuli su Swepsovu reklamu stavili nekog retardiranog Coca Colinog deda mraza :(
Ja obozavam te praznicne Coca Cola-ine reklame. Nisam jos video tu. Moracu baciti oko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 23 nov 2011 10:21 #155

  • kabacum
  • kabacum's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Imperare sibi maximum imperium est
  • Poruka: 209
  • Primljenih Zahvalnica: 97
DeRastignac napisao/la:
sergio-m napisao/la:
ovakvu madj. sec. zgradu treba pod zastitu da nekom jednog dana ne padne na pamet da tu ensto menja i dozidjuje... :cheers:
Sta vredi da se zastiti, kad drzava/grad svoje nasledje ionako bagatelise, kao da ga ima barem koliko i Italija? :bash: U Futoskoj je tacno naspram parka bio objekat pod zastitom i srusen je, a kad su investitora pitali kako i zasto se to desilo, odgovorio je nesto u fazonu da je on kucu i kupio da bi je srusio i da ne vidi sta sad ima tu neko njega da propituje. I da se njemu lepo odrapi kazna i da se natera da izgradi ponovo isti objekat, videli bi ko bi ponovo radio tako nesto. Iskreno, meni je zao sto je i dozvoljeno da se napravi ova kuca za koju vi tvrdite da je Ruzicina. Mozda ona kuca i nije bila za zastitu, ali je bila stara spratna vila i bilo bi je ok sacuvati.

Pa i ovo u Safarikovoj, kad je vec Zavod za zastitu dozvolio da se nadogradjuje, po meni je on bio taj koji je morao da uradi projekat i sve specifikacije,pa da investitor, ako vec hoce, mora da gradi po strikznem uputstvima, a ne da mi ovde razmisljamo zasto i kako je ugradjen PVC. A o onome sto je dozvoljeno u L.Teleckog da ne govorim. :suicide:

Sto se tice jodne banje, meni joj je nekako bolje pristajala bela varijanta. Ali ajde da se ne zalim, kad ves rekonstruisu. Samo mi nije jasno, hoce li rekonstruisati i onaj prvi hotel do nje, ili ce ga ostaviti ovako. :?

I da, sjajna mi je ona Schwepsova reklama. Tu bi stvarno mogli da urade tako nesto. I ne samo tu, na mnogim slicnim problematicnim mestima , evo kako to rade po Briselu (doduse, Belgija ima jaku tradiciju stripa, ali svejedno)
abcplanet.com/brussels-cartoon-murals/ch...hotels-travel-deals/
murallocator.org/wp-content/uploads/2010...565_54c1d49347_b.jpg
i sa Rin Tin Tinom :)
www.pxlshots.com/images/contests/murals/...ls_4a9c636f5ccf3.jpg

Ili mural ili zeleni zid ;)

Slazem se za tu vilu u N. Tesle. Bila je prelepa a i imala je jednu tuznu pricu ili mit? Bar po pricama starijih komsija a po kojima je to mesto ukleto zbog tragedije zene koja je u vili zivela... pod " "!
Poslednja izmena: 23 nov 2011 10:24 od kabacum.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 23 nov 2011 10:30 #156

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Ima li neko sliku te vile ? Ja sam zaboravio ...
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 23 nov 2011 21:20 #157

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Evo malo o Jodnoj Banji i Futoskom parku iz knjige "Stari parkovi Backe" od Jasne Korac u izdanju "Triton stamparije, danas mi je sestra donela tu knjigeu vrh je knizica, zanimljivo stivo :)

nije bas neki kvalitet, ali vidi se valjda (malo su izmesne strnice, ne znam zasto :)










Poslednja izmena: 23 nov 2011 21:25 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 24 nov 2011 00:46 #158

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ljudi, mogu da primetim da je ona tuja spontano podsisana, te nam sad jos samo predstoji da se molimo uvenucu :evil: Ionako se nismo proslavili dopisom :D



Poslednja izmena: 24 nov 2011 01:08 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, kabacum, Nixivoje, Pripadnik, Otis Driftwood

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 24 nov 2011 08:25 #159

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
ne zmam da li je ova informacija bila, juce sam citao u 24sata da uskoro pocinje da se radi slika od 200 kvm na plafonu edjsega. Kada se gradjevina poptpuno rekonstruise u njoj ce se odrzavati koncerti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Rekonstrukcija fasada i objekata 24 nov 2011 08:50 #160

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Takođe da će to biti i najveći oslikani zid u Vojvodini.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru