Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

TEMA: Prigradska mikronaselja

Prigradska mikronaselja 08 feb 2024 14:06 #21

  • Mali princ
  • Mali princ's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 45
Kad se zavrsi tunel Vrdnik ce da bukne sa ovim tipom naselja. Vec su pocele da se grade zgrade, a u planu je par bas luksuznih naselja sa vilama, daleko iznad ovih projekata sto ste kacili.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Ljube, TicaNs

Prigradska mikronaselja 08 feb 2024 14:30 #22

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 902
  • Primljenih Zahvalnica: 1791
kuzmanovicd napisao/la:
Ovo hollywood hill mi je tako seljački da bi me bilo sramota da izgovorim naziv kompleksa kad bi me neko pitao gde stanujem.

Alibegova slama™ ? :naughty:
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, sandman, Mali princ

Prigradska mikronaselja 11 feb 2024 14:33 #23

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Uvek se divim strpljenju koji su ti ljudi spremni da uloze dok se sve okolo njih ne sredi.

I recimo uzmem stan, i recimo svi imamo auto - ali dok razvezes decu po skolama, zatim vanskolskim aktivnostima, dok organizujes nabavku, dok dzedzis na terasi dok ti cerka ne dodje uvece iz grada, i pride zivis u generickoj zgradici u sred poljane, dok cekas asfalt i furas se da si Holivud. Evo, ne znam.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, Duja, sandman, Alibunar, Blavak

Prigradska mikronaselja 12 feb 2024 09:57 #24

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Cole11 napisao/la:
Uvek se divim strpljenju koji su ti ljudi spremni da uloze dok se sve okolo njih ne sredi.

I recimo uzmem stan, i recimo svi imamo auto - ali dok razvezes decu po skolama, zatim vanskolskim aktivnostima, dok organizujes nabavku, dok dzedzis na terasi dok ti cerka ne dodje uvece iz grada, i pride zivis u generickoj zgradici u sred poljane, dok cekas asfalt i furas se da si Holivud. Evo, ne znam.

Zivot van bulevara Evrope ili Detelinare ne postoji? Mozda uziva u pogledu sa te terase? Mozda decica odu pesice do skole? Mozda je ustedio danas gorivo i vreme posto nije obisao blok zgrada 4 puta trazeci parking pa ce otici u grad po cerku iz izlaska.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Prigradska mikronaselja 12 feb 2024 13:38 #25

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
svakom su viđenja života i organizacije drugačija, i to je sasvim u redu.

npr, ja doživljavam da je najveća štednja goriva korišćenje gradskog prevoza a ne laka mogućnost parkiranja.
Kada bih živeo u ovakvom naselju, svaka aktivnost bi podrazumevala automobil. U gradu su mi uvek na raspolaganju javni prevoz i bajs za svakodnevne aktivnosti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, RM77, Blavak, Ljube, Djordje Cvarkov, eegor84, mmirkovic

Prigradska mikronaselja 12 feb 2024 13:52 #26

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
mel napisao/la:
svakom su viđenja života i organizacije drugačija, i to je sasvim u redu.

npr, ja doživljavam da je najveća štednja goriva korišćenje gradskog prevoza a ne laka mogućnost parkiranja.
Kada bih živeo u ovakvom naselju, svaka aktivnost bi podrazumevala automobil. U gradu su mi uvek na raspolaganju javni prevoz i bajs za svakodnevne aktivnosti.
Dugo se govori o manjkavosti prigradskih naselja (suburbia) u USA, gde se potencira automobil, automobil i samo automobil. Gde vi ako nemate kola prakticno ne mozete da zivite normalno, jer infrastrukture javnog prevoza, biciklizma, pa cak i pesacenja jednostavno nema. Takav razvoj je neprijateljski nastrojen prema teznjama da se smanji zagadjenje, da se ojaca javni prevoz kao preferirani mod transporta u vidu efikasnosti kao i sam biciklizam. Ima u Novom Sadu mnogo prostora za poboljsanje infrastukture, gde se moze i Detelinara naciniti pozeljnijim mestom za zivot.
Poslednja izmena: 12 feb 2024 14:29 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Djordje Cvarkov, mel, Cole11

Prigradska mikronaselja 12 feb 2024 19:15 #27

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Ljube napisao/la:
Cole11 napisao/la:
Uvek se divim strpljenju koji su ti ljudi spremni da uloze dok se sve okolo njih ne sredi.

I recimo uzmem stan, i recimo svi imamo auto - ali dok razvezes decu po skolama, zatim vanskolskim aktivnostima, dok organizujes nabavku, dok dzedzis na terasi dok ti cerka ne dodje uvece iz grada, i pride zivis u generickoj zgradici u sred poljane, dok cekas asfalt i furas se da si Holivud. Evo, ne znam.

Zivot van bulevara Evrope ili Detelinare ne postoji? Mozda uziva u pogledu sa te terase? Mozda decica odu pesice do skole? Mozda je ustedio danas gorivo i vreme posto nije obisao blok zgrada 4 puta trazeci parking pa ce otici u grad po cerku iz izlaska.

Mozda ce da je pokupi jednom mesecno, ali sta cemo sa ostalih 5 puta? Eto, ode ustedjen novac na taksi. :) Jedino sto je dodata vrednost - meni taksisti uvek kazu neku zanimljivu informaciju.

Elem, dosta se govori u planiranju o odrzivoj urbanoj mobilnosti - ali to je nista drugo do fensi naziv za javni prevoz, pesacenje i biciklizam.
To je kao sto su sad krenuli da furaju sintagmu mikro urbana suma, nikad gluplje nista nisam cula.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Prigradska mikronaselja 12 feb 2024 19:48 #28

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4874
  • Primljenih Zahvalnica: 8045
Ја бих рачунао на то да ће Мишелук релативно брзо да се изгради, а чини ми се да хоће.
Довољно је да се појаве вртић и основна школа у том кварту, један пешачки мост преко обилазнице и становници ових неколико насеља су ефективно повезани са градом.
То све под условом да се Мишелук развија као део града са сопственим садржајима, што је негде најздравија тенденција у развоју градова - полицентричност.
Слично је и са насељима на Кипу испод Поповице, довољно ће им бити да се појави пешачко-бициклистички мост према Каменици и ето им везе са градом.
Један ће бити на месту бивше пруге, може да се појави још један као веза са улицом Војводе Мишића у Каменици нпр.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Ljube

Prigradska mikronaselja 12 feb 2024 19:55 #29

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 436
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Mali princ napisao/la:
Kad se zavrsi tunel Vrdnik ce da bukne sa ovim tipom naselja. Vec su pocele da se grade zgrade, a u planu je par bas luksuznih naselja sa vilama, daleko iznad ovih projekata sto ste kacili.

Zasto bi buknuo Vrdnik kada se zavrsi tunel? Imas i sada Karlovce blize i brze do NSa nego Vrdnik i kada bude bio tunel pa nisu buknuli... Tu su i Ledinci blizu a na Fruskoj su, takodje nije neki hajp. Plasiranje Solarne doline i Holivuda mi se cini da kaska a realno su blizu... Kvadrat je toliko otisao da je ljudima bolje da uzmu plac i da podignu kucu negde na Fruskoj, ipak je kuca daleko ispred bilo kakvog stana ili dela urbane vile, kada vec nemas nista od skola, skolica, sporta, instrumenata, sadrzaja onda napravis sebi vikendicu ili kucu bez da ostavis marzu 100% investitoru... Video sam u Irigu neku zgradu da se zida, ne kontam zivot u zgradi ako sam na Fruskoj gori, isto vazi i za Vrdnik, takva naselja vriste za kucom, velikim dvoristem i sl...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Poslednja izmena: 12 feb 2024 20:00 od IC.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Prigradska mikronaselja 12 feb 2024 20:45 #30

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Vrdnik sve više liči na Zlatibor, pogotovo gore oko Movenpicka
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Prigradska mikronaselja 13 feb 2024 08:22 #31

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Hopovska dolina je primer dobrog naselja. Možda malo lux za naše uslove ali ono što sam video i čuo i nije toliko strašno gledajući cene nekretnina u NS. Krajickom oka sam zapazio ovo naselje kada sam nedavno prolazio kroz Irig. Ovo "naselje", tj red kuća naslonjeno je na Irig što znači da imaju i vrtić i prodavnicu, poštu, školu... sve što treba jednom porodici sa malom decom. Još ako roditelji rade preko interneta i nisu vezani toliko za neku kancelariju u gradu ovo je baš zanimljiva ponuda. U tim manjim mestima isto ljudi žive i obavljaju sve što obavljaju ljudi i iz Novog Sada. Imaju i menjačnicu, pijacu, pa čak i pekaru, kladionicu i apoteku. Nemaju možda zgradu pozorišta ali često bude i nekih gostujućih predstava u domovima kulture. Bude i kafića i restorana u kojima se vikendima organizuje i neka svirka... Imam utisak kad čitam ovde komentare (a da ne znam) da se u selu život svede na spavanje u memljivoj kući i po buđenju da se javlja pitanje izbora odlaska u štalu kod ovaca ili peške po blatu i uz brdo nekako stići do Novog Sada.

www.gradnja.rs/hopovska-dolina-limont-bosske-nef-architecture/
Poslednja izmena: 13 feb 2024 08:44 od Ljube. Razlog: greska u kucanju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Prigradska mikronaselja 13 feb 2024 11:00 #32

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Ljube napisao/la:
Hopovska dolina je primer dobrog naselja. Možda malo lux za naše uslove ali ono što sam video i čuo i nije toliko strašno gledajući cene nekretnina u NS. Krajickom oka sam zapazio ovo naselje kada sam nedavno prolazio kroz Irig. Ovo "naselje", tj red kuća naslonjeno je na Irig što znači da imaju i vrtić i prodavnicu, poštu, školu... sve što treba jednom porodici sa malom decom. Još ako roditelji rade preko interneta i nisu vezani toliko za neku kancelariju u gradu ovo je baš zanimljiva ponuda. U tim manjim mestima isto ljudi žive i obavljaju sve što obavljaju ljudi i iz Novog Sada. Imaju i menjačnicu, pijacu, pa čak i pekaru, kladionicu i apoteku. Nemaju možda zgradu pozorišta ali često bude i nekih gostujućih predstava u domovima kulture. Bude i kafića i restorana u kojima se vikendima organizuje i neka svirka... Imam utisak kad čitam ovde komentare (a da ne znam) da se u selu život svede na spavanje u memljivoj kući i po buđenju da se javlja pitanje izbora odlaska u štalu kod ovaca ili peške po blatu i uz brdo nekako stići do Novog Sada.

www.gradnja.rs/hopovska-dolina-limont-bosske-nef-architecture/
Ja sam ziveo u Zablju i stojim iza svega sto sam rekao. Ali se ne govori zivotu na selu, nego o mikronaseljima oko grada koja nisu nastala organski, nego se uture negde po volji investitora.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Ljube

Prigradska mikronaselja 14 feb 2024 10:47 #33

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
novaekonomija.rs/vesti-iz-zemlje/na-350-...elje-sa-golf-terenom
recimo, ovde su inverstitori shvatili da im njihovi kupci neće tražiti ni školu ni vrtić ni market...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru