Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bezbednjakovo | Jugovićevo

Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 27 mar 2021 02:16 #461

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Meni ovo izgleda lepo. Mislim, jeste kao naselje za sirotinju u razvijenim zemljama, ali tamo oficiri ne žive u ovakcim stanovima već u mnogo boljim uslovima, U Americi ili dobiju kuću u bazi, ili ako su izvan baze dobijaju Basic Allowance for Housing (BAH). da mogu da plate smeštaj i troškove. Nije tačno što je neko gore rekao da oni ne odlaze u inostranstvo, po onome što sam ja čuo iz policije, a i nešto oficira je našlo posao u inostranstvu. Neki posao, voze kamione ili bilo šta da zarade. Sa moje tačke gledišta odlično je da imaju poseban status i vojska i policija bi trebalo da dobiju i mnogo više od ovoga, bolje stambene prostore, kartice za popuste u nekim robnim lancima, beneficije na školovanje dece.... sve da im se da da odlično žive i budu elita. Ali onda da se obavežu da će ostati da rade u Srbiji i onda on dnjih tražiti i mnogo vežu odgovornost. Ako obiju jako velike plate i sve pogodnosti, za policajca koji je korupmiran onda ... da je to tako uredjeno da mu se to ni najmanje ne isplati ako ga otkriju. Dakle par puta išao da obidjem kako to izgleda, ovo je lepo naselje za naše standarde, dobro je što ga rade i mislim da je čak bolje živeti ovde nego u dobrom delu drugih novoizgradjenih delova grada.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, ranko su ns, Duja, Чиле

Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 29 mar 2021 21:37 #462

  • sloklek
  • sloklek's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 21
  • Primljenih Zahvalnica: 96
Kanada je razvijena zemlja, ali na osnovu onoga sto sam licno video oficiri bi zeleli nesto poput Bezbednjakova jer ono sto imaju ovde je ustvari znacajno losije i po velicini stambenih jedinica i po kvalitetu gradnju i starosti itd itd.

Odmah da se razumemo, mislim da Srbija moze i treba puno bolje da radi mnoge stvari, ali ne volim da uvek mislimo koliko smo inferiorni na sve ostale. Na osnovu zivota u inostranstvu i puno putovanja, shvatio sam da nismo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 29 mar 2021 21:46 #463

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Nismo inferiorni na sve ostale. Samo na razvijeni svet, kom težimo. Uvek bili i ostali. To što si naveo, veličina stambenih jedinica, starost objekata.... Pa, različita je kultura stanovanja ovde i u mnogim državama na zapadu, različiti su i porezi, navike ljudi. Bukvalno, kao da si rekao kako je jadni Japanac beda jer živi u 20-tak kvadrata, za razliku od našeg zeme koji ima kuću na tri sprata u Veterniku. Ili siroti Austrijanac koji živi u 300 godina staroj zgradi u centru Beča, a kod nas svi u novim kućama....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Toni021

Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 30 mar 2021 01:00 #464

  • sloklek
  • sloklek's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 21
  • Primljenih Zahvalnica: 96
Cookie napisao/la:
Nismo inferiorni na sve ostale. Samo na razvijeni svet, kom težimo. Uvek bili i ostali. To što si naveo, veličina stambenih jedinica, starost objekata.... Pa, različita je kultura stanovanja ovde i u mnogim državama na zapadu, različiti su i porezi, navike ljudi. Bukvalno, kao da si rekao kako je jadni Japanac beda jer živi u 20-tak kvadrata, za razliku od našeg zeme koji ima kuću na tri sprata u Veterniku. Ili siroti Austrijanac koji živi u 300 godina staroj zgradi u centru Beča, a kod nas svi u novim kućama....

Druze, obisao sam bas uglavnom razvijene zemlje i radio u mnogima. Recimo apsolutno je tacno da Japanci zive u stanovima male kvadrature u najvecem procentu njihovih velikih gradova. Ako se to uporedi sa nasim stanovima u Beogradu, Nisu, Novom Sadu moze se videti da su nasi stanovi veci u proseku. Sada japanske plate su vece i oni imaju bolji kvalitet zivota mozda u nekim drugim aspektima (putovanja, garderoba itd). Ali ono sto jeste-jeste, a sto nije-nije. Isto tako je tacno da vecina oficira u kanadskoj vojsci zivi u vrlo skromnim kucama koje iznajmljuju povoljno. Ako zele i mogu, oficiri mogu da kupe vece. Ali ono sto im drzava daje je veruj mi vrlo skromno. Ja ti pricam iz prve ruke. Izvinjavam se za off, ali mi je bezveze da se prica o necemu sto neko zamislja da je onako kako nije, kad ja iz prve ruke znam da nije tako.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: VladaNS78

Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 30 mar 2021 01:44 #465

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Znači, na osnovu toga što srpski oficir živi u više kvadrata od kanadskog, ti zaključuješ da je ovde bolje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: OneLove

Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 30 mar 2021 22:48 #466

  • sloklek
  • sloklek's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 21
  • Primljenih Zahvalnica: 96
Cookie napisao/la:
Znači, na osnovu toga što srpski oficir živi u više kvadrata od kanadskog, ti zaključuješ da je ovde bolje.

Nisam to rekao - da mislim da je sve bolje u Srbiji ja bih verovatno ziveo u Srbiji, a ne u Kanadi. Rekao sam samo da je Bezbednjakovo naselje od koga se bas i ne moramo stideti, jer i u razvijenim zemljama snage bezbednosti ne zive u prelepim naseljima, to je sve. Ne mislim da je Bezbednjakovo divno i perfektno, ali nije lose.

Dok sam saradjivao sa ZIG-om i Urbanizmom, pokusavao sam da izdejstvujem da se promene standardi po pitanju parkiranja sa posebnim akcentom da bude dovoljno parking mesta u podzemnim nivoima zgrada, kako se to odavno radi u mnovim velikim gradovima po svetu. Dugo su mi odgovarali da je to nemoguce sa visokim nivoom podzenih voda u Novom Sadu (?!). Sada se to konacno kod nekih zgrada primenjuje. KOd mnogih se i dalje ide na parkiranje u okolnom prostoru, a pri tome se uopste ne postuje realnost o tome da vecina stanara ima barem 1 auto... i tu smo gde smo, Novi Sad postaje vrlo neprijatan za zivot - postaje mali Beograd. Duga prica. To je zaista i dalje jako lose u Novom Sadu. I ne samo to. Ali moja poenta je bila da ne obojimo u crno sve, pa cak i ono sto nije bas tako crno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, ranko su ns, VladaNS78

Bezbednjakovo | Jugovićevo 13 apr 2021 11:48 #467

  • Djunajlu
  • Djunajlu's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 15
  • Primljenih Zahvalnica: 5
Pozdrav, imam jedno pitanje koje se tiče unutrašnjosti. Da li će smeti da se probijaju vrata u samom stanu?

Po nacrtu vidim da su pregradni zidovi tanki (cigla 100%), stoga ne bi trebalo da su noseći. Jedino ako se narušava projekat ili tako nešto.

Hvala
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 13 apr 2021 19:37 #468

  • miki_NS
  • miki_NS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 158
  • Primljenih Zahvalnica: 397
Slike u predveče:







Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, sergio-m, mrnjavi, Duja, sandman, sasar, Blavak, valjan, Ksena, Neskov, nsns, GP 18, Чиле

Bezbednjakovo | Jugovićevo 13 apr 2021 19:38 #469

  • miki_NS
  • miki_NS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 158
  • Primljenih Zahvalnica: 397
I još malo:









Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, sergio-m, mrnjavi, Duja, sandman, TurboMaximus, Brane, sasar, Blavak, valjan, Teki, vladulns, nsns, GP 18, Чиле

Безбедњаково | Југовићево 13 apr 2021 20:01 #470

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3456
Како је лепо, за промену, видети нешто овако, попут Новог насеља и Лимана.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 14 apr 2021 11:29 #471

  • OneLove
  • OneLove's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 59
  • Primljenih Zahvalnica: 144
Djunajlu napisao/la:
Pozdrav, imam jedno pitanje koje se tiče unutrašnjosti. Da li će smeti da se probijaju vrata u samom stanu?

Po nacrtu vidim da su pregradni zidovi tanki (cigla 100%), stoga ne bi trebalo da su noseći. Jedino ako se narušava projekat ili tako nešto.

Hvala

Evo krenulo je.. U najavi i ograđivanje terasa izgleda.. :facepalm:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, Toni021

Bezbednjakovo | Jugovićevo 14 apr 2021 17:47 #472

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
bezbednjakovo ( sejf forsiz ) park ( zelena povrsina ) rezidens ( prebivaliste) :naughty:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: OneLove

Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 14 apr 2021 17:48 #473

  • nsvladimir
  • nsvladimir's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 13
  • Primljenih Zahvalnica: 23
Poslednja izmena: 14 apr 2021 17:49 od nsvladimir.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vladulns

Безбедњаково | Југовићево 15 apr 2021 13:39 #474

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3456
ФОТО, ВИДЕО: Почело усељавање у прве станове за безбедњаке на Југовићеву

Усељење првих станара у станове за безбедњаке који се граде на Југовићеву, почело је данас тако што су премијерка Ана Брнабић и други државни функционери предали кључеве за првих 14 од укупно 548 станова.



На овој локацији ће до краја следеће године бити усељено 1.972 станова у 12 стамбених зграда са паркинзима, дечијим игралиштима и другим садржајима, а станови који су углавном величине од 40 до 80 квадрата продати су по цени од 500 евра по квадрату, о чему више на ОВОМ ЛИНКУ.

На самој локацији поред три до сада завршене зграде саграђена су и два дечија игралишта, паркинзи и приступне саобраћајнице, а увелико се граде и преостале зграде. За градњу свих ових објеката дато је 8,5 милијарди динара од којих је 2,2 милијарде коштала градња прве три зграде (више ОВДЕ), док је Град издвојио 330 милиона динара за комунално опремање, о чему више у ОВОМ ТЕКСТУ.

На примопредаји првих кључева било је тек неколико будућих станара, а зграде су биле потпуно празне и како се могло чути, пошто су зграде добиле и употребне дозволе, први станари ће већ данас почети да се усељавају.

Премијерка Ана Брнабић је најавила ће се на лето наставити градња нових станова, што се поклапа са недавно најављеним изменама урбанистичких планова, којима се предвиђа да се уз Булевар Европе зида још неколико зграда са више стотина станова.

Градоначелник Милош Вучевић навео је да је овим пројектом изградње станова држава "још једном показала да брине о онима који воде рачуна о безбедности и чувају животе грађана".

"Ово је стамбени блок за наше војнике, полицајце, припаднике служби безбедности, породице палих бораца, ратне војне инвалиде, којима дугујемо највећу захвалност за нашу слободу, сигурност и све оно што имамо данас. Парцела која је деценијама била запарложена, у запећку на мапи града, данас је модерно и прелепо насеље повезано са булеварима и осталим деловима града. Захваљујући свему ономе што плански, савесно и одговорно радимо у претходних девет година, сада смо у стању да, као локална самоуправа, издвојимо милијарду и по динара и инвестирамо их на овом локалитету, поред онога што држава инвестира. У Југовићеву неће бити само 1972 стана за припаднике снага бездности, него ће бити изграђена и нова основна школа и обданиште, као и највећи атлетски центар у Србији. Хвала Влади Србије на подршци и на свему што ради за нашу земљу која протеклих година доживљава својеврсни инвестициони бум у сваком сегменту, а са њом и наш град, јер то је нешто о чему смо могли само да сањамо, а данас реализујемо. Нећемо стати на томе, већ настављамо реализацију нових планова", поручио је градоначелник Вучевић.



Примопредаји кључева је присуствовала и министарка за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Дарија Кисић Тепавчевић која је рекла да то ресорно министарство континуирано ради на побољшавању услова свих категорија становништва, а да су се у јулу 2019. године, изменом закона, стекли услови којима је омогућено да и друге групе грађана, сем припадника полиције и војске, купују станове по изузетно повољним условима, а то су категорије бораца, породице палих бораца, ратних и мирнодопских војних инвалида.

Министар унутрашњих послова Александар Вулин је изјавио да припадници служби безбедности свакодневно брину о свим грађанима Србије, те да никада не траже захвалност за оно што чине, али да је дужност државе да им се захвали управо изградњом социјалних станова. Он је додао да је срећан јер је чуо да су се у овом потпуно новом насељу највише тражили велики станови, што је, према његовим речима, показатељ да сви ови људи желе да имају велике породице.

За станове су могли да конкуришу запослени у Војсци Србије, полицији, ватрогасној служби, Безбедносно-информативној агенцији и Управи за извршење кривичних санкција, као и породице палих бораца и ратних војних инвалида и мирнодопских војних инвалида.

Приликом обиласка станова премијерка Ана Брнабић је подсетила и да је ово само један од више инвестиционих пројекта који се реализују у Новом Саду наводећи да ће за неколико дана кренути изградњу нове ковид болнице, додатне зграде КЦВ-а, зграде научно-истараживачког института и друго.

Станови се граде на земљишту које је део некадашњег аеродрома, сада касарне "Југовићево". Док је трајала свечаност примопредаје станова, само стотинак метара у позадини могли су да се виде припадници Војске Србије који су имали вежбу са радарским системом.
www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/271358/F...e-na-Jugovicevu.html
Poslednja izmena: 15 apr 2021 14:00 od Чиле.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, sergio-m, Blavak, valjan

Bezbednjakovo | Jugovićevo 16 apr 2021 17:49 #475

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Za neke je počelo useljavanje, a za nekoga iseljavanje, što možemo videti ovih dana....

Evo ideje da ratni veterani mogu da kupe stan, heoriji sa košara, ratni invalidi da dobiju stan, ali očigledno oni više nikome ne trebaju...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, sergio-m, mlata, valjan, AcaFacaKokiHouse, mel, vladulns, Jungle_Mania, Чиле

Безбедњаково | Југовићево 20 apr 2021 20:08 #476

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3456
Poslednja izmena: 20 apr 2021 20:09 od Чиле.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, sergio-m, mrnjavi, Duja, sasar, Blavak, valjan, nsns

Безбедњаково | Југовићево 20 apr 2021 20:13 #477

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3456
Извор: Инстаграм / Милош Вучевић
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, sergio-m, mrnjavi, Duja, Brane, sasar, Blavak, Mikins, valjan, AcaFacaKokiHouse, nsns, Детелинарђанин

Безбедњаково | Југовићево 22 apr 2021 13:32 #478

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1785
Ja sam to maločas otvorio i na OSM-u i dopunio na osnovu Čiletovih slika. Trebaće par dana da se izrenderuje svuda, spori su im tileserveri. Na aplikacijama tipa Maps.me i OsmAnd biće tek za par meseci.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, mel

Bezbednjakovo | Jugovićevo 26 apr 2021 11:59 #479

  • gremlinka
  • gremlinka's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 61
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Evo ga, počMelo je ...
Tokom vikenda mi je negde na netu izletela ponuda stanova za izdavanje i prvi na listi stan na ovoj lokaciji. Useljiv od 1.7, oko 60m2, za 250 evrića.
Vrv neki novopečeni vlasnik ali sa prebivalištem i kompletnim životom udaljenim nekih 300+ km :bash:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata

Bezbednjakovo | Jugovićevo 26 apr 2021 12:04 #480

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
gremlinka napisao/la:
Evo ga, počMelo je ...
Tokom vikenda mi je negde na netu izletela ponuda stanova za izdavanje i prvi na listi stan na ovoj lokaciji. Useljiv od 1.7, oko 60m2, za 250 evrića.
Vrv neki novopečeni vlasnik ali sa prebivalištem i kompletnim životom udaljenim nekih 300+ km :bash:
Idiotizam. Morala je postojati neka klauzula da onaj ko kupi stan mora da promeni mesto stanovanja i rada ako nije vec u Novom Sadu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru