Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bezbednjakovo | Jugovićevo

Bezbednjakovo | Jugovićevo 06 okt 2020 19:04 #241

  • GP 18
  • GP 18's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 45
Pa zar Informatika ne delegira upravnika zgrade?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 06 okt 2020 19:21 #242

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 972
  • Primljenih Zahvalnica: 3465
У зградама за које знам да су се људи договарали ко ће бити није било тако, они су се међусобно бирали.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 06 okt 2020 19:26 #243

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Sad sam pogledao malo to za zasticeno zemljiste i vidim pise "bara kod Avijaticarskog naselja". Ta bara ne postoji vec vise od 10 godina.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 06 okt 2020 20:07 #244

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Citiram kolegu forumaša samo da bi svi videli post, pošto ste pisali dovljno da se pređe na sledeću stranu dok smo odobrili.
Djunajlu napisao/la:
Поздрав колеге, војни и сви остали бескућници.

С обзиром да је данас био конкурс за преосталих 1400 и кусур станова, а пријавило се контам дупло више људи у прва два минута... Занима ме да ли се негде може проверити бар на основу референтног броја, који си на листи? И ако не може када ће се то знати?

Са друге стране, с обзиром да ћу на пресеку стања 30. октобра (ако буде као прошле године) бити први на листи за ону опцију стан на неодређено... Нисам паметан шта радити, да ли чекати оно што ти припада за 43 год стажа, први на листи, или ићи на ове у Југовићеву где ми ти бодови не значе ништа. Пре бих узео оне на неодређено, али без обзира што ћу бити први на листи питање да ли ћу доживети да га добијем (немам никакве везе и комбинације, само близу 800 бодова).

Занима ме мишљење свих вас, које мучи иста мука као и мене већ годинама. Шта радити? На коју опцију ићи?
Хвала унапред и поздрав.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 07 okt 2020 07:31 #245

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Чиле napisao/la:
И на Лиману су се насељавала војна лица па није било пуцања, мада јесу зановетала. :)

Nisi se ti kanda motao po delovima Limana sa vojnim licima u vreme dočeka nove godine :P
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 07 okt 2020 18:59 #246

  • GP 18
  • GP 18's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 45
Postovani buduci sugradjani i komsije,
Ne znam zasto imam osecaj da sve "bezbednjake" dozivljavate kao komuniste koji su '45. dosli iz sume u grad i jedva cekaju 29.novembar i 22.decembar da ispale po ceo redenik municije. Medju pripadnicima sluzbe ima itekako kulturnih, obrazovanih i normalnih ljudi. Zasto generalizujete i ubacujete sve ljude u isti kos zbog neodgovornih pojedinaca.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Toni021

Bezbednjakovo | Jugovićevo 07 okt 2020 19:07 #247

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ja mislim da se vecina nas sali ali isto tako da smo normalniji kao drzava drugacije bi mi komentarisali a i drugacije bi neki primatli to k srcu.
Poslednja izmena: 07 okt 2020 19:10 od Otis.Driftwood.Ressurected.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 07 okt 2020 19:53 #248

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9092
Naravno da se šalimo.
Nadam se da se i ti šališ kad upoređuješ slavnu, pobedničku NOVJ sa ovom današnjom "grupom građana" koja sebe naziva vojskom.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, RM77, Blavak, mel, Toni021, GP 18

Bezbednjakovo | Jugovićevo 07 okt 2020 21:02 #249

  • VladaNS78
  • VladaNS78's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
  • Primljenih Zahvalnica: 15
Yokai napisao/la:
Sad sam pogledao malo to za zasticeno zemljiste i vidim pise "bara kod Avijaticarskog naselja". Ta bara ne postoji vec vise od 10 godina.
Može pisati i "More kod Avijatičarskog naselja" ako na tom području ima vrsta uvrštenih u crvenu knjigu, i koje su pod zaštitom ne samo domaćih nego i međunarodnih organizacija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 07 okt 2020 21:35 #250

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 972
  • Primljenih Zahvalnica: 3465
mrnjavi napisao/la:
Naravno da se šalimo.
Nadam se da se i ti šališ kad upoređuješ slavnu, pobedničku NOVJ sa ovom današnjom "grupom građana" koja sebe naziva vojskom.

Ово нажалост и јесте тужна реалност, исто важи и за полицију. Сада је ситуација нешто боља у односу на постпетооктобарски период, али није ни приближно оној у време Војске Југославије, ЈНА, Југословенске краљевске војске, Српске војске итд. Иста ствар и у полицији, "реформе" су све уништиле, да не кажем вратиле на фабричка подешавања.
Poslednja izmena: 07 okt 2020 21:36 od Чиле.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 07 okt 2020 21:54 #251

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
BIA ne radi vise svoj posao i vise su im neprijatelji sopstveni narod nego spoljni uticaji. Recite mi da nije tako.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vladulns

Bezbednjakovo | Jugovićevo 07 okt 2020 22:34 #252

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
VladaNS78 napisao/la:
Yokai napisao/la:
Sad sam pogledao malo to za zasticeno zemljiste i vidim pise "bara kod Avijaticarskog naselja". Ta bara ne postoji vec vise od 10 godina.
Može pisati i "More kod Avijatičarskog naselja" ako na tom području ima vrsta uvrštenih u crvenu knjigu, i koje su pod zaštitom ne samo domaćih nego i međunarodnih organizacija.
Ono sto je moja poenta je ako su i bile neke vrste koje su u proslosti nastanjivale baru - verovatno su izumrle kada je bara pregazena, a mislim da je isusena kada se gradio Bulevar Evrope. Tu sam isao cesto kao klinac, i bara je stvarno bila velika, cesto smo se klizali tamo zimi.
Poslednja izmena: 07 okt 2020 22:41 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Bezbednjakovo | Jugovićevo 08 okt 2020 10:30 #253

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
mrnjavi napisao/la:
Naravno da se šalimo.
Nadam se da se i ti šališ kad upoređuješ slavnu, pobedničku NOVJ sa ovom današnjom "grupom građana" koja sebe naziva vojskom.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk

+1
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: GP 18

Bezbednjakovo | Jugovićevo 08 okt 2020 11:01 #254

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8413
  • Primljenih Zahvalnica: 35900
GP 18 napisao/la:
Postovani buduci sugradjani i komsije,
Ne znam zasto imam osecaj da sve "bezbednjake" dozivljavate kao komuniste koji su '45. dosli iz sume u grad i jedva cekaju 29.novembar i 22.decembar da ispale po ceo redenik municije. Medju pripadnicima sluzbe ima itekako kulturnih, obrazovanih i normalnih ljudi. Zasto generalizujete i ubacujete sve ljude u isti kos zbog neodgovornih pojedinaca.

1. Nisu svi došli iz šume, neki su živeli u gradovima, obrazovani, imućni, a komunisti su postali zato što su verovali u ideju.
2. Generalizuju iz istog razloga iz kog si ti generalizovao da su svi došli iz šume.
Stereotipi su gadna stvar, lako se usađuju te sužavaju polje opažanja a jako je teško osloboditi ih se ili ih uopšte ne registrovati. Klasičan primer stereotipa je da su bosanci glupi, a poznat nam je iz viceva pre svega. Da je to stereotip potvrđuju Andrić, Selimović, Karahasan, Kočić, Džumhur, Tontić, Ćopić,...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, RM77, Gradjanin, GP 18

Bezbednjakovo | Jugovićevo 08 okt 2020 23:39 #255

  • VladaNS78
  • VladaNS78's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
  • Primljenih Zahvalnica: 15
Yokai napisao/la:
VladaNS78 napisao/la:
Yokai napisao/la:
Sad sam pogledao malo to za zasticeno zemljiste i vidim pise "bara kod Avijaticarskog naselja". Ta bara ne postoji vec vise od 10 godina.
Može pisati i "More kod Avijatičarskog naselja" ako na tom području ima vrsta uvrštenih u crvenu knjigu, i koje su pod zaštitom ne samo domaćih nego i međunarodnih organizacija.
Ono sto je moja poenta je ako su i bile neke vrste koje su u proslosti nastanjivale baru - verovatno su izumrle kada je bara pregazena, a mislim da je isusena kada se gradio Bulevar Evrope. Tu sam isao cesto kao klinac, i bara je stvarno bila velika, cesto smo se klizali tamo zimi.

Da su verovatno izumrle, onda bi ih verovatno i Pokrajinski zavod za zaštitu prirode sklonio sa liste staništa, a zadovoljni investitori bi pevali Kumbaya.
Iskreno se nadam da takve institucije ne funkcionišu na pretpostavkama.
Kako god, zemljište se vodi kao takvo, i iskreno se nadam da severno od naselja neće biti više gradnje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 09 okt 2020 08:32 #256

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
VladaNS78 napisao/la:
Yokai napisao/la:
VladaNS78 napisao/la:
Yokai napisao/la:
Sad sam pogledao malo to za zasticeno zemljiste i vidim pise "bara kod Avijaticarskog naselja". Ta bara ne postoji vec vise od 10 godina.
Može pisati i "More kod Avijatičarskog naselja" ako na tom području ima vrsta uvrštenih u crvenu knjigu, i koje su pod zaštitom ne samo domaćih nego i međunarodnih organizacija.
Ono sto je moja poenta je ako su i bile neke vrste koje su u proslosti nastanjivale baru - verovatno su izumrle kada je bara pregazena, a mislim da je isusena kada se gradio Bulevar Evrope. Tu sam isao cesto kao klinac, i bara je stvarno bila velika, cesto smo se klizali tamo zimi.

Da su verovatno izumrle, onda bi ih verovatno i Pokrajinski zavod za zaštitu prirode sklonio sa liste staništa, a zadovoljni investitori bi pevali Kumbaya.
Iskreno se nadam da takve institucije ne funkcionišu na pretpostavkama.
Kako god, zemljište se vodi kao takvo, i iskreno se nadam da severno od naselja neće biti više gradnje.

Pa vec smo konstatovali da su usli u zasticenu zonu?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 09 okt 2020 08:43 #257

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Nista, poslao sam email Pokrajinskom zavodu pa da vidimo sta ce reci.

A evo i montirana citava celina

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: VladaNS78

Bezbednjakovo | Jugovićevo 09 okt 2020 10:35 #258

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
VladaNS78 napisao/la:
Yokai napisao/la:
VladaNS78 napisao/la:
Yokai napisao/la:
Sad sam pogledao malo to za zasticeno zemljiste i vidim pise "bara kod Avijaticarskog naselja". Ta bara ne postoji vec vise od 10 godina.
Može pisati i "More kod Avijatičarskog naselja" ako na tom području ima vrsta uvrštenih u crvenu knjigu, i koje su pod zaštitom ne samo domaćih nego i međunarodnih organizacija.
Ono sto je moja poenta je ako su i bile neke vrste koje su u proslosti nastanjivale baru - verovatno su izumrle kada je bara pregazena, a mislim da je isusena kada se gradio Bulevar Evrope. Tu sam isao cesto kao klinac, i bara je stvarno bila velika, cesto smo se klizali tamo zimi.

Da su verovatno izumrle, onda bi ih verovatno i Pokrajinski zavod za zaštitu prirode sklonio sa liste staništa, a zadovoljni investitori bi pevali Kumbaya.
Iskreno se nadam da takve institucije ne funkcionišu na pretpostavkama.
Kako god, zemljište se vodi kao takvo, i iskreno se nadam da severno od naselja neće biti više gradnje.
Mislim da imas previse nade u ovu drzavu, tj u azurnost nadleznih sluzbi. Naravno da ne treba da rade na prepostavkama, pobogu, odakle ti to. Treba videti sta se sada desava, kada je bara unistena, posto po zvanicnim dokumentima ne vidim da je igde to zabelezno, a postoji realna mogucnost da je gurnuto pod tepih. To je poenta.
Poslednja izmena: 09 okt 2020 10:49 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bezbednjakovo | Jugovićevo 09 okt 2020 16:41 #259

  • GP 18
  • GP 18's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 45
Nisam novosadjanin ali se radujem sto cu to biti uskoro. Koliko ja kao lajik vidim Novi Sad nema kuda da se suri osim ka severu i tom velikom zelenom pojasu. I eventualno juga ka Dunavu u onom delu koji lici na ostrvo. Izvinjavam se na mozda losoj terminologiji ali ne poznajem NS.
Poslednja izmena: 09 okt 2020 16:44 od GP 18.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vladulns

Bezbednjakovo | Jugovićevo 10 okt 2020 18:02 #260

  • Conecto
  • Conecto's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 80
  • Primljenih Zahvalnica: 419
Evo je i iz vazduha
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, sasar, Blavak, valjan, nemanjamandic
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru