Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks

Re:Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 30 apr 2020 20:36 #301

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9105
Evo i odgovora.
Nesto tiše večeras, čini se.
Slaba struja?

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 30 apr 2020 20:50 #302

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Ako smem da pitam neusatz i neskov - koliko imate godina i da li imate dece?

Da ne budem pogresno shvacen, iskreno me zanima, jer je vrlo bitan psihicki okvir kada pricamo o tako ozbiljnim stvarima.

Ja, recimo, vec neko vreme necu u jednoj kuci da uvedem trofaznu struju, jer vec imam monofaznu i iz EPS-a mi traze 100k dinara. A znam da su monopolisti i da nemam izbora i da cu ili morati da platim, ili da cekam da im se ukine monopol.

Isto tako, razumeo bih vas stav da je Galens jedini investitor tj monopolista (iako nisu daleko) i da nemate izbor. Ali birati bilo sta u ovom zivotu, pritom gazeci po nekim moralnim nacelima i licnim principima, ne bi trebalo da bide opcija nikome od nas...
Poslednja izmena: 30 apr 2020 21:01 od jiggy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, RM77, vladulns, Hamilton

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 30 apr 2020 20:59 #303

  • cee2
  • cee2's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 22
  • Primljenih Zahvalnica: 17
Meni je Neskov od prvih postova delovao kao uposlenik te firme.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: RM77

Re:Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 30 apr 2020 21:28 #304

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Hehe i meni isto, ali covek može biti pristrasan na neki nacin i time sto je tamo kupio stan, pa sta sad...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 30 apr 2020 21:29 #305

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
52 godine, možda zato i mislim tako bez ostrašćenosti. Po toj tvojoj logici bi najviše trebalo da se kupuje od Galensa, pošto po svim statistikama od pre vanrednog stanja opcija u 20.30 ima najviše procenata birača, čak preko 50% i onda bi svi oni trebalo da kupuju stanove baš od njih? Ako kupiš stan od investitota koji je po tebi podržavao političku opciju kao i ti, sa namerom da u tom stanu živiš narednih 30 godina, da li ćeš se iz moralnih razloga iseliti iz stana ako se ispostavi da je ta politička opcija bila od početka preara i da je radila za one protiv kojih si? Stan je mesto u kojem ćeš da živiš, a ne čin krštenja da tome daješ toliki značaj, zar ne? Mislim možeš i to je tvoje i svačije pravo, ali isto tako je nečije pravo da ga ne interesuje ni lupanju 20.05, kao ni buka u 20.30. I onda nije u redu potezati moralnost kao argument, zato što bi nas to uvelo u diskusiju šta je moralno, a šta nije. Skroz bi bilo izvan okvira foruma, po meni,
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 30 apr 2020 21:31 #306

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
cee2 napisao/la:
Meni je Neskov od prvih postova delovao kao uposlenik te firme.

Nikakav uposlenik veruj mi, samo sam uzeo stan kod njih. Nisam iz Novog Sada pa sam zato pitao za Galens i tad je bilo da ih "branim" a najviše sam pitao radi sigurnosti. Svi su pljuvali a koliko vidim mnogi su uzeli stan i u Kraljevom parku a i ovde sa ovog foruma. Tada sam pitao zašto ih pljuju i pitao konkretno za gradnju ali niko nista nije rekao vezano za to. Nego im se ne svidja zelena boja i više je to bilo političko nezadovoljstvo.

Ovim su samo naškodili sebi, bolje da su i oni iznaili kombi i tako razglas pustili.

Stan sam uzeo tu, zbog sigurnosti, firma je ipak velika, mesta a i zbog koncepta. Nisam nikome gledao u člansku kartu. A Galens je gradio i pre sns a

Druga stvar kao što se ovde i piše. Ljudi pitaju kakav je taj i taj investitor zato što vidi gde će graditi. Svi vide lokaciju gde neko gradi pa posle gledaju firmu
Poslednja izmena: 30 apr 2020 21:44 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 30 apr 2020 21:49 #307

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Ali, razmisljati tako sturo i suzeno o prevelikom uticaju jednog investitora na zivote svih nas je jednostavno - pogresno.
Da smo pravna drzava, tako nesto ne bi ni bila tema. Jer bi se svi oni bojali nas, kao naroda, kao nekog ko je iznad njih.

Ali posto sudovi nece ili ne smeju da osude takve poteze, onda je to na nama, kao narodu. Ili barem onom delu koji je svestan cinjenice dokle realne ljudske slobode mogu da idu.
A postali smo svesni edukacijom, putovanjem, licnom intrigom. Da ne dozvolimo sebi da vise ne zivimo slobodno, da nas hapse jer smo napisali pesmu, da mas hapse jer smo ukazali na nepravilnost, a ne da ispitaju tu istu nepravilnost.

Ja se izvinjavam, ali meni to nije normalno i ja se sa tim ne mirim. A lupanje u lonce i poklopce dozivljavam kao odraz bunta i revolta, iskazivanju sopstvenog nezadovoljstva situaciji u kojoj se svi nalazimo, a koja ne mora da oznacava pripadnost bilo kojoj politickoj opciji. Samo samom sebi.

I ne, ne mogu da razumem da na sve nas vicu i galame sa TV-a, da nas zakljicavaju na 2-3-4 dana u kuce i stanove, kao sto ja kaznjavam svoju decu slanjem u sobu, kada nisu dobra.

I po mom skromnom misljenju, sama cinjenica da se na krovu ili ploci 5., 6. ili 7. sprata jednog investitora ori takva muzika, mi govori da nesto nije u redu u toj celoj prici i da su bliski vlasti. I da ja kupovinom stana potpomazem tu istu vlast i tog istog investitora, apsolutno ne zelim.

Nije mi drago kada vidim da se ljudi raduju mrvama koje padaju sa stola, a ne mogu da dignu glavu od savijene kicme kao posledice DECENIJA torture.
Te mrve dobijamo mi od mase "vlasti", te mrve dobijaju drugi investitori kao nesto sto Galens nije zeleo.
Odbijam da prihavtim kao realnost. Odbijao sam kao klinac 2000., odbijacu dok sam ziv.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, RM77, zlaja, vladulns, Aleksejjj

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 30 apr 2020 22:21 #308

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 426
neusatz! napisao/la:
Stan je mesto u kojem ćeš da živiš, a ne čin krštenja da tome daješ toliki značaj, zar ne?
Možda ako kupuješ i prodaješ stanove non stop, ali većini je to mesto gde će provesti barem pola svog života. Pa time i 10x važnije od nekog krštenja. Verujem da ima ljudi koji na stanove gledaju kao na nešto prolazno, promenljivo, kao investiciju i šta već, ali mnogima od nas je sve oko odluke krova nad glavom odluka i za čitav život.

A uostalom, momak koji je napisao da neće kod njih kupiti je to napisao kao svoju odluku, nije prebacivao drugima kojima je to nevažno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mel

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 30 apr 2020 22:51 #309

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
RM77 napisao/la:
neusatz! napisao/la:
Stan je mesto u kojem ćeš da živiš, a ne čin krštenja da tome daješ toliki značaj, zar ne?
Možda ako kupuješ i prodaješ stanove non stop, ali većini je to mesto gde će provesti barem pola svog života. Pa time i 10x važnije od nekog krštenja. Verujem da ima ljudi koji na stanove gledaju kao na nešto prolazno, promenljivo, kao investiciju i šta već, ali mnogima od nas je sve oko odluke krova nad glavom odluka i za čitav život.

Hvala. To i rekoh. Meni je bitno kakav je kvalitet stana, cena, lokacija, perspektive razvoja tog kraja i kakav će biti za stanovanje i za deset godina. Ne da li je investitor dao svoje krovove za političku promociju nekome ili nije dao. Kad se ubacuje moral kao kategorija koja odredjuje da i uzeti stan ili ne, a uzimanjem stana u Galensu neće automatski biti ubijena Bambijeva mama, onda se to diže na nivo moralnog čina i maltene prodaje duše. Otud to poredjenje sa krštenjem.
A uostalom, momak koji je napisao da neće kod njih kupiti je to napisao kao svoju odluku, nije prebacivao drugima kojima je to nevažno.

Ako se ne varam ja i rekoh da je to njegovo pravo, isto kao što ja imam pravo da me baš briga za lupanje u 20.05 ili buku u 20..00. Insistiranjem na tome da nešto nije normalno je više nejgova osuda nas koji ne mislimo tako. Ili bar ja tako to vidim, ali je u osnovi i nebitno. Galens će i dalje prodavati i ovo na njih ne utiče baš nešto. Šta više, kakvu SNS ima podršku čak im i ide u prilog, po mom mišljenju. Ja u galensu ne bih uzeo stan, na toj lokaciji ne zato što su bliski sa vlašću, za to me briga pri čemu ja nisam blizak niti naklonjen vlasti, već zato što ne mislim da je stan na kružnoj raskrsnici i uz bulevar mesto koje mi odgovara. A da li j etu na krovu bio razglas ili ne, da i odgovar sigurno mi ne bi bilo ni najmanje bitno. Što je moje pravo da mi ne bude bitno, zar ne?
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 01 maj 2020 12:04 #310

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35926
jiggy napisao/la:

Ja, recimo, vec neko vreme necu u jednoj kuci da uvedem trofaznu struju, jer vec imam monofaznu i iz EPS-a mi traze 100k dinara. A znam da su monopolisti i da nemam izbora i da cu ili morati da platim, ili da cekam da im se ukine monopol.

...

Hvala za informaciju. Od nedavno, kako nas je zadesila korona pa imam vremena za razmišljanje i o nekim drugim stvarima, sam razmišljao da uvedem trofaznu struju u kuću. Za navedeni novac mogu neke druge stvari da uradim u i oko kuće, a struja će sačekati do ukidanja monopola.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 01 maj 2020 22:02 #311

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Citat sa vesti:

"U Novom Sadu se glasna muzika cula i sa nedovrsene zgrade Galens, a odgovor je stigao sa Limana - zvuk ovaca sa razglasa."

Pa ju u neku Galens zgradu ne bi vise nikada ni ziv usao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vladulns

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 01 maj 2020 22:15 #312

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Dobro, da li bi sada kupili stan u nekoj zgradi koju zidao dule Dalton ili Leo ili bilo ko drugi ko je bio blizak sa nekom vlašču? A skoro svi su bili sa nekim bliski. zato je meni ovaj smer diskusije postao savršeno besmislen. Vlasti i politike prolaze, a stan u kojem živiš ostaje i nije ugravirano po zidovima ko je sa kim bio politički dobar.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Poslednja izmena: 01 maj 2020 22:43 od neusatz!.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 01 maj 2020 22:50 #313

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Da li su oni slali navijace na krov da urlaju Djilase Lopove? I to u vreme policijskog casa? Lose si nasao da poredis.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vladulns

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 01 maj 2020 23:48 #314

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Zašto se dozvoljava off-topic ovde već dva dana?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: zeljolaki

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 01 maj 2020 23:55 #315

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Obrisi sve ove poruke admine, ili napravi temu za ovo pošto se rasprava neće nikad završiti.
Kao da je neko njih pitao da li mogu to da urade.
Šta je sa ostalim zgradama gde je bila bakljada I ozvučenje. Treba ljudi da se isele?

Treba znaci da bojkotujemo sve, samo starim autoputem. Ako se ne daj Boze izgradi fruskogorski koridor ma kakvi drugim putem. Kad se izgradi brza pruga isto bojkotovati. Kao što je neusatz rekao stan ostaje i posle ovih. A to posle nadam se da će brzo doći
Poslednja izmena: 02 maj 2020 00:12 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 02 maj 2020 00:09 #316

  • Cavosin
  • Cavosin's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Nixivoje napisao/la:
Zašto se dozvoljava off-topic ovde već dva dana?
Slazem se da je tema otisla u off, ali ljudi ne mogu da ostanu slepi na ovo bahacenje i huliganizam.
Tuga mi je sto je i sns uzivo dosao ovde da brani gazde, tuga...
Izvinjavam se sto je i ovo off ali ne mogu ostati nem na sve ovo :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 02 maj 2020 01:11 #317

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Kada se podvuce crta, nebitno je da li je Galens dozvolio ili bio primoran da to uradi. Uradili / dozvolili su to jer im je to interes i / ili obaveza zbog sprega sa vlastima.
Nesto nisam primetio da je grmelo sa Lagune ili Erkera ili Inobacke. Grmelo je tamo gde je moglo / moralo.

A ako vama to ne smeta, tu nesto nije u redu. Jer je to ogledalo svih nas, kao drustva. Da nas gaze vec 30 godina, a mi se pravimo blesavi...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vladulns, zoran_ns, Aleksejjj

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 02 maj 2020 08:36 #318

  • Conecto
  • Conecto's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 80
  • Primljenih Zahvalnica: 419
Ljudi usr*li ste temu. Gde je moderator??? :unsure:
Poslednja izmena: 02 maj 2020 08:37 od Conecto.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 02 maj 2020 08:46 #319

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Bogami i te kako ima veze sa temom da se ovo desilo. I da se ne zaboravi. Nadam se da ce moderator ostaviti makar snimke.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: jiggy, Otis.Driftwood.Ressurected, vladulns, cee2, zoran_ns

Avenija Garden | stambeno-poslovni kompleks 02 maj 2020 09:39 #320

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Tacno tako, ako je politika resila da se umesa u stanogradnju i ako se dogadjaj vezuje za ovaj sam objekat kako je to offtopic?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru