Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Park na Bulevaru Evrope

Park na Bulevaru Evrope 08 jan 2022 09:49 #281

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Iz Stojana Novakovica ne postoji uredjen prilaz ka "behaton izlozbenom prostoru", jedino kroz travu i blato. Iz pravca Nove (Stare) Detelinare od Bulevara Evrope do "behaton izlozbenog prostora" se mora ici kroz blato, preci pruga i onda uci u park.
Pa kako sada drugacije gospoda da ociste cipele nego o klupe gde ce drugi da sede.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 08 jan 2022 15:51 #282

  • NebojsaNS
  • NebojsaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 72
  • Primljenih Zahvalnica: 287
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Iz Stojana Novakovica ne postoji uredjen prilaz ka "behaton izlozbenom prostoru", jedino kroz travu i blato. Iz pravca Nove (Stare) Detelinare od Bulevara Evrope do "behaton izlozbenog prostora" se mora ici kroz blato, preci pruga i onda uci u park.
Pa kako sada drugacije gospoda da ociste cipele nego o klupe gde ce drugi da sede.

Nije tačno da iz Stojana Novakovića ne postoji uređen prilaz ka parku. Urađen je trotoar do parka i biciklistička staza pored perionice. Iz pravca Nove Detelinare se takođe može doći do parka drugom stranom Raše Radujkova, siguran sam da put nije duži od par minuta. U svakom slučaju i kada bude jednog dana završen trotoar preko pruge do BE, kada budu dodate pasarele koje su planirane preko Raše Radujkova i BE, pa sve i da dodaju još 50 prilaza do parka, ubeđen sam ništa tu drugačije neće biti. U parku ne postoji ni jedna (ali stvarno ni jedna) klupa na koju se može sesti jer su sve izgažene blatnjavim nogama ili su o njih čišćene cipele. Smeće je na sve strane. Zelene površine se masovno gaze pored staza kojih sasvim dovoljno ima, na nekim mestima je utabano do te mere da trava nema šanse da poraste. Mobilijar je već na dosta mesta polomljen i išaran grafitima. Kada god sam prošao parkom naišao sam na primer da neko uništava imovinu, baca smeće gde stigne, gazi travu. Par puta sam nekim klincima pokušao da skrenem pažnju da ne bacaju petarde u cevi mašinske sobe kod fontana, da se ne igraju sa česmom, ali nema tu pomoći. Roditelji puštaju decu da blatnjavom obućom šetaju po klupama koje se nalaze po obodu centralnog dela. Nije problem u uređenju parka ni manjku prilaza. Mislim da će taj park biti uređeniji i čistiji jednom kada se blokovi oko parka izgrade i kada se tu nasele ljudi koji će se više brinuti i čuvati park kao dragoceni deo svog kraja.
Poslednja izmena: 08 jan 2022 16:10 od NebojsaNS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: drazesnaSkorpija, Alibunar, Хомер, mmirkovic

Park na Bulevaru Evrope 08 jan 2022 16:07 #283

  • Хомер
  • Хомер's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 251
  • Primljenih Zahvalnica: 1168
Такви смо, и по степеништу у зградама се чисте ципеле од блата, жваке се пљуну на тротоар, цигарете бацају свуда, по паркинзима чисте пепељаре, псећег измета свуда, све што се направи већ сутра је ишарано, поломљено...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, Toni021, NebojsaNS, Milos123

Park na Bulevaru Evrope 08 jan 2022 16:15 #284

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 463
  • Primljenih Zahvalnica: 2103
Vole ljudi u Srbiji da gacaju pa blatu i idu prečicama kroz blato.
Vidim to svaki na na recimo bulevaru Oslobođenja. Parkiraju auto a onda pređu preko biciklističke staze pa pravo ugaze u blato do članaka da bi se preko onih baštica domogli trotoara a samo dva, tri metra dalje imaju asfaltiran prolaz.
Pogledajte svaku od tih baštica između biciklističke staze i trotoara na bulevaru Oslobođenja. U svakoj na desetine otisaka obuće i točkova bicikala a na trotoaru i biciklističkoj stazi tragovi otresanja blata sa obuće. Neverovatno koliko ljudi vole da gacaju kroz blato i da se prljaju a na svakih desetak metara dužinom celog bulevara ima uređenih i asfaltiranih prolaza. Fascinantno mi je kada se neko parkira u blato do polovine visine točkova pa onda iz auta gaca i po nekoliko metara pa tom blatu da bi se na kraju kroz isto to blato vratio do auta i u njega uneo gomilu blata.
Ovde u parku im je još i super kada se krećući se prečicama izblatnjave jer imaju ove klupe, zidiće, ograde, ivičnjake o koje mogu da obrišu obuću.
Ovde ljude prosto mrzi da se prošetaju par desetina metara okolo da bi došli do uređene, asfaltirane ili behatonirane staze. Uvek im je lakše opaliti dijaginalu pa makar morali gacati po blatu do članaka. Dovoljno je samo pogledati oko zgrada u kojima živimo. Sve zelene površine su išpartane divljim stazama a ako je prethodno padala kiša onda i oko i na samim fasadama zgrada imamo ovakve tragove skidanja blata sa obuće.
Ne znam šta je to u mozgu ljudi koji svesno zakorače u kaljugu i zamažu se kao prasci. Neko bi mogao doktorat da napiše na tu temu.
Ja koji sam picajzla nema šanse da mi se to desi. U stanju sam i da pređem na suprotnu stranu ulice samo da ne moram da zagazim u baricu. A eto imam prijatelje koji ladno zagaze u kaljugu samo da ne bi pešačili par desetina metara okolo pa p*zde dok me čekaju dok ja prođem okolo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, Djordje Cvarkov, drxnele, Хомер, NebojsaNS, Чиле

Park na Bulevaru Evrope 08 jan 2022 16:35 #285

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1364
  • Primljenih Zahvalnica: 2774
NebojsaNS napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Iz Stojana Novakovica ne postoji uredjen prilaz ka "behaton izlozbenom prostoru", jedino kroz travu i blato. Iz pravca Nove (Stare) Detelinare od Bulevara Evrope do "behaton izlozbenog prostora" se mora ici kroz blato, preci pruga i onda uci u park.
Pa kako sada drugacije gospoda da ociste cipele nego o klupe gde ce drugi da sede.

Nije tačno da iz Stojana Novakovića ne postoji uređen prilaz ka parku. Urađen je trotoar do parka i biciklistička staza pored perionice. Iz pravca Nove Detelinare se takođe može doći do parka drugom stranom Raše Radujkova, siguran sam da put nije duži od par minuta. U svakom slučaju i kada bude jednog dana završen trotoar preko pruge do BE, kada budu dodate pasarele koje su planirane preko Raše Radujkova i BE, pa sve i da dodaju još 50 prilaza do parka, ubeđen sam ništa tu drugačije neće biti. U parku ne postoji ni jedna (ali stvarno ni jedna) klupa na koju se može sesti jer su sve izgažene blatnjavim nogama ili su o njih čišćene cipele. Smeće je na sve strane. Zelene površine se masovno gaze pored staza kojih sasvim dovoljno ima, na nekim mestima je utabano do te mere da trava nema šanse da poraste. Mobilijar je već na dosta mesta polomljen i išaran grafitima. Kada god sam prošao parkom naišao sam na primer da neko uništava imovinu, baca smeće gde stigne, gazi travu. Par puta sam nekim klincima pokušao da skrenem pažnju da ne bacaju petarde u cevi mašinske sobe kod fontana, da se ne igraju sa česmom, ali nema tu pomoći. Roditelji puštaju decu da blatnjavom obućom šetaju po klupama koje se nalaze po obodu centralnog dela. Nije problem u uređenju parka ni manjku prilaza. Mislim da će taj park biti uređeniji i čistiji jednom kada se blokovi oko parka izgrade i kada se tu nasele ljudi koji će se više brinuti i čuvati park kao dragoceni deo svog kraja.

Ili kada komunalna policija i čuvarske službe u parkovima krenu da naplaćuju kazne? Ne bih puno očekivao od savesnih građana, to se postane disciplinovanjem kaznama.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Парк на Булевару Европе 08 jan 2022 16:37 #286

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 960
  • Primljenih Zahvalnica: 3385
Нека од решења за тај проблем су постављање оградица по ободима зелених површина и садња живе ограде или шибља.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 08 jan 2022 16:39 #287

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
NebojsaNS napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Iz Stojana Novakovica ne postoji uredjen prilaz ka "behaton izlozbenom prostoru", jedino kroz travu i blato. Iz pravca Nove (Stare) Detelinare od Bulevara Evrope do "behaton izlozbenog prostora" se mora ici kroz blato, preci pruga i onda uci u park.
Pa kako sada drugacije gospoda da ociste cipele nego o klupe gde ce drugi da sede.

Nije tačno da iz Stojana Novakovića ne postoji uređen prilaz ka parku. Urađen je trotoar do parka i biciklistička staza pored perionice. Iz pravca Nove Detelinare se takođe može doći do parka drugom stranom Raše Radujkova, siguran sam da put nije duži od par minuta. U svakom slučaju i kada bude jednog dana završen trotoar preko pruge do BE, kada budu dodate pasarele koje su planirane preko Raše Radujkova i BE, pa sve i da dodaju još 50 prilaza do parka, ubeđen sam ništa tu drugačije neće biti. U parku ne postoji ni jedna (ali stvarno ni jedna) klupa na koju se može sesti jer su sve izgažene blatnjavim nogama ili su o njih čišćene cipele. Smeće je na sve strane. Zelene površine se masovno gaze pored staza kojih sasvim dovoljno ima, na nekim mestima je utabano do te mere da trava nema šanse da poraste. Mobilijar je već na dosta mesta polomljen i išaran grafitima. Kada god sam prošao parkom naišao sam na primer da neko uništava imovinu, baca smeće gde stigne, gazi travu. Par puta sam nekim klincima pokušao da skrenem pažnju da ne bacaju petarde u cevi mašinske sobe kod fontana, da se ne igraju sa česmom, ali nema tu pomoći. Roditelji puštaju decu da blatnjavom obućom šetaju po klupama koje se nalaze po obodu centralnog dela. Nije problem u uređenju parka ni manjku prilaza. Mislim da će taj park biti uređeniji i čistiji jednom kada se blokovi oko parka izgrade i kada se tu nasele ljudi koji će se više brinuti i čuvati park kao dragoceni deo svog kraja.

Perionica je na uglu Stojana i Rase. Sta je sa stazicom uz obdaniste?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 08 jan 2022 17:07 #288

  • NebojsaNS
  • NebojsaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 72
  • Primljenih Zahvalnica: 287
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Perionica je na uglu Stojana i Rase. Sta je sa stazicom uz obdaniste?

Ta staza će biti deo zelenog koridora koji je planiran od Nove Detelinare, preko pasarele na BE pa sve do Šarengrada. Načuo sam da još uvek rešavaju neke pravne stvari vezano za zemjište koje je u vlasništvu Železnica i da to privremeno blokira radove za spajanje BE sa NN. Nagađam da možda čekaju da sve to reše da pa će krenuti sa celokupnim projektom i da zato nisu spojili samo deo Stojana Novakovića sa parkom.
Evo slike dole sa novog GUP-a kako će to izgledati. Na planu se vidi i kako će izgedati i druga pasarela preko Raše Radujkova koja će spajati park sa parkom kod ranžirne stanice. Pasarela će kretati iz jugo-istočnog kraja parka.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mel, Чиле

Парк на Булевару Европе 08 jan 2022 17:31 #289

  • NebojsaNS
  • NebojsaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 72
  • Primljenih Zahvalnica: 287
Чиле napisao/la:
Нека од решења за тај проблем су постављање оградица по ободима зелених површина и садња живе ограде или шибља.
Slažem se, mislim da bi to dalo rezultate.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Хомер

Park na Bulevaru Evrope 08 jan 2022 18:32 #290

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
NebojsaNS napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Perionica je na uglu Stojana i Rase. Sta je sa stazicom uz obdaniste?

Ta staza će biti deo zelenog koridora koji je planiran od Nove Detelinare, preko pasarele na BE pa sve do Šarengrada. Načuo sam da još uvek rešavaju neke pravne stvari vezano za zemjište koje je u vlasništvu Železnica i da to privremeno blokira radove za spajanje BE sa NN. Nagađam da možda čekaju da sve to reše da pa će krenuti sa celokupnim projektom i da zato nisu spojili samo deo Stojana Novakovića sa parkom.
Evo slike dole sa novog GUP-a kako će to izgledati. Na planu se vidi i kako će izgedati i druga pasarela preko Raše Radujkova koja će spajati park sa parkom kod ranžirne stanice. Pasarela će kretati iz jugo-istočnog kraja parka.

Trazio sam ove skice, jel ima negde za ceo Bulevar Evrope?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 08 jan 2022 19:12 #291

  • Хомер
  • Хомер's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 251
  • Primljenih Zahvalnica: 1168
Градско зеленило треба редовно да одржава зелене површине у граду. Оне морају бити у нивоу ивичњака, а не изнад као што углавном јесу. Чим падне киша вода земљу спира на коловоз/тротоар и ето блата. Чудио сам се када у Немачкој видим чиста кола и по киши, док нисам видео зелене површине поред улица равне као голф терен. И зелену траву и усред зиме.
Poslednja izmena: 08 jan 2022 19:16 od Хомер.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 08 jan 2022 19:55 #292

  • NebojsaNS
  • NebojsaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 72
  • Primljenih Zahvalnica: 287
Yokai napisao/la:
Trazio sam ove skice, jel ima negde za ceo Bulevar Evrope?

Ima na sajtu JP Urbanizma. Trenutno se nalazi na javnom uvidu. Evo linka www.nsurbanizam.rs/javni_uvid?page=1
To je ovaj sa šifrom 2431
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Yokai

Park na Bulevaru Evrope 09 jan 2022 08:07 #293

  • drazesnaSkorpija
  • drazesnaSkorpija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • bilo jednom...
  • Poruka: 135
  • Primljenih Zahvalnica: 30
koliko se ja secam (kao dete), dok smo ziveli u nemackoj (cale pokojni fah i hobi sumarstvo, zelenilo, uredjenje), stalno pricao fasciniran nacinom kako nemci resavaju pitanje staza u novim parkovima. urede sve sto se zelenila i povrsina zelenih tice, ali nigde staze, ostave tako godinu dana da ljudi koji tu "cirkulisu" utabaju sebi precice i puteve i tek onda urede na osnovu utabanih staza. ne znam da li jos uvek tako rade, znam samo da mi je to ostalo u secanju i nakon toliko godina
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, Blavak

Park na Bulevaru Evrope 09 jan 2022 11:21 #294

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 645
  • Primljenih Zahvalnica: 648
Tim utabanim pravcima su behatonirane staze u limanskom parku. Na stanu što su proširene, ali to je to.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, Чиле

Park na Bulevaru Evrope 09 jan 2022 12:26 #295

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 425
mel napisao/la:
Tim utabanim pravcima su behatonirane staze u limanskom parku. Na stanu što su proširene, ali to je to.
Ali onda staviš dečije igralište u isti, i sad imaš na sve strane staze od njega jer nikom ne pada na pamet da ide tamo gde je predviđeno i najbliže za izlaz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mel

Park na Bulevaru Evrope 11 maj 2022 11:35 #296

  • NebojsaNS
  • NebojsaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 72
  • Primljenih Zahvalnica: 287
Imamo goste u parku, nadam se de će postati stanari :)



Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, kabacum, Dukelander, Buck, limanac, neusatz!, Duja, TurboMaximus, Brane, drazesnaSkorpija, RM77, sasar, Blavak, Bogdus, Gari, Djordje Cvarkov, valjan, kuzmanovicd, saleamns, Ksena i ovaj član ima 2 ostalih zahvalnica

Park na Bulevaru Evrope 11 maj 2022 12:28 #297

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Na mreži
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 253
  • Primljenih Zahvalnica: 188
NebojsaNS napisao/la:
Imamo goste u parku, nadam se de će postati stanari :)





Lutalica ce od ovoga da prave pljeskavice, procice kao Isa i Bisa kad su ih odgrizli :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 11 maj 2022 14:10 #298

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 463
  • Primljenih Zahvalnica: 2103
Ne verujem.
Šta god da krene na patku, patka raširi krila i pobegne dok labud 'ladno ulazi u fajt koji može da izgubi i bude pojeden. Labud je u stanju da se pobije sa čovekom a da neće sa kerom. To mu je mana u današnjem modernom svetu. Umesto da pobegne on staje na crtu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 13 maj 2022 17:47 #299

  • mmirkovic
  • mmirkovic's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Рођени Новосађан
  • Poruka: 285
  • Primljenih Zahvalnica: 973
А гле украсно камење побацано у воду...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 13 maj 2022 18:06 #300

  • Gordd
  • Gordd's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 117
  • Primljenih Zahvalnica: 95
Лично сам присуствовао кад неваспитана деца бацају то камење а родитељи (баке-деке) НЕ РЕАГУЈУ. Мало је фалило да их све заједно убацим у фонтану. :evil:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane, RM77, Alibunar, Djordje Cvarkov, valjan
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru