Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Park na Bulevaru Evrope

Park na Bulevaru Evrope 26 nov 2021 15:48 #261

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Pa ne mogu ni sahovsku tablu da nacrtaju kako treba xD


Može i ovako, nogama, iz stoja na rukama.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 26 nov 2021 16:43 #262

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
ok, rotirali tablu, zajebali, ispali smešni

ali novinar 021 u životu nije odigrao partiju šaha
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Чиле

Park na Bulevaru Evrope 26 nov 2021 18:02 #263

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Не разумем шта је проблем, замене се места краљу и краљици и игра се партија шаха као да је у огледалу. :troll:
За некога ко игра шах то може да буде само додатно забавно.

Стварно не мислим да је неки драматичан пропуст.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Чиле

Park na Bulevaru Evrope 26 nov 2021 19:50 #264

  • NebojsaNS
  • NebojsaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 72
  • Primljenih Zahvalnica: 287
Meni nikako nije jasno da za ovaj park postoji toliko negativnih i toksičnih komentara. Koristi se svaka prilika pa i najmanja glupost samo da bi se pljuvalo po ovom projektu i ja u tim kritikama ne vidim ništa dobronamerno i konstruktivno. Po meni je mnogo veći problem što su ti šahovski stolovi blatnjavi od hodanja po njima, što su skoro sve klupe blatnjave jer se po njima gazi, što ljudi upropašćavaju mobilijar u parku, bacanje zemlje i kamenja u fontane, što se masovno gazi po travi i cveću pored silnih staza, vezivanje bajseva i motora gde ko stigne, bacanje smeća i opušaka na sve strane itd. Po meni je park jedan od najboljih projekata koji su se desili Novom Sadu u poslednjih nekoliko godina (živim u komšiluku pa sam možda subjektivan). Zelenilo je takođe obavilo dobar posao, za 5-10 godina će po mom mišljenju park izgledati baš lepo kada drveće poraste. Sigurno je da je mogao biti bolji, ali sve može biti bolje. Pa može sada da napiše ko šta hoće, u duhu mahnite ostrašćenosti, da pišem iz ove ili one kancelarije na Bulevaru oslobodjenja i slično.
Poslednja izmena: 26 nov 2021 20:07 od NebojsaNS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Хомер

Park na Bulevaru Evrope 26 nov 2021 21:24 #265

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Druze park je kostao 480 miliona dinara i posecena su mnoga zdrava stabla. Iznosenje cinjenica nije toksicnost.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, Alibunar, vladulns, eegor84, hellisus

Park na Bulevaru Evrope 26 nov 2021 21:41 #266

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Pitanje je šta su činjenice. Imam ja čitav projekat za uređenje jednog linijskog parka u Novom Sadu. Nadam se da če to nekad i da se realizuje, alli poenta je da kada sam na licu mesta bio sa pejzažnom arhitekticom ona je odmah odredila koliko toga može da ostane i uklopi se, ako liko mora da se skloni i zameni drugim drvećem i biljem. I za sve je imala objašnjenje zašto. Parkovi su uređene zelene površine, a to podraztumeva i intervencije u prostoru. A što se tiče bahaćenja,posetilaca i njihove neodgovornosti u parku mislim da se to rešava učestalim patrolama komunalne policije i čuvarskom službom parka koja bi trebala da postoji. Nismo mi kao gradjani previše civilizovani i dok se ne počne kažnjavati tu nema neke druge pomoći.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 26 nov 2021 21:45 #267

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 426
Dukelander napisao/la:
Не разумем шта је проблем, замене се места краљу и краљици и игра се партија шаха као да је у огледалу. :troll:
За некога ко игра шах то може да буде само додатно забавно.

Стварно не мислим да је неки драматичан пропуст.
Ako se tretira šah kao sprdnja, prolazna zabava, da. Kao neko ko redovno igra šah, ovo nije igriva tabla. Generalno svuda u svetu ljudi koji igraju napolju šah nisu kežualci koji ga igraju jednom u 6 meseci i oni ga ovde ne bi igrali. Tako da gubi svrhu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Neskov, Toni021

Park na Bulevaru Evrope 26 nov 2021 22:05 #268

  • NebojsaNS
  • NebojsaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 72
  • Primljenih Zahvalnica: 287
Druze park je kostao 480 miliona dinara i posecena su mnoga zdrava stabla. Iznosenje cinjenica nije toksicnost.

Spomenik Stefanu Nemanji je koštao preko milijardu dinara, ovaj park bar ima upotrebnu vrednost za ljude koji žive u tom kraju. Ne znam kako si dobio 480 miliona, bile su neke 3 faze 150+105+23 sto je okvirno 280 miliona. I valjda su jos Ministarstvo za zaštitu životne sredine i grad uložili oko 20 miliona za hortikulturno uredjenje. Kako god, sigurno se moglo sve to uraditi sa manje novca, slažem se.
Što se tiče zdravih stabala, nisam baš siguran u to. Šta misliš da je bio motiv seče zdravih stabala? Meni se čini da je tu bilo dosta samoniklog drveća tipa topole i bagrema koje nije baš dugotrajno. Želim da verujem da su ljudi iz Zelenila umeli da procene šta treba da urade i da su uklonili stabla iz najbolje namere, siguran sam da je posadjeno bar 20 puta više stabala nego što je posečeno.
Poslednja izmena: 26 nov 2021 22:33 od NebojsaNS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 26 nov 2021 22:41 #269

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 426
@Nebojsa NS
Iz ranijeg 021 teksta o parku :
"Svemu ovome dodajmo i da je vrednost uređenja saobraćajnih površina sa pratećom infrastrukturom oko parka i obližnjeg bloka za stanovanje koji je u izgradnji skoro 161,5 miliona dinara sa PDV-om.
Kada se sve sabere, za uređenje prostora između Novog naselja i Detelinare koji će služiti kao park, odnosno parking i saobraćajna veza novog stambenog bloka, uloženo je više od 466 miliona dinara sa PDV-om. "
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Alibunar

Park na Bulevaru Evrope 26 nov 2021 22:51 #270

  • NebojsaNS
  • NebojsaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 72
  • Primljenih Zahvalnica: 287
@Nebojsa NS
Iz ranijeg 021 teksta o parku :
"Svemu ovome dodajmo i da je vrednost uređenja saobraćajnih površina sa pratećom infrastrukturom oko parka i obližnjeg bloka za stanovanje koji je u izgradnji skoro 161,5 miliona dinara sa PDV-om.
Kada se sve sabere, za uređenje prostora između Novog naselja i Detelinare koji će služiti kao park, odnosno parking i saobraćajna veza novog stambenog bloka, uloženo je više od 466 miliona dinara sa PDV-om. "

Ok, ali meni to stvarno nije relevantno za dodavanje u cenu parka. Ta saboraćajnica je potpuno drugi projekat i deo te saobraćajnice će da opslužuje budući blok zgrada uz BE, a drugi deo te saobraćajnice (koji još nije ni počeo da se radi) će opsluživati novi kompleks Park Novi. Kakve to veze ima sa parkom? Tom logikom treba dodati i cenu izgradnje svih okolnih ulica oko parka.
Poslednja izmena: 26 nov 2021 22:56 od NebojsaNS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: VladaNS78

Park na Bulevaru Evrope 27 nov 2021 12:16 #271

  • miki_NS
  • miki_NS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 158
  • Primljenih Zahvalnica: 397
Bilo bi super da kada urede deo parka prema ložionici, da severni i južni deo povežu nekim širokim pasarelama (vizuelno bi jako dobro izgledala kombinacija meta+drvo) i to po mogućnosti bez stepeništa, lagani nagib za uspon i za spuštanje na drugu stranu, može i izuvijano da ne bi išle predaleko u park.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 28 nov 2021 06:53 #272

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
neusatz! napisao/la:
Dukelander napisao/la:
Лепо.
Али да би се стварно звао тако требло би да буде мало већи.
Овако је централни паркић.
Ово би већ био озбиљан парк:
]

Taj park kod Ranžirne, koji najavljuju, nazivaju centralni. Da li će tu stvarno i praviti park videćemo, ali u spoju sa ovim manjim deluje kao da može da izgleda ozbiljno.

Park ne ide do Bulevara, taj deo koji je i sada izravanat je gradjevinsko zemlji[te, ta linija prati se i sa druge strane Bulevara, a na tom mestu ce biti stambene i poslovne zgrade. Uz Bulevar naspam stanice se gradi Bezbednjakovo 2

Poslednja izmena: 28 nov 2021 07:00 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, neusatz!, Brane, valjan, itdoesntmatter, Чиле

Park na Bulevaru Evrope 31 dec 2021 13:00 #273

  • zlaja
  • zlaja's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 34
  • Primljenih Zahvalnica: 200
Dosta klupa je blatnjavo kao ova na slici


Rekao bih da se park slabo ili uopste ne odrzava. Kante za djubre su pune te je djubre razbacano oko istih.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: valjan, Чиле

Park na Bulevaru Evrope 31 dec 2021 13:09 #274

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
zlaja napisao/la:
Dosta klupa je blatnjavo kao ova na slici


Rekao bih da se park slabo ili uopste ne odrzava. Kante za djubre su pune te je djubre razbacano oko istih.
Ovo mi izgleda kao da ljudi ciste patike na klupama :wallbash:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 31 dec 2021 17:17 #275

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Na mreži
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
^^ I meni, dno :gaah:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 31 dec 2021 20:20 #276

  • Хомер
  • Хомер's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 253
  • Primljenih Zahvalnica: 1191
zlaja napisao/la:
Dosta klupa je blatnjavo kao ova na slici


Rekao bih da se park slabo ili uopste ne odrzava. Kante za djubre su pune te je djubre razbacano oko istih.
Могу тамо ђубретари да стражаре 24/7 када будала који прљају и ломе на све стране , нажалост...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 01 jan 2022 09:36 #277

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
"mermer" i blato...svinje i dijamanti
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Park na Bulevaru Evrope 05 jan 2022 22:45 #278

  • saleamns
  • saleamns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 147
  • Primljenih Zahvalnica: 1069


Svez prelet ...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, drazesnaSkorpija, Blavak, Хомер, NebojsaNS, Чиле, mileinc

Park na Bulevaru Evrope 05 jan 2022 22:51 #279

  • saleamns
  • saleamns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 147
  • Primljenih Zahvalnica: 1069

I da malo prosirimo vidike na buduci Central Park B) . Ako sam dobro razumeo levo(ugrubo) od pruge je park, desno gradjevinsko zemljiste sa soliterima do 20 spratova.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Duja, TurboMaximus, drazesnaSkorpija, Alibunar, Blavak, valjan, Хомер, Чиле

Park na Bulevaru Evrope 08 jan 2022 00:00 #280

  • mmirkovic
  • mmirkovic's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Рођени Новосађан
  • Poruka: 290
  • Primljenih Zahvalnica: 1005
Парк је већ сад штрокав до бола. Канте су све препуне, па смеће прелива около, плус га ветар носи на све стране. Клупе су све блатњаве од гажења по њима и чишћења обуће од блата. Чесме пуне блата.





Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, sasar, Alibunar, Blavak, valjan
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru