Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Naučno Tehnološki park

Re:Naučno Tehnološki park 14 nov 2019 10:31 #541

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Dalja perspektiva
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Blavak, Gari

Re:Naučno Tehnološki park 27 nov 2019 23:12 #542

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Stigla struja


Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, limanac, ranko su ns, kasko, Duja, RM77, sasar, Blavak, Bogdus, Djordje Cvarkov, valjan, AeroDron, DOXAT, Erebus

Naučno Tehnološki park 17 dec 2019 09:58 #543

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
DOXAT napisao/la:
Ma kakvi kasni...još malo čišćenja... koja okrnjena pločica za zameniti ... i ova faza je gotova... (i da... ostaje ovako "sirovo"... to i jeste ideja) ...




Ne volim kada sam u pravu



www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/230163/U...-krajem-januara.html
Poslednja izmena: 17 dec 2019 09:59 od Otis.Driftwood.Ressurected.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja

Naučno Tehnološki park 17 dec 2019 10:27 #544

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Jedan lep video zapis

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, ranko su ns, mrnjavi, TurboMaximus, Blavak, Mikins, valjan, AeroDron, Erebus

Naučno Tehnološki park 14 jan 2020 08:08 #545

  • Trpovski
  • Trpovski's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 258
  • Primljenih Zahvalnica: 863
Bio sam u zgradi neki dan skoro pet sati.
Smrzao sam se u hodnicima prvog sprata i skuvao u vertikalno povezanom hodniku na četvrtom spratu, jer unutrašnji prostor koji ih povezuje odnese svu toplotnu energiju na vrh zgrade.
U kabinetima, kao i laboratorijama, temperatura je kako gde, ali sve će se, nadam se, jednog dana dobro podesiti.
Osećaj sa staklenim zidovima prilično je odvratan. Prostor može da se ugreje, nekoliko prostorija bilo je prijatno toplo, ali ne mogu da procenim kako će tamo biti leti, kad popodnevno sunce obasja fasadu.

Staklena vrata, smešno i neprijatno.

Akustički, veoma dobro urađeno, buka se ne prenosi kroz pregradne zidove, a ni kroz stakla.

Atrijum, otvoren prema nebu, ima dve tačke kroz koje treba da ode kiša koja padne, kao onaj središnji odvod u kupatilu, rekao bih ništa veće od toga.
Kad padne prva jača kiša videćemo koliki je kapacitet tog odvoda, ali ne smem da zamislim cenario u kom dva lista sa drveta (vetar može da ih donese odozgo, preko zgrade) ili papira pokriju te odvode.

Kuda će otići ta voda, videćemo.

Mi koji pamtimo TMD poplavljen u više navrata od 1979. do rušenja, u proseku svakih 8-9 godina, sigurno nećemo parkirati kola u podzemlju, na postojećih 106 mesta.
Ako jednog dana u zgradi bude samo 1000 zaposlenih, preporučujem bicikl, za kola neće biti mesta u širem prostoru grada.

Ukratko, novu zgradu od danas zovem Amsterdam.

Tri razloga:

1. Potencijalno mnogo vode,
2. Potencijalno mnogo bicikala,
3. Evidentan život u izlogu, na izvoli, slično kao tamo u nekim ulicama u Amsterdamu.
Poslednja izmena: 14 jan 2020 08:13 od Trpovski. Razlog: greškica
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, miki_NS, limanac, mrnjavi, Duja, Blavak, valjan, Otis.Driftwood.Ressurected, mel, Teki, strika, Erebus

Naučno Tehnološki park 14 jan 2020 13:50 #546

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Kada se očekuje da će "krenuti sa radom"?

Meni se svidja izgled kako izgleda kad je sve u staklu, ali sada kad neko radi može da se oseća malo kao da je u izlogu.

Sto se tice temperature leti, nije ovo prva zgrada u staklu, mislim postoji rešenje za to, sad kako je to uradjeno to je već drugo pitanje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naučno Tehnološki park 14 jan 2020 17:55 #547

  • miki_NS
  • miki_NS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 158
  • Primljenih Zahvalnica: 397
Slično iskustvo od petka, u prizemlju i na prvom spratu baš hladno, čim smo ušli u hodnik na trećem spratu toplo. Laboratorija (sa klimom koja je bila odvrnuta "do daske") je bila za prokuvati. Atrijum bi možda mogao da bude zanimljiv za neko okupljanje, ali je samo beton i staklo sa (koliko sam video) dvoja mla vrata kroz koja se ulazi. Možda ako se donesu neke velike saksijske biljke bude i OK.
Staklena vrata na kancelarijama su bezveze, ali ajde tako je kako je. Unutrašnja strana ima normalne prozore a ne stakleni zid, pa je bar tu malo prijatnije.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Trpovski

Naučno Tehnološki park 18 jan 2020 09:49 #548

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Neskov napisao/la:
Kada se očekuje da će "krenuti sa radom"?

Navodno od sledećeg semestra, koji po kalendaru FTN počinje 24. februara. Pominjalo se da će predsednik doći da ga svečano otvori 27. januara. :)

Time bi trebalo da se sva nastava sa elektro smerova prebaci iz eksternih objekata, kojih ima mnogo. Studenti od druge ili treće godine najčešće u jednom danu imaju nastavu na dve različite lokacije - Viša poslovna škola u kampusu, Tehnološki fakultet, Jugodrvo, Radnička 30a i u Maksima Gorkog 26...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vladulns

Naučno Tehnološki park 18 jan 2020 13:59 #549

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Moguće da je potrebno vreme da se ceo sistem pusti u rad kako treba.
Kako ja vidim stvari, moralo je neko grejanje da se uključi da zbog mraza ne bi došlo do pucanja instalacija.

Za sad je samo prijavljeno da je objekat završen u konstruktivnom smislu, tj. upotrebna još nije izdata, ni za probni rad a ni stalna.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naučno Tehnološki park 19 jan 2020 02:17 #550

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Dukelander napisao/la:
Moguće da je potrebno vreme da se ceo sistem pusti u rad kako treba.
Kako ja vidim stvari, moralo je neko grejanje da se uključi da zbog mraza ne bi došlo do pucanja instalacija.

Za sad je samo prijavljeno da je objekat završen u konstruktivnom smislu, tj. upotrebna još nije izdata, ni za probni rad a ni stalna.


Nema ni Promenada upotrebnu dozvolu pa se koristi :). Imaju dovoljno vremena do kraja februara inače posle neće imati smisla. Raspored se mora pre drugog semestra napraviti
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naučno Tehnološki park 20 jan 2020 09:42 #551

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Sve ide po planu sto se FTN dela tice, bice kao sto neobuscitta rece.
Trebalo bi za 2-3 meseca da krene i NTP-deo da se zavrsava
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naučno Tehnološki park 29 jan 2020 11:45 #552

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Otvaranje




(slika preuzeta)
Poslednja izmena: 29 jan 2020 12:13 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, Duja, Blavak, valjan

Naučno Tehnološki park 29 jan 2020 18:50 #553

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35912
Video sa otvaranja. Upozoravam da se u videu nalaze političari te nije preporučljivo da ga gledaju osobe alergične na navedene.

još koja fotografija NTP-a






fotografije su preuzete www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/233277/F...me-i-startapove.html
Upozoravam da se na nekim fotografijama nalaze političari, te nije preporučljivo za osobe alergične na imenovane da ih gledaju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: solimns, Dukelander, Cookie, limanac, mrnjavi, Duja, sasar, valjan, Eldarion, vladulns, Erebus

Re:Naučno Tehnološki park 15 feb 2020 16:50 #554

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Treba biti operisan od uma da bi napravio dva zelena pojasa izmedju parkinga i ulaza
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, valjan, Eldarion, box021

Naučno Tehnološki park 15 feb 2020 17:06 #555

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ne brini se, brzo ce to biti utabano.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, TurboMaximus

Naučno Tehnološki park 24 feb 2020 17:56 #556

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Danas je počeo letnji semestar na FTN, ali je na mom smeru došlo do promene u zadnji čas, navodno zbog tehničkog prijema zgrade koji je u toku. Ako sve bude po planu, verovatno će krenuti nastava od sledećeg ponedeljka. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naučno Tehnološki park 24 feb 2020 22:10 #557

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Zar nisu trebale sve godine sa elektrosmerova da se prebace u zgradu. Koliko sam ja gledao raspored to nije baš tako :?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naučno Tehnološki park 25 feb 2020 08:02 #558

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Pitanje je koliko to ima smisla, s obzirom da elektro smerovi imaju neke vežbe na Mašinskom institutu i u računarskom centru FTN, koji su dobro opremljeni. Na njihovo mesto su na NTP došli neki drugi smerovi poput geodezije. Mislim da, u ovom trenutku, veći prioritet ima ukidanje satelitskih objekata, kao što su bivše Jugodrvo (zatvoreno) i Viša poslovna škola.

Mali OT, čuo sam da će se ove godine ukinuti smer Primenjeno softversko inženjerstvo, poznatiji kao DMS smer.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naučno Tehnološki park 25 feb 2020 10:36 #559

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
neobuscitta napisao/la:
Pitanje je koliko to ima smisla, s obzirom da elektro smerovi imaju neke vežbe na Mašinskom institutu i u računarskom centru FTN, koji su dobro opremljeni. Na njihovo mesto su na NTP došli neki drugi smerovi poput geodezije. Mislim da, u ovom trenutku, veći prioritet ima ukidanje satelitskih objekata, kao što su bivše Jugodrvo (zatvoreno) i Viša poslovna škola.

Mali OT, čuo sam da će se ove godine ukinuti smer Primenjeno softversko inženjerstvo, poznatiji kao DMS smer.

Pa valjda je cilj za se sve prebaci u jednu zgradu a ne opet da se ide tamo, vamo. A ti dobro opremljeni centri svakako neće biti prazni popunice se sa ostalim smerovima.

Ovako gubi smisao taj prelaz tamo ako će se opet ići tamo-vamo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naučno Tehnološki park 25 feb 2020 15:57 #560

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
neobuscitta napisao/la:
Mali OT, čuo sam da će se ove godine ukinuti smer Primenjeno softversko inženjerstvo, poznatiji kao DMS smer.

Logično, DMS više nija profanska firma.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru