Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Razni predloženi projekti

Razni predloženi projekti 24 jun 2021 20:51 #621

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Jel predvidjeno igde? Ovo sto sam ja procitao navodi da je lokacija nepoznata.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 24 jun 2021 21:02 #622

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
I NOVI SAD DOBIJA AKVA PARK Na 9 hektara, na ulazu sa auto-puta niče projekat od 15 miliona evra

Ovaj aqua Park će se graditi na ulazu u Novi Sad sa auto-puta, kod isključenja za Zrenjanin, otprilike preko puta fabrike čokolade. Ceo perimetar će dominirati ulazom u Novi Sad i biće vidljiv sa auto-puta, kažu iz kompanije.


Promasio sam brdoviti deo NS :wallbash: :wallbash: :wallbash:


www.blic.rs/biznis/moj-biznis/i-novi-sad...ojekat-od-15/lzkkv4y
Poslednja izmena: 24 jun 2021 21:03 od mlata.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 24 jun 2021 22:55 #623

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Postoje 2 najavljena akvaparka.
Jedan je Minakvin za koji se zna lokacija, a drugi Gardaland za koji se ne zna nista osim makete. Obzirom da su oba projekta najavljena u 2 dana, dosta je zbunjujuce.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 24 jun 2021 23:04 #624

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
ZoxInTheBox napisao/la:
Postoje 2 najavljena akvaparka.
Jedan je Minakvin za koji se zna lokacija, a drugi Gardaland za koji se ne zna nista osim makete. Obzirom da su oba projekta najavljena u 2 dana, dosta je zbunjujuce.
Ovo od Gardalanda mislim da je generalan zabavni park koji ce takodje ukljuciti i neke elemente akvaparka, po mom razumevanju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ZoxInTheBox

Razni predloženi projekti 25 jun 2021 09:21 #625

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
pravda za dino park!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 30 jun 2021 15:36 #626

  • Mali princ
  • Mali princ's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 45
Jel se zna gde bi trebao biti taj Gardaland?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 30 jun 2021 19:43 #627

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
mlata napisao/la:
I NOVI SAD DOBIJA AKVA PARK Na 9 hektara, na ulazu sa auto-puta niče projekat od 15 miliona evra

Ovaj aqua Park će se graditi na ulazu u Novi Sad sa auto-puta, kod isključenja za Zrenjanin, otprilike preko puta fabrike čokolade. Ceo perimetar će dominirati ulazom u Novi Sad i biće vidljiv sa auto-puta, kažu iz kompanije.


Promasio sam brdoviti deo NS :wallbash: :wallbash: :wallbash:


www.blic.rs/biznis/moj-biznis/i-novi-sad...ojekat-od-15/lzkkv4y
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 06 jul 2021 14:30 #628

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Da li se negde pominju datumi kad bi bio početak gradnje i završetak?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 06 jul 2021 14:36 #629

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
mlata napisao/la:
mlata napisao/la:
I otprilike preko puta fabrike čokolade.


Promasio sam brdoviti deo NS :wallbash: :wallbash: :wallbash:


www.blic.rs/biznis/moj-biznis/i-novi-sad...ojekat-od-15/lzkkv4y

Čokolade i akva parkova ;)
Poslednja izmena: 06 jul 2021 14:37 od Ljube. Razlog: greska u kucanju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 27 jul 2021 09:41 #630

  • milanns
  • milanns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 100
  • Primljenih Zahvalnica: 372
NS uživo ekskluzivno otkriva tačnu lokaciju i izgled nove gradske plaže
U dnu sadašnjeg nasipa, prve odbrambene linije od poplava izgradiće se peskovita plaža dugačka 1.400 metara

NS Uživo ekskluzivno otkriva tačnu lokaciju i izgled nove gradske plaže. Reporteri našeg portala izašlu su na lice mesta sa direktorom “Urbanizma” Dušanom Miladinovićem. On je istakao da je Novom Sadu, pored Štranda, potrebna još jedna plaža, jer je Štrand mogao da funkcioniše samo kada je Novi Sad imao 250.000 ljudi.
– Sada imamo 400.000 ljudi i kada dolaze turisti treba nam još jedna plaža, koja će da funkcioniše bez obzira na vodostaj Dunava – izjavio je Miladinović za NS Uživo.

Miladinović je objasnio da će u prvom delu koji kreće od budućeg mosta, koji će ići iznad saobraćajnice za Ribarsko ostrvo a prema Kamenjaru, jedan deo biti pod sportskim terenima i objektima koji će biti u svrhu veslačkog sporta.

Do nove gradske plaže Novosađani i turisti moći će da dođu i biciklističkom stazom; foto: nsuzivo.rs
– Dalje se planira plaža u dnu sadašnjeg nasipa, prve odbrambene linije od poplava. Plaža peskovita i dugačka 1.400 metara. Biće prostora i za pecaroše – rekao je za NS Uživo Dušan Miladinović.

Sa novom plažom dolaze i nova radna mesta, kao i komoditet svih koji će boraviti na njoj, a do nje će moći da dođu i biciklističkom stazom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, Blavak, valjan, nsns, Чиле

Re:Razni predloženi projekti 27 jul 2021 11:01 #631

  • f4bles
  • f4bles's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 252
  • Primljenih Zahvalnica: 847
Lopovi, neće im ovo proći tako lako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
"He is born again! I feel him! The Dragon takes his first breath on the slopes of Dragonmount! He is coming! He is coming! Light help us! Light help the world! He lies in the snow and cries like the thunder! He burns like the sun!"
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 27 jul 2021 11:09 #632

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Vatafak. Zasto bi ovde radili novu gradsku plazu!!!?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 27 jul 2021 11:27 #633

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Vatafak. Zasto bi ovde radili novu gradsku plazu!!!?
Pacifikacija. Ljudi vole plaze, ako srede deo u plazu, veslacke staze, itd dosta ljudi ce ovo progutati bez problema. To je neko moje vidjenje. Daju dovoljno da namire dovoljan broj ljudi da se ne buni.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: plumber.ns, eegor84

Razni predloženi projekti 27 jul 2021 11:46 #634

  • nsns
  • nsns's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 35
  • Primljenih Zahvalnica: 39
Делује ми као супер идеја, наравно ако се добро изведе. Али видим да има неколико коментара против, па ме интересује због чега? Ако је због природе и зеленила, ја сам генерално поприлично велики поборник тога. Заиста бих волео да има више паркова и уређених зелених површина по граду, и не видим да би оваква идеја била нужно у нескладу с тим. Наравно, ако се све поплоча у бехетон и асфалт, сва дрва исчупају, то баш не би било лепо и тако нешто не бих подржао. Али генерално плажа може да се прилагоди и уреди у таквој мери да и даље буде складна и уклопљена с природом и зеленилом, и штавише, да мотивише људе да више бораве у таквој средини.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 27 jul 2021 11:48 #635

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
nsns napisao/la:
Делује ми као супер идеја, наравно ако се добро изведе. Али видим да има неколико коментара против, па ме интересује због чега? Ако је због природе и зеленила, ја сам генерално поприлично велики поборник тога. Заиста бих волео да има више паркова и уређених зелених површина по граду, и не видим да би оваква идеја била нужно у нескладу с тим. Наравно, ако се све поплоча у бехетон и асфалт, сва дрва исчупају, то баш не би било лепо и тако нешто не бих подржао. Али генерално плажа може да се прилагоди и уреди у таквој мери да и даље буде складна и уклопљена с природом и зеленилом, и штавише, да мотивише људе да више бораве у таквој средини.
Ja sam protiv toga zato smo mislim da ce poseci drvece i poplocati/asfaltirati/betonirati veliki deo, jer je to kako su stvari mahom resavane do sad. To mene brine. Nisam protiv plaze, samo protiv toga kako mislim da ce se sve oko te plaze urediti, tj izbetonirati i poseci.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: plumber.ns

Re:Razni predloženi projekti 27 jul 2021 14:21 #636

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Zasto ne srede Oficirac? Tamo nema elementarne higijene a i ljudi su sero**e sto ne nose svoje smece sa sobom na kraju druzenja.Oficirac je vec poznata i priznata plaza a duzina do vikend naselja je visestruko duza od tih 1400m. Bice da je u pitanju to sto ste spomenuli par postova iznad. Priprema za veliku gradnju na potezu od ribarca ka Veterniku

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 27 jul 2021 15:10 #637

  • nsns
  • nsns's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 35
  • Primljenih Zahvalnica: 39
Yokai napisao/la:
nsns napisao/la:
Делује ми као супер идеја, наравно ако се добро изведе. Али видим да има неколико коментара против, па ме интересује због чега? Ако је због природе и зеленила, ја сам генерално поприлично велики поборник тога. Заиста бих волео да има више паркова и уређених зелених површина по граду, и не видим да би оваква идеја била нужно у нескладу с тим. Наравно, ако се све поплоча у бехетон и асфалт, сва дрва исчупају, то баш не би било лепо и тако нешто не бих подржао. Али генерално плажа може да се прилагоди и уреди у таквој мери да и даље буде складна и уклопљена с природом и зеленилом, и штавише, да мотивише људе да више бораве у таквој средини.
Ja sam protiv toga zato smo mislim da ce poseci drvece i poplocati/asfaltirati/betonirati veliki deo, jer je to kako su stvari mahom resavane do sad. To mene brine. Nisam protiv plaze, samo protiv toga kako mislim da ce se sve oko te plaze urediti, tj izbetonirati i poseci.
Истина, та тенденција постоји. И онај парк на Новом Насељу има више бехетона него траве.. Ал’ добро, уздам се некако да ће проактивне групе утицати на то да се баш не осакати све тамо око Дунава.
mlata napisao/la:
Zasto ne srede Oficirac? Tamo nema elementarne higijene a i ljudi su sero**e sto ne nose svoje smece sa sobom na kraju druzenja.Oficirac je vec poznata i priznata plaza a duzina do vikend naselja je visestruko duza od tih 1400m. Bice da je u pitanju to sto ste spomenuli par postova iznad. Priprema za veliku gradnju na potezu od ribarca ka Veterniku

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
Доста добро питање, то ни мени није никад било јасно. Вар нешто најосновније верујем да би било скроз ок. Не мора свака плажа да буде Штранд, али би било фино да је релативно мало сређено.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 07 avg 2021 12:47 #638

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 632
  • Primljenih Zahvalnica: 2942
Konkurs za vidikovac iznad tunela u nastavku mosta Slobode

Poznato mesto okupljanja ima panoramski pogled na ceo grad. Upravo na toj lokaciji treba osmisliti vidikovac kao turistički potencijal Novog Sada.

Sa namerom da unaprede kvalitet svakodnevnog života u Novom Sadu, Fondacija „Novi Sad 2022 – Evropska prestonica kulture“ i Društvo arhitekata Novog Sada raspisali su međunarodni arhitektonski-urbanistički konkurs NOVA MESTA za uređenje četiri centralna gradska prostora. Arhitekte i dizajneri se pozivaju da da osmisle i predlože revitalizaciju i regeneraciju:

Trga Galerija;
Parka uz objekat Skupštine Autonomne Pokrajne Vojvodina;
Vidikovca iznad tunela u nastavku mosta Slobode;
Dela zelene površine uz Bulevar Patrijarha Pavla.
Ovom prilikom detaljno predstavljamo lokaciju 3 – Vidikovac iznad tunela u nastavku mosta Slobode – sjajno mesto sa pogledom na celi Novi Sad.

Fotografisanje gradske panorame
Lokalitet predstavlja plato koji funkcioniše kao vidikovac i mesto okupljanja. Ključni aspekt je sagledavanje i fotografisanje panorame grada. Rešenjem bi trebalo unaprediti doživljaj korisnika prostora i iskustvo boravka u njemu. Potrebno je posebno obratiti pažnju upravo na aspekt fotografisanja i načine sagledavanja grada.

Ovu lokaciju posmatrati kao turistički potencijal grada. Parterno uređenje treba da bude takvo da obezbeđuje nesmetan pristup platou, kao i da ne sadrži bilo kakve prepreke u kretanju. Predvideti prostor za sedenje, rasvetu, kante za otpatke, parking za bicikle i ostali mobilijar.

Moguće je postavljanje nadstrešnice, ali bez ugrožavanja vizura. Prostor ozelenjavati u skladu sa neposrednim okruženjem i na način da unapređuje komfor korisnika prostora.

Na lokaciju će se pristupati pomoćnom saobraćajnicom sa parkingom (koji nije predmet konkursa) kao i pešačkim putem uz kolovoz, te budućom pešačkom vezom sa Kameničkim parkom.

Posebno obratiti pažnju na ovu vezu sa parkom i predvideti kontaktne tačke sa stazama koje vode do parka. Ova lokacija nalazi se i na biciklističkim rutama, što je potrebno uzeti u obzir. Prostor koji je predmet konkursa nalazi se u blizini ulice Kamenički put.

Rokovi:
Svoja rešenja učesnici mogu slati najkasnije do 24.8.2021. godine (do 15h).

Preuzimanje konkursne dokumentacije:
Celokupnu Konkursnu dokumentaciju učesnici konkursa mogu preuzeti sa Portala javnih nabavki Uprave za javne nabavke. Sadržaj konkursne dokumentacije je:

Objedinjen raspis konkursa za sve četiri lokacije koje su predmet ovog konkursa;
Izvodi iz raspoloživih i aktuelnih urbanističkih i planskih dokumenata;
Fotografije i/ili video snimci za sve četiri lokacije.
Ukoliko imate pitanja:
Ukoliko imate pitanja vezano za konkurs „NOVA MESTA“, možete kontaktirati Fondaciju „Novi Sad – Evropska prestonica kulture“ putem email adrese Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. ili Društvo arhitekata Novog Sada (DaNS) putem email adrese Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli..

www.gradnja.rs/konkurs-za-vidikovac-izna...tavku-mosta-slobode/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Duja, Brane, sasar, Blavak, valjan, Чиле

Razni predloženi projekti 10 avg 2021 08:31 #639

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
u prevodu neki baja ce dici gore kafanu motel hotel pecenjaru autoservis pumpu akva park apartmens sve u jednom sa sve pogledom..... :banana:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 04 sep 2021 11:09 #640

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 632
  • Primljenih Zahvalnica: 2942
Novi Sad dobija vidikovac, gnezdo iznad grada

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sasar, Blavak, Чиле
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru