Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Razni predloženi projekti

Razni predloženi projekti 05 jun 2017 09:02 #421

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1526
Novajlija napisao/la:
Mnogo toga mi nije jasno. Ako budu gradili samo na tom jezičku koji je trenutno u njihovom vlasništvu moraće da se naprave i pristupne saobraćajnice budućem kompleksu. A gde ih provući kad je okolo sve neizgrađen i neisplaniran prostor? Jedino mi je logična ideja o produžetku Bulevara Evrope koja je i bila inicirana početkom godine. Onda ostaje prazan prostor, parcele 2 i 3, koje će vremenom verujem postati vlasništvo Galensa, uostalom verovatno su tu mogući građevinski radovi u većem obimu nego na ovom poluostrvu.

Ukratko govoreći sumnjam da će tek tako krenuti da grade na tom poluostrvu bez dodatnih radova i investicija u okolini.

Htedoh jos pre par dana reci da mi se cini da je ovo deo jedne sire price, ali se verovatno jos trguje zemljom, plen nije podeljen, pa se ni u javnost nista ne pusta.
Ova vest sto si kacio pre par dana mi samo potvrdjuje te tvrdnje
www.nsbuild.rs/forum/gradski-ivot-i-vest...ske-vesti?start=3740
Izmestanje mornarice...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 05 jun 2017 15:40 #422

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Ako se zemljište mornarice ustupi gradu, odnosno investitoru, onda to postaje ogroman prostor za izgradnju gde je stvarno moguća izgradnja ozbiljnog obima kao na BgH2O - označeno crvenim na snimku. Na sajtu urbanizma je moguće preuzeti planove i tekstove za ovu lokaciju u kojima se planiraju stambeni i poslovni prostori "svetske klase", verovatno grad ne bi ni počeo pregovore sa vojskom da nema ozbiljnog investitora, a svi znamo i ko je.

Ne bih da pravim teorije zavere ali mi potpuno realno deluje i nekakav plan izgradnje na plavom uokvirenom zemljištu. Takođe će imati izlaz na produžetak BE što ga čini podjednako atraktivnim za ozbiljne projekte, uostalom pre mesec dana smo imali na svim mogućim vestima info da se odatle iz Neimarovih baraka prisilno seli romska porodica:
Početkom godine, to zemljište je postalo privatno i mora se u potpunosti očistiti za predstojeću gradnju.
www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/162925/U...orodicu-Djurkic.html. a o čemu se radi još uvek nismo saznali i o tome se ne priča. Jedino čega se sećam da je tu planirano od P+7 do P+20.

Žuto je produžetak BE i dalje most. Ono što mi se dopada u celoj priči je pozitian pritisak investitora na grad što se tiče putne infrastrukture. Znači hoćemo da gradimo predrndane komplekse ali hoćemo i ozbiljnu saobraćajnicu koja će da nas poveže sa ostatkom grada. I tako most koji bi se gradio tek za 10 godina ima izvesnu budućnost i nadam se skoriji početak radova jer je zajedno sa produžetkom bulevara planiran u poslednjoj, petoj deonici.

Dalje, nekoliko puta je bila plasirana priča o izmeni spratnosti i neograničenoj visini objekata, ako ćemo precizno 50 spratova... Očigledno da sve navodi na skoriju realizaciju mega projekata.

@Billy jedino mi nije jasno na šta misliš kad kažeš da plen još nije podeljen. Misliš da će u igri biti više autora? Sumnjam da će neko sem Galensa i možda Aleksandra imati dovoljna sredstva tu da gradi nebodere. Možda eventualno još neki strani investitor za kojeg nismo čuli.


Poslednja izmena: 05 jun 2017 19:11 od Novajlija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, mrnjavi, sasar, Djordje Cvarkov, valjan

Razni predloženi projekti 05 jun 2017 15:53 #423

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
Novajlija napisao/la:
Možda eventualno još neki strani investitor za kojeg nismo čuli.

Sumnjam. O tome sam mislio pre neku godinu, ali sad je već jasno da su hadžije podelili reone.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 06 jun 2017 07:57 #424

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1526
Novajlija napisao/la:
@Billy jedino mi nije jasno na šta misliš kad kažeš da plen još nije podeljen. Misliš da će u igri biti više autora? Sumnjam da će neko sem Galensa i možda Aleksandra imati dovoljna sredstva tu da gradi nebodere. Možda eventualno još neki strani investitor za kojeg nismo čuli.
[/attachment]
Suskalo se da su vlasnici velike IT firme sa Limana zainteresovani. Da ne imenujem, znate ko je u pitanju. Bilo je svojevremeno i u medijima a i mi smo linkovali ovde o IT parku ili tako nesto.
Takodje, ne treba zaboraviti i veliki prostor bivse Neimarove betonjerke:









Neimar je privatizovan cini mi se 2007. i ubrzo je uveden u stecaj. Nisam siguran ko je sada vlasnik tih objekata, zemljista je verovatno grad.
Plavo isarano je takodje vojno.
Poslednja izmena: 06 jun 2017 08:22 od Billy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 10 jun 2017 12:26 #425

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Dobili smo snimak idejnog rešenja uređenja zelene površine i izgradnje kulturnog centra na Novom Naselju, na lokaciji omeđenoj ulicama Seljačkih Buna i Bate Brkića. Predlog rešenja obuhvata galeriju, prostorije za edukaciju najmlađih, kao i Binu za održavanje predstava i kulturno-umetničkih programa. Kako vam se čini? :)

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Buck, TurboMaximus, Oniks, Blavak

Re:Razni predloženi projekti 10 jun 2017 13:44 #426

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Aj za nas sa tt da neka dobra duša prepriča video, kad nas već uprava ignoriše :(

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 10 jun 2017 14:18 #427

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Simpatičan je klip, ide od prikaza lokacije prvo, pa kroz pakrić ispred objekta i sa svih strana okolo objekta.... Na kraju prikazuje binu koju su lepo uklopili na jednom kraju, u padini same krovne ravni. Kakav sam? :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi

Re:Razni predloženi projekti 10 jun 2017 15:08 #428

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Nastavi, molim te.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 10 jun 2017 15:21 #429

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
Ima talasast krov (kad gledaš u front objekta-dva talasa-mani i veći), kao kad se crtaju planine, ispred objekta postoje fontane kao bazeni, noću lepo svetli.
Preuzmi potrebnu aplikaciju pobogu.
Poslednja izmena: 10 jun 2017 15:23 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Razni predloženi projekti 10 jun 2017 17:00 #430

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Kakvu aplikaciju?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Razni predloženi projekti 10 jun 2017 21:45 #431

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
mrnjavi napisao/la:
Kakvu aplikaciju?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Onu koja će ti omogućiti da gledaš na bilo kom uređaju, na bilo kakvoj mreži (muftaki po mogućstvu), na nekom uređaju, video zapise. Naša deskripcija možda nije toliko uverljiva, kao kad se ti sopstvenim čulima uveriš. :angel:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi

Re:Razni predloženi projekti 10 jun 2017 23:51 #432

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Više mi se sviđa ovako.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Re:Razni predloženi projekti 16 jun 2017 12:38 #433

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
mrnjavi napisao/la:
Aj za nas sa tt da neka dobra duša prepriča video, kad nas već uprava ignoriše :(

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Ilustracija, da vidimo da li smo dobro prepričali.



pozajmio od www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/165276/V...ar-Novo-naselje.html
Poslednja izmena: 16 jun 2017 12:40 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 16 jun 2017 12:45 #434

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Lepši je preprič :(
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dunavski, Eldarion

Razni predloženi projekti 28 jul 2017 17:19 #435

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Velika količina blokova ispred brodogradilišta. Galens blok


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Yokai, mrnjavi, Novajlija, sasar, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan

Razni predloženi projekti 06 avg 2017 22:02 #436

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Pretpostavljam da je ovo neki raniji projekat za neku lokaciju na Bulevaru oslobođenja, jel zna neko gde je tačno planirana? Ili je možda ipak nešto tek u planu...







Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, mrnjavi, TurboMaximus, Blavak

Razni predloženi projekti 06 avg 2017 22:28 #437

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
Jedino gde bi sada moglo je između Kokre i Lesnine, ali mi ovo deluje veliko da bi moglo tamo da bude.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 06 avg 2017 22:34 #438

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Mnogo mi se dopada, imam utisak kao da je planirana za ugao nekih raskrsnica, ne znam.. :dunno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 06 avg 2017 22:52 #439

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Jel sigurno da je na Bulevaru Oslobodjenja planirano?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Razni predloženi projekti 06 avg 2017 23:01 #440

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Sigurno. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru