Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Čenejski aerodrom

Re:Čenejski aerodrom 08 apr 2021 17:15 #461

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9089
U funkciji čega?
:lol:

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 08 apr 2021 17:22 #462

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Fruškogorac™ napisao/la:
valjan napisao/la:
Kad već pominješ investiranje i navodiš Moravu . . zaključujem da aerodrom još uvek nije u punoj funkciji, . .
To nema baš nikakve veze sa planiranom izgradnjom novog aerodroma u Čeneju.
Morava je u sastavu AS ( www.aerodromisrbije.rs/) i on je u funkciji.
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Poslednja izmena: 08 apr 2021 17:23 od Fruškogorac™.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 09 apr 2021 06:19 #463

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
mel napisao/la:
. . ne novi aerodrom koji će jednako biti nedostupan javnim prevozom
Kada se izgradi aerodrom lako je uspostaviti jednu liniju od željezničke stanice. "Sentandrejski bulevar" je već do pola izgradjen na koji se nastavlja Čenejski put koji je planiran za rekonstrukciju. A, na aerodromu je već planirana okretnica za autobuse.

Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie

Čenejski aerodrom 09 apr 2021 11:07 #464

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Svi žele da budu u sistemu aerodroma Srbije. A u Nisu zbog toga bili protesti, gde su oteli gradu aerodrom.

Sve je to bilo nakon što su prodali aerodrom u Beogradu pa je onda bilo ukidanja nekih jeftinih linija itd. Ne znam ko trci da bude u sistemu aerodroma Srbije, nakon davanja aerodroma u Beogradu oni uopšte nisu ozbiljna institucija.

Kažeš da su to razlicite stvari da li je škola ili aerodrom, hoćeš da kažes da su aerodromi Srbije zaradili novac i sada nastavljaju da investiraju. Onda u redu mogu što se mene tice da grade gde god žele. Ali pre mislim da će uzeti ''naše'' pare
Poslednja izmena: 09 apr 2021 11:09 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Čenejski aerodrom 09 apr 2021 12:30 #465

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Neskov napisao/la:
. . Ne znam ko trci da bude u sistemu Aerodroma Srbije, nakon davanja aerodroma u Beogradu oni uopšte nisu ozbiljna institucija.

To je jedina "ozbiljna institucija" za aerodrome kod nas, jer samo preko njih mnogi gradovi mogu da obezbede pare iz budžeta za razvoj svojih aerodroma.
Osim što investiraju u Nišu i u Moravu kod Kraljeva, biće izgradjeni novi aerodromi u Boru, Kruševcu, pa Pranjani i Srebrnom jezeru, a proširen aerodrom Ponikve u Užicu.

O besmislenoj priči kako je država "otela" aerodrom u Nišu, neću ni da pišem.
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Poslednja izmena: 09 apr 2021 12:35 od Fruškogorac™.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 09 apr 2021 12:51 #466

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Fruškogorac™ napisao/la:
Morava je u sastavu AS ( www.aerodromisrbije.rs/) i on je u funkciji.

U kakvoj? Postoje samo letovi do Beča a ni njih sada nema zbog Covida, a i kad nije bilo Covida bilo ih je 2x nedeljno. Razbilo se od funkcionisanja :P
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Čenejski aerodrom 09 apr 2021 12:59 #467

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Pisao si da ima tehničkih problema i da aerodrom "nije u funkciji", pa sam odgovorio da to nije tačno i da može da se leti sa Morave.

Druga je stvar koliko će biti dotiranih letova i turističkih čarter letova posle završetka pandemije. Ali slično može da bude i sa Čeneja, plus letovi do Niša i na Ponikve (Užice-Tara-Drina).
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 09 apr 2021 15:20 #468

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Gde sam ja spomenuo tehničke probleme? Samo sam napomenuo da je aerodrom već dva puta "otvaran", ali avioni niti sleću niti poleću sa njega. Bez one opreme koju smo mi ugradili svakako mogu da funkcionišu, ali im je ona potrebna iz nekih drugih razloga, tako da bi nas svakako zvali da imaju iole veći promet.

Znači jesi u pravu, aerodrom jeste "u funkciji", ali mu je funkcija prilično nepoznata. Kao onaj most na Južnoj Moravi koji je davno izgrađen, ali nema pristupnih puteva - jeste on na papiru "u funkciji", prelaze ljudi preko njega (pomoću merdevina), ali zapravo je prilično beskoristan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Čenejski aerodrom 09 apr 2021 15:55 #469

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Ako je tebi taj most i aerodrom za poredjenje, onda nemam razloga dalje da pišem, a i ovde je tema o aerodromu u Čeneju.
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 10 apr 2021 10:19 #470

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Mislim da ti mene malo :bash: i :whistle: :whistle: :whistle: ali i to je neka druga tema...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Čenejski aerodrom 10 apr 2021 11:33 #471

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
posto je ovde u pitanju odbrana mlacenja prazne slame predlazem preimenovanje teme u cenejski aerodrom kamenicki metro i rotkvarija na vodi...dodje mu na isto...
tebi svaka cast lepo radis posao za koji si placen... :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 10 apr 2021 15:06 #472

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Posle spamovanja teme da se podsetimo plana za Čenej :

"Veliki planovi za novosadski aerodrom"

www.ekapija.com/news/3058901/veliki-plan...-luka-sa-regionalnim[/quote]
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 10 apr 2021 19:27 #473

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Koliki je neto profit aerodroma Srbije na godišnjem nivou? Opet ponavljam da li su to oni zaradili ako jesu mogu i u Zaječar da prave i ovde itd. Ali ako nisu već su pare dobili od vlade, onda su to naše pare i sa razlogom može da se postavi pitanje zašto se ne otvaraju škole.
Pošto ti tvrdis da to nema veze. I da ne moze da se poredi verovatno misliš da aerodromi Srbije sami zarađuju i veoma su profitabilno kompanija. Onda svaka čast, ali bojim se da nije tako.
Poslednja izmena: 10 apr 2021 19:28 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Čenejski aerodrom 11 apr 2021 05:03 #474

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Fruškogorac™ napisao/la:
To je jedina "ozbiljna institucija" za aerodrome kod nas, jer samo preko njih mnogi gradovi mogu da obezbede pare iz budžeta za razvoj svojih aerodroma. . .
Već sam ti odgovorio na takva pitanja, a mogu da se postavljaju razna pitanja samo je pitanje koliko ona imaju veze sa realnošću.

"Aerodromi Srbije" dobijaju namenski novac preko nadležnog ministarstva za razvoj aerodroma i on ne može da se potroši u druge svrhe.

A, mnogo je naivno misliti da ako se ne dobije odredjeni novac za aerodrom NS da će taj novac dobiti grad Novi Sad za neki drugi projekat. Nije to situacija da se nudi 10mil.evra gradu iz republičkog budžeta pa da on bira gde će taj novac potrošiti.
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Poslednja izmena: 11 apr 2021 05:10 od Fruškogorac™.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 11 apr 2021 10:11 #475

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Namenski dobijaju pare iz budžeta kada su izbori...
Džaba se objašnjavamo kad ti i onako ''samo radiš svoj posao''
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Čenejski aerodrom 11 apr 2021 10:51 #476

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
doslo vreme da se tema zatvara....ja u plocu ti u klin....aj kad izgradis taj aerodrom javi pa da doletim malo da se divim....samo pozuri 5 decenija je nema se vremena vise za bolje sutra.... ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov

Čenejski aerodrom 11 apr 2021 11:19 #477

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Neskov napisao/la:
Namenski dobijaju pare iz budžeta kada su izbori...
Uvek se dobijaju pare namenski iz budžeta bez obzira na izbore.
Budžet se i formira tako što sva ministarstva traže pare za odredjene projekte, pa tako i za aerodrome za koje su zaduženi "Aerodromi Srbije".

Ta nemanska sredstva ne mogu da se troše za druge stvari kako ovdašnji Mali Mikica zamišlja i blesavi se na ovoj temi pubertetskim postovima.
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Poslednja izmena: 11 apr 2021 11:39 od Fruškogorac™.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 11 apr 2021 13:35 #478

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
U Nemačkoj ili nekoj uređenijoj zemlji možda ne može, ali zato kod nas "hold my beer" da ti pokažem kako to lako ide :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 16 jun 2021 19:56 #479

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
Uskoro ćemo ovu temu prebaciti u projekti u izgradnji. Polako, no sigurno, idemo ka tome da se na mestu sportskog, izgradi manji putničko-teretni aerodrom.

Usvaja se plan koji predviđa da Čenej postane međunarodna putnička vazdušna luka
Žarko Bogosavljević
NOVI SAD
16.06.2021.
17:20 > 17:31

Novosadski odbornici će na sednici Skupštine grada razmatrati urbanistički plan za aerodrom na Čeneju, koji za cilj ima da se putnicima omogući da iz ovog dela Vojvodine lete ka regionalnim centrima.
Usvaja se plan koji predviđa da Čenej postane međunarodna putnička vazdušna lukaFoto: 021.rs
Ovaj Plan detaljne regulacije Aerodroma "Novi Sad-Čenej" je u osnovi istovetan nacrtu koji je bio na javnom uvidu u novembru prošle godine, a sem dva tehnička prigovora, nije bilo drugih komentara ili izmena.

Plan obuhvata površinu od 116,85 hektara, od kojih je sam aerodrom na površini od 70,87 hektara, a ostalo su salaši i drugi sadržaji.

Kako se vidi iz predložene odluke, aerodrom udaljen od desetak kilometara od Novog Sada jeste poljoprivredno-sportskog karaktera sa travnatom pistom i ne ispunjava uslove za odvijanje civilnog putničkog saobraćaj. Međutim, namera je da se on pretvori u vazdušnu luku sa betonskom pistom i infrastrukturom kako bi se aerodrom osposobio za regionalni avio-saobraćaj.

"Planira se redovan linijski saobraćaj, saobraćaj niskobudžetnih avio kompanija (low coѕt), turistički čarter, radnički čarter letovi i avio-taksi letovi. Regionalni saobraćaj planiran je da obezbedi povezivanje Vojvodine sa poslovnim centrima bivših jugoslovenskih republika i drugim okolnim zemljama. Osim toga, planirano je da se zadrže i sve funkcije sportske i poljoprivredne avijacije", navodi se u planu.

Urbanisti su definisali uslove uređenja i sve elemente sadržaja aerodroma, počev od elemenata poletno-sletnih staza, pristanišne platforme, zone sigurnosti letenja, aerodromske zgrade, pratećih sadržaja, način priključenja aerodroma na obližnji put, kao i sve zone zaštite u odnosu okolinu.

Aerodrom će imati dve piste, jednu betonsku dimenzije 1.700x30 metara, što omogućava prihvat aviona raspona krila od 24 do 36 metara sa kapacitetom putnika od oko 100 mesta. Pored te će se nalaziti travnata poletno-sletna staza dimenzija 1000x30 metara.

U sklopu vazdušne luke će biti sportski deo od 3,14 hektara i novi putnički i kargo deo od 3,58 hektara.

Sportski deo će obuhvatiti postojeće objekte Čenejskog aerodroma i oni su predviđeni za rekonstrukciju i dogradnju, a dok ne bude sagrađen novi deo, služiće kao putnički terminal. Urbanisti su predvideli da budući aerodrom u sportskom delu ima upravnu zgradu sa delom za prijem i otpremu putnika, servis i garažu, platformu za parkiranje aviona, hangare za letilice, platformu za pranje aviona, objekat za smeštaj sportista, kontrolne punktove...

Pristanišni i kargo deo da se sastoje od pristanišne zgrade, tehničkog bloka sa kontrolnim tornjem, kontrolnih punktova, objekta vatrogasne službe, kargo magacina, rulne staze, parkinga, hotela.

Većina planiranih objekata su planirani kao prizemni objekti, ali neki kao što je hotel sa 60 ležaja mogu da idu i do dva sprata. U okviru aerodroma je ostavljena mogućnost i za gradnju posebnog heliodroma. Dodajmo i da se planom predviđa dalja mogućnost gradnje salaša u okolini aerodoma, odnosno atar Čeneja.

Proteklih decenija vlasti su sa više ili manje žara najavljivali da će Novi Sad dobiti aerodrom za putnički i kargo saobraćaj, ali se uglavnom nije stiglo dalje od pravljenja planova ili maketa, pa nema pouzdane informacije da će ovaj urbanistički plan biti realizovan.

Nasuprot tome, neke stvari se ipak dešavaju. Tako je avgustu 2019. obavljen prvi direktni međunarodni let, kada je biznismen iz Nemačke sleteo na čenejski aerodrom. Tom prilikom je organizovana carina, pasoška kontrola u kancelariji namenjenoj za tu proceduru.
Izvor: www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/276835/U...a-vazdusna-luka.html

Verujem, uprkos ličnom protivljenju i mišljenju da ovako nešto nije potrebno Novom Sadu, obzirom da je BEG jako blizu, da piloti koji u budućnosti budu sletali na Čenej, neće više imati pogled na travnatu PSS.

Izvor fotografije: www.facebook.com/Aeroklub-Novi-Sad-178300025514294/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Чиле

Čenejski aerodrom 17 jun 2021 07:34 #480

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
opet izbore. pa dokle više
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru