Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Pešačko biciklistički most preko Dunavca

Pešačko biciklistički most preko Dunavca 16 okt 2015 16:31 #141

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
znači koliko ja znam da čitam više nema potrebe za mostom
super, valjda su otkrili da se može i putem na Ribarac. :facepalm:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Pešačko biciklistički most preko Dunavca 16 okt 2015 16:36 #142

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Ta firma izgleda proizvodi delove za letece automobile. Zato nam ne treba most. Ima svi da letimo do Ribarca dogodine.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pešačko biciklistički most preko Dunavca 16 okt 2015 16:39 #143

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Iskreno ništa me više ne čudi ovde kod nas... Doduše možda je i poštenije ovako da nam se u lice smeju i rade šta im padne napamet da se osvestimo već jednom i pošaljemo ih na smetlište na izborima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pešačko biciklistički most preko Dunavca 16 okt 2015 18:41 #144

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Opcije:

1) Izbori kasne i predviđena predizborna asfaltiranja ne mogu više da se odlažu. Novac predviđen za most se preusmerava na nova predizborna asfaltiranja.

2) Rastužila ih Bisa. Proširuje se kapacitet azila za pse na 50 000, a u okviru akcije otvaranja novih radnih mesta "Jedan džukac - jedno radno mesto".

3) Projekat "Semafor i sistemi za navodnjavanje".
Poslednja izmena: 16 okt 2015 18:42 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: solimns, Buck, Dunavski, Blavak, Bogdus

Pešačko biciklistički most preko Dunavca 16 okt 2015 18:57 #145

  • Dunavski
  • Dunavski's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 75
  • Primljenih Zahvalnica: 457
E moj Turbo to su ti specijalizovani uskostručni lopovi koji su po širini glupavo priglupi s namerom neobavešteni i na kraju uvijeni u jednu debelo "sočnu" oblatnu bezobrazluka. Ma šta oblatna?

Koncept "Bakljave" je za njih vrhunac pojma smislenih napeva. Dobro, dobro, možda nisu razumeli šta sam hteo da kažem, pa ću biti korektnije jasniji - to vam je kao bacanje kamena s ramena u epskom akro stihu! Jel sad jasno? Pa da, to to, ajde sada trk na asfaltiranje, jen, dva, tri...

:toilet:
“…Man has also become an architect of the environment, but he does not command the forces as nature. His method was selective and proven; an intellectual approach in which the actions depend on the understanding…”

Jacob Bronowski
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pešačko biciklistički most preko Dunavca 16 okt 2015 19:17 #146

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Stigla informacija na drugoj temi da će investitor najavljen pre prošlih izbora da investira posle sledećih i treba mu spremna radna površina
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pešačko biciklistički most preko Dunavca 16 okt 2015 19:39 #147

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Sjajno mi je kako samo jednim potezom gumice može da se izbriše investicija od 200 miliona dinara i da se te pare prespu negde potpuno deseto i da niko ne može da prigovori tome ili da kritički postavi pitanje gde je otišao taj novac?

Inače ZIG je u zadnjih 10 godina koliko ja detaljnije pratim njihove programe dosta puta radio ovakve stvari, bilo je u programu puno investicija koje su naprasno prekidane ili preusmeravane (ajd dobro da im se oprosti kriza od 2008 u nekim najvećim investicijama tipa Franc Jozef), ali ne sećam se da je ikada dato ovako glupo obrazloženje - prestala je potreba za mostom?!?!

Da ne bude da samo zakidaju bude i da rade stvari za koje se čini da nisu ni bile u programu - npr. ovo sa rasvetom u centru ove godine ne sećam se da sam bilo gde video u programu a koštalo je oko 120 miliona dinara. Verovatno i finansiraju krpeže vodovoda i toplane (Partizanska, V. Bojovića, A. Čehova, P.Simića) pa se i tu preliva novac. Ne znam nisam siguran da to plaćaju vodovod ili toplana. Uzgred mislim da u programu za ovu godinu stoji da treba da se radi i Miletićeva ulica ali to niko ne spominje iako bi bilo potpuno logično da se rekonstruiše s obzirom u kakvom je stanju.

Sve u svemu jedna potpuna konfuzija i samovolja u sprovođenju investicija po sistemu seci uši krpi dupe.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pešačko biciklistički most preko Dunavca 16 okt 2015 19:46 #148

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
A kad se samo setim kitnjastih vesti:"NOV SIMBOL GRADA". :wallbash:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pešačko biciklistički most preko Dunavca 16 okt 2015 19:54 #149

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Bogdus napisao/la:
Sjajno mi je kako samo jednim potezom gumice može da se izbriše investicija od 200 miliona dinara i da se te pare prespu negde potpuno deseto i da niko ne može da prigovori tome ili da kritički postavi pitanje gde je otišao taj novac?

Inače ZIG je u zadnjih 10 godina koliko ja detaljnije pratim njihove programe dosta puta radio ovakve stvari, bilo je u programu puno investicija koje su naprasno prekidane ili preusmeravane (ajd dobro da im se oprosti kriza od 2008 u nekim najvećim investicijama tipa Franc Jozef), ali ne sećam se da je ikada dato ovako glupo obrazloženje - prestala je potreba za mostom?!?!

Da ne bude da samo zakidaju bude i da rade stvari za koje se čini da nisu ni bile u programu - npr. ovo sa rasvetom u centru ove godine ne sećam se da sam bilo gde video u programu a koštalo je oko 120 miliona dinara. Verovatno i finansiraju krpeže vodovoda i toplane (Partizanska, V. Bojovića, A. Čehova, P.Simića) pa se i tu preliva novac. Ne znam nisam siguran da to plaćaju vodovod ili toplana. Uzgred mislim da u programu za ovu godinu stoji da treba da se radi i Miletićeva ulica ali to niko ne spominje iako bi bilo potpuno logično da se rekonstruiše s obzirom u kakvom je stanju.

Sve u svemu jedna potpuna konfuzija i samovolja u sprovođenju investicija po sistemu seci uši krpi dupe.
Slazem se. Da se tako svojevoljno i nasumicno preusmerava novac sa infrastrukturnih projekata ... Ovo je neverovatno. :suicide:
Poslednja izmena: 16 okt 2015 19:54 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pešačko biciklistički most preko Dunavca 16 okt 2015 20:13 #150

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
evo da sam ja neko i da imamo u kasi 2 miliona evra koje smo namenili za most, ali da je iznenada iskrsla prilika da se napravi fabrika koja bi zapošljavala 200 radnika ali je za to potrebna investicija Grada od tih 2 miliona evra, ja bi uvek ako mogu prekinuo ili odložio izgradnju ne tako potrebnog mosta a lovu bi preusmerio za novu fabriku
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pešačko biciklistički most preko Dunavca 16 okt 2015 20:43 #151

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Tu fabriku planiraju već dosta dugo koliko sam razumeo (od prošlih izbora valjda). Onda je u skladu sa tim trebalo i projektovati sredstva i nameniti ih samo fabrici i ne telambasati oko mosta i blamirati se. Ovako ispada da nisu bili sigurni oko fabrike pa su umesto toga planirali most pa kad je iskrsla fabrika onda ko šiša most. Da ne pričamo što će ta fabrika koliko shvatam biti kao i 90% ostalih koje su stranci napravili kod nas - ljudi će raditi za 30k dinara a radna mesta će subvencionisati država. Kad malo bolje razmislim sa tog stanovišta obe investicije su u sličnom rangu isplativosti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pešačko biciklistički most preko Dunavca 16 okt 2015 21:36 #152

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Nije u pitanju samo most nego i npr. precistac vode u Begecu (ne mogu ovo da iskopam u nabavkama), koji je takodje stopiran, sto nije bas neka leva investicija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pešačko biciklistički most preko Dunavca 16 okt 2015 21:52 #153

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Ukupno, ako sam dobro shvatio, 8.5 miliona evra preusmereno je sa infrastrukturnih projekata.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pešačko biciklistički most preko Dunavca 16 okt 2015 22:03 #154

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
To je ogroman novac realno za naše uslove.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pešačko biciklistički most preko Dunavca 16 okt 2015 22:11 #155

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
pa sad tu je po meni čista matematika. Za prečistač se slažem i nebi smeo da se ukida.
Pretpostavljam da su dobili direktivu od velikog vođe da pošto poto zbog izbora namame amere jer ih bije glas da za 4 godine nisu uspeli da dovedu niti jednu kancelariju a kamoli neku veću fabriku.

E sad tih 8 miliona evra ako se podeli na 200 novozaposlenih to ispada 40000 evra znači preskupo. Ali ako je ta lova za zemljište za više fabrika a ne samo za amere pa ako se izračuno koliko bi poreza od prihoda tih fabrika išlo gradu za recimo deset godina možda je i dobra investicija.
Nema grada koji se kaje jer je napravio uspešnu poslovnu ili industrijsku zonu.
Kamo sreće da su sve pare uložene u nove proizvodne objekte jer samo uz pomoć njih možeš da investiraš i u školstvo zdravstvo infrastrukturu kejove mostove itd.

Na žalost sumnjam da su napravili neku takvu računicu. Više mi liči da uzimaju pare iz budžeta samo radi kampanje i pošto poto kakvih takvih rezultata nešto slično kao što i naš vođa lupeta da će dati 150 miliona u stadion pored dva prazna i zapuštena stadiona i pored ruiniranog zdravstva i koječega još
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Bogdus, ZoxInTheBox

Pešačko biciklistički most preko Dunavca 16 okt 2015 22:33 #156

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Tema se sad presipa kroz dva topika ... stavljam ovde zbog rankove matematike ... iako licno u istu ne verujem (ne rankovu nego ovu u nastavku). Da se otvorilo bar pola tih "hiljada" radnih mesta koja su se prethodnih par godina najavljivala, bili bi svajcarska.
U Novom Sadu uskoro američka fabrika "Lear"

Američka kompanija delova za automobile "Lear" gradiće pogone u radnoj zoni koja je planirana pored naselja Šangaj.
"Lear" je američka kompanija za proizvodnju presvlaka za automobilska sedišta i električnih kablova za automobilsku industriju. Sedište kompanije je u Mičigenu, zapošljava 132.000 radnika u 34 države, a kako "Blic" nezvanično saznaje, u novosadskim pogonima bi trebalo da otvori nekoliko hiljada radnih mesta.
Procenjuje se da će uređenje nove radne zone na Šangaju koštati oko milijardu dinara. Da se na radnoj zoni ubrzano radi potvrđuje i odluka Vlade Srbije od 8. oktobra kojom je zemljište za buduću radnu zonu dodeljeno gradu. Građevinska direkcija Srbije svečano će Novom Sadu predati ovu lokaciju 6. novembra.

www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/U-Novom-Sadu-u...ka-fabrika-Lear.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pešačko biciklistički most preko Dunavca 16 okt 2015 22:34 #157

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Nađoh jedan dobar tekst koji sumira našu generalnu situaciju:

www.nin.co.rs/pages/article.php?id=97101
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, TurboMaximus, Blavak, ZoxInTheBox

Pešačko biciklistički most preko Dunavca 16 okt 2015 22:54 #158

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ZoxInTheBox napisao/la:
U Novom Sadu uskoro američka fabrika "Lear"

Američka kompanija delova za automobile "Lear" gradiće pogone u radnoj zoni koja je planirana pored naselja Šangaj.
"Lear" je američka kompanija za proizvodnju presvlaka za automobilska sedišta i električnih kablova za automobilsku industriju. Sedište kompanije je u Mičigenu, zapošljava 132.000 radnika u 34 države, a kako "Blic" nezvanično saznaje, u novosadskim pogonima bi trebalo da otvori nekoliko hiljada radnih mesta.

Ja iz zdravstvenih razloga ne gledam ni ne pratim ništa što dolazi od AV.
Ovo je toliko providno i toliko liči na zemunske mercedese da to nije normalno.
Na žalost vidi se da nema ni 1% istine u tome.
Jedina istina je da će naš premijer na krilima laži da opet pobedi na izborima. Ozbiljno je krenuo u lažljivu kampanju.
Jedino sam bio u pravu kad sam u prošlom postu rekao da je naš mali vođa dobio instrukcije od lažljivog i opasnog AV.
Ali to je sad politika i neću više.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Pešačko biciklistički most preko Dunavca 16 okt 2015 23:09 #159

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Bogdus hvala za taj tekst iz NIN-a.
Sve rečeno
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus

Pešačko biciklistički most preko Dunavca 17 okt 2015 00:20 #160

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8413
  • Primljenih Zahvalnica: 35908
Ćulibrk je fantastično nenadmašan!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru