Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Pešačko biciklistički most preko Dunavca

Pešačko biciklistički most preko Dunavca 06 dec 2011 14:07 #1

  • toz197
  • toz197's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 73
  • Primljenih Zahvalnica: 16
ПОЧЕТАК РЕАЛИЗАЦИЈЕ ПРОЈЕКТА ИЗГРАДЊЕ МОСТА ПРЕКО ДУНАВЦА У НОВОМ САДУ




ЈП Завод за изградњу града Нови Сад расписује конкурс за идејно архитектонско решење пешачко бициклистичког моста преко Дунавца у Новом Саду који почиње да тече од 07. децембра 2011. године. Градоначелник Новог Сада Игор Павличић позвао је све заинетресоване да преузму документацију и тако допринесу да наш град добије још један леп садржај.

- Желимо да оживимо Рибарско острво и да га још једним прелазом повежемо са бачком страном. План је да у првој половини следеће године мост буде завршен, а упоредо ћемо сређивати централни део Рибарског острва, где је сада шикара и где несавесни грађани одлажу шут. Дакле на том делу ћемо поставити јавну расвету, и обезбедити сличне садржаје као на кеју. На том потезу планирамо и да напрвимо камп са одговарајућом инфраструктуром, који недостаје граду, а у којем ће моћи да бораве туристи који долазе са камп кућицама – нагласио је градоначелник Павличић.

Циљ конкурса је да се добије што квалитетније идејно решење пешачко бициклистичког моста са прилазним рампама преко Дунавца, од Сунчаног кеја до Рибарског острва. Акценат приликом израде решења мора бити на поштовању окружења и природног амбијента.

Рок за предају радова је 10. јануар 2012. године до 14 часова у просторијама ЈП Завод за изградњу града у Улици Стевана Брановачког бр. 3, 21000 Нови Сад. Конкурсни материјал учесници могу бесплатно преузети са сајта ЈП Завод за изградњу града Нови Сад www.zigns.rs. Рад жирија на прегледу и оцењивању радова ће бити завршен до 14. јануара 2012. године. Инвеститор је за овај конкурс као прву награду предвидео доделу уговора о изради пројектно техничке документације, друга награда вредна је 500.000,00 динара, а трећа 300.000,00 динара. Награђени радови постају власништво инвеститора који их може користити у целости.

Izvor: www.novisad.rs/pochetak-realizatsi-e-pro...unavtsa-u-novom-sadu
Poslednja izmena: 06 dec 2011 16:13 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Nixivoje

Odg: Pešačko biciklistički most preko Dunavca 06 dec 2011 14:13 #2

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Poslednja izmena: 06 dec 2011 14:13 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pešačko biciklistički most preko Dunavca 06 dec 2011 23:45 #3

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4214
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Kada bi sve bilo tako kao što su zamislili, bilo bi odlično! :cheer:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pešačko biciklistički most preko Dunavca 08 dec 2011 21:01 #4

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1229
  • Primljenih Zahvalnica: 1639
ne zaboravite blize se izbori a kao i svaki put obecavaju kule i gradove a o mostovima da i ne pricam....koja je ovo gradska vlast vec po redu koja gradi zezelja i onaj na stubovima pod tvrdjavom...aj ovaj je manji pa ga mozda i sklepaju!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pešačko biciklistički most preko Dunavca 09 dec 2011 06:45 #5

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Ja se ne sećam kada se bilo koji konkurs koji je raspisao Grad izveo. Meni to sve liči na pranje para (kojih nema), otvaranje konkursa da bi se pojedinci ubacili u žiri (da ne pričamo o međunarodnim konkursima koje je raspisivao Grad i naše vrle gđe. Jelene Atanacković),promociju arhitektonskih biroa, itd.
Tako da i ovog puta jedno veliko NIŠTA! :gaah:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pešačko biciklistički most preko Dunavca 09 dec 2011 07:27 #6

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Aj' da dodam i poziciju mostića.
Dobro je da postoji plan za taj most, neko će ga možda jednog dana i izvesti...
A to što kaže Buck, verovatno i ima nešto u tome.

‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Odg: Pešačko biciklistički most preko Dunavca 09 dec 2011 07:45 #7

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
tu?
ja sam ziveo u ubedjenju da ce da ide most direktno na spic

p.s. kakva je to slika... google-ova nije, ili mi se cini
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pešačko biciklistički most preko Dunavca 09 dec 2011 07:57 #8

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1180
  • Primljenih Zahvalnica: 602
pisalo je u jednom od tekstova, most ce biti izgradjen kod domova.
Poslednja izmena: 09 dec 2011 07:58 od sandman.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pešačko biciklistički most preko Dunavca 09 dec 2011 08:00 #9

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Mislim da je slika deo ortofotoa koji je rađen za grad još davno.
A most se i pominje na tom mestu otkad ga pominju. Pričalo se baš da će se graditi od domova negde na centralni deo Ribarca.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pešačko biciklistički most preko Dunavca 09 dec 2011 10:20 #10

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
mnogo bi bilo bolje da se pravi u Štrandu kod špica. Tako bi mogli kupači da prošetaju onako u kupaćem sa Štranda na Ribarac u šumu ili neku čardu. Time bi se kompleks Štranda proširio i bilo bi zan imljivije. Ovako mi je nekako daleko
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 09 dec 2011 10:21 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pešačko biciklistički most preko Dunavca 09 dec 2011 10:31 #11

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
ranko su ns napisao/la:
mnogo bi bilo bolje da se pravi u Štrandu kod špica. Tako bi mogli kupači da prošetaju onako u kupaćem sa Štranda na Ribarac u šumu ili neku čardu. Time bi se kompleks Štranda proširio i bilo bi zan imljivije. Ovako mi je nekako daleko

Po ovom vodostaju i Kamenica je blizu ;)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pešačko biciklistički most preko Dunavca 09 dec 2011 10:38 #12

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
@ ranko
a opet bliže nego što je bez mosta ;)


i nešto nisam ni ubeđen da bi se čarde i ostali oduševili time :)
ali na špicu mogu dve daske da se prebace po potrebi, i neki čiča na kurblu da ih podiže kad čamci prolaze ;)
Poslednja izmena: 09 dec 2011 10:39 od tonyk.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pešačko biciklistički most preko Dunavca 09 dec 2011 11:27 #13

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
ranko su ns napisao/la:
mnogo bi bilo bolje da se pravi u Štrandu kod špica. Tako bi mogli kupači da prošetaju onako u kupaćem sa Štranda na Ribarac u šumu ili neku čardu. Time bi se kompleks Štranda proširio i bilo bi zan imljivije. Ovako mi je nekako daleko
Ako gledaš kratkoročno i možda površno sigurno da bi to bilo dobro rešenje. Međutim, svrha tog mosta nije vezana za aktivnosti na štrandu nego za oživljavanje priobalja odnosno keja uopšte ali i ribarskog ostrva koje je definitivno iskorišćeno u jako malom procentu. A na kraju krajeva i teško će na špicu moži da se uradi most zbog peska ali i zbog visine samog mosta...

Ono što mene malo nervira, iako sam ja generalno za ovo rešenje, je ta neka plitka i površna analiza odnosno u ovom slučaju zadnje namere. Najveći razlog ove priče je u stvari pravovremeni početak priprema za ovogodišnji exit odnosno istoimeni kamp. E sad, nije ni to problem podržavam ali to ne sme da bude jedini razlog za iskorišćanje ove jako dobre ideje.

Po meni ova ideja zaslužuje detaljnu analizu i dugoročni plan je je veoma značajna za grad. Ono što se sada uradi ostaće za dug vremenski period i treba biti temeljan, stručan, dalekovid,... nije to samo podići most i povezati ribarac sa kejom!
Modao bih sada da izanaliziram dugo ali neću pokušaću da budem kratak u izlaganju. :lol:

Potencijali ribarskog ostrva moraju se iskoristiti, ali pravilno, da ne bi došlo do nehumane, kič i ko zna kave sve ne eksploatacije. To znači da treba izanalizirati šta je to od sadržaja potrebno tamo osim kampa (koji je neophodan svakako), klupa, staza i bandera... a da je sve to u skladu sa nekim lokalnim navikama, specifičnostima i potrebama na kraju krajeva. Za sve ovo neophodno je imati plan ne samo za ribarac nego i za celu okoliku u nareednih bar 10 godina!?
Da li je to sada slučaj, nije. Znači, imamo rizik da i kada neko nešto uradi kako treba (a koliko smo se samo puta ponadali?) to dobije drugačiji efekat.
Ono što mi generalno smeta kod svih dosadašnjih vlasti je taj prizemni pristup i odnos prema sve pa i indirektno prema sebi. Recimo prethodna vlast je bila željna da samo nešto radi kako im ne bi rekli da ne rade, ova sadašnja ima previše ambicija da ispuni želje građana a znamo da su želje građana po "difoltu" nerealne i ne baš idealne. Pa tako recimo dobismo od prethodnih pola bulevara od ovih sada gomilu okruglih raskrsnica (sećam se da su se svi čudili kako niko da se seti da napravi kružni tok na limanu, a sad smo dobili eto nekoliko a pitanje koliko je to uopšte dobro rešenje za sva ova mesta) i tako dalje.

Suština je da se i dalje radi bez ideje, vizije, ambicije i to je ono što meni smeta. Dakle, most je dobra ideja ali ...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander

Odg: Pešačko biciklistički most preko Dunavca 09 dec 2011 11:36 #14

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Upravo to Pripadnik. Po meni je trebalo prvo odbraniti Ribarsko ostrvo od visokog vodostaja (setite se samo šta je bilo pre dve godine, nije se moglo doći do kompleksa Alaske barke od vode, a dalje se moglo samo čamcem i to usred juna meseca), pa tek onda praviti studije razvoja. A da ne pričamo o groblju kojekakvih plovila sa strane Ribarca prema gradu, tu nema šta nema. Mada znamo da od mosta u skorije vreme neće biti ništa, mogli su se pozabaviti prvo nekim osnovnim stvarima, mogu da zamislim kakva nas još obećanja čekaju kako se budu bližili izbori...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pešačko biciklistički most preko Dunavca 09 dec 2011 13:58 #15

  • NEOPLANTERS
  • NEOPLANTERS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 55
  • Primljenih Zahvalnica: 22
Dobro su se setili. :idea: :lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pešačko biciklistički most preko Dunavca 09 dec 2011 16:37 #16

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Pogledao sam uslove konkursa.
Neće moći da ih ispuni bilo ko, pa pretpostavljam da možemo da očekujemo desetak rešenja maksimalno, i to 2-3 iz Novog Sada, ako i toliko...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pešačko biciklistički most preko Dunavca 09 dec 2011 20:22 #17

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1180
  • Primljenih Zahvalnica: 602
danas neki lik trci po strandu, odmah pored dunava i dodje do spica sagne se i pipne vodu. udalji se jedno 20 metara i krene sprint. ja gledam ne verujem, mislim sta hoce nije valjda da misli da ce da preskoci jedno 4 metra kad lik utrcava u vodu zapinje za nesto i BUM skroz upadne u vodu. ljudi gledaju jel normalan on i dalje lezi tamo u vodi, nekako se dovukao do spica lezi jos jedno sekundu dve i vrati se na strand protrese se kao ker i nastavi da trci :blink: da je imao most sto kaze ranko mozda bi otisao u neku cardu, ovako i mokar i gladan se vratio na strand.
Poslednja izmena: 09 dec 2011 20:23 od sandman.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pešačko biciklistički most preko Dunavca 10 dec 2011 07:49 #18

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
sandman napisao/la:
danas neki lik trci po strandu, odmah pored dunava i dodje do spica sagne se i pipne vodu. udalji se jedno 20 metara i krene sprint. ja gledam ne verujem, mislim sta hoce nije valjda da misli da ce da preskoci jedno 4 metra kad lik utrcava u vodu zapinje za nesto i BUM skroz upadne u vodu. ljudi gledaju jel normalan on i dalje lezi tamo u vodi, nekako se dovukao do spica lezi jos jedno sekundu dve i vrati se na strand protrese se kao ker i nastavi da trci :blink: da je imao most sto kaze ranko mozda bi otisao u neku cardu, ovako i mokar i gladan se vratio na strand.

Zamislio sam scenu... :rofl: :rofl: :rofl:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pešačko biciklistički most preko Dunavca 10 dec 2011 10:32 #19

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Scena je:
:blink: :huh: :dry:
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pešačko biciklistički most preko Dunavca 11 dec 2011 22:00 #20

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1080
Dukelander napisao/la:
Pogledao sam uslove konkursa.
Neće moći da ih ispuni bilo ko, pa pretpostavljam da možemo da očekujemo desetak rešenja maksimalno, i to 2-3 iz Novog Sada, ako i toliko...

Upravo tako, nece moci gotovo niko sem onoga za koga je taj konkurs i namesten. 2-3 u Novom Sadu je krajnje optimisticno.
Кадровски капацитет
300 Одговорни пројектант архитектонских пројеката, уређења слободних простора и унутрашњих
инсталација водовода и канализације
310 Одговорни пројектант грађевинских конструкција објеката високоградње, нискоградње и
хидроградње
314 Одговорни пројектант хидротехничких објеката и инсталација водовода и канализације
316 Одговорни пројектант објеката грађевинске геотехнике
350 Одговорни пројектант електроенергетских инсталација ниског и средњег напона
353 Одговорни пројектант телекомуникационих мрежа и система

Пословни капацитет
Важеће Решење о испуњености услова за израду техничке документације за објекте за које
одобрење издају Министарство односно Аутономна покрајина:
П132Г1 - пројекти грађевинских конструкција за путне објекте (мостове) на државним путевима I и II
реда, путне објекте и саобраћајне прикључке на ове путеве
П202Г1 - пројекти грађевинских конструкција за објекте конструктивног распона 50 и више метара

Референц листа
Да понуђач у претходних пет (5) година има потврђене најмање 3 услуге израде техничке
документације (пројектовање Идејних и Главних пројеката) за путне објекте распона 30 и више
метара.

Firmi sa velikom licencom u Novom Sadu ima sve ukupno 5-6. Izbor se dodatno suzava kad su obe trazene licence u pitanju. Mozda gresim, ali da li je bilo moguce organizovati konkurs na kom bi mogli da ucestvuju svi - dizajneri, arhitekte, konstruktivci, umetnici - da se dobije 100-150 resenja, (da Ziri zaradi svoju platu), pa da se dobije neko stvarno estetski kvalitetno resenje. Ne govorimo ovde o strateskom drzavnom mostu na koridoru 10, pa ce sad od izbora konstrukcije zavisiti da li ce kostati 30 ili 100 miliona evra. Ovde je rec o pesackom mosticu... kao da ce konkursom uopste biti obradjeno nesto vise od izgleda i konstrukcije samog mosta, sigurno se od ucesnika konkursa ne ocekuje da urade geomehanicka ispitivanja dakle nece se projektovati temelji... Koji ce nam djavo licenca za projektovanje "конструкција за путне објекте (мостове) на државним путевима I и II реда, путне објекте и саобраћајне прикључке на ове путеве". Ne i nije namesteno! Dakle, mozemo ocekivati stanglu ili resetku... a politicari ce se vec potruditi da nas ubede da je to nesto najlepse sto ce se desiti ovom gradu!

P.s. - Конкурс почиње да тече од 07. децембар 2011. године.
Рок за предају радова је 10. јануар 2012. године до 14 часова у просторијама ЈП Завод за изградњу
града ул. Стевана Брановачког бр. 3, 21000 Нови Сад

Ko uspe ovo da uradi za mesec dana, a da prethodno nema uradjeno... svaka mu cast :rant:
Poslednja izmena: 11 dec 2011 22:03 od Sasa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru