Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Mostovi Novog Sada

Re:Mostovi Novog Sada 29 nov 2018 13:30 #81

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2823
Ako ga bude to je odlično za Kamenicu, ;Limane i grad, ali će mi unište Panonski mornar, pa neću moći leti da idem u omiljenu kafanu na Dunavu.
Inače, ono što je loše je da po ovom crtežu oni i dalje misle da unište Kameničku adu turističkim kompleksom i hotelima...

Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Light

Mostovi Novog Sada 29 nov 2018 13:56 #82

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9041
ja sam malo zbrko, mislio sam na mali pešački do Ribarca kojeg se sete i ova i prošla vlast pred izbore.
Ali ovaj veliki most produžetak Bulevara Evrope to je mnogo ozbiljnija investicija i daće bog gradiće se jednog dana. Ali to je baš veliki most dosta veći od Mosta slobode. Biće ga i njegova gradnja je povezana sa gradnjom Fruškogorskog koridora. Samo ne treba to očekivati ajd da budem oprezan još desetak godina

Sad čitam tekst u gornjem linku sa 021.rs i šta se desi kad novinar nema pojma.
Procenjena vrednost gradnje je u visini i do tri godišnja budžeta Grada, odnosno oko 50 do 60 miliona evra bez pristupnih saobraćajnica, tako da je upitno kako bi Novi Sad finansirao njegovu gradnju.

Budžet Grada sigurno nije dvadesetak miliona evra već oko 200 miliona evra. A novi most nema šanse da košta samo 50 do 60 miliona evra,

evo linka za budžet Grada NS za 2018

www.novisad.rs/sites/default/files/docum...vog_sada_za_2018.pdf
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 29 nov 2018 14:05 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Mostovi Novog Sada 29 nov 2018 14:06 #83

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8009
Železnički most je koštao ~ 60 miliona.

Što se tiče budžeta grada, on jeste preko 200 miliona, s tim da je možda investicioni deo budžeta tih 20-30 miliona.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Mostovi Novog Sada 29 nov 2018 14:29 #84

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9041
pisac je bio jasan, ne zna koliki je budžet Grada a piše za tiražan sajt. Mora proveravati činjenice.
Procenjena vrednost gradnje je u visini i do tri godišnja budžeta Grada, odnosno oko 50 do 60 miliona evra bez pristupnih saobraćajnica, tako da je upitno kako bi Novi Sad finansirao njegovu gradnju.

Znamo kolko košta novi tek izgrađeni most. Novi most preko Ribarca je nekolko puta duži od "Žeželjevog" ili Bojovićevog mosta i njegova izgradnja će biti nekolko puta skuplja
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Mostovi Novog Sada 29 nov 2018 22:19 #85

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Nisam znao da je budzet 200mil Evara, to je bas mnogo rekao bih , a voleo bih i znati na osnovu cega se odredjuju budzeti tj koji grad koliko dobija na osnovu cega.
Elem , katastrofa je ako je samo 20mil za investicije jbt pa to je samo 10% !!! na sta ode 90%?? ..Na sta ode 180 miliona evra godisnje?!?
Sto se mosta tice, nedo bog.. pipipipipi samo sto dalje odatle, ukrasce i unakaziti i zadnju oazu nekog starog NSa, mada je vec i sada osakacena onim fenserima sa sve bazencicima .. ali kako god grad to ne moze sam graditi, pa Pavlicic je rekao svojevremeno da samo za 1 liniju tramvaja treba ne secam se sta je reko 40 ili 80 mil evra ,i da grad to sam ne moze da radi.. naravno da ne moze, kada 90% budzeta ispari..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Mostovi Novog Sada 30 nov 2018 07:28 #86

  • Istraživač
  • Istraživač's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 94
  • Primljenih Zahvalnica: 174
kimi napisao/la:
na sta ode 90%?? ..Na sta ode 180 miliona evra godisnje?!?

pretpostavljam na plate, održavanje, isplate tužbi :troll: itd
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Mostovi Novog Sada 16 dec 2018 15:53 #87

  • kuburicsrdjan
  • kuburicsrdjan's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 82
  • Primljenih Zahvalnica: 254
Most slobode. Ovo je slikano iz auta u pokretu, a predstavlja sneg direktno na sajlama u ovom kablu, ni NATO nam ne treba kad smo neodgovorni sami prema sebi. Biće skuplje menjati ceo obaj kabel nego da je neko to samo zavrnuo. Ovako korozija lepo unistava i sajle i spojeve.


Послато са TA-1032 уз помоћ Тапатока
Poslednja izmena: 16 dec 2018 15:55 od kuburicsrdjan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, kasko, mrnjavi, das ivon, Zex021, Mikins, Light, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion

Re:Mostovi Novog Sada 19 dec 2018 07:56 #88

  • gibanica
  • gibanica's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 165
  • Primljenih Zahvalnica: 620
offtopic malo:
skoro sam čuo da je most slobode srušen ustvari sa 2 rakete?!
Prva je pogodila pilon na backoj strani, a druga deo nad vodom po sredini, gde su kolovozne trake pale u vodu.
Uvek sam mislio da su se trake na češljevima razisle prilikom pomeranja stuba, te da su zato pale u vodu.
A onda alas Velja, priča kako je dok je odvozio camcem ljude od mosta u smeru ka ribnjaku, iza njegovih ledja pala jos jedna raketa u vodu i promasila most.
Sto znaci 3 rakete?
Ona na snimku koja se vidi je prva valjda sto pogadja pilon.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:Mostovi Novog Sada 19 dec 2018 13:31 #89

  • kuburicsrdjan
  • kuburicsrdjan's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 82
  • Primljenih Zahvalnica: 254
kuburicsrdjan napisao/la:
Most slobode. Ovo je slikano iz auta u pokretu, a predstavlja sneg direktno na sajlama u ovom kablu, ni NATO nam ne treba kad smo neodgovorni sami prema sebi. Biće skuplje menjati ceo obaj kabel nego da je neko to samo zavrnuo. Ovako korozija lepo unistava i sajle i spojeve.


Послато са TA-1032 уз помоћ Тапатока
Vidim danas da je navučena ova crna oplata i zavrnut onaj sivi poklopac. Setili se

Послато са TA-1032 уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Mostovi Novog Sada 19 dec 2018 14:23 #90

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
gibanica napisao/la:
offtopic malo:
skoro sam čuo da je most slobode srušen ustvari sa 2 rakete?!
Prva je pogodila pilon na backoj strani, a druga deo nad vodom po sredini, gde su kolovozne trake pale u vodu.
Uvek sam mislio da su se trake na češljevima razisle prilikom pomeranja stuba, te da su zato pale u vodu.
A onda alas Velja, priča kako je dok je odvozio camcem ljude od mosta u smeru ka ribnjaku, iza njegovih ledja pala jos jedna raketa u vodu i promasila most.
Sto znaci 3 rakete?
Ona na snimku koja se vidi je prva valjda sto pogadja pilon.

U vreme rušenja mosta sam bio u Veterniku i video sam dve rakete koje su letele relativno nisko iznad Dunava, jedna za drugom na par sekundi razmaka, iz pravca BP ka NS... Treće nije bilo, bar ne iz tog pravca.

Al da se manemo rušenja, bilo i neponovilo se. Ovde smo zbog izgradnje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Mostovi Novog Sada 19 dec 2018 16:04 #91

  • Bridgeboy
  • Bridgeboy's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 77
  • Primljenih Zahvalnica: 281
Siva konstrukcija, koja se vidi na slici, je u stvari damper za ublazavanje vibracija najduza dva para kablova. Postavljeni su sa obe strane na prilaznim konstrukcijama.

Sam sneg bi bilo dobro ocistiti, mada sto se tice korozije ne moze puno da utice na sam glavni kabl.
Glavni kablovi se nalaze unutar HDPE zastitne cevi koja bi trebala da obezbedi dugorocnu zastitu od korozije celicne uzadi koja formira glavni kabl.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, Blavak

Re:Mostovi Novog Sada 19 dec 2018 17:28 #92

  • kuburicsrdjan
  • kuburicsrdjan's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 82
  • Primljenih Zahvalnica: 254
Ali videla su se čelicna užad ta plastika se podigla za metar ipo

Послато са TA-1032 уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Mostovi Novog Sada 16 jan 2019 15:17 #93

  • DL
  • DL's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 224
  • Primljenih Zahvalnica: 1539
Za projekat novog mosta preko Dunava izdvojeno 24,6 miliona dinara
Za izradu generalnog plana s prethodnom studijom opravdanosti novog mosta preko Dunava, u nastavku Bulevara Evrope, izdvojiće se 24,6 miliona dinara.

Gradska uprava za građevinsko zemljište i investicije dodelila je ugovor od 24,6 miliona dinara, sa PDV-om, beogradskoj kompaniji "DB inženjering", koja će posao obaviti zajedno sa "MHM Projektom" iz Novog Sada, beogradskim preduzećem "Geom", te "Gradis biroom za projektovanje" i "Ponting inženjerskim biroom" iz Maribora.

Ove kompanije imaju rok od 140 dana da isporuče tehničku dokumentaciju za most koji se u planovima razvoja Novog Sada pominje više od pola veka.

Generalni projekat trebalo bi da načelno odredi budući izgled mosta, koji će spojiti Novi Sad i Sremsku Kamenicu. Do sada je most u urbanističkim planovima bio nalik Mostu slobode, ali je UGZI u konkursnoj dokumentaciji tražio od projektanta da budući objekat ne liči ni na jedan postojeći most u Novom Sadu.


Trasa za budući most prolaziće između sadašnjih kasarni Vojske Srbije, zbog čega se od projektanta zahteva da pribavi uslove od Ministarstva odbrane, Vojske Srbije, kao i od Direkcije za vodne puteve. Most će na bačkoj strani grada biti povezan sa budućim krakom Bulevara Evrope, a na sremskoj strani sa Karađorđevom ulicom i državnim putem 119.

Kako smo ranije pisali, gradnja novog mosta ne predviđa se pre polovine naredne decenije, dok, po drugim procenama, u izgradnju objekta može da se krene tek 2030. godine. Procenjena vrednost gradnje je u visini i do polovine godišnjeg budžeta Grada, odnosno oko 50 do 60 miliona evra bez pristupnih saobraćajnica, tako da je upitno kako bi Novi Sad finansirao njegovu gradnju.
Autor: 021.rs
www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/206139/Z...-miliona-dinara.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Mikins

Re:Mostovi Novog Sada 26 mar 2019 20:08 #94

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8409
  • Primljenih Zahvalnica: 35881
Mislim da je vreme makar za sanaciju rđe... Most slobode.



Sent from my moto e5 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, Duja, TurboMaximus, das ivon, Zex021, sasar, Light, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, Smoki

Mostovi Novog Sada 27 mar 2019 09:09 #95

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Verovatno se čeka da toliko propadne, pa da ga zatvore na cca godinu dana + produžetak za nepredviđene radove. Stara srpska boljka - održavanje... :wallbash:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Mostovi Novog Sada 27 mar 2019 11:04 #96

  • Gradjanin
  • Gradjanin's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 17
  • Primljenih Zahvalnica: 35
Zao mi je sto nisam slikao trotoar na mostu slobode kod stadiona, ali one rupe su jezive, imao sam osecaj da ce mi noga propasti negde... ko bude uskoro isao neka slika i posalje, ja se gore vise ne setam...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Mostovi Novog Sada 27 mar 2019 11:12 #97

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3839
  • Primljenih Zahvalnica: 8971
Ja se secam kada sam prelazio preko starog Varadinskog mosta, tj preskakao sam rupe od pola metra, ne bi me cudilo da to radim i na Mostu Slobode
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Mostovi Novog Sada 28 mar 2019 15:28 #98

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3839
  • Primljenih Zahvalnica: 8971
Revolucija :rofl:

Opet price o mostu ispod tvrdjave, opet konkursi....



rtv.rs/sr_ci/vojvodina/novi-sad/vucevic-...ovi-sad_1004589.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Light, valjan

Re:Mostovi Novog Sada 13 apr 2019 11:40 #99

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2331
Na mostu slobode možeš bez problema izvrnuti članak ako ne gledaš kuda hodaš:



I onda kad probaš da siđeš sa njega kod limanskog parka, dočeka te nešto ovako:



Pa ako zavrneš desno od stepenica i uđeš u prolaz ispod mosta, zapahnu te mirisi poljskog toaleta i postoji velika verovatnoća da u nešto i ugaziš, a iznenadilo me da prema parku nema nikakve uređene staze od stepenica do obližnjeg trotoara, samo utabanom stazicom kroz blato ili vlažnu travu kada je kišno vreme...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, Duja, TurboMaximus, das ivon, sasar, Blavak, Djordje Cvarkov, Eldarion, Jungle_Mania, Erebus

Mostovi Novog Sada 18 apr 2019 16:14 #100

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3839
  • Primljenih Zahvalnica: 8971
Evo jedan jako interesantan tekst vezan za izgradnju mosta kraljevica Tomislava.



kulturasecanjabiblioteka.wordpress.com/m...gNVJ0sHX0jriuzHahlT8
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, sergio-m, Duja, SZPDNEVEN, Blavak, valjan
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru