Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Shopping centers/malls

Odg: Shopping centers/malls 12 sep 2011 00:44 #141

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
delta tesko da ce u skorije vreme praviti trzne centre, niti u ns niti bilo gde. njima je sada propritet delta agrar. jako puno zemljista kupuju po vojvodini jer je u toku lobiranje da se dozvoli proizvodnja GMO genetski modifikovane hrane u srbiji. naravno delta i MK su vec otkupili licence od jedne francuske firme za GMO.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 09 okt 2011 08:27 #142

  • hfusion
  • hfusion's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 54
Pre nekoliko meseci se na SSC NS threadu pričalo da je Merkur pred zatvaranjem. Zaista je količina robe već mnogo meseci bila vidno smanjena, ali izgleda da su pronašli izlaz iz situacije. Ceo donji sprat, od pokretnih stepenica levo izdali su IDEA-i, a svoju robu rasporedili po ostatku donjeg nivoa i na spratu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Odg: Shopping centers/malls 09 okt 2011 14:13 #143

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
da da super je, bio sam pre par dana
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 16 okt 2011 14:31 #144

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Jedna informacija vezana za Mozaik, River Plazu ili sta vec... dobili su produzenje gradjevinske dozvole za pola godine. Trazli su je i dobili su je. Trazili su i garanciju da ce moci da dozvolu produze jos za pola godine ( prvih 2 godine je isteklo krajem septembra ) ako pokazu da se spremaju za gradnju... Sve sto mogu da kazem na tu temu je "to be continued" . Sasvim je sigurno da ce to biti ali kad, to samo nebo zna...


Elem, juce sam bio u Segedinu u tom novom mallu ( Arkad mall ) i mogli bi ladno da ga stavimo na ovu temu koliko sam poznate mase video :D
Realno, nista posebno, jeste veliko ali je ispod Delta Citya po sadrzajima. Dok sam se setao sa kafom u rukama trazci izlaz na krov da zapalim garci, nisam mogao da prestanem da mislim da Mozaik treba da bude veci, bolje koncipiran, sa vise brendova, interesantniji za setnju ( ovde je sve u jednoj liniji ) i samim tim bolji za shoping a da je vec odavno mogao biti gotov. Da ne spominjem da mi od tog posla zavise i neke pare koje bi mi sad jako dobro dosle...
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 22 okt 2011 10:15 #145

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Lidl kaze da ce doci sigurno prvo u Novi Sad (i Valjevo), pa onda svugde drugde:

www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/284600/Lidl-...-20-gradova-u-Srbiji

Pitanje je - kada?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 22 okt 2011 10:19 #146

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Milsim da je ovako zvanicnije :), lepa vest jako :)

Lidl planira prodavnice u 20 gradova u Srbiji

A. Slović/M. Škrbić | 21. 10. 2011. - 02:02h | Foto: AFP | Komentara: 233
BEOGRAD - Nemački diskontni lanac „Lidl“ trenutno u Srbiji ispituje dvadesetak lokacija odnosno gradova u kojima planira da otvori svoje objekte. Kako „Blic“ saznaje, dva grada u kojima će sigurno biti izgrađeni supermarketi su Novi Sad i Valjevo u kome zasad ne postoji nijedan veći trgovinski objekat.

Upućeni tvrde da „Lidl“ neće otvarati objekte sporadično jer poslovna politika te kuće predviđa da se prvo kupe i opreme lokacije, a potom da se gotovo u isto vreme otvori ceo niz njihovih prodavnica.

Inače, „Lidl“ je poslovanje u Srbiji registrovao 22. decembra prošle godine. Osnivač firme je „Lidl Srbija supermarketi“, a osnivački kapital je 20.000 evra. Iz centrale „Lidla“ u Nemačkoj, „Blicu“ je prošlog meseca potvrđeno da trenutno preispituju „okvirne uslove i šanse u nekoliko zemalja, između ostalog i u Srbiji“.
Krajem maja ove godine spekulisalo se da će taj lanac sa poslovanjem u Srbiji startovati iz Novog Sada, jer je, kako su tada pojedini mediji prenosili, „Lidl“ bezecovao plac na Futoškom putu. Tada se, takođe, pisalo da to neće biti njihov jedini objekat u ovom gradu. Međutim, ta informacija nikada nije zvanično potvrđena ni od strane ove kompanije ni i od gradskih vlasti u Novom Sadu.


„Lidl“ posluje u regionu: u Mađarskoj, Sloveniji, Bugarskoj, Grčkoj, a već nekoliko godina i u Hrvatskoj. Diskontne prodavnice obično se prostiru na površini od 1.000 do 2.000 kvadrata i roba je znatno jeftinija od konkurencije. Ulaganja u te objekte nisu velika, roba koja se u njima nudi nije uredno složena na rafove već stoji na paletama ili u kutijama koje potrošači uglavnom sami otvaraju. U ponudi diskontnih prodavnica su uglavnom proizvodi trgovačkih marki ili manje vrsta istog artikla. Tako, na primer, diskonti u ponudi imaju samo dve-tri vrste čokolade ali, pošto je nabavljaju u velikim količinama, dobijaju i povoljnije uslove, odnosno niže su cene.

Vlasnik treći najbogatiji Nemac
„Lidl“ širom Evrope ima više od 9.000 prodavnica i posluje u više od 20 zemalja. Osnovan je još tridesetih godina prošlog veka i sada su peti najveći trgovinski lanac u svetu sa godišnjim prihodima većim od 60 milijardi evra. Diter Švarc, vlasnik „Lidla“, treći je najbogatiji Nemac sa imovinom procenjenom na 11,5 milijardi evra.

Izvor: Blic.rs
Poslednja izmena: 22 okt 2011 10:19 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 22 okt 2011 10:57 #147

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
ali lidl nije shoping centar vec samo supermarket kao maksi ili univereksport
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 22 okt 2011 10:59 #148

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
pa dobro znamo, ali mislim da i to spada u ovu temu :),

meni neko nek razjasni ako moze, da li je isto ovo Delhaize Group sto drzi Tempo, i Louis Delhaize sto drze Coru i Match ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 22 okt 2011 11:07 #149

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Nixivoje NSB napisao/la:
pa dobro znamo, ali mislim da i to spada u ovu temu :),

meni neko nek razjasni ako moze, da li je isto ovo Delhaize Group sto drzi Tempo, i Louis Delhaize sto drze Coru i Match ?
Koliko sam uspeo da iskopam, u pitanju je Schwarz Gruppe.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nixivoje

Odg: Shopping centers/malls 22 okt 2011 15:20 #150

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Siromasni zapad nastavlja da muze siromasne. Jadni mi
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 22 okt 2011 17:40 #151

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
upravo sam iskucao referat o proširenju albe, i nekako sam uspeo da obrišem sve :(

sve u svemu, već je prva faza gotova, magacini su pripojeni prodajnom prostoru, parkinzi se dupliraju, a (za)kupljeni su i neki objekti u tom bloku
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 22 okt 2011 18:07 #152

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
ako dugo kucas, istekne ti sesija, to se i meni desavalo, kad kliknes postavi a on se vrati na forum
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 22 okt 2011 18:30 #153

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
nisam dugo, nemam pojma šta sam radio.
očigledno nisam pritisnuo "send"
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 22 okt 2011 18:44 #154

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
moguce da si nesto pogresno stisnuo desava se, koliko je pouzdana ta informacija za Albu ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 22 okt 2011 18:47 #155

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Nixivoje NSB napisao/la:
moguce da si nesto pogresno stisnuo desava se, koliko je pouzdana ta informacija za Albu ?

i ja sam danas video tamo neke radove, neko proširenje se sprema...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 22 okt 2011 19:01 #156

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
pa nema šta da bude nepouzdano, bio tamo, veće je trenutno bar 30%
+ što je očigledno da se radi i dalje sa strane, van objekta. a u unutra ima još deo koji je samo zavesom odvojen, iza se nešto radi.

moraće da zaposle dodatne radnike samo da bi pokazivali stalnim mušterijama gde je šta premešteno ;)
Poslednja izmena: 22 okt 2011 19:03 od tonyk.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 22 okt 2011 21:54 #157

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
tonyk napisao/la:
upravo sam iskucao referat o proširenju albe, i nekako sam uspeo da obrišem sve :(

sve u svemu, već je prva faza gotova, magacini su pripojeni prodajnom prostoru, parkinzi se dupliraju, a (za)kupljeni su i neki objekti u tom bloku
Gde se siri? Mislim gde tu ima prostora?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 23 okt 2011 05:32 #158

  • Goxy
  • Goxy's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Nikad ne raspravljaj sa frizerom o politici.
  • Poruka: 219
  • Primljenih Zahvalnica: 47
Univer je kupio prostor gde je bila teretana blue loft, tako da ce se sada alba prostirati skroz do Geparda i ulaz u taj mega market ce od sada biti sa te strane gde je Gepard...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 23 okt 2011 10:29 #159

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
tako je i delovalo, ali ja nisam imao zvaničnu potvrdu.

još samo da potvrde tu hiper veličinu sa još manjim cenama.
ili nekim -10% vikendom ;)

to će biti skoro kao mega-rodić, samo 10km bliže.
meni u pešačkom dometu, sa sve kesama
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 23 okt 2011 12:08 #160

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Goxy napisao/la:
Univer je kupio prostor gde je bila teretana blue loft, tako da ce se sada alba prostirati skroz do Geparda i ulaz u taj mega market ce od sada biti sa te strane gde je Gepard...
Ovo su stvarno odlicne vesti. Videcemo kako ce ispasti.

@tonyk Ja sam na kilometar, mozda malo jace, od tog univera, tako da je i meni u pesackom dometu.
Poslednja izmena: 23 okt 2011 12:08 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru