Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Shopping centers/malls

Odg: Shopping centers/malls 02 sep 2011 18:41 #101

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
**bo vas MC D i KFC i Drive In. Kao da nam treba da postanemo debela nacija kao Amerika ? :)

KFC niko ne posecuje jer ne postoji parking. Tacka
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 02 sep 2011 23:21 #102

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
stvar je u tome sto u kfc ti treba dva obroka da ne budes gladan dok u meku uzmes jedan veliki bigmek obrok, npr. i prodje glad. ja sam ranije jako voleo kfc, ali sam posle shvatio da u stvari 40% je poh a 60 je meso. dok u meku nema zezanja, vidis sta je meso a sta sir i salata.

u kfc jedino vrede oni twisteri i veliko pakovanje krilca. onaj dabl sendvic i druge stvari su smesne, kao hamburger ili cizburger a skuplji su.

sto se burgera tice, ja sam imao jako lose iskustvo u oslu i posle vise ne zelim da jedem ni vidim BK.
od ostalih brzih hrana mislim da bi u NS jako lepo radio onaj sa morskim plodovima i susijem sto ima u uscu i delti u bg. jako puno ljudi fura taj fazon, kao zdrava ishrana riba a ustvari je opet junk food.

a koliko vidim limanac ti volis govedinu? :D ne znam da li znas, ali u novosadskog sajma postoji mesto Harvey's sa odlicnim cizburgerima, 100% govedina. jesu skupi ali je veoma ukusno :)
pored toga imaju i odlican cheese cake :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 02 sep 2011 23:43 #103

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Da znas da mi je drugar pre nedelju dana pricao o tom lokalu, bio pojeo dva komada pa nije mogao da dodje sebi pola veceri... I nije znao ime, al' ih nahvali jako. Vec sam se video kako lutam 'negde kod sajma' i mirisem govedinu, sad je vec lakse :lol: Hvala, dos'o si ko narucen :okay:
Poslednja izmena: 02 sep 2011 23:44 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 03 sep 2011 12:37 #104

  • Schotzie
  • Schotzie's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 59
  • Primljenih Zahvalnica: 67
Harvi u Novosadskog sajma je isto neka Kanadska fransiza... Probace se i to... :) A bilo bi cool da dodje i BK i Subway........ I Starbucks... Ma nek dodju svi... :) Mada realno je da ce svi oni doci kada se bude izgradio ozbiljan soping centar u NS... Kad kazem pravi,onda mislim na bas onaj pravi... :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 03 sep 2011 13:02 #105

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
povlačim tvrdnju da je KFC skup,

zove me žena "ej da kupim nešto gotovo da ručamo. Evo me na bulevaru"
"Pa kupi"
i donese ona puno bure raznog pohovanog ukusnog pilećeg mesa, i pomfrit i salatu. i 1 litra pepsija kao poklon. i najeli se svi za oko 700 dinara. Pitam je "jel ima ikoga u KFC-u?". A ona će
"ma pun je čekala sam red". :banana:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 03 sep 2011 13:03 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 03 sep 2011 13:26 #106

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Schotzie napisao/la:
Harvi u Novosadskog sajma je isto neka Kanadska fransiza... Probace se i to... :) A bilo bi cool da dodje i BK i Subway........ I Starbucks... Ma nek dodju svi... :) Mada realno je da ce svi oni doci kada se bude izgradio ozbiljan soping centar u NS... Kad kazem pravi,onda mislim na bas onaj pravi... :)


Kao sto je Mozaik
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 03 sep 2011 13:42 #107

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
postajemo debeli Ameri !!!!
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 03 sep 2011 14:38 #108

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ne mogu da prestanem da zamišljam ovog tvog lika sa avatara kako propoveda o tome kako ćemo postati debeli Ameri :lol:

Jako dobra scena :)
Samo da bude što manje parkinga i nećemo biti debeli Ameri jer nećemo moći kolima svuda da idemo, sem u šoping molove (koji imaju po pravilu puno parkinga) gde ćemo jesti brzu hranu :D Damn, postajemo debeli Ameri!
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 03 sep 2011 15:09 #109

  • Saputnik
  • Saputnik's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 28
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Ja danas jeo hamburger u Harviju, ukus vrlo dobar, veličina ko standardna pljeska, ali košta 250 dinara. Čizburger 290. Skupo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 03 sep 2011 16:28 #110

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
ranko su ns napisao/la:
povlačim tvrdnju da je KFC skup,

zove me žena "ej da kupim nešto gotovo da ručamo. Evo me na bulevaru"
"Pa kupi"
i donese ona puno bure raznog pohovanog ukusnog pilećeg mesa, i pomfrit i salatu. i 1 litra pepsija kao poklon. i najeli se svi za oko 700 dinara. Pitam je "jel ima ikoga u KFC-u?". A ona će
"ma pun je čekala sam red". :banana:


Sinoc, oko 10 sati sam bio sam na kasi, u celoj kafani je bilo 10tak ljudi. Pre podne je drugacije, dosta ljudi radi u blizini, cirkulise ovo ono, popodne nema dovoljno mase u tom kraju, osim onih koji tu zive...






* Sta mislite da napravimo negde temu tipa "novosadski gastronomski vodic"? Ja dosta jedem po kafanama uvek mi treba nov predlog i informacija a verujem i da bi ostalima to bilo interesantno. Gde sta kako koliko i sta se dobro moze pojesti ili popiti?
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 03 sep 2011 20:15 #111

  • Schotzie
  • Schotzie's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 59
  • Primljenih Zahvalnica: 67
Nixivoje SSC napisao/la:
Schotzie napisao/la:
Harvi u Novosadskog sajma je isto neka Kanadska fransiza... Probace se i to... :) A bilo bi cool da dodje i BK i Subway........ I Starbucks... Ma nek dodju svi... :) Mada realno je da ce svi oni doci kada se bude izgradio ozbiljan soping centar u NS... Kad kazem pravi,onda mislim na bas onaj pravi... :)


Kao sto je Mozaik

Da... Sta se desava sa tim Mozaikom? Gde je on trebao da se gradi uopste...? To je davno trebalo da bude gotovo i nista o tome nigde...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 03 sep 2011 20:35 #112

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
ma oni su kontam odustali odavno, i sad nas ovi pustaju da zaboravimo, da ne bi bilo da su bas odiustali, nsita od toga, trebao je da bude mesto onih hala gde je nekad bio HINS, ako se ne varam.


mene zanima sta je sa Delta Powerom, izgleda da nam na mapi treba nova kategorija, davno zaboravljeni planovi :bash:, ima mnogo kandidata za tu kategoriju
Poslednja izmena: 03 sep 2011 20:36 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 03 sep 2011 23:01 #113

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
bas steta za taj mosaic ili river plaza kako se u pocetku zvao. lepo je izgledao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 03 sep 2011 23:26 #114

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Ceo projekat Mozaika je do sad pojeo dosta para ( studija, apsolutno sve dozvole, kompletan projekat... ) i sve je to do sad placeno i uredno regulisano. Gradjevinska dozvola je orocena na 2 godine a taj termin istice krajem septembra. Stvar je u tome sto su investitori trazili produzenje od pola godine, kao garanciju da se zemljiste nece dodeliti nekom drugom a oni ce se obavezati da pocnu da grade, odnosno, prvo sruse postojeci objekat.

Ja sam imao direktnog udela u regulisanje tih dozvola pre par godina kad su investitori kontaktirali sa gradonacelnicom ( Maja je tad bila na vlasti, poslednja godina njenog mandata ) ali neko vreme se uopste nisu javljali. Objasnjenje je bilo da je udarila kriza i da prvo moraju da se pregrupisu i vide sta ce. Poslednja informacija je bila iz maja meseca ( da zele produzenje roka ) i to je to. Cim nesto budem znao, napisacu... :)
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Odg: Shopping centers/malls 04 sep 2011 09:24 #115

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Steve McQueen napisao/la:
* Sta mislite da napravimo negde temu tipa "novosadski gastronomski vodic"? Ja dosta jedem po kafanama uvek mi treba nov predlog i informacija a verujem i da bi ostalima to bilo interesantno. Gde sta kako koliko i sta se dobro moze pojesti ili popiti?

Podržavam. :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 04 sep 2011 09:37 #116

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Zato smo i napravili www.nsbuild.rs/forum/ostalo :cheers: Slobodno se raspisite... Mene za pocetak zanima recenzija Zaka, sta sve probati, kao i koji je po vama najautenticniji kineski restoran u gradu?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 04 sep 2011 11:32 #117

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Sto se tice mallova, to je interesantna situacija. U isto vreme ( pre jedno 2-3 meseca ) su se po gradu muvali Miskovic ( Delta ), Petar Matić ( MPC - Usce ) i javljali su se ovi likovi iz Ocean Atlantic Internationala sa zahtevom za produzenje roka dozvole. Nema sumnje da svi oni znaju jedni za druge i da su konkurenti ali je pitanje ko ce i kako prvi da uleti?

Mozaik ( ili River Plaza ) je za sad najnaprednija sa vec regulisanom gradjevinskom dozvolom. Ja nemam informacije da je jos neko ( Delta ilI MPC ) uradio nesto slicno. Iskreno, mislim da bi jedan mall dimenzija Usca bio taman da zaokruzi ponudu.
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 04 sep 2011 11:57 #118

  • Schotzie
  • Schotzie's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 59
  • Primljenih Zahvalnica: 67
Steve McQueen napisao/la:
Sto se tice mallova, to je interesantna situacija. U isto vreme ( pre jedno 2-3 meseca ) su se po gradu muvali Miskovic ( Delta ), Petar Matić ( MPC - Usce ) i javljali su se ovi likovi iz Ocean Atlantic Internationala sa zahtevom za produzenje roka dozvole. Nema sumnje da svi oni znaju jedni za druge i da su konkurenti ali je pitanje ko ce i kako prvi da uleti?

Mozaik ( ili River Plaza ) je za sad najnaprednija sa vec regulisanom gradjevinskom dozvolom. Ja nemam informacije da je jos neko ( Delta ilI MPC ) uradio nesto slicno. Iskreno, mislim da bi jedan mall dimenzija Usca bio taman da zaokruzi ponudu.

Pa kad se gradi onoliki Plaza centar u Kragujevcu,suvasno je i reci da i Novom Sadu zaista treba jedan ozbiljan shopping mall. Treba! Koja je lokacija za Delta city?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 04 sep 2011 12:14 #119

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Schotzie napisao/la:
Pa kad se gradi onoliki Plaza centar u Kragujevcu,suvasno je i reci da i Novom Sadu zaista treba jedan ozbiljan shopping mall. Treba! Koja je lokacija za Delta city?

Još uvek ne postoji lokacija za Delta City. Spekulisalo se da će to biti livada između Spens-a i Merkatora, a sad se spekuliše o Subotičkom bulevaru tj. potezu između N.Naselja i Detelinare.
Postoji lokacija za Delta Power centar, i to smo spominjali već nekoliko puta. Delta je otkupila skoro sve objekte oko Tempa. Šta se tačno čeka, ne znamo.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Shopping centers/malls 04 sep 2011 12:36 #120

  • Steve McQueen
  • Steve McQueen's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Vintage race cars
  • Poruka: 862
  • Primljenih Zahvalnica: 330
Kod pravljenja velikih mallova jedan od najbitnijih parametara su zakupci lokala, njihov broj, platezna moc kao i perspektiva da to budu i ubudce. Ko prvi skupi dovoljno ozbiljnih zakupaca, odnosno, zainteresovanih brendova za NS trziste ce praviti mall, za sad Ocean Atlanic ima neku birokratsku prednost ali ako Delta ili MPC skupe bolje karte, pobedili su...




Sa druge strane, Kragujevcu je potrebno sve ( butici, kafici, fast foodovi, multiplex, kuglane i sl ) dok NS to sve ima i pitanje je sta treba staviti u mall da bude nesto novo?
Slobodni Zidar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru