Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada

Odg: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 30 jan 2012 13:15 #21

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Neka nama nas Rodni ostane , bolje Rodni neko Maja Oinkovic
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 30 jan 2012 14:52 #22

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ja mislim da ovakve političke izjave mladih aktivista nemaju mesta na ovom forumu, a naročito u obliku vređanja drugih političara. Za to postoje mnogi drugi forumi
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 30 jan 2012 16:18 #23

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
limanac napisao/la:
Насеље Депресија стамбено-пословна зона

Према плановима „Урбанизма”, насеље које Новосађани популарно зову Депресија, требало би заправо бити стамбено-пословна зона са парковским површинама.



Још пре неколико деценија Град је предвиђао да се ту сагради стамбено насеље Лиман 5, које би заменило бараке у којима су већ тада привремено живели радници бројних грађевинских предузећа што су тада градили Лимане и остале делове града, али тај пројекат никад није покренут. Ипак, у „Урбанизму” кажу да је пре неклико година урађен план за блок између Улице Иве Андрића и продужетка Булевара Европе према Дунаву.

- Овај кварт делио био се на два блока. У северном делу, где се укрштају Булевар цара Лазара и Сомборски булевар, формирао би се мањи блок који би био парковска површина, декоративно уређена, која би представљала природну оазу у густој саобраћајној матрици- објашњава архитекта овог предузећа Ташана Кришановић додајући да би се оставила могућност да се испод коте терена изгради јавна гаража.

Кришановић наводи да је други део простора, где се тренутно налазе бараке, намењен опште-градском центру који би представљао пословно-стамбену и чисто пословну зону. Спратност би била ограничена, стамбено-пословни објекти имали би седам надземних спратова, док би они чисто пословни досезали и висину од 20 етажа. Саговорница каже да би јужни део био намењен парковској површини, у којој је планиран верски објекат. Што се тиче реализције плана, рекла је да све зависи од Града који треба да обезбеди новац, али и да реши ситуацију са тренутним становницима Депресије.

- Простор је испланиран на овакав начин због економичности, јер се мора понудити нешто што би било рентабилно за трошак исељења људи који тренутно овде живе - закључила је Ташана Кришановић. А. Ј.

www.dnevnik.rs/novi-sad/naselje-depresij...ambeno-poslovna-zona
Brate mili pa ako se ovi planovi ostvare sunce će da mi zaklone, a možda i pogled na Frušku... :ohmy:
Nego ne kontam gde misle da stave taj verski objekat, do Mornarice ili u nju? Šta će biti sa vojskom?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 30 jan 2012 19:13 #24

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Pinki napisao/la:
limanac napisao/la:
Насеље Депресија стамбено-пословна зона

Према плановима „Урбанизма”, насеље које Новосађани популарно зову Депресија, требало би заправо бити стамбено-пословна зона са парковским површинама.



Још пре неколико деценија Град је предвиђао да се ту сагради стамбено насеље Лиман 5, које би заменило бараке у којима су већ тада привремено живели радници бројних грађевинских предузећа што су тада градили Лимане и остале делове града, али тај пројекат никад није покренут. Ипак, у „Урбанизму” кажу да је пре неклико година урађен план за блок између Улице Иве Андрића и продужетка Булевара Европе према Дунаву.

- Овај кварт делио био се на два блока. У северном делу, где се укрштају Булевар цара Лазара и Сомборски булевар, формирао би се мањи блок који би био парковска површина, декоративно уређена, која би представљала природну оазу у густој саобраћајној матрици- објашњава архитекта овог предузећа Ташана Кришановић додајући да би се оставила могућност да се испод коте терена изгради јавна гаража.

Кришановић наводи да је други део простора, где се тренутно налазе бараке, намењен опште-градском центру који би представљао пословно-стамбену и чисто пословну зону. Спратност би била ограничена, стамбено-пословни објекти имали би седам надземних спратова, док би они чисто пословни досезали и висину од 20 етажа. Саговорница каже да би јужни део био намењен парковској површини, у којој је планиран верски објекат. Што се тиче реализције плана, рекла је да све зависи од Града који треба да обезбеди новац, али и да реши ситуацију са тренутним становницима Депресије.

- Простор је испланиран на овакав начин због економичности, јер се мора понудити нешто што би било рентабилно за трошак исељења људи који тренутно овде живе - закључила је Ташана Кришановић. А. Ј.

www.dnevnik.rs/novi-sad/naselje-depresij...ambeno-poslovna-zona
Brate mili pa ako se ovi planovi ostvare sunce će da mi zaklone, a možda i pogled na Frušku... :ohmy:
Nego ne kontam gde misle da stave taj verski objekat, do Mornarice ili u nju? Šta će biti sa vojskom?
Ja podrzavam apsolutno projekat. Da se odradi sto pre, i da se malo ozivi taj deo grada. I da se ukloni ruglo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 30 jan 2012 19:23 #25

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Aman bre j*** vas zgrade i poslovni objekti pa stanovi se prodaju nikad manje a isto toliko malo ima i posla i vi sad ocete neke poslovne objekte da terate ? J**** napravite park ...uradite nešto lepo ! Ne pretvarajte svu Gradsku imovinu u profitnu mašinu !

P.S. Izvinite na rečima koje ja ionako cenzurišem ali puko sam

P.S 1 Kao ovaj

Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 30 jan 2012 19:24 od Otis Driftwood.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 30 jan 2012 19:54 #26

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
SSJ5 napisao/la:
Ja podrzavam apsolutno projekat. Da se odradi sto pre, i da se malo ozivi taj deo grada. I da se ukloni ruglo.
Sa tim se u potpunosti slažem, ali zgrade od 20 spratova???
Celo detinjstvo sam proveo u dugačkoj 7-spratnici pored 4 takva solitera i ne dopada mi se ideja...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 30 jan 2012 20:33 #27

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Meni se bas ta spratnost dopada, mada nece biti nista od toga
Poslednja izmena: 30 jan 2012 20:33 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 30 jan 2012 22:08 #28

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Meni bi to bilo jako dobro, neki [wet.dreams]mini cluster na kraju Limana[/wet.dreams] bi bio odlican, ali kao sto rece Nixi nista od toga jos jako dugo :S
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 30 jan 2012 23:06 #29

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Zvuči atraktivno, ali... Imao sam drugare u pomenutim soliterima (recimo na 12. i 13 spratu, znači polovina visine) koji su imali stvarno jako lep pogled na grad, danju i noću, ali zato buka... :bash: Kad otvoriš prozor ulazi ti buka ne samo iz ulice pored zgrade (nju skoro da ni ne čuješ) nego iz celog kraja, a ako imaš prometnu ulicu onda je strašno. E sad zamisli te solitere pored budućeg mosta i tranzitnog puta. :wallbash:

Druga stvar je buka unutar same zgrade (stalno neko nešto burgija, testeriše, pregrađuje, ruši...), ali toga ima i u niskim zgradama. Zbog takvih stvari se na kraju razbeže svi koji mogu, u mirnije krajeve).
Jednom sam sa društvom bio na krovu, u visini 23-24. sprata, trčali po šljunku, a ograda 30 cm... uff kad se setim :woohoo: samo što nisam skviknuo :nuts:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 30 jan 2012 23:46 #30

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ovde kako sam ja shvatio navode da bi samo cisto poslovni objekti imali tu spratnost od 20 spratova, dok ovi ostali ne bi isli preko 7. A i da se resiti taj problem buke malo boljim prozorima u normalnim uslovima gradnje... Glasam za mini cluster :rock: Mogu jos jedan kod Spensa i uz Suboticki, i mirna Backa do 2050. :D
Poslednja izmena: 30 jan 2012 23:47 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 30 jan 2012 23:58 #31

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
U pravu si, to bi bili poslovni objekti, što sam ja prevideo u žaru imaginacije. :D Poslovno može da znači i hotel na vrhu zgrade, ko zna... Kad bude most, buke od saobraćaja će svakako biti pa teško da će da otvaraju prozore, ali o tome neka brine onaj ko treba da brine.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 31 jan 2012 08:39 #32

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
Al' bi čučno pored Telepatske kapije... :troll:
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 31 jan 2012 08:53 #33

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
O da! :evil: :lol: S tim sto bi to verovatno bila 'azerbejdzanska kapija' ako bi i doslo do tako neke gluposti, ono sa shlagom :bash:
Poslednja izmena: 31 jan 2012 08:54 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 31 jan 2012 13:32 #34

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
hahaha duja kralj :banana:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 31 jan 2012 22:01 #35

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 783
  • Primljenih Zahvalnica: 1869
Toliko su projekata najvili u poslednje vreme da mi se čini da će Novi Sad biti veće gradilište od Dubaija. Al` malo sutra.
Inače lepa ideja za Azerbejdžansku kapiju a soliter bi verovatno bio Burdž Alijev.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 07 feb 2012 09:54 #36

  • inactive_account
  • inactive_account's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 260
  • Primljenih Zahvalnica: 70
Izasli neki novi planovi na javni uvid NsUrbanizam.

Jako zanimljiv je ovaj za deo grada oko kasarne Jugovicevo. Poprilicno su ga izmenili i skratili dijagonalnu saobracajnicu Rumenacka - Sarengrad. Kontam zbog nalazista na Subotickom bulevaru i bespravne gradnje iza Sarengrada. Zanimljivo je da su predvideli dve skole i dva zabavista verovatno zbog velikog prostora, a ne zbog velikog stambenog bloka, jer su vecina poslovne parcele
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Pinki

Odg: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 07 feb 2012 11:15 #37

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Aha, a izašlo je i ono za šta se Brane interesovao, rekonstrukcija pruge.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 09 feb 2012 21:10 #38

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
jel vidite koliki je jedan blok na Grbavici. Totalno neiskorišćen i izpregrađivan nekim dvorištima i baštama. A koliko se može dobro iskoristiti

KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 09 feb 2012 21:23 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Odg: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 09 feb 2012 21:52 #39

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Ja bih tu napravio staklenu baštu ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 11 feb 2012 11:37 #40

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 783
  • Primljenih Zahvalnica: 1869
Upravo sam pregledao plan Rekonstrukcije pruge Stara Pazova - Novi Sad. Biće izmena trase a biće napravljen i preko potreban podhodnik u Petrovaradinu i nekoliko u Novom Sadu kao i podvožnjaci. U stambenim delovima će biti korišćeni zidovi za izolaciju. A kako projekat kaže, put M 22.1 koji će ići oko Sadova izaći će pre Tekija na parkingu. Deluje mi da će se tu spajati sa sadašnjim putem i da će tu počinjati tunel.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru