Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 21 mar 2016 11:01 #101

  • Talični Tom
  • Talični Tom's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 93
Ne znam da li sa ovim pitanjem idem u off ove teme ili ne (ako jesam neka neko prebaci na odgovarajući topic),
ali želeo bih znati,da li neko ima informaciju,ili zna za neki plan u budućnosti šta će se dešavati na delu grada
gde je mornarica i jedna livada preko puta mornarice koja se nalazi između ulica I.Andrića,S:Matavulja i 1300 kaplara?

www.google.rs/maps/@45.2369872,19.826748...w!2e0!7i13312!8i6656

Čuo sam neke priče da će se mornarica izmeštati,srušiti a da će se na tom mesti graditi objekti od drustvenog značaja.
Za ovu pomenutu livadu ili sav taj prostor da je uzeo neki tajkun i da pored stambenih jedinica se kao ima plan graditi kao
neka obdanista,igrališta itd?
Naravno sve što sam naveo je u domenu priča čula-kazala i kafanskih tračeva.
Pošto živim tu u blizni zanimalo bi me šta se tu ima u planu i kad ce taj plan,ako ga ima,doći na realizaciju?

Naravno ništa za sad tu nema sem starih vojnih zgrada,čopor pasa lutalica i pripadnik romske nacionalne manjine sa porodicom,koji živi od sakupljanja sekundarnih sirovina i pravljenja svinjca,prljavštine,smrada na jednom delu pomenute livade. :sick:
www.google.rs/maps/@45.234959,19.8262667...w!2e0!7i13312!8i6656

Unapred hvala na odgovorima. :)
Poslednja izmena: 21 mar 2016 11:20 od Talični Tom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 15 apr 2016 00:17 #102

  • ns021
  • ns021's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 32
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Da li neko od stručnijih ljudi može da mi pomogne. Naime, pet godina smo parkirali bez problema kola ispred zgrade u ulici Koste Šokice 31 na nekom šljunku, da bi Gradsko Zelenilo pred kraj prošle donelo nalog da se tu posadi sveža trava. Jedno vreme tu niko nije mogao da parkira, zbog sveže zemlje koja je naneta, ali sa lepim vremenom su opet svi krenuli da se parkiraju. Novi problemi su se pojavili pre par dana, kada je počela da dolazi komunalna inspekcija. Dolaze neprestano, svaki dan, već dve nedelje unazad. Što je još najgore, dolaze uvek samo ispred naše zgrade, izbegavaju ostale. Sada me interesuje, po planu detaljne regulacije tu će u skorije vreme prolaziti bulevar i nigde u planu nema da će ispred zgrada biti zelena površina. Da li Gradsko Zelenilo može da radi mimo važećeg plana detaljne regulacije? Naravno, komunalce ne interesuju planovi, oni auto uslikaju na zelenoj površini(koja je sve, samo ne zelena) i momentalno kače kaznu na auto i zovu Parking Servis. Da ponovim, bukvalno svaki dan dolaze i slikaju i ladno prolaze posle pored zgrade gde ljudi isto tako parkiraju, ali se ne zaustavljaju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 15 apr 2016 00:41 #103

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Idu izbori, razmisljaj...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 15 apr 2016 03:11 #104

  • ns021
  • ns021's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 32
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Ok, to mi je jasno. Ali ko garantuje da nece nastaviti i posle izbora i to samo ispred nase zgrade.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 15 apr 2016 10:15 #105

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Mozda dolaze po prijavi nekog od komsija?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 15 apr 2016 11:41 #106

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
to sam i ja pomislio.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 15 apr 2016 12:02 #107

  • ns021
  • ns021's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 32
  • Primljenih Zahvalnica: 68
@Billy i tonyk

Pa cak sam i na to pomislio. Sumnjiv mi je jedan komsija od preko puta (preko su sve one stare kuce koje trebaju da se ruse zbog bulevara). Prisao je pre neki dan komunalnom inspektoru i ako sam ja dobro cuo sa terase, bunio se sto se ne nose i kola sa jednog plocnika na uglu Koste Sokice i Radoja Domanovica, iako ne vidim zasto to njemu licno smeta. Cak sam pomisljao da je neki bolestan um iz nase zgrade, eto cisto iz neke zlobe da zove.
Pisao sam pismo Gradskom Zelenilu, tacnije zahtev za informaciju od javnog znacaja, da mi dostave na uvid katastar zelenih povrsina, pa cemo videti. Iz Urbanizma nam tvrde da je tu po planu parking, Zelenilo prica da su imali nalog od Ziga, iz Ziga su jednom rekli da nam mogu vratiti tucanik, da bi posle rekli da je Zelenilo radilo po propisima. Uglavnom, velika nepovezanost i nesaradnja izmedju javnih komunalnih preduzeca. Ispastamo na kraju samo mi gradjani, a svi smo uredno platili svoje stanove i mnogi su, kao i moja porodica, izabrali ovu lokaciju bas zbog problema parkinga u citavom gradu, a sada su i ovde nasli da prave problem.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 09 jun 2016 11:05 #108

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Plan do 2030 iz Urbanizma

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, limanac, mrnjavi, Duja, Pinki, TurboMaximus, Novajlija, Blavak, Bogdus, Light, valjan

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 01 sep 2016 07:31 #109

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Планови за изградњу у околним местима


Чланови Савета за урбанизам, пословни простор и стамбена питања прихватили су на седници
Подржан план детаљне регулације простора за породично становање у Руменки
Enlarge
Подржан план детаљне регулације простора за породично становање у Руменки
неколико предлога планова детаљне регулације у упутили их Скупштини града Новог Сада на разматрање. Међу прихваћеним предлозима планова су Предлог плана детаљне регулације Шумске улице у Новом Саду, потом Предлог плана детаљне регулације центра Сремске Каменице, Предлог плана детаљне регулације Малог Београда – Великог рита ИИ, Предлог плана детаљне регулације Транyамента у Петровардину и Предлог плана детаљне регулације кабла 110 кВ ТС „Нови Сад 5“ – ТС „Нови Сад 7“.

На седници су већином гласова приваћени и Предлог одлуке о изради плана детаљне регулације простора за породично становање, потес Шевињак у Лединцима, Предлог одлуке о изради плана детаљне регулације Телепа у Новом Саду, Предлог одлуке о изради плана детаљне регулације простора за породично становање у Руменки, Предлог одлуке о изради плана детаљне регулације дела простора за пословање у Кисачу и Предлог одлуке о изради плана детаљне регулације дела центра у Ветернику.

Чланови Савета већином гласова усвојили су и Предлог одлуке о изради измена и допуна Плана детаљне регулације блокова око улица Радничке, Стражиловске и Булевара цара Лазара, Предлог одлуке о изради измена и допуна Плана генералне регулације простора за мешовиту намену између улица Футошке, Хајдук Вељкове, Руменачке и Суботичког булевара, Предлог одлуке о изради измена и допуна Плана детаљне регулације опште стамбене зоне између улица Руменачке и Париске комуне, Предлог одлуке о изради измена и допуна Плана детаљне регулације подручја Телепа (локалитет уз Улицу Лазе Лазаревића), Предлог одлуке о изради измена и допуна Детаљне регулације Подбаре, као и Информацију поводом захтева НИС-а а. д. Нови Сад – Дирекција за управљање имовином за давање сагласности за извођење радова на санацији система кондензата.

www.dnevnik.rs/novi-sad/planovi-za-izgradnju-u-okolnim-mestima
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 01 sep 2016 07:34 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 01 sep 2016 10:16 #110

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
jel zna neko koje su TS Novi Sad 5 i 7?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 01 sep 2016 13:07 #111

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Billy

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 01 sep 2016 13:38 #112

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1785
Evo ovde malo više pozadine:
----
www.ems.rs/media/uploads/2013/06/Plan-ra...2-do-2021-rezime.pdf
Електровојводина
ТС 110/35/20 kV „Нови Сад 7“
Планом развоја преносног система је предвиђено везивање трансформаторске станице (ТС) „Нови Сад 7“ по принципу улаз–излаз на ДВ 110 kV ТС „Нови Сад 3“ [Rimski Šančevi, op. Duja] – ТС „Нови Сад 5“. Увођење овог далековода у ТС 110/35/20 kV „Нови Сад 7“ је неопходно због раста оптерећења конзума ове ТС. Експанзија градње пословних објеката и објеката колективног становања у јужном и југо–западном делу града за последицу има значајан раст конзума који гравитира ТС 110/35/20 kV „Нови Сад 7“, тако да је повећање оптерећења ове ТС неминовно. Осим тога, због раста конзума и чињенице да ова ТС има све већи значај у напајању града Новог Сада, неопходно је обезбедити одговарајућу поузданост и сигурност напајања са стране преносне мреже. Даље одлагање решења овог проблема би могло да постане главна кочница даљег развоја града с обзиром да није обезбеђено довољно поуздано снабдевање електричном енергијом. Обезбеђење сигурног напајања ТС „Нови Сад 7“ на 110 kV напонском нивоу представља први, екстра, приоритет.
----
S obzirom da je reč o 110 kV kablu, koji se ne bi smeo baš tek tako mešati s postojećim instalacijama, cenim da će ga morati pružiti negde duž Bulevara Evrope i onda duž Šodroša. Ali nisam video taj PDR koji se spominje u tekstu.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Poslednja izmena: 01 sep 2016 13:46 od Duja. Razlog: .
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Billy

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 25 jan 2017 17:35 #113

  • Djordje Cvarkov
  • Djordje Cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 360
  • Primljenih Zahvalnica: 1486
Danas sam čuo na vestima o ovoj promeni pa sam nešto i iščačkao na netu.
www.zigns.rs/k_p/pos-037s
Pozdravite Vašu mamu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Blavak, Mikins

Re:GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 25 jan 2017 17:53 #114

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9089
Majin index? :eek:

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 25 jan 2017 19:15 #115

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Djordje Cvarkov napisao/la:
Danas sam čuo na vestima o ovoj promeni pa sam nešto i iščačkao na netu.
www.zigns.rs/k_p/pos-037s

Šta kažu u vestima? Hoće li biti tu nekakve gradnje? :naughty:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 25 jan 2017 22:40 #116

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
mrnjavi napisao/la:
Majin index? :eek:

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Prosperitet traži žrtve. Samo da više ne vidim one barake od SIMa, i ostalih na tom mestu. Nadam se da će srediti i trotoar u Braće Popović kod izlaza sa pumpe,
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 25 jan 2017 22:57 #117

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
A ima i dosta dobar indeks preko puta Mirjana valjda :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 25 jan 2017 23:20 #118

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9089
Ja neveruem šta čitam...
Ok, prosperitet i sve, ali cena je nekad presurova i neizdrživa. Gde će vam duša?


Odoh u ćošak da gorko jecam...
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Poslednja izmena: 25 jan 2017 23:23 od mrnjavi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 26 jan 2017 10:57 #119

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Bogdus napisao/la:
A ima i dosta dobar indeks preko puta Mirjana valjda :)


A Bubi Grill ?To je ovo sto sam oznacio.Ako vam je za utehu imate preko puta indexa Maje Popaja koji se nalazi u vec gotovoj stambenoj zgradi :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 26 jan 2017 11:03 #120

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Popaj još uvek radi? Posle onog masovnog trovanja od pre par meseci?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru