Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

TEMA: Starogradnja vs Novogradnja - poređenja i utisci

Starogradnja vs Novogradnja - poređenja i utisci 20 jul 2023 16:18 #1

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Na mreži
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Moj komentar je u odnosu na zgradu koju je gradio odredjeni graditelj, ako neko ko zastupa interese navedenog investitora vidi da znaju na kakvom su glasu. Zao mi je ljudi koji zive tamo ali ne i investitora koga svi prozivamo, par komentara iznad sam napisao "Da uzasno, nadam se da ce ispeglati sto pre.." na izlaganje stanara sto ukazuje da se saosecam sa ljudima. Konretno od Galensa je jedan predstavnik bio dosta aktivan jedno vreme.

Takodje sam ranije komentarisao da je po meni licno ovo najbolja lokacija u NS jer volim Novo Naselje i ako invetsitor ovo sve ispegla(a moguce je) ljudi ce imati miran zivot sto se i nadam, ali cinjenica je da ako su vec imali problema sa krovom da je juce verovatno napravilo problem ljudima i nadam se da i delovi zgrade nisu leteli jer po iznosenju stanja zgrade u proteklih par dana sve je moguce.

Ma zivim u zgradi iz proslog veka koja nije memljiva i nema problema po kisi i to je frustrirajuce da cu sutra mozda kupiti u novoj zgradi i doziveti ovaj horor, ne bi smelo da su zgrade iz proslog veka bolje nego tek useljene zgrade.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata

Starogradnja vs Novogradnja - poređenja i utisci 21 jul 2023 10:30 #2

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
Nemate probleme sa vodom zato što nemate podzemne garaže nego memljive podrume koji izgledaju kao katakombe. To kao prvo.
Kao drugo, plaćate centralno grejanje u starim zgradama i zimi kad se grejete, a i leti. Nemate grejanje po utrošku. Imate bojlere, a ne protočnu vodu. Dakle, sve zastarelo.
Ne branim ovog investitora, znam da pravi krš zgrade, ali nisu svi takvi, itekako ima novih kvalitetnih zgrada koje ne mogu da se porede sa starudijama iz prošlog veka.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Starogradnja vs Novogradnja - poređenja i utisci 21 jul 2023 10:38 #3

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Opa, krece rat izmedju starogradnje i novogradnje. Round 2, fight! :

moja zgrada zavrsena 1990 (dakle prosli vek) na Novom Naselju nema podrum, ima biciklanu, ima ostave, ima prirodnog svetla u hodnicima, imamo protocnu vodu.
novogradnja nema ostave, nema biciklane, ima hodnike za biciklove, nema prirodnog svetla,
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Starogradnja vs Novogradnja - poređenja i utisci 21 jul 2023 12:27 #4

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Opa, krece rat izmedju starogradnje i novogradnje. Round 2, fight! :

moja zgrada zavrsena 1990 (dakle prosli vek) na Novom Naselju nema podrum, ima biciklanu, ima ostave, ima prirodnog svetla u hodnicima, imamo protocnu vodu.
novogradnja nema ostave, nema biciklane, ima hodnike za biciklove, nema prirodnog svetla,

Zato što je ta zgrada rađena dok je još postojao sistem vrednosti hrađen od AVNOJA do 1990, a koji se danas urušava da bi imali sistem vrednosti gde je samo važno zaraditi. nekad je bilo bitno da ljudi dobiju kvalitet života, a danas je samo bitno da neko zaradi. Investitor je samo neko ko je deo svog vremena i ponaša se onako kako vreme to zahteva. Ko bude hteo kvalitet to će da košta mnogo više, a i biće sa sremske strane gde će imati i parking i zelenilo i bazen. Visokogradnja sa ove strane Dunava će biti za sve nas sa jeftinijim ulaznicama.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Starogradnja vs Novogradnja - poređenja i utisci 21 jul 2023 12:50 #5

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
nije problem možda (u odnosu na ovu bačku stranu) ni kupiti i useliti se na sremsku.
problem je organizacije života nakon toga, za to su potrebni veliki resursi za porodičan život, i tako će biti verovatno u narednih 50 godina.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Starogradnja vs Novogradnja - poređenja i utisci 21 jul 2023 18:13 #6

  • Toja
  • Toja's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 19
  • Primljenih Zahvalnica: 36
Sve ima svoje prednosti i mane. Ko zivi u starogradnji, reci ce da je starogradnja bolja. Ko zivi u novogradnji, obrnuto.
A cinjenica jeste da je novogradnja trazenija i ima vecu trzisnu vrednost. Nije to bez razloga.

Sto se tice garaza u PNR, poslednja informacija ne radi neki uredjaj za regulaciju ventilacije u garazi (otuda verovatna vlaga i smrad na -2), te se ceka novi da stigne od proizvodjaca iz Holandije, pa ce onda i pustiti u rad garaze.
Sa druge strane, slazem se da garaze odvratno izgledaju, kao napusteno skloniste iz doba rata. Mogli su makar necim presvuci/prekreciti, a ne da bude onako go beton, koji se i ne moze oprati da lici na nesto pristojno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: NebojsaNS, itdoesntmatter, dejan0021ns, TicaNs

Starogradnja vs Novogradnja - poređenja i utisci 21 jul 2023 19:22 #7

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Koji su to klijenti koji kazu da je trazenija novogradnja? Tj mene interesuje njihova demografija i poreklo.
Inace bio sam u hiljade i hiljade novosadskih zgrada za 2 godine i iako su mi se neke nove zgrade dopale to su verovatno lift i hodnik ono sto sve one imaju zajednicko je nedostatak zelenih povrsina.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Starogradnja vs Novogradnja - poređenja i utisci 21 jul 2023 19:43 #8

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Deca im odrastaju u prolazima za garazu (parking)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ZlaJeca

Starogradnja vs Novogradnja - poređenja i utisci 21 jul 2023 21:18 #9

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
Ajde ne fantaziraj.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Starogradnja vs Novogradnja - poređenja i utisci 21 jul 2023 21:40 #10

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Sta fantaziram? Jel si ti bila vise u 10 zgrada novogradnje?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Starogradnja vs Novogradnja - poređenja i utisci 21 jul 2023 23:22 #11

  • Toja
  • Toja's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 19
  • Primljenih Zahvalnica: 36
Nema sta da neko kaze da je trazenija novogradnja ili ne. Cenu diktira trziste (ponuda i potraznja), a ono kaze da je prosecna cena kvadrata novogradnje za jedno 30% veca (nije zvanicni podatak, govorim iz glave, moguce da nije tacno, ali ne verujem da sam za puno pogresio).
E sad ko su ti ljudi koji ti kupuju... verovatno ima negde na republickom zavodu za statistiku.
Sa druge strane ono sto mi mozemo videti svojim ocima je primer da ja znam gomilu primera ljudi koji su prodali stan u starogradnji, doplatili i kupili novi stan u novogradnji... dok istovremeno znam tacno 0 ljudi koji su prodali novogradnju da bi se preselili u starogradnju. Mozda samo poznajem pogresne ljude, ne znam... ali malo je verovatno da to nije zapravo tako sa vecinom.

A to sto deca odrastaju na parkinzima, nema veze sa starogradnjom i novogradnjom :) to je problem GUP, prostornog planiranja grada, namena zemljista i ostalo.

Sa druge strane ja se mogu sloziti da se kod novogradnje mnogo ubrzano gradi, jer je cilj sto pre zavrsiti zgradu i useliti ljude, pa se pojave mnogo cesce neki propusti nego sto je to bio slucaj pre 30 godina. Ali u danasnje vreme svaka sfera zivota je ubrzana, ne samo gradnja...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Starogradnja vs Novogradnja - poređenja i utisci 21 jul 2023 23:50 #12

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
^^Bila sam. Onomad smo radili popis stanovništva pa smo ulazili u mnogo zgrada, stanova, što starijih što novijih. Starogradnja je jeziva, počev od liftova pa na dalje.
Mislim da će svako kupiti novo i kvalitetno, a ne staro, ako ima novac, ako nema daj šta daš.
Poslednja izmena: 21 jul 2023 23:52 od drdejana. Razlog: Greška u kucanju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vladulns

Starogradnja vs Novogradnja - poređenja i utisci 22 jul 2023 15:51 #13

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Šta vam je ljudi? Starogradnja je značajno skuplja (oko 230e u poslednjem kvartalu) i to uz mnogo veći promet
Izvor je cenenekretnina.rs koji agregira unose u katastar
Naravno to se lako objašnjava lokacijom, ne toliko (ne)kvalitetom gradnje, ali ne pričajte paušalno
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Starogradnja vs Novogradnja - poređenja i utisci 22 jul 2023 16:11 #14

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Billy napisao/la:
Šta vam je ljudi? Starogradnja je značajno skuplja (oko 230e u poslednjem kvartalu) i to uz mnogo veći promet
Izvor je cenenekretnina.rs koji agregira unose u katastar
Naravno to se lako objašnjava lokacijom, ne toliko (ne)kvalitetom gradnje, ali ne pričajte paušalno

Zanimljivo. Zašto onda ja kada hoću da prodam stan u starogradnji ne mogu da za pare koje mi agencije nude kupim stan u novogradnji ne iste veličine, več ni približne?
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Starogradnja vs Novogradnja - poređenja i utisci 24 jul 2023 08:15 #15

  • miki_NS
  • miki_NS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 158
  • Primljenih Zahvalnica: 397
Izvini evo ja na Naselju, zgrada je stara sad 40 godina, pa nemam memljive podrume katakombe, ali da imamo podrum sa ostavama koji je na visini podignutog prizemlja u kome nema stanova već samo to servisne prostorije, podstanica, podrum…, imamo biciklanu, nemamo grejanje po utrošku, ali imamo protočnu toplu vodu, i to vrelu. Imamo dva lifta obični i teretni, koji se evo od kad sam ja u zgradi (2007), nikada nisu pokvarila oba istovremeno, ali jesu renovirane kabine, remontovani motori, zamenjene sajle, i rade 10 u glavu za ova hidraulična s…nja od liftova što ugrađuju u nove zgrade i više su u kvaru nego u pogonu, imamo svetlarnik i prirodno svetlo u hodnicima, zgrada se kreči jednom u dve godine, biljke u saksijama u prizemlju. Optika razvedena ko je hteo do stanova. Sad za vreme ove oluje, o da ljuljali smo se lepo, ali s obzirom na visinu, zgrada je i napravljena da bude blago elastična da izdrži udare vetra i podrhtavanja tla. Tako da ta priča stare memljive zgrade ne drži vodu.

Mama mi živi u jednoj od zgrada Ino Bačke - svaki cm je pretvoren u stan, nema biciklane, prirodno svetlo je valjda bilo predviđeno sa nečijih balkona, naravno nijedan prozor više nije slobodan, a i tako je malih dimenzija da jedva da bi pomoglo. Neki dan nestalo struje, panik lampe izdržale možda trideset sekundi, mrak kao u rogu. Baš me zanima da li 10 stanova po spratu sa tako dugačkim hodnicima zadovoljava evakuacione zahteve u slučaju požara. Imaju samo jedan lift a 10 stanova po spratu. To normalno?
Nema ni memljivig podruma, ali ni bilo kakve druge ostave, bicikli svuda po hodnicima, voda od gore je curila već dva tri puta, a kako je sve betončina voda se razliva po bužirima kroz koje su provučeni strujni kablovi, pa joj onda po pravilu izbije fazni osigurač u prizemlju, koji samo servisna služba elektrovojvodine može da vrati, ali ni to ne vredi dok ne prođe bar 12 sati da se zid prosuši. Cevi za vodu su tako dobro izolovane da joj je topla voda - topla, a hladna voda je - pa isto topla, za jednu čašu hladne vode se pusti 10 litara vode. Sobna vrata izgledaju lepo, ali su otprilike od debljeg kartona. Ali da priznam imaju merenje utroška grejanja.

I već sad mi deluje da će u narednih 5-10 godina tamo biti više stvari za remont nego u mojoj zgradi. Zgrada pored (isti investitor), već sada može da krene da menja skoro celu fasadu, sve fasadne ploče na nivou ulice su popucale), trotoar od behaton ploča je uz rub zgrade počeo da propada i to za 20+ cm, jer oluci podlivaju vodu uz zid zgrade, pa su potpuno isprali podlogu od peska u koju je postavljen behaton. Kako je unutra nisam ulazio, ali od jednog poznanika sam čuo da baš i nije idealno.
Poslednja izmena: 24 jul 2023 08:29 od miki_NS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane, RM77, Alibunar, Otis.Driftwood.Ressurected, gremlinka, mmirkovic, itdoesntmatter

Starogradnja vs Novogradnja - poređenja i utisci 24 jul 2023 10:40 #16

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
neusatz! napisao/la:
Zašto onda ja kada hoću da prodam stan u starogradnji ne mogu da za pare koje mi agencije nude kupim stan u novogradnji ne iste veličine, več ni približne?

Немам појма, негде грешиш. Можда ти је стан крш?

У јуну, од 50 уговора сортираних опадајуће по цени квадрата, само 6 су новоградње
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Starogradnja vs Novogradnja - poređenja i utisci 24 jul 2023 12:34 #17

  • dingo
  • dingo's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 23
  • Primljenih Zahvalnica: 146
miki_NS napisao/la:
Izvini evo ja na Naselju, zgrada je stara sad 40 godina, pa nemam memljive podrume katakombe, ali da imamo podrum sa ostavama koji je na visini podignutog prizemlja u kome nema stanova već samo to servisne prostorije, podstanica, podrum…, imamo biciklanu, nemamo grejanje po utrošku, ali imamo protočnu toplu vodu, i to vrelu. Imamo dva lifta obični i teretni, koji se evo od kad sam ja u zgradi (2007), nikada nisu pokvarila oba istovremeno, ali jesu renovirane kabine, remontovani motori, zamenjene sajle, i rade 10 u glavu za ova hidraulična s…nja od liftova što ugrađuju u nove zgrade i više su u kvaru nego u pogonu, imamo svetlarnik i prirodno svetlo u hodnicima, zgrada se kreči jednom u dve godine, biljke u saksijama u prizemlju. Optika razvedena ko je hteo do stanova. Sad za vreme ove oluje, o da ljuljali smo se lepo, ali s obzirom na visinu, zgrada je i napravljena da bude blago elastična da izdrži udare vetra i podrhtavanja tla. Tako da ta priča stare memljive zgrade ne drži vodu.

Mama mi živi u jednoj od zgrada Ino Bačke - svaki cm je pretvoren u stan, nema biciklane, prirodno svetlo je valjda bilo predviđeno sa nečijih balkona, naravno nijedan prozor više nije slobodan, a i tako je malih dimenzija da jedva da bi pomoglo. Neki dan nestalo struje, panik lampe izdržale možda trideset sekundi, mrak kao u rogu. Baš me zanima da li 10 stanova po spratu sa tako dugačkim hodnicima zadovoljava evakuacione zahteve u slučaju požara. Imaju samo jedan lift a 10 stanova po spratu. To normalno?
Nema ni memljivig podruma, ali ni bilo kakve druge ostave, bicikli svuda po hodnicima, voda od gore je curila već dva tri puta, a kako je sve betončina voda se razliva po bužirima kroz koje su provučeni strujni kablovi, pa joj onda po pravilu izbije fazni osigurač u prizemlju, koji samo servisna služba elektrovojvodine može da vrati, ali ni to ne vredi dok ne prođe bar 12 sati da se zid prosuši. Cevi za vodu su tako dobro izolovane da joj je topla voda - topla, a hladna voda je - pa isto topla, za jednu čašu hladne vode se pusti 10 litara vode. Sobna vrata izgledaju lepo, ali su otprilike od debljeg kartona. Ali da priznam imaju merenje utroška grejanja.

I već sad mi deluje da će u narednih 5-10 godina tamo biti više stvari za remont nego u mojoj zgradi. Zgrada pored (isti investitor), već sada može da krene da menja skoro celu fasadu, sve fasadne ploče na nivou ulice su popucale), trotoar od behaton ploča je uz rub zgrade počeo da propada i to za 20+ cm, jer oluci podlivaju vodu uz zid zgrade, pa su potpuno isprali podlogu od peska u koju je postavljen behaton. Kako je unutra nisam ulazio, ali od jednog poznanika sam čuo da baš i nije idealno.
Ja na primer imam skroz drugačije iskustvo. Živim u novoj zgradi i nikada se ne bih vratio u starogradnju.
Lift: imamo ih dva, odlično rade, brzi su, tihi, veći od kutije šibica i sa vratima koja se sama zatvaraju :master: :banana:
Hodnici: čisti, uredni i ujednačeni kao i kad smo se uselili u zgradu. Da, nemamo prirodnu ventilaciju i osvetljenje (imamo mehaničku ventilaciju i osvetljenje aktivirano na pokret), ali nemamo ni izložbeni salon ulaznih vrata na svakom spratu kao ni lavirinte kanalica kojekakvih instalacija.
Ostave: Nemamo ih, ali imamo garaže (ne parking mesta) u podrumu što dođe na isto. Takođe, imamo i biciklanu.
Što se ostatka zgrade tiče: bešumna kanalizacija, sobna vrata od medijapana sa magnetnim bravama i skrivenim šarkama, 2.70 visina plafona sa velikim prozorima, video interfon, grejanje po utrošku, odlična zvučna izolacija, uniformna fasada bez zatvorenih terasa i razbacanih klima uređaja.

Kao rezime, nije svaka novogradnja, a ni stargoradnja, ista. 
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov, itdoesntmatter

Starogradnja vs Novogradnja - poređenja i utisci 24 jul 2023 13:28 #18

  • itdoesntmatter
  • itdoesntmatter's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 50
  • Primljenih Zahvalnica: 101
Ako te nije mrsko, da podelis sa nama koji je investitor u pitanju gde su ljudi zadovoljni kvalitetom izvedenih radova :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata

Starogradnja vs Novogradnja - poređenja i utisci 24 jul 2023 14:04 #19

  • drdejana
  • drdejana's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 43
@Miki
Ok, ja sam rekla svoje viđenje, to je samo moje mišljenje, nijedna stara zgrada mi se ne dopada, ni spolja, a ni iznutra. Možda to sve jeste kvalitetno, ali je zastarelo. Normalno je da se, u skladu sa mogućnostima, stariji stanovi prodaju i kupuju moderniji i kvalitetniji, a ne da se ide u staru gradnju staru pola veka.
Poslednja izmena: 24 jul 2023 14:05 od drdejana.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Starogradnja vs Novogradnja - poređenja i utisci 24 jul 2023 14:07 #20

  • miki_NS
  • miki_NS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 158
  • Primljenih Zahvalnica: 397
dingo napisao/la:
Lift: imamo ih dva, odlično rade, brzi su, tihi, veći od kutije šibica i sa vratima koja se sama zatvaraju :master: :banana:
... 
:rofl:
Pa šta misliš da i naši nisu malo modernizovani - i naša su automatska unutrašnja, spoljašnja nisu. A teretni lift je tako dovoljno velik da smo krevet 2,05x1,40 bez problema liftom prevezli, samo ga uneli unutra.
Ali svaka čast za dva lifta u novogradnji to odavno nisam čuo, i stvarno sam iskreno zgrožen onom varijantom 10 stanova po spratu i 1 lift.
dingo napisao/la:
Hodnici: čisti, uredni i ujednačeni kao i kad smo se uselili u zgradu. Da, nemamo prirodnu ventilaciju i osvetljenje (imamo mehaničku ventilaciju i osvetljenje aktivirano na pokret), ali nemamo ni izložbeni salon ulaznih vrata na svakom spratu kao ni lavirinte kanalica kojekakvih instalacija.
... 
Isto i ovde, savršeno okrečeni, gelenderi prefarbani, svetlarnici zamenjeni novim alu profilima.
Sve se može kad su ljudi normalni i žele da zgrada dobro izgleda. Jedino što mi imamo na svakom okretištu i poneku saksiju s cvećem (ne nije zimsko odlaganje već namerno ostavljeni primerci biljaka da malo ozelene prostor).
Bez prirodnog svetla to ne možete nikada ni imati.
Sačekaj malo pa ćeš da vidiš kako mehanička ventilacija pomaže ako prestanu da je održavaju i kad krene da tandrče ili ne radi uopšte ( ili kad jednostavno nestane struje zbog nekih radova - pa ni svetla ni ventilacije). A mi lepo imamo prozore (i da imamo zaštitnu mrežu, pa nemamo golubove da nam po istim s..u.).
dingo napisao/la:
Ostave: Nemamo ih, ali imamo garaže (ne parking mesta) u podrumu što dođe na isto.
Garaža stvarno vredi zlata u ovom gradu, i za nadati se da u slučaju investitora u vašoj zgradi, nije takav da može biti poplavljen za svake jače kiše - kako to izgleda u nekim zgradama.

Inače imam poznanika koji ima stančić na Novoj Detelinari, dakle novija zgrada, cca negde 2006-2010. Ozbiljno se muči da proda stan, jer su ljudi već pokapirali koji problemi postoje.
Potrošili su brdo love da saniraju potpuno buđav zid celom visinom zgrade koji je nastao tako što je između dve zgrade ostavljen mali razmak, ali opšivka krova je propuštala kišu da se sliva niz zidove.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru