Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: "NS bike" i biciklizam u gradu

"NS bike" i biciklizam u gradu 25 jun 2021 13:39 #701

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Nisi jedini, vidim na FB NSBI komentare, ljudi su baš besni i namučeni :pinch:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 27 jun 2021 08:29 #702

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Radi jedan moj drugar na tom projektu. Kaže da se oko 10.000 ljudi prijavilo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 13 jul 2021 19:11 #703

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Novih 80 držača za bicikle uskoro na 11 lokacija u Novom Sadu

Ukupno 80 držača za bicikle biće u narednom periodu postavljeno na 11 lokacija u gradu, najavljuje "Parking servis".



Lokacije za držače diktiraju saobraćajno-tehnički uslovi, ali se postavljaju i na sugestije Novosađana.

Po 10 novih držača za bicikle biće postavljeno na đačkom igralištu u Ulici dr Vase Savića, kod Oš "Branko Radičević" i OŠ "Jovan Popović", ispred Medicinske škole "7. april" i kod Policijske ispostave "istok" u Šajkaškoj ulici.
Po pet novih držača za bicikle naći će se ispred osnovnih škola "Prva vojvođanska brigada", "Đura Daničić" i "Žarko Zrenjanin", kod vrtića "Dunavski cvet", Saobraćajne škole "Pinki" i kod upravne zgrade Doma zdravlja u Balzakovoj ulici.

"Reakcije naših sugrađana na postavljanje držača za bicikle na određenim lokacijama u gradu su pozitivne i naišle su na veliko odobravanje. Jedan od kriterijuma je i značaj objekata i institucija, kao i povezanost lokacija sa biciklističkim stazama. Afirmacijom 'NS bajk' sistema i popularizacijom alternativnog prevoza u gradu uticali smo na svest ljudi da više koriste i sopstvene bicikle, te na ovaj način stvaramo i uslove za to", navodi direktor "Parking servisa" Stevan Lugonja.

Širom Novog Sada nalazi se 15 "NS bajk" stanica, a na više od 170 lokacija postavljeno je oko 1.200 držača za bicikle, dodaju u preduzeću.

www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/279205/N...ja-u-Novom-Sadu.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Blavak, Чиле

"NS bike" i biciklizam u gradu 13 jul 2021 19:12 #704

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Postavili su nov brojač biciklista na BPP, još nije upaljen.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Duja, sasar, Blavak, valjan, Чиле

"NS bike" и бициклизам у граду 13 jul 2021 23:57 #705

  • Детелинарђанин
  • Детелинарђанин's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 31
  • Primljenih Zahvalnica: 260
Поставили су и у Булевару Јаше Томића код Лидла, ако то није нешто отпре.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Чиле

"NS bike" и бициклизам у граду 24 jul 2021 17:21 #706

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 611
  • Primljenih Zahvalnica: 2830
Седамсто Новосађана добило по 10.000 динара субвенције за бицикл

Чланица Градског већа за имовину и имовинско–правне односе, заштиту животне средине, одрживи развој и енергетску ефикасност Мира Раденовић јуче је посетила Културну станицу “Еђшег”, како би обишла волонтере који завршавају први круг давања субвенција грађанима Новог Сада за куповину нових бицикала.

- Срели смо и неколико Новосађана који су управо потписивали уговоре за ту намену и можемо бити поносни што су наши суграђани веома позитивно одреаговали на ову нашу акцију – каже Раденовић. – Захвалила бих се приватним субјектима и свим компанијама које су подржале акцију заједно са Градом, “Меркатор С комапнији”, која је изашла у сусрет и давала ваучер картице за куповину одређених артикала. Удружењу “Новосадска бициклистичка иницијатива” бих честитала на овако добро организованом конкурсу и захвалила се на идеји коју су нам дали и коју заједно веома успешно реализујемо.

Успешна пријава – с плаже

У Културној станици “Еђшег” јуче су пристизали и Новосађани који су добили субвенције, како би потписали уговор и кренули у своју авантуру. Међу њима је био и Мирослав Гобељић, који нам је објаснио да је био на одмору у Црној Гори, када се кренуло спровођење Конкурса. Седео је на плажи и пријатељ му је јавио преко вибера да аплицира за субвенцију “Вози бицикл” коју Град даје.

- Зна да сам љубитељ бициклизма, идем на посао бициклом, по свим временским условима – искрен је Гобељић. - Одмах сам аплицирао и, ево, не могу да верујем да сам успео. Изабрао сам бицикли и сад попуњавам потребну документацију. Желео бих да захвалим свима за овај гест, пуно значи.

Како каже, значај акције је изузетан, с обзиром на то да се он и мери интересовањем грађана, а с обзиром на то да је од момента отварања апликативне форме у једној минути било чак 6.000 пријављених, јасно је да су Новосађани веома свесни бенефита у избору алтернативног начина превоза.

- Свесни су колико је важно да се животна средина не загађује, а са друге стране колико је битан и сам здравствени апсект вожње бицикла – објашњава наша саговорница. – Захваљујући огромном интересовању, Град Нови Сад је ребалансом буyета определио још 10 милиона динара за други круг субвенција за куповину бицикала. Расписан је Конкурс и у току је одабир партнера који ће реализовати други јавни конкурс, планиран до септембра.

Промоцији су присуствовали представници Удружења „Новосадска бициклистичка иницијатива” и Центра за омладински и друштвени развој „Рес Полис“, као и представници компаније„Меркатор С“ који су спонзорисали доделу бенефит-картица и ваучера за куповину. Намењене су свим грађанима који су остварили подршку за набавку бицикала у оквиру Јавног позива.

- Оно што је нама било важно је да знамо да у Новом Саду постоји велики број људи који користе бицикле у свакодневном животу, те нам је и био циљ да заједно са “Новосадском бициклистичком иницијативом” покренемо велики број различитих пројеката – казала је директорка маркетинга “Меркатор С” Наташа Павловић. – Углавном су се тицали решавања акутних проблема у граду, попут места за везивање бицикала и безбедности најмлађих у саобраћају, а успели смо и за колеге које раде у нашим продавницама да обезбедимо паркинг картице. Уз помоћ њих могу да иду на посао бициклом, али и да га користе у слободно време. Направили смо одређене сервисне станице, уз подршку Града и ово је почетак.

Председник Удружења “Новосадска бициклистичка иницијатива” Марко Трифковић каже да му је драго што је Јавни конкурс успео да се спроведе, упркос проблемима на које су наилазили током његове реализације.

- Као организација смо се у протеклих десет година доста бавили популаризацијом бициклистичког саобраћаја, као и побољшањем бициклистичке инфраструктуре и подизањем квалитета живота у граду избором алтернативног начина превоза. Мислим да Нови Сад данас броји више од 40. 000 бициклиста и ово је само један додатни подстицај онима који још нису размислили, да се одлуче за куповину новог бицикла - објашњава Трифковић.

www.dnevnik.rs/novi-sad/sedamsto-novosad...za-bicikl-24-07-2021
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Чиле

"NS bike" i biciklizam u gradu 09 avg 2021 21:20 #707

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Postoje li neke pravne mere koje ja mogu da preuzmem protiv grada jer mi je danas pukla guma na biciklistickoj stazi jer na njoj danima vec stoji razbijena flasa i njene krhotine?

Mislim stvarno ovo mi je kap koja je prelila casu. Svaki dan prolazim tuda, vise puta dnevno i od petka nije uklonjeno staklo.

Trudio sam se da ga izbegnem, i to sam uspesno i radio od petka, ali danas sam verovatno naleteo na neki mali komadic koji mi je presekao gumu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 09 avg 2021 22:00 #708

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
Naravno da možeš. Podnesi tužbu za nadoknadu materijalne i nematerijalne štete.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 09 avg 2021 22:15 #709

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Kome? Ovo cu sledeci put iz principa da uradim.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 09 avg 2021 22:38 #710

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35780
Osnovnom sudu u Novom Sadu. Obzirom na postavljeno pitanje, savetovao bih ti da, ako to stvarno budeš želeo da uradiš, angažuješ advokata. Budi spreman da će taj postupak trajati godinama i naravno spremi živce i novac. Ukoliko dobiješ spor, novac će ti se vratiti, sve sa kamatom (naravno deo toga ćeš i sam platitit kao poreski obveznik, pošto se to isplaćuje iz gradskog budžeta), al nerve koje ćeš izgubiti rtokom postupka ti niko nikada ne može nadoknaditi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 10 avg 2021 10:58 #711

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Uzmi parče stakla, malo se poseci po nozi, idi u KC, prijavi sve i policiji i uzmi advokata. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 10 avg 2021 11:53 #712

  • MSP
  • MSP's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 6
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Zanimljivo. Ja obicno kad vidim staklo ili ekser na kolovozu ili biciklistickoj stazi, sklonim ga sam. Zbog sebe i drugih. Ne cekam nikoga da to uradi umesto mene.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, RM77, Direktor

"NS bike" i biciklizam u gradu 10 avg 2021 13:37 #713

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
MSP napisao/la:
Zanimljivo. Ja obicno kad vidim staklo ili ekser na kolovozu ili biciklistickoj stazi, sklonim ga sam. Zbog sebe i drugih. Ne cekam nikoga da to uradi umesto mene.

Ti sada slobodno idi na tu biciklisticku stazu, dacu ti tacne koordinate, pa kupi komade i komadice flase.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 10 avg 2021 19:15 #714

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 611
  • Primljenih Zahvalnica: 2830
Evropsko prvenstvo u planinskom biciklizmu od 12. do 15. avgusta u Novom Sadu

Ovog leta, od 12. do 15. avgusta, u Novi Sad će doći više od 500 biciklista iz 44 evropske zemlje, objavljeno je na zvaničnom portalu Turističke organizacije Srbije.

Uživaćemo u nastupima nekih od najboljih biciklista svih vremena. Posebno zanimljiva činjenica jeste da se Olimpijske igre u Tokiju održavaju neposredno pre samog prvenstva u Novom Sadu, te je gotovo izvesno da ćemo imati priliku da vidimo i neke od osvajača olimpijskih medalja. Takmičenja se održavaju na Petrovaradinskoj tvrđavi.

www.ekapija.com/news/3377000/evropsko-pr...o-15-avgusta-u-novom
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Yokai, Blavak, nsns

"NS bike" i biciklizam u gradu 14 avg 2021 21:06 #715

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4856
  • Primljenih Zahvalnica: 7912
Kako izgleda staza:



Ja sam danas bio, posećenost dosta mala, ljudi odlično voze.



Inače, čitam komentare negodovanja da je trasa previše urbana, premalo zemlje ima, brza je, previše stepenica itd.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 14 avg 2021 21:28 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Duja, Blavak, valjan, vladulns

"NS bike" i biciklizam u gradu 20 avg 2021 14:59 #716

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1169
  • Primljenih Zahvalnica: 2327
Probao ja danas da se registrujem, mlađi klinac prerastao njegov bici pa taman da mu pazarimo novi, otvorio browser nekih deset minuta ranije, video se brojač koji odbrojava do nule, lupio sam refresh nekoliko puta jer imam iskustva sa sličnim brojačima da umeju da zabaguju i da malko maše, kada je došao do nule izmenio se i izgled stranice, par sekundi kasnije kliknuo sam na dugme za prijavu, popunio sve, trebalo mi je cca 2 minuta, kliknuo na dugme za slanje i dobio neki info u stilu "Prijave još nisu počele" ili tako nekako. Odradio refresh, na uvodnoj stranici u sekciji "poslednjih 20 prijava" nije bilo ničeg, ponovo ušao u prijavu, sve popunio, opet mi trebalo cca 2 minuta, kliknem na dugme za slanje i dobijem poruku "Desio se problem, molimo da pokušate ponovo". Opet refresh, opet na uvodnoj stranici još uvek nema liste tih poslednjih 20 prijavljenih, opet sve popunio, kliknuo na Pošalji, opet ona ista poruka da se desio problem, ali ovaj put posle refresha video sam spisak i redne brojeve koji su bili malo preko 4200, i vreme registracije 12:07:35 i par sekundi pre toga, otprilike po jedna prijava u 2-3 sekunde... Javio ja ženi da nisam uspeo, probala i ona par puta iz 3 različita browsera, i ona svaki put dobila onu istu poruku da se desio problem... Dakle neki vid diskriminacije u svakom slučaju, da li je neki softverski bug koji je iskočio zbog nekog našeg specifičnog podatka (uvek u takvim situacijama tipujem na naš kućni broj jer je 111B, već sam imao slične situacije sa drugim web aplikacijama koje jednostavno nisu htele da prihvate četiri karaktera u kućnom broju), ili koji đavo nemam pojma...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Re:"NS bike" i biciklizam u gradu 20 avg 2021 18:27 #717

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Ja u nekom momentu dobijem odgovor da sam se vec prijavio.
A nikakav broj nisam dobio.
Gde moze da se proveri spisak?

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:"NS bike" i biciklizam u gradu 20 avg 2021 21:00 #718

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
mrnjavi napisao/la:
Ja u nekom momentu dobijem odgovor da sam se vec prijavio.
A nikakav broj nisam dobio.
Gde moze da se proveri spisak?

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk

Kada se izvrsi validacija spiska onda ce napraviti konacan spisak i okacice na drustvenim mrezama
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi

Re:"NS bike" i biciklizam u gradu 22 avg 2021 01:05 #719

  • Keops
  • Keops's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 5
  • Primljenih Zahvalnica: 25
Na ovoj stranici www.vozibicikl.rs/ ukucate svoje ime i prezime u polje za pretragu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:"NS bike" i biciklizam u gradu 22 avg 2021 10:14 #720

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1169
  • Primljenih Zahvalnica: 2327
Nema ni mene ni supruge, znači nijedan od naših pokušaja nije bio uspešan...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru