Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: "NS bike" i biciklizam u gradu

"NS bike" i biciklizam u gradu 20 apr 2012 14:22 #121

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Zasto bi kupovali 1000? I zasto je glupost 15 komada?
Slazem se da je velika verovatnoca da je korupcija u pitanju ali cemu opet pljuckanje samo da se nadje da nesto nike okej?
Pa ni svi obicni biciklovi se ne voze.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 20 apr 2012 16:02 #122

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Za bicoše sam ja 100%. Nažalost, sve što ovde vlast radi izaziva sumnju. No, zanemarimo to.
Običan bicikl favorizujem jer je rekreativna sprava, a onaj u čijem je delokrugu opšti ili zajednički interes treba i na to da misli. NS je idealno konfigurisan da se ni mrtva baba ne oznoji. Radije bih video više običnih biciklova, da se navika korišćenja omasovi. Saobraćajna plus zdravstvena korist.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 20 apr 2012 18:54 #123

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
cemu elektricni bicikl i jos dati 30 miliona dinara za 15 komada i solarnu stranicu.
cifra od 1000 sam lupio, mislio sam ako se nesto planira i radi neka to urade kako treba, kome treba 15 komada i zasto bas 15, pocinje teorija zavere :naughty:
bolje da su pare ulozili u pravljenje biciklistickih staza nego u to.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 20 apr 2012 19:42 #124

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ko ne vidi da je cifra od 300.000 evra ogromna cifra za tu "investiciju" tome ne vredi ni objašnjavati.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 28 apr 2012 17:39 #125

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Par fotki sa prve novosadske Kritične Mase:








Cca 170-180 ljudi, ni jedan incident, jako lepa atmosfera :)
Fotke (osim prve) potpisuje Slobodan Šušnjević.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 28 apr 2012 17:40 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, solimns, Buck, limanac, Pinki, TurboMaximus, SZPDNEVEN

"NS bike" i biciklizam u gradu 28 apr 2012 18:14 #126

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Zašto kritična masa?
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 28 apr 2012 18:25 #127

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Otis Driftwood napisao/la:
Zašto kritična masa?

Direktan prevod sa Engleskog.
Fenomen tako nazvan se dešavao na dalekom istoku, gde na velikim raskrsnicama sa velikim protokom saobraćaja uopšte nije postojala regulacija, već se saobraćaj samoregulisao kad se u određenom pravcu skupi dovoljno mase. Veliki deo tog saobraćaja činili su upravo biciklisti. To je to što se etimologije tiče.
Što se fenomena biciklističke kritične mase tiče, Wiki: Critical Mass

Tu je i istorija i sve sve :)
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 10 maj 2012 08:25 #128

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Бициклистичка стаза Нови Сад-Илок?

Нови Сад је издвојио око 350.000 евра за израду студије изводљивости изградње бициклистичке стазе од Новог Сада до Илока, речено је приликом одржавања манифестације "Циклоивент" код главног улаза Штранда.

Поменуту студију урадио је Факултет техничких наука у Новом Саду. Према речима градоначелника Игора Павличића студија је део пројекта унапређења међународне дунавске бициклистичке руте, а Град је већ отпочео са активностима у вези са пројектовањем и извођењем радова на изградњи бициклистичких стаза на поменутом потесу.

- Овај пројекат омогући ће Граду да учестује на новим расписаним конкурсима за доделу бесповратних средстава из европских фондова. Идеја нам је да наше општине и регије повежемо бициклистичком стазом уз Дунав до Бачке Паланке, односно Илока. Значај овог пројекта исказује се и у чињеници да је бициклизам у експанзији и бројни туристи долазе у наш град управо овим двоточкашима - казао је Павличић подсећајући да је у Новом Саду већ уведен градски бицикл, уређен је кеј и обезбеђени су различити спортско рекреативни садржаји.

Video na linku: www.dnevnik.rs/novi-sad/biciklisticka-staza-novi-sad-ilok
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, sandman

"NS bike" i biciklizam u gradu 11 maj 2012 16:11 #129

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Kao što se može videti iz priložene fotke snimljene u kampusu univerziteta, mlada generacija apsolutno nije zainteresovana za svoju fizičku kondiciju i rekreaciju. Kakvi će to tek roditelji biti, jer primerom se uči. :D Prodavac karata umire od dosade u kućici... odlična investicija, nema šta. :bash:

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck, TurboMaximus

"NS bike" i biciklizam u gradu 11 maj 2012 16:55 #130

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
bez obzira na malu zainteresovanost koju sam ja i očekivao smatram ovo odličnom investicijom i verujem da će se i interesovanje građana promeniti i da će se renta bike više koristiti.
Samo je potrebno vreme
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 11 maj 2012 16:58 #131

  • everson
  • everson's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 92
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Primetih da istovetnu skalameriju prave i u Rumenackoj kod ABC-a ...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 11 maj 2012 16:59 #132

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Pazi, meni se ideja dopada i stvarno sam se začudio da niko ne koristi te bicikle. Međutim oko mene su sve vreme zujali klinci na svojim biciklima, njima ne trebaju ovi gradski. S druge strane, nastavno osoblje očigledno koristi samo gradski prevoz i sopstvena kola, a možda ih je i blam da dođu i iznajme bajs... :?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 11 maj 2012 17:08 #133

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Pošto sam u poslednje vreme dosta na biciklu, primećujem da je takođe sve više ljudi na istom. Ujutru kada idem na posao (oko pola 7) je, iskreno, ne mala gužva tokom cele moje putanje (Telep - Klisa). Iskreno mi se to jako dopada, pošto smo idealna sredina za vožnju biciklom.
Za one sa telefonima sa android operativnim sistemom, simpatična aplikacija: www.endomondo.com :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 11 maj 2012 18:13 #134

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
posto mi se raspalo auto i ja sam na bajsu u poslednje vreme i mogu samo da primetim da postoji nenormalno veliki broj bahatih pesaka i biciklista a i vozaca automobila koji kada skrecu ni jednom nisu obratili paznju da li bic stazom ide bajs.

Prelazim po 20km dnevno na bajsu i mogu da kazem da sam se nagledao svacega od mama sa kolicima, bakica sa onim cegerima sa tockicima, rolerasa, pesaka pa i kola koja voze biciklistickom stazom, ali najgore od svega je sto biciklisti nemaju pojma da su skoro sve staze jednosmerne i da se na putevima gde postoje bic staze sa obe strane puta, bajs vozi u pravcu kretanja saobracaja... u takvim situacijama sam imao najvise kriticnih momenata kada ti u susret uskom stazom nailazi mortus pijan lik na bajsu ili kada neki isti takav lik na bajsu nosi teret koji ne bi ni u pikap stao ili bakice koje bolede uvo za zvonce one idu sredinom brzinom puza itd...

mogao bi se grad pozabaviti malo edukacijom ljudi ili bi ovi komunalci mogli bar da opominju ljude za ovakve stvari...
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 11 maj 2012 18:28 #135

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Oh, pa ima načina za edukaciju bahatih biciklista... Priđeš mu (ako si pešak) i oduvaš ga u stranu, dovoljan je i lakat u glavu. Posle naravno budi spreman na fajt, ali to je najefikasnije dok još leži pod bajsem...








... trep trep ...








...naravno ja ne podržavam takve metode, samo kažem da su izvodljive... :lol: :lol: :lol:

Inače ja umem da divljam po gradu, ne vidim pešake, još manje bicikliste, a hit su mi ovi što se kotrljaju... rolšulaši, njih obavezno vidim tek pred haubom. Sreća pa imam dobre reflekse, a i žena zna da zavrišti :woohoo:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 17 maj 2012 23:01 #136

  • tetris
  • tetris's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 305
  • Primljenih Zahvalnica: 817
A da napomenem ljude koji "cepaju" skutere po bic. stazama.. A koliko sam upucen, zakonom im nije dozvoljeno da se krecu tuda .. ili se varam?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 17 maj 2012 23:23 #137

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
na odredjenim stazama je dozvoljeno do 30 ili tako nesto kubika valjda :huh: ne znam tacno, neko je ovde to vec pomenuo letos kad sam ja rekao da sam video dvoje kako voze one ogromne motore kao za dakar reli po tartan stazi na keju :nuts: po meni je to cisto izivljavanje i ubijanje nekih licnih kompleksa za koje ne postoji opravdanje. dok ako ima natpis kao na keju, da je zabrana za motorna vozila onda vazi zabrane za sve pa cak i za one najslabije i staza je samo za bicikliste << moje misljenje.
Poslednja izmena: 17 maj 2012 23:24 od sandman.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 04 jun 2012 09:24 #138

  • crnidzic
  • crnidzic's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
jel neko zna da li u novom sadu moze da se iznajmi mountain bike i gde ako moze?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 04 jun 2012 12:46 #139

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
crnidzic napisao/la:
jel neko zna da li u novom sadu moze da se iznajmi mountain bike i gde ako moze?

Može da se iznajmi u Fanaticu, na uglu Bulevara Oslobođenja i Lasla Gala. Ne znam cenu.
Drugo mesto je Planet Bike u Novosadskog Sajma, gde su bajkovi 1000 din. na dan.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 01 jul 2012 13:17 #140

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Otvaranje Bike-Kitchen-a u Jovana Subotića.
Ko ne zna ništa o konceptu: tamo će se piti pivo, i kafe koje liče na recimo Starbucks, i biće radionica sa svim alatom u kojoj ćete moći da naučite da popravljate bajkove.
Takođe, tamo će se prodavati fixi bajkovi, i praviti custom mašine, kao i reciklirani unikatni bajkovi od starih bajkova :)

‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, limanac, Pripadnik, TurboMaximus
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru