Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: "NS bike" i biciklizam u gradu

"NS bike" i biciklizam u gradu 30 jan 2012 13:50 #101

  • tetris
  • tetris's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 305
  • Primljenih Zahvalnica: 817
Ovo je pohvalno sto se sada moze proci kroz centar biciklom. Kao sto je vec neko rekao, odavno ljudi vozikaju bicikle po centru oko ljudi, ponekad i bezobrazno brzo i rizicno.

Ranije je neko rekao da bi bilo najbolje da se nacrtaju neke stazice za bickla po centru, mislim da bi to bilo ok za sve.
Inace, redovno vozim bicikl iz Futoga do NS-a kad mi to vremenski uslovi dozvole :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 30 jan 2012 14:13 #102

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8009
Ja sam i danas bajkom došao na posao.
Samo da nije mokro... doduše, do Futoga ne znam da li bih se vozio danas.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 30 jan 2012 14:14 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 21 mar 2012 09:20 #103

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Oko 60 km staza na raspolaganju biciklistima

Novosadski biciklisti i ove godine će voziti po istim rutama kao i ranijih godina jer novih staza nema, pri čemu su mnoge i oštećene, tako da na raspolaganju imaju više od 60 kilometara staza. Ljubitelji biciklizma posebno imaju pritužbe na nepostojanje staza uz puteve koji vode ka prigradskim naseljima i izvan grada što sprečava mnoge da se upute na duže vožnje.



Servis za rentiranje bicikala “NS bike” počeće sa radom u narednih nekoliko dana, a građani će moći da dvotočkaše da iznajme kod platoa Spensa, Železničke stanice, Srpskog narodnog pozorišta, u Kampusu Univerziteta i kod Štranda, a, kako najavaljuju iz “Parking servisa”, uskoro i sa Novog naselja i Detelinare. Cena je 20 dinara po satu ili 100 dinara za ceo dan.

Međutim, biciklisti će više vremena provoditi u izbegavanju automobila i rupa na putu nego u uživanju u vožnji jer dužina i stanje biciklističkih staza nije zadovoljavajuče. Biciklisti kažu da grad jeste radio na rekonstrukciji staza, ali da to nije dovoljno jer ima dosta toga d se uradi.

- Mogu da pohvalim grad da je radio na rekonstrukciji i gradnji staza, jer se dugo ništa nije ni radilo, ali ipak ima lokacija koje su opasne. Prvenstveno nedostaju staze uz saobraćajnice koje vode ka okolnim naseljima, kao što su Temerinska, Sentandrejski put, Rumenački put i druge ulice, pa su biciklisti prinuđeni da voze kolovozom gde ima puno kamionskog i automobilskog saobraćaja – priča Branimire Sabljak, član Biciklističkog kluba Novi Sad.
www.24sata.rs/novi-sad/vesti/vest/oko-60...klistima/33568.phtml
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 21 mar 2012 18:46 #104

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 782
  • Primljenih Zahvalnica: 1857
Trebali bi da naprave stanicu za iznajmljivanje kod železničke stanice u Petrovaradinu. Ja sam iz Karlovaca i odgovaralo bi mi da dalje ka gradu nastavim sa biciklom. Tako bi mogli da urade i na ostalim prilazima gradu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 21 mar 2012 19:30 #105

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
To je dobar predlog @ Brane. Danas su me bas zvali iz neke agenicje za ocenjivanje Javnih preduzeca, pa i NS bike. Interesuju se kako se primilo, mogli bi im poslati dopis sa ovom idejom i par lepih reci :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 21 mar 2012 21:31 #106

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Hahaha i mene, ja opljuvao Parking servis
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 22 mar 2012 13:22 #107

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 782
  • Primljenih Zahvalnica: 1857
U Beču sam video nešto slično. Naime, na preiferiji grada gde počinje metro linija nalaze se velike garaže. Ljudi do njih dođu i ostave auto a dalje idu metroom. Metro je tamo jako dobro organizovan i lako je za snaći se. Gde god da sam išao išao sam sa metroom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 22 mar 2012 13:27 #108

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4219
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Da, metro u Beču je vrh! :yes:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 22 mar 2012 20:48 #109

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8009
Brane napisao/la:
U Beču sam video nešto slično. Naime, na preiferiji grada gde počinje metro linija nalaze se velike garaže. Ljudi do njih dođu i ostave auto a dalje idu metroom. Metro je tamo jako dobro organizovan i lako je za snaći se. Gde god da sam išao išao sam sa metroom.

Park & Ride sistem. Planira se nešto slično za Novi Sad, ali tamo negde do 2030.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 22 mar 2012 22:47 #110

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Dukelander napisao/la:
Brane napisao/la:
U Beču sam video nešto slično. Naime, na preiferiji grada gde počinje metro linija nalaze se velike garaže. Ljudi do njih dođu i ostave auto a dalje idu metroom. Metro je tamo jako dobro organizovan i lako je za snaći se. Gde god da sam išao išao sam sa metroom.

Park & Ride sistem. Planira se nešto slično za Novi Sad, ali tamo negde do 2030.
Pogresno si napisao 2300. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 23 mar 2012 17:18 #111

  • inactive_account
  • inactive_account's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 260
  • Primljenih Zahvalnica: 70
Rece gradonacelnik da ce se graditi stanica na naselju i detelinari :clapping:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 24 mar 2012 12:43 #112

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Опет шпарта “НС бајк”

Почела је нова сезона изнајмљивања градских бицикала „НС бајк“. Градоначелник Игор Павличић је на отварању истакао да ће ове сезоне бити отворена још два стајалишта за бициклове, на Детелинари и Новом насељу.





- Још једна од новина коју радимо у договору са Туристичком организацијом Новог Сада и Националним парком Фрушка гора је да ћемо узети одређен број планинских бицикала којима ћемо организовати туре по сремској страни, по тврђави и Фрушкој гори- рекао је Павличић.

Од изнајмљивања бицикала у претходној години зарађено је 500.000 динара. Овај новац биће искоришћен да се најбољим матурантима (који су прошле године завршили средњу школу) купе нови бициклови. Носилац пројекта "НС бајк" је ЈКП "Паркинг сервис" у сарадњи са "Градским зеленилом".

-Грађанима је на располагању укупно 125 градских бицикала, по 14 распоређених на свакој станици за изнајмљивање. До сада има око 700 регистрованих 700 корисника. Ниједан бицкл до сада није украден, а оштећења су веома мала- рекао је директор "Паркинг сервиса" Иван Ферко.

Тренутно “НС бајк” има пет станица, а ускоро ће их бити седам. Цене и услови коришћења бициклова остали су исти као и прошле године. Како би могли да користе услуге „НС бајк“ система, корисници су дужни да се уз личну карту региструју на лицу места. Регистрација подразумева израду чип картице, што кошта 500 динара и представља једнократни трошак за корисника и неограниченог је трајања. Цена изнајмљивања је 20 динара за 60 минута, односно 100 динара за дневно коришћење бицикла.

A. Варга
www.dnevnik.rs/novi-sad/opet-sparta-%E2%80%9Cns-bajk%E2%80%9D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 20 apr 2012 09:26 #113

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Električni bicikli uskoro u Novom Sadu

www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/novi-sad/elek...vom-sadu_313893.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 20 apr 2012 09:31 #114

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
da li moze neko da objasni sta ce nekome elektricni bicikl? sem za pranje novca od tendera i mazanja ociju javnosti
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 20 apr 2012 09:34 #115

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ni meni nije bas jasna poenta :dunno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 20 apr 2012 09:42 #116

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Pomeranje nogu izaziva komešanje gasova u crevima, što rezultira prdenjem. Znači, čisto ekološki razlozi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 20 apr 2012 10:37 #117

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
sandman napisao/la:
da li moze neko da objasni sta ce nekome elektricni bicikl? sem za pranje novca od tendera i mazanja ociju javnosti
Da gospoda u odelima ne bi isprljala nogavice, a sem toga električni bicikli (bi trebalo da) imaju i automatske menjače... Verujem da će gradski mangupi jedva dočekati pojavu ovih bicikala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 20 apr 2012 10:42 #118

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Pinki napisao/la:
sandman napisao/la:
da li moze neko da objasni sta ce nekome elektricni bicikl? sem za pranje novca od tendera i mazanja ociju javnosti
Da gospoda u odelima ne bi isprljala nogavice, a sem toga električni bicikli (bi trebalo da) imaju i automatske menjače... Verujem da će gradski mangupi jedva dočekati pojavu ovih bicikala.

Možda će imati i punjač za mobilni.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 20 apr 2012 11:21 #119

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Osim pranja para i deljenja istog sa firmom svog kuma, elektricni bajsovi su super prakticni. Mozes njima i kroz park i svuda po ulici i to brzinom do 25kmh. Napolju ih imas bas puno. Doduse ljude tamo nije sramota da idu na posao biciklovima, pa makar i u odelima, i zato im je super prakticno da se ne preznoje dok dodju na posao. Registracija i osiguranje nisu potrebni.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

"NS bike" i biciklizam u gradu 20 apr 2012 13:34 #120

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
ajde da nabave 1000 ili vise pa da covek kaze svaka cast, bas lepo, ali diciti se kupovinom 15 bicikala je glupost.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru