Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Zelene površine Novog Sada

Zelene površine Novog Sada 08 feb 2024 22:26 #601

  • sasar
  • sasar's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 134
  • Primljenih Zahvalnica: 506
U Novom Sadu počela sadnja odraslog drveća specijalnom mašinom
www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/366569/F...ijalnom-masinom.html
www.facebook.com/reel/1531826774305462
Poslednja izmena: 08 feb 2024 22:28 od sasar. Razlog: naslov
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, mrnjavi, Blavak, valjan, mel

Zelene površine Novog Sada 11 feb 2024 19:03 #602

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Ne moze godinama da se posadi drvece, ali moze da se posadi bilbord

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, mrnjavi, Duja, sasar, Blavak, valjan, mel, kuzmanovicd

Zelene površine Novog Sada 22 feb 2024 08:41 #603

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 632
  • Primljenih Zahvalnica: 2942
SADNJA DRVEĆA NA BEOGRADSKOM KEJU

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Yokai, mrnjavi, Duja, sandman, Blavak, valjan, Чиле, TicaNs

Zelene površine Novog Sada 23 feb 2024 18:32 #604

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Imam jednu ruznu pricu. Bili radnici gradskog zelenila juce da orezu stabla u mojoj ulici. Dobar deo tih stabala sam posadio ja. Ove godine sam posadio smrcu i himalajski bor. Dan nakon sto su bili radnici Gradskog Zelenila, tj danas, prolazim ja pored da vidim kako mi izgledaju stabla. I imam sta da vidim, tragovi automobila i kopanja i himalajskog bora koji sam zasadio vise nema. Ono sto mene iritira je obraz coveka koji moze tako nesto da uradi. Ne mogu da tvrdim da je neko iz Zelenila osacovao to kad su bili, ali sva ostala stabla izmedju kojih su orah, koprivic i bagrem nisu dirali, samo su uzeli najskuplje stablo koje su mogli da iskopaju (da je sadjeno ove sezone).

Zelim svakome kome padne tako nesto na pamet sve najgore u zivotu. Neko pazi to drvece tokom cele godine, trosi novac i vreme na njega i onda dodje neki buzdovan i ukrade.
Poslednja izmena: 23 feb 2024 19:10 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, mrnjavi, Duja, Brane, RM77, Alibunar, Gari, Djordje Cvarkov, valjan, mel, vladulns

Зелене површине Новог Сада 23 feb 2024 20:55 #605

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 972
  • Primljenih Zahvalnica: 3469
Није искључено ни да су радници ЈКП „Градско зеленило” извадили садницу. Дешавало се већ, уз образложење да није дозвољена садња на јавним зеленим површинама од стране грађана, без консултација са њиховим предузећем.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Зелене површине Новог Сада 24 feb 2024 00:23 #606

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Чиле napisao/la:
Није искључено ни да су радници ЈКП „Градско зеленило” извадили садницу. Дешавало се већ, уз образложење да није дозвољена садња на јавним зеленим површинама од стране грађана, без консултација са њиховим предузећем.
Pa razumljivo bi mi bilo da to urade kada sam zasadio prvo drvo (2015), ili npr u toku dana dok su komsije prolazile da kazu nekome, ali ovako nocom da se nosi mi nema smisla nikako. I od dve sadnice koje su zasadjene ove godine uzmu jednu. Kazem od 2015 mi se prvi put desilo, a svake godine drljaju tuda. Da ne govorim o tome sto sadim jer je drvored ispred moje zgrade desetkovan od 2010 i da uprkos mojim naporima ne pokazuju nameru da sade bilo sta i to ne sadim tamo gde su oni bilo kada sadili.
Poslednja izmena: 24 feb 2024 00:42 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Zelene površine Novog Sada 24 feb 2024 08:18 #607

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Uređen sistem, sve nam sređeno pod konac, nema odstupanja od švajcarskog modela, pa se zna red, bave se detaljima, ko je zasadio drvo gde ne sme...

Mogu misliti kako je posle skoro 10 godina da neko samo ukrade sadnicu, žao mi je i načestitam im se svega.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai

Zelene površine Novog Sada 24 feb 2024 18:05 #608

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Yokai napisao/la:
Imam jednu ruznu pricu. Bili radnici gradskog zelenila juce da orezu stabla u mojoj ulici. Dobar deo tih stabala sam posadio ja. Ove godine sam posadio smrcu i himalajski bor. Dan nakon sto su bili radnici Gradskog Zelenila, tj danas, prolazim ja pored da vidim kako mi izgledaju stabla. I imam sta da vidim, tragovi automobila i kopanja i himalajskog bora koji sam zasadio vise nema. Ono sto mene iritira je obraz coveka koji moze tako nesto da uradi. Ne mogu da tvrdim da je neko iz Zelenila osacovao to kad su bili, ali sva ostala stabla izmedju kojih su orah, koprivic i bagrem nisu dirali, samo su uzeli najskuplje stablo koje su mogli da iskopaju (da je sadjeno ove sezone).

Zelim svakome kome padne tako nesto na pamet sve najgore u zivotu. Neko pazi to drvece tokom cele godine, trosi novac i vreme na njega i onda dodje neki buzdovan i ukrade.

Ja sam video svojim ocima kako su kamionom prosli preko male jelke tako da je bila skroz izmedju tockova, jednom sam i komunicirao sa nekom odvratnom mladom zenicom sto ih koordinira i jasno mi je da je to samo kadar koji ne prihvata kritiku i normalan razogovor..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: TicaNs

Re:Zelene površine Novog Sada 24 feb 2024 22:06 #609

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Meni su građani tokom noći iskopali onaj zeleni žbun kao na keju. To raste kao ludo, i pola da isečeš i odneseš. Ujutru. Rupa ispred kuće.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Zelene površine Novog Sada 26 feb 2024 16:05 #610

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 632
  • Primljenih Zahvalnica: 2942
Radovi na novom parku kod SPENS-a

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman, Blavak, valjan, Чиле

Re:Zelene površine Novog Sada 27 feb 2024 07:41 #611

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 632
  • Primljenih Zahvalnica: 2942
TV KANAL 9, NOVI SAD: NIČU NOVA STABLA NA VIŠE LOKACIJA U GRADU

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi, Blavak, valjan, Детелинарђанин, Чиле, TicaNs

Re:Zelene površine Novog Sada 28 feb 2024 08:31 #612

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 632
  • Primljenih Zahvalnica: 2942
Na Bulevaru Evrope posađeno 38 jasenova, u toku generalno sređivanje novosadskih parkova

zelenilo.com/vesti/na-bulevaru-evrope-po...-novosadskih-parkova
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, sergio-m, mrnjavi, sandman, Blavak, Djordje Cvarkov, Детелинарђанин, Чиле, TicaNs

Re:Zelene površine Novog Sada 14 mar 2024 08:02 #613

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 632
  • Primljenih Zahvalnica: 2942
У СУСРЕТ ДАНУ ШУМА, ПРЕКО ПУТА НАЈЛОН ПИЈАЦЕ ПОСАЂЕНЕ 22 ЛИПЕ

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, mrnjavi, Duja, sasar, Blavak, valjan, Чиле, TicaNs

Re:Zelene površine Novog Sada 22 mar 2024 10:05 #614

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 632
  • Primljenih Zahvalnica: 2942
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi, Blavak, TicaNs
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru