Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Investiciona obećanja

Re:Investiciona obećanja 07 apr 2019 22:55 #281

  • Direktor
  • Direktor's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 165
  • Primljenih Zahvalnica: 242
Ljube napisao/la:
Ja već živim u jednom takvom naselju. Kuća u koju svake godine upucam dobar deo svojih primanja kako bih je prilagodio energetskoj efikasnosti. Dvorište mi je prelepo, nemam ni jedan pomoćni objekat, samo čemprese, ruže, brezu, javor, tuje itd. U donjem delu imam nekoliko voćki, maline, kupine i puno trave za košenje. Živeo sam u gradu, imam tamo manji stan i vratio sam se u predgradje. Nije lako, održavanje kuće iziskuje mnogo odricanja, i finansijskih i vremenskih, ali sesti na terasu i gledati kako se pas izležava na travi i kako upravo cveta japanska trešnja i lista breza je zamena za sav taj trud i odricanje. Grad i stanovanje u centru ima ogromne prednosti u odnosu na život na selu, ali predgradja su trenutno podcenjena. Neko ko je tek osnovao porodicu i taman stekao uslov za neki kredit da 70-80k evra za stan u npr. Kraljevom parku a ni u obzir ne uzme da kupi ili sazida kuću u npr. Bačkom Petrovcu e to mi ne ide u glavu. Voleo bih da više ljudi bar uzme u obzir i opcije predgradja.

Potpisujem sve gore napisano.

Imam kucu na selu i maltene sam pola zivota proveo tamo, a pola u stanu u Novom Sadu i vrlo dobro znam sta znaci biti u kuci. Samo da je selo malo blize gradu, nikad ne bih ziveo ovde u stanu. Poceo sam ozbiljno da razmisljam da se preselim u Rumenku. Relativno je blizu grada, a kuce nisu toliko skupe kao u Backom Jarku/Temerinu/Kacu...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Investiciona obećanja 08 apr 2019 07:31 #282

  • srdjanyo
  • srdjanyo's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 257
  • Primljenih Zahvalnica: 470
Sajlovo je imalo potencijal da bude lepo naselje, ali ga je neplanska gradnja uništila. Važno je da imaju kladionicu u centralnom delu naselja i to ispred autobuskog stajališta. Onda oni ležeći policajci. Naselje je kao iz neke B komedije američke produkcije.
Imaju Poštu, nemaju školu, vrtić, nemaju trotoare. Sutra, kad bi došla neka realno normalna vlast da im izgradi trotoare da ih ne pogaze autobusi i kombiji i teški kamioni (koji krstare ujutru iako je to zabranjeno), digla bi se "kuka i motika" da to spreči.
Da zaključim, Sajlovo je sada jedna papazjanija od naselja i tužan deo grada jer je tu i Novo groblje.

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Investiciona obećanja 08 apr 2019 11:12 #283

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Ne postoji trotoar od Nobog groblja do Sajlova, tj Matijevića, Ne postoje na stajalištima nadstrešnice. Nema korpi za djubre, nema trotoara - verovatno će morati da se radi aproprijacija da se izgrade. Nema škole, nema vtšića, ima pekara i par radnji. Ne mislim da je Sajlovo izgubljen i mislim da se deo toga još uvek može srediti. I mislim da bi onda Sajlovo bilo sasvim pristojno mesto za život, bolje od Detelinare koja m,u je najbliža i gde deca idu u školu.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Investiciona obećanja 08 apr 2019 17:10 #284

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Uhvatili ste se Sajlova koji je baš loš primer iz svega gore navedenog. Često se spominju kao argumenti vrtić i škola. Da ne idem mnogo od Sajlova, tu je Rumenka u kojoj postoji i vrtić i osnovna škola. Relativno je blizu Novog Sada. Ide i gradski autobus. Ista su opština. Ne bih zanemario ni Kisač. Već sam spominjao Bački Petrovac, opštinsko mesto na samo 25km od centra Novog Sada. Baš u Petrovcu postoji novi blok sa porodičnim kućama, gde planom nije predviđeno da se grade objekti gde bi se držale domaće životinje i mislim da se tamo drže toga.
www.screencast.com/t/g5xq1klrKv
Kod mene u kvartu postoji isto pravilo ali komšije se baš ne drže toga, retko ali dešava se, možda u ulici dvoje njih drže svinje ili živinu, veći su problem kučići kojih zaista ima pa se dešava noću da laju, ali to je problem i u gradu, čak i u zgradama.
Iako smo odmakli od teme, ja bih glasao za 2. opciju, dakle život u predgrađu. Po meni, idealna mesta za stanovanje u okolini Novog Sada su: Sremski Karlovci, Bački Petrovac, Futog, Kisač, Gložan, Čelarevo... Sve u krugu 30km.
Evo primer za Gložan. Za 20-30k eura možete da birate novu kuću, u poslednje vreme ih nema toliko na prodaju kao ranije. Za 10 000e možete da kupite plac tj trošnu kuću i da zidate šta želite. Za mlađe postoji vrtić i osnovna škola. Postoje sportske sekcije, fudbal, odbojka, košarka, karate itd. Postoji otvoreni bazen, lepe staze za šetnju i vožnju bicikla. Za srednjoškolce tu su sasvim udobni autobusi sa gustim redom vožnje do NS i nazad. Postoje linijski taksiji, postoji mogućnost udruživanja nekoliko putnika pa je za radnike koji putuju do NS a nisu vozači ovo svakako isplativa opcija. Ko je u eko fazonu sada ima i asfaltiranu biciklističku stazu do Telepa u Novom Sadu.
Nije idealno, nismo Holandija ili Danska, ali dok god budemo razmišljali tako da mora što bliže centru, da su sve van zone jednocifrenih gradskih linija "vukojebine" zidaće se Kraljevi Parkovi, Pupin palate, razni Zonedi i Avenije, prodavaće se parkinzi u dvorištima zgrade a za ulični će se ginuti. Kvadrat će skočiti preko 2000e i za neki iole normalan stan od 50kvadrata trebaće vam 100 000e. Za 100 000 evra da vidite kako bih upakovao takozvani "američki san" eto baš u Gložanu. :)
P.S. Nisam protiv života u gradu, ali me strašno boli kada od žitelja grada čujem kako je problem života u manjim mestima vrtić, škola, sport za decu itd. Pa onda neko spomene koze i krave i kako je gotovo nemoguće doći do grada. Teže je doći sedmicom od Satelita do Futoške, nego Dunavprevozom od Gložana do Futoške. Jeftinije jeste, ali je i teže verujte mi. Pogotovo u špicu i po kiši, snegu, vrućini...
- Neću više pisati o ovome u ovoj temi jer smo je malo promašili, ali bih savetovao svakog ko u skorijoj budućnosti planira da kupi stan za porodično stanovanje, da ukuca u oglase i lokalna mesta i da vidi šta ima u ponudi. Iz iskustva znam da najbolje kuće ne mogu da se pronađu na internetu već se oglašavaju na lokalnim oglasnim tablama.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Duja, Direktor, Blavak, Erebus

Re:Investiciona obećanja 08 apr 2019 19:41 #285

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
Ljube napisao/la:
Iz iskustva znam da najbolje kuće ne mogu da se pronađu na internetu već se oglašavaju na lokalnim oglasnim tablama.

Dodao bih na ovo da se isplati prošetati mestima koja su (bila) naseljena pretežno slovačkim življem. Mnoge porodice su se vratile u postojbinu, možda čak i sa namerom da se vrate na donju zemlju, ali to se ne događa. Deca koja završavaju škole u SK ili ostaju tamo da rade, zasnivaju svoje porodice ili odlaze dalje u EU sa SK dokumentima. Poenta ovog pisanija je da ovde ostaju kuće koje se prodaju, a najčešće se za to može saznati sa ceduljica koje su ostavljene u prozorima tih kuća, obzirom da staro stanovništvo koje ih čuva i prodaje ima takvu naviku oglašavanja. Na ovaj način se može isposlovati i neka povoljnija cena, obzirom da isključuje posredničke usluge. Ovo je bio debeli off i poslednje off što sam napisao u ovoj temi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, mlata, Ljube, valjan, Eldarion, Erebus

Investiciona obećanja 09 apr 2019 17:31 #286

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Malo on-topic:
Štrand dobija toalete za osobe sa invaliditetom

Gradsko zelenilo raspisalo je javnu nabavku za rekonstrukciju toaleta na Štrandu, koja uključuje i povećanje kapaciteta sanitarnog čvora, odnosno obezbeđivanje po jedne kabine za osobe sa invaliditetom, posebno za muškarce i žene.




Projektom su obuhvaćena dva objekta, toalet u blizni ulaznog platoa i toalet u blizini Mosta slobode. Predviđeno je da se u oba toaleta ruše unutrašnji poprečni i podužni zidovi i da se potom, umesto njih, postave aluminijumske pregrade. Sanacija obuhvata i popravke krova, zamenu stolarije, kao i postavljanje novih keramičkih pločica na podove i zidove.

Funkcionalno, objekti će zadržati isti gabarit i biće podeljeni na muške i ženske toalete. Sa spoljašnje strane pristupaće se muškom i ženskom službenom toaletu, kao i muškoj i ženskoj kabini za osobe sa invaliditetom. U okviru kabina za osobe sa invaliditetom nalaziće se po jedan lavabo i WC šolja.

Inače, kako se u konkursnoj dokumentaciji navodi, dva toaleta na dva kraja Štranda su redovno održavana, ali su pojedini elementi u jako lošem stanju. Planom javnih nabavki za 2019. godinu predviđeno je da se u svrhu rekonstrukcije toaleta na Štrandu uloži 14.600.000 dinara.

www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/211943/S...a-invaliditetom.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Duja, Blavak, valjan, Erebus

Investiciona obećanja 13 mar 2020 19:28 #287

  • Marc
  • Marc's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 298
  • Primljenih Zahvalnica: 289
Jel se to neko uselio (podkrovlje) ? ;)

Atomsko Sklonište - Čedna gradska lica
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Duja, TurboMaximus, RM77, Blavak, valjan, Eldarion

Investiciona obećanja 28 mar 2020 18:42 #288

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
На лето рушење објеката у Радничкој улици 2

Без обзира на ванредно стање, Градска управа за грађевинско земљиште и инвестиције за сада све јавне набавке реализује по плану те је недавно расписан тендер за уклањање објеката у Радничкој 2.



Након што је крајем претходне године Управа за урбанизам и грађевинске послове пресељена у Школску улицу, стекли су се услови привођење земљишта намени, будући да актуелни планови регулације у Радничкој улици предвиђају општеградске центре и пословне комплексе, те нове зграде државних органа и управа.

Како се из конкурсне документације може приметити, планирано је рушење три објекта који се простиру на укупно 1.245 квадратних метара те уклањање свих бетонских ограда око парцеле, као и стаза, тротоара и коловоза од бетона, камених коцки или асфалта.

Са свих објеката ће најпре бити уклоњен кровни покривач, односно цреп, а након тога и кровна конструкција, следи демонтажа столарије, опреме и инсталација. Кад то буде завршено, почеће рушење зидова од опеке, армиранобетонских греда и стубова, плоча и темеља. Предмером радова предвиђено је да се за рушење користи багер с монтираним клештима, те да се најпре пресецају хоризонтални и вертикални серклажи, а бетонски елементи уситњавају хидрауличним чекићем. Код другог приземног објекта требало би повести рачуна приликом уклањања крова јер је реч о покривачу од азбест-цементног валовитог салонита. У складу с правилником, тај посао би требало да обављају обучени радници у заштитним оделима, с маскама, и да за уклањање и скидање кровног покривача користе искључиво ручни алат.

Осим објеката, биће срушено укупно око 200 квадрата стаза, тротоара и коловоза, као и ограде дуге око 150 метара. Након уклањања свих објеката и темеља, инфраструктуре и ограде, одабрани извођач ће морати и да изравна терен и уреди околину.

Рок за подношење понуда је 31. март, а 25 дана након тога биће донета одлука о додели уговора, или пак обустави поступка. Фирма којој буде поверен посао ће објекте у Радничкој 2 морати да сруши за највише 90 календарских дана, а имајући у виду све рокове, те да је потребно одређено време да одабрани извођач буде уведен у посао, уклањање ће бити завршено за отпрлике четири месеца, односно у августу.

У конкурсној документацији није наведена процењена вредност радова, односно колико би уклањање објеката и рашчишћавање простора могло коштати. Примера ради, Градска управа за грађевинско земљиште и инвестиције ће за рушење некадашње фабрика сапуна „Албус” у Радничкој 32 издвојити безмало 12 милиона динара, док је уклањање „Ауто-коопа” на Футошком путу коштало 2,83 милиона.
www.dnevnik.rs/index.php/novi-sad/na-let...j-ulici-2-28-03-2020
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Blavak

Investiciona obećanja 10 mar 2021 13:52 #289

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 432
  • Primljenih Zahvalnica: 521
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Инвестициона обећања 10 mar 2021 23:34 #290

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3456
Занима ме само шта ће тачно та обилазница обићи. Град неће. Не разумем зашто је тешко ствари назвати својим именом.

Узгред, каменичка обилазница има само две траке, ако је не прошире на четири и не изграде саобраћајнице за објекте поред нису ништа урадили.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Investiciona obećanja 10 mar 2021 23:48 #291

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Opet vest "Novi Sad dobija novi most" Pa koliko puta ce ta vest biti vest?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Investiciona obećanja 11 mar 2021 11:59 #292

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Pa dok se ne ponovi 700 puta i postane besmislena
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, Direktor

Пречистач отпадних вода 14 apr 2021 01:07 #293

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3456
Вучевић: Крећу радови на централном пречишћачу отпадних вода

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић најавио је да ће ускоро да почну радови на централном пречишћачу отпадних вода.

„Време је за почетак извођења радова на изградњи канализационе мреже и централног пречишћача отпадних вода (ЦПОВ) у Новом Саду у оквиру Програма "Чиста Србија", о чему сам у друштву министра Томислава Момировића и представника Министарства грађевинарства разговарао са изасланицима кинеске компаније ЦРБЦ. Дотакли смо се и капацитета будућег ЦПОВ, као и детаља у погледу динамике пројектовања, али и капацитета будућег ЦПОВ. Једва чекамо да ови планови буду спроведени у дело и да Нови Сад постане зелена оаза“, рекао је Вучевић.
www.dnevnik.rs/novi-sad/vucevic-krecu-ra...dnih-voda-13-04-2021

Извор: Инстаграм / Милош Вучевић

Мона је најавио почетак радова за јун, видећемо. Узгред, нисам знао да се каже „пречишћач”... :silly:
Poslednja izmena: 14 apr 2021 01:09 od Чиле.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Duja, Blavak, valjan

Investiciona obećanja 14 apr 2021 02:38 #294

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Na drugoj slici mu pokazuju gde je pozorište.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: solimns, Dukelander, Buck, limanac, sergio-m, Duja, sandman, Blavak, zlaja, OneLove, Чиле

Пречистач отпадних вода 14 apr 2021 10:33 #295

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1785
Чиле napisao/la:
Мона је најавио почетак радова за јун, видећемо. Узгред, нисам знао да се каже „пречишћач”... :silly:

Pa sasvim je logično, prečišćač je ono što prečišćiva. B)
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Чиле

Investiciona obećanja 14 apr 2021 12:21 #296

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Ja mislim da to dolazi od pričešće. Gugl kaže: učešće, оpštenje, zajednica, sjedinjenje. Učešće zajednice se definitivno sjedinjuje u prečišćaču..
Poslednja izmena: 14 apr 2021 12:28 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: solimns, sergio-m, Duja

Investiciona obećanja 14 apr 2021 13:22 #297

  • nemanjamandic
  • nemanjamandic's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 33
  • Primljenih Zahvalnica: 98
Ево и вести за атлетску дворану:

m.facebook.com/story.php?story_fbid=9007...6&id=343894603128227
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Чиле
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru