Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura...

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 19 jun 2022 19:16 #901

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Jel pricas o Branka Bajica ulici?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 20 jun 2022 18:58 #902

  • Toni021
  • Toni021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 170
  • Primljenih Zahvalnica: 126
Ne :unsure:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 23 jun 2022 00:50 #903

  • n1tr0
  • n1tr0's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 17
  • Primljenih Zahvalnica: 11
Toni021 napisao/la:
Da li je neko imao problem sa gloovo/wolt dostavnim vozilima koja se redovno parkiraju na ulaz od dvorista zgrade i tako blokiraju ulazak/izlazak iz istog? To se desava jer su 2 restorana pored ulaza u zgradh. U 90% slucajeva se pomere u roku od par minuta, ali je to dovoljno da napravi haos od saobracaja u udarnim terminima. Uz standardno sviranje, psovanje pa i na ivici incidenta...
Cak i kad imaju slobodna parking mesta odmah pored, lakse im je da se parkiraju na ulaz...
Stalno se desava, ali ok kada je minut do dva, ali jednom sam cekao lika 10-ak min, dosao iz 3 lepe a parkirao se ispred ulaza u garazu od nase zgrade i naravno izgovor - "nisam znao da je tu garaza" - rolo garazna vrata od zgrade sve sa znakom zabrane parkiranja i zaustavljanja + nacrtani pauk + slovima ispisano.
Jos veci je problem sto je blizu fizikalna terapija + vrtic tako da gomilu puta roditelji ostave kola po 15 min i kazu pa evo tu je vrtic nije me bilo 2 min, gde da se parkiram, a na 80m dalje jedan veliki parking, 200m dalje drugi veliki parking + ulice bez naplate parkiranja gde se uvek nadje neko mesto...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 23 jun 2022 00:54 #904

  • n1tr0
  • n1tr0's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 17
  • Primljenih Zahvalnica: 11
Nemac napisao/la:
Vidim da svi nesto prozivaju ove sto parkiraju na trgu. Zanima me gde bi vi parkirali kada bi posedovali stan u pesackoj zoni, kako bi ukoliko odete u veliku nabavku i nosili, prasak za ves, vodu... kako bi to odneli do vaseg stana? I vi stanete autom ispred vaseg stana da istovarite stvari, zasto ne bih mogao i ja do mog?!
Vrlo jednostavno - zato sto tu nije parking. Ako nema parkinga, nemas pravo da se parkiras tu, ma koliko pokusavao to da opravdas. Ok da dobacis nesto iz kupovine i izbacis (ili nekoga) ali ako nema tu parking mesta stvari su vrlo proste. Zamisli kada bi svako tako isao logikom ali tu zivim - pa sve ulice bi bile blokirane...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Istraživač

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 11 jul 2022 17:38 #905

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Затворен Булевар ослобођења код станице у оба смера због реконструкције вреловода тако да је сав саобраћај укључујући и линије јгсп-а 10, 15,17, TE-TO 60, 61, 62, 63, 77, 78, 79, 80, 81, 84, 86 3a, 4, 5 N, 19, 52, 53, 54, 55, 56, 64, 68, 69, 71, 72, 73, 74, 76 14 7A 7B 51A 51B (извор 021) преусмерен на Булевар Јаше Томића и Руменачку кроз који већ иде сав саобраћај из Партизанске :gaah: Па да то све није довољно у Јаше Томића код раскрснице је непотребно затворена скроз десна трака тако да је у функцији само једна трака за право



5 рандом људи са улице би боље управљали градом
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, mrnjavi, Direktor, Blavak, Bogdus, Djordje Cvarkov, valjan, Toni021, mileinc

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 11 jul 2022 20:32 #906

  • Direktor
  • Direktor's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 165
  • Primljenih Zahvalnica: 242
Ista prica i na raskrsnici Rumenacke i Partizanske. Zatvorili su levu traku jer kao svakako ne moze da se skrene levo u Partizansku i sad 2-3 auta da stanu da rade polukruzno, blokiraju celu srednju traku. :wallbash:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 22 jul 2022 09:39 #907

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Od danas radovi na Bulevaru Jaše Tomića

Režim saobraćaja od petka, 22. jula biće izmenjen na prelazu Bulevara Jaše Tomića u zoni raskrsnice sa Bulevarom oslobođenja, a zbog rekonstrukcije vrelovoda od TO "Sever" do Bulevara oslobođenja.
Za vreme radova biće zabranjen saobraćaj u oba smera na Bulevaru Jaše Tomića u zoni raskrsnice sa Bulevarom oslobođenja, kao i pešački i biciklistički saobraćaj u zoni radova.
021

:cheer:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 04 nov 2022 14:17 #908

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1169
  • Primljenih Zahvalnica: 2327
Pitanje, kako najbezbolnije doći kolima do DIS-a na Futoškom putu, odnosno sa što većim poštovanjem saobraćajne signalizacije i što manje rizičnih polukružnih u zoni radova koji bi izazvala gnev ostalih učesnika u saobraćaju? Ne pitajte zašto baš moram tamo i zašto baš kolima, ali za par sati treba to nekako da izvedem...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 04 nov 2022 15:11 #909

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 645
  • Primljenih Zahvalnica: 648
Video sam jutros da su danas pustili desnu traku od bul s. jovanovića do šeratona. Ne znam da li su zatvorili levu danas, moguće da nisu još jer rade desnu stranu raskrsnice.. Tako da verovatno možeš futoškim putem, pa pre MOL pumpe desno na servisni put koji vodi do DIS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 04 nov 2022 15:21 #910

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1169
  • Primljenih Zahvalnica: 2327
Jutros malo pre 9 sam prošao iz Vršačke levo na Futoški put, tada je još uvek bila otvorena samo traka bliže Vršačkoj, a sa preke strane na S. Jovanovića bila je zatvorena traka za skretanje levo, što nije sprečilo desetak njih da ipak skreću levo iz S. Jovanovića na Futoški put, zato sam i postavio pitanje jer mi je dolazak do DIS-a bez upotrebe helikoptera bio maltene mission impossible. Probaću onda da bulevarom Evrope od Raše Radujkova krenem ka Šeratonu, pa skrenem desno na Futoški put, pa ako ne može kod Mol-a da se uđe onda kod Obelixa probam desno pa opet desno (jeste da je tu zabranjeno, ali nužda zakon menja...) Ili eventualno napravim krug pa dođem iz Vršačke, produžim pravo u S. Jovanovića i onda to zabranjeno oštro desno... Evo ne znam bogumi, nesam školovala... :?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 04 nov 2022 18:30 #911

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 253
  • Primljenih Zahvalnica: 188
Cuo sam par teorija zavere zasto zatvaraju grad i gledao sam ih kao "ludi ljudi" ali ovo bukvalno sve rade kao sto su bazen namerno izvlacili pare preko kumova par godina :lol:
Gledao sam iz firme kolaps kod sajma ono je bolesno sta ljudi prezivljavaju, koliko lose rade eto radova ponovo za par godina a broj stanovnika ce biti jos veci..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 04 nov 2022 20:45 #912

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 645
  • Primljenih Zahvalnica: 648
Ja se unazad par godina sećam da su u poslednjem kvartalu uvek započinjani neki radovi na opštem gradskom nivou, raskopano pola grada. Npr. menjaju cevi gde god stignu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 06 nov 2022 15:18 #913

  • srdjanyo
  • srdjanyo's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 257
  • Primljenih Zahvalnica: 470
Sinoć Bulevar Evrope, raskrsnica ka Šeratonu neko je sklonio znakove koji blokiraju saobraćaj u traci ka Hadži Ruvimovoj i sa te strane vozači prolaze da bi skrenuli sa Bulevara Evrope ka Higijenskom (Futoška ulica). Masovno ljudi koriste ovo. Dok smo tu šetali, prošlo je skoro 40 automobila tim manevrisanjem sa skretanjem u Futošku.
Onda je jedan taksista, da li mu je kliknulo ili se uplašio policije (koje nigde nije ni bilo), napravio polukružno okretanje i vratio se ka Detelinari. To isto, napravilo je 5,6 vozača iza njega. Usput je jedan BMW vozio u suprotnom smeru ka Detelinari.
Futoški put, desna traka koja se trenutno radi na strani Mol pumpe. 3 vozača niotkuda voze tom trakom. Jedna ženica sa starim Yarisom direktno se nasadila na humku izgrebanog asfalta naslaganog na mestu gde se nalazi šaht. Jedan od njih, vozač Alfe 156, u toj traci u suprotnom smeru pokušava jadnim autom da preskoči ostrvo i uključi se u pravom smeru u traci koja je rekonstruisana. Vozač Škoda Skale opušteno vozi trakom koja je zatvorena radovima. Sve se dešava od Šeratona do MOL pumpe.
Radomira Raše Radujkova traka ka Bulevaru Jovana Dučića. U obeleženom čunjevima razdelnom delu (srednja traka) na 30 metara od raskrsnice stoji vozilo Kia Ceed parkirano. Verovatno je vernik u crkvi ili je možda ogladneo. Uglavnom vozilo stoji parkirano na sred ulice, bez uključene svetlosne signalizacije.
Jedan mali opis u kakvom haosu živimo.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока



Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 06 nov 2022 15:33 #914

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Koliko dugo si ovo posmatrao? :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 06 nov 2022 16:15 #915

  • srdjanyo
  • srdjanyo's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 257
  • Primljenih Zahvalnica: 470
Šetali psa oko kvarta. Sat i po.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 07 nov 2022 14:01 #916

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1169
  • Primljenih Zahvalnica: 2327
Samo da javim da sam u petak niz Bate Brkića i Ilariona Ruvarca stigao do BPP, pa odatle levo u Vršačku, pa mic po mic prešao Futoški put i onda uradio zabranjeno desno ka DIS-u, sve u svemu 24 minuta za vožnju za koju inače treba manje od 10 minuta u normalnim okolnostima. Da ne pričam kako sam se posle "kroz bašte i prečice znane" odatle vratio do BBB (jer je Jovana Dučića zatvorena) :whistle:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 08 nov 2022 09:16 #917

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 645
  • Primljenih Zahvalnica: 648



Jedan pametan je blokirao hitnu pomoć pred skretanje prema urgentnom.
Nije mogao da se uključi u kolonu jer je zastoj i gužva, manevrisao je da ode desno na ivičnjak, tu se izgubilo vremena, nisam najbolje video situaciju, ali trajalo je minut sigurno...

Ne znam šta da kažem, je l ovo glupost, bahatost, nesvesnost okruženja, ali najveća odgovornost je na nadležnima koji tolerišu parkiranje u žutoj traci. Malo po malo, krene od toga, "samo da ostavim dete u školu, kupim doručak, obo ono..." do toga da sprečavaju pomoć u vanrednim situacijama.
Poslednja izmena: 08 nov 2022 09:17 od mel.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 08 nov 2022 10:22 #918

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
30 godina uzivo
en.wikipedia.org/wiki/Broken_windows_theory

i ovo je rezultat toga.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 14 nov 2022 11:15 #919

  • tetris
  • tetris's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 305
  • Primljenih Zahvalnica: 817
Primetio sam da niko ne skreće iz ove trake desno iz Kisačke u Jaše Tomića :D
Obično budem jedini.. Ljudi ne prate signalizaciju ili šta već.

A kontam da mene gledaju kao nekog bahatog koji skreće iz pogrešne trake :D

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Direktor, valjan, mel, ZlaJeca

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 14 nov 2022 11:23 #920

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 645
  • Primljenih Zahvalnica: 648
u pravu si, ali ja npr baš tu skrećem iz krajnje desne da bi na sledećem skretanju na bulevar skrenuo iz drge (srednje) trake na levo a da ne moram pre toga da se prestrojavam. Tako mi bude brže dosta :)
ali ima i toga da ljudi u desno obično vole iz krajnje desne, dok na levo nije problem da se ne ide iz krajnje leve.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: tetris
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru