Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura...

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 29 mar 2018 10:01 #401

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
mel napisao/la:
teško će da funkcioniše automatika budući da tu postoje parkinzi, ali uz pomoć dva, tri operatera koji bi dobijali notifikacije od sistema s kamerom, potom čuvali dokazni materijal u vidu snimka i fotografije, čuda bi mogla da se naprave. Zarad toga bi im zažmurio i na javnu nabavku takvog sistema :D

Nažalost, na poslednjem primeru nesrećnog događaja na mostu slobode, možemo se uveriti da i tamo gde su navodno postavili kamere, one ne da nisu dovoljne rezolucije kako su objasnili, nego ne postoje, uveren sam.

To sa rezolucijom mi nije jasno. U Mađarskoj na autoputu, gde se vozi 130 km/h, kamere očitavaju tablice i tako se kontroliše ko je kupio vinjetu. U Sloveniji sličan princip... Ne treba te kamere postavljati svuda. Nekoliko kamera na Bul. Oslobođenja i Somborski, i rešen problem.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 29 mar 2018 11:00 #402

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Jedna stvar je OCR gde treba da se na snimku prepozna ograničen set crnih karaktera na beloj pozadini, a sasvim druga stvar je kada treba raspoznati detalje na licu neke osobe kojih može biti na hiljade. Jedna ista kamera može savršeno da odradi taj prvi zadatak, a za ovaj drugi da bude neupotrebljiva...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 29 mar 2018 11:13 #403

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Naravno, te dve stvari sam spomenuo u dva različita konteksta, samo mi naletelo u toku misli. Jedno je OCR, drugo je kamera koja treba da pokaže dešavanja na putu.

SLučaj gde se policija u NS ogradila sa slabom rezolucijom je pad žene sa mosta gde se utvrđuje da li je suprug učestovao na neki način. A toliko bi mogli da vide i sa kineskom web kamerom postasvljenom na stubu, ako ne sve detalje onda bar da li je bio pored nje. Nego su samo glupim objašnjenjem opravdali zašto ne koriste "postavljene" kamere na mostu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Marc

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 29 mar 2018 11:50 #404

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
valjan napisao/la:
Jedna stvar je OCR gde treba da se na snimku prepozna ograničen set crnih karaktera na beloj pozadini, a sasvim druga stvar je kada treba raspoznati detalje na licu neke osobe kojih može biti na hiljade. Jedna ista kamera može savršeno da odradi taj prvi zadatak, a za ovaj drugi da bude neupotrebljiva...

Možda te nisam dobro razumeo, ali zbog čega je bitno da kamera raspozna detalje na licu? Dovoljne su tablice. Nakon slikanja, pošalje se obaveštenje vlasniku sa se izjasni ko je vozio, a ako se ne izjasni automatski on dobija kaznu


Sent from my iPhone using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Marc

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 29 mar 2018 12:01 #405

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
tako otprilike, iskusio sam efikasnost takvog sistema u bg, vožnja žutom trakom kod Sajma (ako nekog zanima, nikad mi kazna nije stigla, samo dopis da treba da se izjasnim ko je vozio, prošlo 5god i 4 registracije istog vozila od tad). Mada i dalje verujem da nije potpuna automatika, postoji neki zaposleni koji češlja snimke i već prepoznate reg.tablice i klikće na "send".
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 29 mar 2018 13:32 #406

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
@cookie - pa nebitno je, to je bio više odgovor na ono na šta si ti odgovarao, da je za OCR-ovanje nebitna rezolucija i neraspoznavanje lica učesnika, znači mogu se kamerom nahvatati tablice i automatizovati proces kažnjavanja.

Na izlasku iz tunela kada se spuštate ka Štrandu je recimo kamera koja "meri brzinu" vozila (u stvari u softver je uneta razdaljina od jedne do druge ivice merenog pravougaonika pa na osnovu vremena koje je vozilu potrebno da pređe od tačke A do tačke B izračuna se prosečna brzina kretanja i prikaže iznad vozila na snimku), video sam to i u praksi kada sam komucajcima postavljao neki server a oni koriste isti video nadzor kao i policija i još nekoliko službi u gradu. Sećam se da je pre mnogo godina negde na YT postojao i snimak od par minuta rada te kamere. Svojevremeno su me i u krugu fabrike Filip Moris u Nišu upozorili da sve njihove kamere imaju ugrađen i sistem za merenje brzine, i ako neko prekorači 20km/h trajno mu se zabranjuje ulazak vozilom u krug fabrike (ja u jednom trenutku "jurio" 30 ali nisu mi ništa rekli :blush: ). Tako da kamere nisu nikakav problem, nego je samo pitanje ko će i kako da ih koristi...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 05 apr 2018 10:15 #407

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8413
  • Primljenih Zahvalnica: 35904
Da li će se vozači navići da je iscrtana bici staza, pitanje je sad.



Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, limanac, kasko, das ivon

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 05 apr 2018 11:45 #408

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ovo se vise puta video. Sluzi im kao zaustavna traka.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 05 apr 2018 11:56 #409

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
U prvoj sledećoj rekonstrukciji ulice biciklističku stazu treba izgraditi pored postojeće pešačke, a kolovoz suziti u korist zelene površine.
Ovako formirane biciklističke trake nisu ugrožene samo kod nas već svuda i u bukvalno civilizacijski najrazvijenijim zemljama.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 05 apr 2018 19:12 #410

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Zašto ta traka nije ofarbana celom dužinom u crveno?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 08 maj 2018 21:17 #411

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8413
  • Primljenih Zahvalnica: 35904
Osoba ženskog pola (ne bih je nazvao majkom, već nekim drugim pridevima bih je imenovao, al nije pristojno), jutros oko 7,20 časova na Bul. oslobođenja. Na ovom delu postoje dva semaforizovana prelaza udaljena jedan od drugog oko 150 metara, a ova osoba sve sa dvoje dece predškolskog uzrasta, u jutarnjem špicu, između dva semaforizovana prelaza, još malko i ukoso prelazi tamo gde je to po život rizično. Ovde vidimo i zašto se u saobraćaju ponašamo kao divljaci, naučili od malih nogu :ohno: .








Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
Poslednja izmena: 08 maj 2018 21:23 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, sasar, Light, Djordje Cvarkov, valjan, neobuscitta

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 08 maj 2018 23:32 #412

  • Bata_
  • Bata_'s Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 196
mel napisao/la:
U poslednjih par nedelja sam primetio intenzivnije kažnjavanje zadržavanja na bulevaru. Ne znam da li se svi završe sa kaznom, ali pozdravljam.


Cesto su tu. Po uglu slikanja rekao bi da smo komsije.







Jos jedan primer iz "prestonice kuture":

Poslednja izmena: 08 maj 2018 23:48 od Bata_.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, kasko, Zex021, sasar, Blavak, Light, valjan, mel

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 09 maj 2018 06:36 #413

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
To sa decom je redovna pojava. Jednom sam se ženi koja je gurala kolica sa bebom preko ti trake B.Evrope zaustavio i pitao da li voli svoje dete i koliko vredi njegov život? Okrenula je glavu.
Nedavno je kod Zoneda čoveka li mrklom mraku isto tako, sa detetom iza njega na sedištu, preko bulevara i ostrva, potpuno neosvetljen.
Šta reći... Lenji smo do bola.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 09 maj 2018 07:40 #414

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Nema druge nego da se na ostrvu postave ograde i bodljikavo žbunje, jer nema te sile koja može da pokažnjava sve ljude koji ovako prelaze ulice.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 09 maj 2018 09:11 #415

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ja to zagovaram vec duze vreme. Cak sam negde ovde i okacio primer kod Usca u BG. Ograda od 2 metra i mozes da se slikas.

A tim ljudima bi u normalnoj zemlji oduzeli dete a njih poslali na psihijatriju, pa dok se "ne izlece"...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 09 maj 2018 09:26 #416

  • Djordje Cvarkov
  • Djordje Cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 360
  • Primljenih Zahvalnica: 1486
Bata_ napisao/la:
Cesto su tu. Po uglu slikanja rekao bi da smo komsije.
Ja bih na to dodao još da je Bata_ sprat-dva iznad i malo južnije u odnosu na mela, pa se vi pronađite :D

Dukelander napisao/la:
Nema druge nego da se na ostrvu postave ograde i bodljikavo žbunje, jer nema te sile koja može da pokažnjava sve ljude koji ovako prelaze ulice.
Ma i da se pusti struja kroz tu ogradu, ne vredi. Pre će naučiti tehniku skakanja u vis sa sve kolicima nego da odu na pešački.
Pozdravite Vašu mamu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 09 maj 2018 10:27 #417

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Sa decom prelaziti, nemam komentar.

Ako je daleko pešački, da se sad ne pravim fin, razumem pomalo ako je bezbedno :D možda sam i ja nekad...

Ali najveći oportunisti su mi ljudi svih polova i dobi, kad krenu da procenjuju, pa krenu da prelaze u traku a ja taman krenuo da se prestrojim pa pravo na njih, pa onda cimaj nazad. Desilo se više puta.

A, ne živim tu :) gostinska fotka. Prilično nezgodno mesto i za rad i za život.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Direktor

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 09 maj 2018 12:14 #418

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Kod futoske pijace je najgore. Bakice i dekice sa onim kolicama, koje jedva hodaju "pretrcavaju" bulevar. Pokusavali su par puta da stave zardinjere i ograde, ali nije dugo trajalo.

Cesto tu vidim i policiju kod autobuske stanice. Gledaju fokusirani u pravcu raskrnice, verovatno pecaju ove sto prolete kroz zuto. A bukvalno iza ledja im defiluju prestupnici. Ali to nije njihov posao danas, dobili su zadatak da gledaju u raskrsnicu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 09 maj 2018 19:19 #419

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Što kljakavije to više rizikuje. Poznato.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 09 maj 2018 19:52 #420

  • nait5
  • nait5's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 61
  • Primljenih Zahvalnica: 93
Kljakavi kad prelaze ulicu ali su zato brzi kao munje kad udju u bus pa love mesto za sedenje i izadju za dve stanice
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru