Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura...

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 01 dec 2016 09:36 #341

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Billy napisao/la:
Koliko se sećam, pre par godina su lepljene one "bahato parkiram" nalepnice, pa su vlasnici kola mogli da tuže "počinioce" za oštećenje imovine
Mislim da nemaju osnova da tuze za ostecenje imovine ako recimo zalepe za soferku. Eventualno za vandalizam. Ako sam dobro shvatio mora se dokazati materijalna steta, a u slucaju lepljenja nalepnice na soferku je ista mizerna, jer ne dolazi do ostecenja stakla. Ali tu je onda i fora da ce oni morati platiti kaznu jer su bili nepropisno parkirani, a to mora uci u zapisnik.
Poslednja izmena: 01 dec 2016 09:37 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 01 dec 2016 12:20 #342

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
SSJ5 napisao/la:
Ali tu je onda i fora da ce oni morati platiti kaznu jer su bili nepropisno parkirani, a to mora uci u zapisnik.
Pa neka onda odma' lepo plate kaznu i nek ih odnese pauk!
Šta je problem? Što gradske i državne službe ne rade posao? JKP Parking servis umesto da radi svoj posao će da deli nalepnice?
Pa da čitamo u novinama kako je neki ćelavac šamarao po ulici Borislavu ili "mamu Novosađanku"
Poslednja izmena: 01 dec 2016 12:21 od Billy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 01 dec 2016 12:57 #343

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Billy napisao/la:
SSJ5 napisao/la:
Ali tu je onda i fora da ce oni morati platiti kaznu jer su bili nepropisno parkirani, a to mora uci u zapisnik.
Pa neka onda odma' lepo plate kaznu i nek ih odnese pauk!
Šta je problem? Što gradske i državne službe ne rade posao? JKP Parking servis umesto da radi svoj posao će da deli nalepnice?
Pa da čitamo u novinama kako je neki ćelavac šamarao po ulici Borislavu ili "mamu Novosađanku"
Slazem se da ovo nesto sto bi parking servis trebao da radi (napisao sam u postu na prethodnoj strani da ne shvatam ukljucenje parking servisa), ali ako ljudi hoce da se ukljuce u aktivizam protiv bahatog parkiranja, onda treba.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 01 dec 2016 17:54 #344

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Tu se slazem, ja prvi imam telefone i parking servisa i stanice u Sajkaskoj u imeniku i cesto izigravam namcor dedu iz komsiluka. Bar 15-20 puta su sklonjena kola na moj poziv. Ali mi ne pada na pamet da lepim nalepnicu na Land cruiser nekog 3d(inaroida) dok me isti gleda iz kafica. Mogucnost da situacija izmakne kontroli je velika.
Btw, najvise bi vole'o da mi neko da T55 ili bar onaj monster truck da se provozam desnom trakom Temerinske ili Cara Dusana
Poslednja izmena: 01 dec 2016 17:58 od Billy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman, Blavak

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 01 dec 2016 20:18 #345

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Mala pomoć.
Učipićemo se i za gorivo, eto.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Billy

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 16 dec 2016 20:18 #346

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35919


Videvši danas ovu situaciju, zapitao sam se da li se baš svi aspekti razmatraju prilikom izdavanja građevinske dozvole? Da li se i uprava za saobraćaj nešto pita(makar pro forme)? Naime, kao što vidite na fotografiji, blokirana je cela desna saobraćajna traka ul. M. Gorkog u pravcu keja i to na provizoran način. U Stražilovskoj (smer prema centru od Limana) nije postavljen nikakav saobraćajni znak (makar i privremen) koji bi obaveštavao učesnike u saobraćaju da praktično ne postoji mogućnost, ne samo bezbednog, već nikakvog skretanja u desno, a što je inače na ovoj raskrsnici dozvoljeno kao što i saob. znak koji je postavljen i dozvoljava ( goo.gl/maps/akTS96WwUT92 ). Vozači koji žele da izvrše skretanje u desno (kao ovo crveno vozilo) o problemu/nemogućnost skretanja postaju svesni tek u trenutku kada su već uveliko započeli skretanje, ili u trenutku kada blokiraju kolonu vozila koja je iza njih. Ovde su ugroženi svi učesnici u saobraćaju, makar koliko god kratko trajali razlozi za blokadu saobraćajne trake. U ovoj situaciji, a i sličnoj - kada se blokovi dižu na spratove, ugrožena su i deca koja stazom uz ogradu gradilišta idu od/do škole.
Iz svega prethodno navedenog, zaista me zanima da li je neko (izvođač, investitor,...) u obavezi da:
1. Postavi odgovarajuću saob. signalizaciju?
2. Angažuje sopstveno ljudstvo ili SPI kako bi predupredio nezgodu/nesreću ili saob. haos?
3. Na bilo koji način koji je u skladu sa važećim propisima obezbedi mesto kako bi nesmetano tekao saobraćaj i izvodili se radovi?
4. Ko će/ko bi bio odgovoran da se neki štetan događaj/nesreća dogode?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 16 dec 2016 22:13 #347

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Ali o ovoj blokadi već nekoliko dana kruži info po lokalnim medijima, što da čovek meće znakove kada je reklamirano na radiju i Internetu i gde već da će da se radi, valjda je reklama važnija od tamo nekih znakova... ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 16 dec 2016 22:22 #348

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Cela ta zgrada i sada ovo su slika i prilika drustva i drzave u kom\kojoj zivimo. Svako dalje komentarisanje je suvisno...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 17 dec 2016 03:30 #349

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
ljudi pljuju po Pupinovoj Palati, koja je pristojna arhitektonski i vizuelano, a ovo ruglo sto strci u grcko-rimsko-jonskom stilu kao nikom ne smeta
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 17 dec 2016 12:02 #350

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Tema nije prikladna za ovakav komentar, niti se polemika oko estetike povela. Ako bi sarađivao sa Modenom takav post ne bi napisao. ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 14 nov 2017 12:16 #351

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
www.021.rs/story/Novi-Sad/Hronika/175650...om-kod-Daltonke.html

Ovaj nesrećan primer, mada možda nije u direktnoj vezi, me je podsetio na raširenu praksu u NS, da se razdelna ostrva ozelenjavaju višim rastinjem. Zelenilo koje lako može da zakloni dete, sadi se i u neposrednoj blizini pešačkih prelaza, kakav je slučaj i kod Daltona. Vrlo opasno, a i estetski neuverljivo.
Poslednja izmena: 14 nov 2017 12:26 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 14 nov 2017 12:24 #352

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Tu je trebao biti postavljen semafor... Ne znam sta bi sa tim?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 14 nov 2017 12:35 #353

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Nisu ni semafori na svakih sto metara rešenje. Broj semafora i prelaza na bulevaru treba svesti na minimum. Dok se to ne desi, situaciju ne treba činiti opasnijom nego što već po prirodi jeste.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: KrangTehnodrom

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 14 nov 2017 12:43 #354

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Slazem se. Davnih dana smo pricali i pitali ZIG o pasarelama ali dzaba...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 14 nov 2017 16:53 #355

  • KrangTehnodrom
  • KrangTehnodrom's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 56
  • Primljenih Zahvalnica: 484
Na tom prelazu jedino normalno rešenje je ili pasarela iili podzemni. Budženje semafora na svakih 50 metara i ti 3D crveno beli pešački su ovde potpuni besmisao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 14 nov 2017 16:55 #356

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Eno postavio sam vest da krece postavljanje semafora. Bolje i to nego da se gine

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: KrangTehnodrom

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 14 nov 2017 17:05 #357

  • KrangTehnodrom
  • KrangTehnodrom's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 56
  • Primljenih Zahvalnica: 484
Naravno, slažem se, samo što bi za taj prelaz semafor ipak trebalo da bude privremeno rešenje, a da se planira pasarela/podzemni, jer će saobraćaj biti sve gušći, a i broj pešaka sve veći.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 14 nov 2017 17:44 #358

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Na tom mestu je najnormalnije ( i najjeftinije) rešenje uklanjanje pešačkog prelaza i podizanje visoke ograde na razdelnom ostrvu. Možda i elektrificirane.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Brane, Blavak, Djordje Cvarkov, Eldarion

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 14 nov 2017 18:50 #359

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35919
mrnjavi napisao/la:
Na tom mestu je najnormalnije ( i najjeftinije) rešenje uklanjanje pešačkog prelaza i podizanje visoke ograde na razdelnom ostrvu. Možda i elektrificirane.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Potpuno si u pravu. Na tom delu bulevara su pešački prelazi na razdaljini manjoj od 500 m, dok od raskrsnice sa pap Pavla do Kokre ima više od 650 m i bilo bi logičnije da se tamo izgradi podzemni prolaz negde na polovini tog, mislim najdužeg dela, bez prelaza. Naravno da ta asanacija prelaza obavezno uključuje postavljanje lepe, visoke, ozelenjene, duboko ukopane ograde celom dužinom bulevara.
KrangTehnodrom napisao/la:
Na tom prelazu jedino normalno rešenje je ili pasarela iili podzemni. Budženje semafora na svakih 50 metara i ti 3D crveno beli pešački su ovde potpuni besmisao.

Na tom mestu, ukoliko bi se i razmišlaljalo o prelazu, najbolji bi bio podzemni, ali bolje rešenje je gore navedeno. Pasarela bi trebalo da je izgrađena kod stadiona. Tamo je otvoren, slobodan prostor da arhitekte puste maštu da radi. Nažalost ništa od toga. Uskoro očekujemo svečano otvaranje novog semafora.
Poslednja izmena: 14 nov 2017 18:55 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija, KrangTehnodrom

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 14 nov 2017 21:16 #360

  • dimke1983
  • dimke1983's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 22
  • Primljenih Zahvalnica: 125
Premetio sam da sve vise vozaca koristi srednju traku za prestrojavanje levo iako to pravo imaju samo gradski autobusi.

Послато са Lenovo K10a40 уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru