Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura...

Odg: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 31 okt 2012 02:01 #161

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Nixivoje NSB napisao/la:
Jesu oni citavi ?
Izgleda da nisu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 31 okt 2012 07:52 #162

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Koja je to servisna saobracajnica?
Hoce moci onda preko puta za most da se presece na drugu stranu, sto mi je logicno?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 31 okt 2012 10:14 #163

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4877
  • Primljenih Zahvalnica: 8048
Aha, skontali su da ne mogu da organizuju gradilište na tako malom prostoru.
Pa i vidi se da na desnoj obali Dunava skroz lepo rade a na levoj baš zaostaju.
Druga bitna stvar koju možemo zaključiti je da do 2015. sigurno neće biti gotov novi most. Smor :|
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 31 okt 2012 10:15 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 31 okt 2012 18:44 #164

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Uvek me interesovalo koliko ima taxi vozila u gradu. Neko kaže dve neko tri a neko četri hiljade.
Pre nekih mesec dana sam sedeo na nekoj terasi nekog kafića i reših da izračunam. Papir presavih na levoj upisivo taxi vozila sa tx registracijom a na desnoj sa drugim slovima.
Pošto sam hteo da dođem do relevantnog statističkog uzorka išao sam do 400 vozila. Morao sam do te cifre u dve ture sedenja.

Moj zaključak je. U NS je oko 58% svih taksija sa TX reg tablicama. Pošto tih vozila ima oko 1100 (ja sam video 1054) onda je lako izračunati da u NS ima oko 1900 taxi vozila.

Ovo je poprilično tačan podatak jer je uzet dosta veliki uzorak. Ne verujem da se stvarno stanje razlikuje za više od +/- 100 vozila.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 31 okt 2012 18:45 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 31 okt 2012 19:40 #165

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Verovatno su Španci uputili zahtev, potreban im je prostor za gradilište.
Siguran sam da će regulisati put do luke.

Zašto do kraja 2014. godine?

most je počeo da se gradi u aprilu ove godine. Rok za završetak mosta je 32 meseca po otpočinjanju radova. To je kraj decembra 2014. godine.
Zato su rekli da će dotle saobraćajnica da bude zatvorena.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 31 okt 2012 19:56 #166

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 08 nov 2012 12:44 #167

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Čujem na radiju da su veliki problemi na novom semaforu kod stadiona odnsono da se formiraju velike gužve od mosta...
Imao sam nekako tu viziju u glavi obzirom da je zaista novi semafor preblizu ono na uglu M.Gorkog i bulevara.
Nije li moglo to drugačije da se reši?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 08 nov 2012 13:28 #168

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Pripadnik napisao/la:
Čujem na radiju da su veliki problemi na novom semaforu kod stadiona odnsono da se formiraju velike gužve od mosta...
Imao sam nekako tu viziju u glavi obzirom da je zaista novi semafor preblizu ono na uglu M.Gorkog i bulevara.
Nije li moglo to drugačije da se reši?

Naravno da je moglo.... Nisu trebali postavljati semafor. :) Ugao M. Gorkok i Bulevara je manje od 100m udaljen. Ne daj bože da se neko usudio da pomisli na pasarelu ili, daleko bilo, podzemni prolaz.

Jedino mi nije jasno o kakvim gužvama govore. Prošao sam danas, a semafor trepće žuto. :dunno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 08 nov 2012 14:26 #169

  • everson
  • everson's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 92
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Radio je kad sam ja prolazio ...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 08 nov 2012 14:40 #170

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Semafor je proradio. U špicevima je frka bila i frka ostala. Semafor je samo ukinuo dilemu ko ima prednost na prelazu. Takođe, ukinut je jedan prelaz od dva u dvadeset metara, što je dobro. Legao bi tu i jedan tunelčić ispod bulevara, da poveže D. Tucovića i Vojvođansku.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 08 nov 2012 15:14 #171

  • SZPDNEVEN
  • SZPDNEVEN's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • СЗПД "НЕВЕН". . .
  • Poruka: 373
  • Primljenih Zahvalnica: 982
TurboMaximus napisao/la:
Semafor je proradio. U špicevima je frka bila i frka ostala. Semafor je samo ukinuo dilemu ko ima prednost na prelazu. Takođe, ukinut je jedan prelaz od dva u dvadeset metara, što je dobro. Legao bi tu i jedan tunelčić ispod bulevara, da poveže D. Tucovića i Vojvođansku.

I te kako bi legao tunelčić. Visine ima jer se uz Dimitrija Tucovića i uz Vojvođansku blago uspinje ka bulevaru. Ali verovatno je bilo brže samo semafor i ukidanje jednog prelaza nego podzemni. Seća li se neko dužine radova oko podzemnog kod pošte ?? :angry: :sick: :bash:
H E B E H "Хајд' у коло селе, 'амо руке беле. Тијо скочи и подскочи, душо медена. Нека зачуде се, земља нек' се тресе.Кад заигра коло Невена."
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 08 nov 2012 16:11 #172

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
TurboMaximus napisao/la:
Semafor je proradio. U špicevima je frka bila i frka ostala. Semafor je samo ukinuo dilemu ko ima prednost na prelazu. Takođe, ukinut je jedan prelaz od dva u dvadeset metara, što je dobro. Legao bi tu i jedan tunelčić ispod bulevara, da poveže D. Tucovića i Vojvođansku.

Dobar predlog Turbo, to mi nikad nije palo napamet a ima i smisla i izvodljivo je. Sto se pesaka tice, pasarela bi po meni bila jedino razumno resenje, ovo sad je silovanje...
Poslednja izmena: 08 nov 2012 16:13 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 08 nov 2012 16:12 #173

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Generalno nije toliko problematicno iskopati podzemni prolaz. A sto se tice ekomonske isplativosti (iako gradu to ne bi trebala biti primarna stavka, jer je ipak bezbednost u saobracaju u pitanju), napraviti lokale ko u ovom kod poste, pa ce se i isplatiti.
Poslednja izmena: 08 nov 2012 16:13 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 08 nov 2012 16:33 #174

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
limanac napisao/la:
TurboMaximus napisao/la:
Semafor je proradio. U špicevima je frka bila i frka ostala. Semafor je samo ukinuo dilemu ko ima prednost na prelazu. Takođe, ukinut je jedan prelaz od dva u dvadeset metara, što je dobro. Legao bi tu i jedan tunelčić ispod bulevara, da poveže D. Tucovića i Vojvođansku.

Dobar predlog Turbo, to mi nikad nije palo napamet a ima i smisla i izvodljivo je. Sto se pesaka tice, pasarela bi po meni bila jedino razumno resenje, ovo sad je silovanje...

Ako je tunel izvodljiv izvodljiva je i pozemna garaža ispod bulevara, od Cara Lazara do Maksima Gorkog.
Poslednja izmena: 08 nov 2012 16:34 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 08 nov 2012 17:01 #175

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
TurboMaximus napisao/la:
limanac napisao/la:
TurboMaximus napisao/la:
Semafor je proradio. U špicevima je frka bila i frka ostala. Semafor je samo ukinuo dilemu ko ima prednost na prelazu. Takođe, ukinut je jedan prelaz od dva u dvadeset metara, što je dobro. Legao bi tu i jedan tunelčić ispod bulevara, da poveže D. Tucovića i Vojvođansku.

Dobar predlog Turbo, to mi nikad nije palo napamet a ima i smisla i izvodljivo je. Sto se pesaka tice, pasarela bi po meni bila jedino razumno resenje, ovo sad je silovanje...

Ako je tunel izvodljiv izvodljiva je i pozemna garaža ispod bulevara, od Cara Lazara do Maksima Gorkog.
Sve je izvodljivo. Samo je pitanje volje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 09 nov 2012 07:11 #176

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Potreban je tunel ali za bulevar. Automobile koji idu pravo spustiti pod zemlju, a pesake iznad nje.
Poslednja izmena: 09 nov 2012 07:11 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Otis Driftwood

Odg: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 09 nov 2012 14:47 #177

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
I polako dođosmo do toga da je bolje da ništa ne diraju... da ne bi usrali postojeće :lol:
Ovo je ionako najbezblnije rešenje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 08 jan 2013 18:16 #178

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Deo Beogradskoj keja zatvara se na dve godine

Gradska uprava za saobraćaj i kompanija AZVI koja gradi Žeželjev most su saopštili da će od 9.januara, pa u naredne dve godine biti zatvoren deo Beogradskog keja kod gradilišta mosta i preusmereno kretanje vozila u nekoliko okolnih ulica.

Odlukom o preusmeravanju saobraćaja propisano je da će vozilima koja silaze sa montažno-demontažnog mosta biti zabranjeno kretanje Venizelosovom ulicom i biće upučivani ka ulici Bajči Žilinskog. Automobili koji dolaze iz pravca ulice Bajči Žilinskog ka Beogradskog keju biće preusmeravani u Venizelosovu ulicu.

Istovremeno zabranjeno je skretanje levo iz Venizelosove ulice u Temerinsku ulicu. Takođe, postavljena su tri privremena semafora na uglu Marka Miljanova i Venizelosove, Filipa Višnjica i Vanizelisove i Temerinske i Venizelisove.
www.24sata.rs/novi-sad/vesti/vest/deo-be...e-godine/70564.phtml
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 08 jan 2013 22:49 #179

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Tolikoo onom semaforu, a stvarno je potreban
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 08 jan 2013 23:28 #180

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Ako mi bude sad galama izaci cu i sve cu vas pobiti! :)
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru