Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Šta radi OKO SOKOLOVO?

Šta radi OKO SOKOLOVO? 12 dec 2023 10:38 #1

  • kuzmanovicd
  • kuzmanovicd's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 57
Otvaram ovu temu kao neki vid javnog pritiska na JKP Parking Servis da aktiviraju ovaj sistem da radi u punom kapacitetu.

Prošlo je već pola godine od zvaničnog početka rada ovog servisa i imam osećaj da rade minimalno. Da podsetim, nabavljeno je 5 automobila i 10 bicikala koji su opremljeni kamerama za snimanje. Ovo je sve debelo plaćeno, Dacia Sandero koja inače košta 16-17k evra, plaćena je 78k evra sa tom opremom za snimanje. Svaki bicikli je plaćen po 11.5k evra sa opremom.

Da rade u punom kapacitetu kako bi i trebalo mislim da ne bi bilo nepropisno parkiranog vozila a da ne dobije kaznu bilo gde u gradu u roku od jednog sata. Ali i dalje situacija sa bahatim parkiranjem po celom gradu je praktično nepromenjena.

Za ovih pola godine, možda sam 3 puta video njihovo vozilo na ulici a bicikli nisam nikad. Šta rade ta vozila i zašto su nabavljana ako će da stoje parkirana u Filipa Višnjića i da hvataju rđu?

Najavljivalo se da će biti pisano i po 1000 prekrašaja DNEVNO u početku rada sistema što mi deluje kao realan broj ali nakon jednog meseca rada izašao je podatak da je evidentirano svega 800 prekrašaja za ceo MESEC (30 puta manje!).

Posle toga zatišje. Nikakav izveštaj o radu a u par navrata sam namerno ostavio nepropisno parkirano vozilo par dana na relativno prometnom delu grada i nikakva kazna nije stigla.

Šta vi forumaši mislite kako ovo može da se reši? Je li dobio neko od vas kaznu?
Poslednja izmena: 12 dec 2023 10:40 od kuzmanovicd.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Gari, TicaNs

Šta radi OKO SOKOLOVO? 12 dec 2023 14:03 #2

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ne radi nista, niko nece da vozi i kaznjava. Apsolutno nikakvog efekta nema.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Šta radi OKO SOKOLOVO? 12 dec 2023 15:02 #3

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
kaznjen moj poznanik na novoj detelinari kod Baste pre mesec dana. Covek sedeo u kolima i cekao zenu dok je otisla po cvece.
Kad je otisao u Komunalnu, rekli mu da cak i ako sedi u autu, ne sme da stoji u mestu.. a da se pomerio 10m ne bi dobio kaznu :naughty: tek su to bolidi :facepalm:
Poslednja izmena: 12 dec 2023 15:03 od sandman.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Šta radi OKO SOKOLOVO? 12 dec 2023 15:13 #4

  • eegor84
  • eegor84's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 95
  • Primljenih Zahvalnica: 119
Dobro da je pokrenuta ova tema, mnogi od nas su skroz zaboravili na oko sokolovo. Zadnje sto sam cuo je da su obilazili Telep i Adice i kaznjavali ljude koji parkiraju na svoj kolski ulaz.
Ja ih iskreno nisam nijednom video.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Šta radi OKO SOKOLOVO? 12 dec 2023 15:33 #5

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
kolski ulaz je javan, nije njihov.
oni koji se parkiraju na kolski ulaz najčešće blokiraju i pešački prolaz, ili ostave mesta za jednu osobu da prođe (kolica npr. ne mogu)

naravno da se ne slažem da samo njih kažnjavaju, ali ako gledamo nepropisno parkiranje u globalu, to je jedan od primera
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kuzmanovicd

Šta radi OKO SOKOLOVO? 12 dec 2023 16:14 #6

  • kuzmanovicd
  • kuzmanovicd's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 57
kasko napisao/la:
Ne radi nista, niko nece da vozi i kaznjava. Apsolutno nikakvog efekta nema.
Pa zar kažnjavaju ručno? Šta su onda plaćali tu sofisticiranu opremu na krovu ako je opet odgovornost na čoveku za volanom. Veći mi rizik deluje da nose vozači pauk vozila i ovi radnici što pišu kazne za parking nego ovi ušuškani u svoje dačije koji samo treba da kruže po gradu a kamere automatski da snimaju. Mislim jeste nezahvalan posao, ali svakako ne izdaju kazne na licu mesta nego naknadno stigne kazna.

Nek daju 5-10% od naplaćenog iznosa kazni radniku pa počeće da se biju međusobno ko će da vozi oko sokolovo. Ako se boje mogu i da omoguće građanima da volonterski vozaju dačije po gradu i snimaju :D
Poslednja izmena: 12 dec 2023 16:16 od kuzmanovicd.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Šta radi OKO SOKOLOVO? 12 dec 2023 17:30 #7

  • eegor84
  • eegor84's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 95
  • Primljenih Zahvalnica: 119
mel napisao/la:
kolski ulaz je javan, nije njihov.
oni koji se parkiraju na kolski ulaz najčešće blokiraju i pešački prolaz, ili ostave mesta za jednu osobu da prođe (kolica npr. ne mogu)

naravno da se ne slažem da samo njih kažnjavaju, ali ako gledamo nepropisno parkiranje u globalu, to je jedan od primera

Znaci da je nabavljeno zbog toga? Tamo gde su uglavnom kuce nigde nema iscrtanih mesta, slobodno mogu da kazne 99% auta koje vide ali tamo nije guzva i tamo nije problem. Problem su 4 zmigavca i parkiranje po trotoaru i travnjaku a ne neko ko je stao na svoj ulaz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman

Šta radi OKO SOKOLOVO? 12 dec 2023 17:39 #8

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Nije gužva ako gledaš iz ugla vozača, ali za pešake nije baš udobno i bezbedno ako moraju svakih 25 metara da izađu na kolovoz, noću posebno.

Nabavljeno je zbog javne nabavke, sistem i red može da napravi uvek 5 saobraćajaca na motoru ili biciklu. Svako od nas zna po 5 mesta gde je sajam bahatog parkiranja.
To se nikad nije radilo tako da ne očekujem ni da sad počne. Ovaj sistem je logično uvesti kada policija ne može da postigne da ispisuje kazne. Mi taj slučaj nismo ni imali, ovde se bahatost toleriše odavno, sa fensi opremom ili bez nje.
Poslednja izmena: 12 dec 2023 17:43 od mel.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Šta radi OKO SOKOLOVO? 12 dec 2023 18:30 #9

  • mmirkovic
  • mmirkovic's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Рођени Новосађан
  • Poruka: 295
  • Primljenih Zahvalnica: 1033
Каже лик који вози то возило да су и даље у пробном моду. Знам лика из краја па сам га случајно срео и питао. Јер реално не види се никаква корист јер и даље блокирају улице где год стигну.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Šta radi OKO SOKOLOVO? 12 dec 2023 19:25 #10

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Tek je nebuloza da u NS oni prolaze jednom, pa ako si opet tu posle drugog kruga onda te kazne. Znaci da apsolutno nije nabavljeno da bi se ista resilo sto se tice SVA 4 u gradu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Šta radi OKO SOKOLOVO? 13 dec 2023 12:03 #11

  • Хомер
  • Хомер's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 253
  • Primljenih Zahvalnica: 1191
То и ја стално говорим. Док он оде окрене се, на то место је неки други већ стао. Треба одмах кажњавати, какав други пролазак . У Пезосу семафор, две траке: за право и лево и за право уз тротоар. Али ту је и пекара, ладно укључе жмигавце и блокирају траку а ако неко скреће лево онда су обе блокиране. Неки седну и натенане поједе бурек. 24/7 треба задужити једног полицајца дати му бајс, и да шпарта по Прерадовићевој. Ја лично Сокола нисам до сада видео. Никаква корист од њега
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov, eegor84

Šta radi OKO SOKOLOVO? 13 dec 2023 12:42 #12

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 902
  • Primljenih Zahvalnica: 1791
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman, Blavak

Šta radi OKO SOKOLOVO? 13 dec 2023 18:06 #13

  • prophysio
  • prophysio's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 68
  • Primljenih Zahvalnica: 170
Kad smo vec kod toga sta rade...Bio sam iznenadjen danas, stao sam u grckoskolskoj da utovarim neki namestaj iz kuce. Stao sam sa strane na trotoar tamo gde i svi staju jer nije bilo slobodnog parkinga. Kada nailazi strasno oko sokolovo i otvara prozor da pita ciji je auto. Ja kazem moj, i kaze on hajde vracamo se za 5min nemoj da budes tu. Sad cemo obrisati ali kada obrnemo krug ne mogu te brisati. Ja reko fala :D
M.Sc. therapist of sports medicine
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Šta radi OKO SOKOLOVO? 13 dec 2023 20:10 #14

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Danas su paukovi špartali po celom gradu, mislim da su zbog današnje opsade aktivirali 102% svih resursa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: prophysio

Re:Šta radi OKO SOKOLOVO? 04 jan 2024 09:21 #15

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Šeraton

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Blavak, valjan, mel

Re:Šta radi OKO SOKOLOVO? 16 jan 2024 15:55 #16

  • kuzmanovicd
  • kuzmanovicd's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 57
Koliko Novosađana je kaznio "NS patrol" do sad? Znatno manje od očekivanog

Konačno neki izveštaj o radu. Poražavajući podaci.

Pregled rada po mesecima izgleda ovako:
Maj: 853 prekršaja
Jun: 1.145 prekršaja
Jul: 1.188 prekršaja
Avgust: 924 prekršaja
Septembar: 1.346 prekršaja
Oktobar: 1.848 prekršaja
Novembar: 1.049 prekršaja
Decembar: 405

U Komunalnoj miliciji za 021.rs navode i da je od svih slučajeva u prvih osam meseci rada 1.800 kazni napisano radom ekipa na električnim biciklima.
- Ovo znači da je svaki bicikli u proseku evidentirao dnevno manje od jedne kazne, tačnije 0.75 kazni po danu po biciklu. Pa ja kroz prozor stana u svakom trenutku vidim bar 5 nepropisano parkiranih vozila, kako je moguće da bicikli koji ima potencijal da bude dostupan 24h dnevno i može da pokrije toliku površinu ne može jednu kaznu dnevno u proseku da evidentira a plaćen je 12 hiljada evra? Znači da ponovim, bicikli koji ima opremu za automatsko evidentiranje prekršaja (treba samo da se vozi) u gradu koji ima preko 100 kilometara biciklističkih staza ne može da prebaci jednu kaznu dnevno u proseku? I još nije obični bicikli, već električni - debeli komunalac ne mora ni da pedala. ZAŠTO JE ONDA KUPLJENO?

Da li neko zna na koji način možemo da vršimo pritisak da rade svoj posao? Da li je parking servis ili komunalna policija zadužena za funkcionisanje ovog sistema? Pisao bih im svakog dana koliko me nervira bahato parkiranje pojedinaca a još me više nerviraju što ne rade svoj posao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, kasko, Direktor, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, mel, eegor84, Чиле

Re:Šta radi OKO SOKOLOVO? 19 jan 2024 22:44 #17

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Vreme za vrsenje pritiska je proslo 17.12.2023
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Boda Tajson
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru