Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Pasarele i regulacija saobraćaja

Pasarele i regulacija saobraćaja 02 jun 2017 12:39 #161

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Postavljene (60) table na Bulevaru vojvode Stepe. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi, Blavak

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 03 jun 2017 11:53 #162

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Nadam se da će im ovo postati praksa.



Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 03 jun 2017 20:16 #163

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
valjan napisao/la:
A upravo sam čuo da su na BE promenjeni znakovi sa ograničenjem brzine - između rumenačkog i novonaseljenog kružnog toka 70, a prema futoškom putu 60, pa ko bude prolazio tuda neka proveri i potvrdi...

Prošao od Futoškog ka Hadžiju, stoji 60. ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Pasarele i regulacija saobraćaja 13 jul 2017 12:19 #164

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Semaforizacija u punom jeku.

Uskoro osam novih semafora, po jedan u Jevrejskoj i kod Elektrotehničke u Futoškoj

Uprava za građevinsko zemljište i investicije (UGZI) u poslednjih nekoliko dana je raspisala nekoliko javnih nabavki za projektovanje postavljanja semafora na nekoliko pešačkih prelaza i raskrsnica.
NOVI SAD 13.07.2017. | 10:14 > 10:37
Tako se traži projektant za izradu semafora na pešačkom prelazu kod Eletrotehničke škole u Futoškoj ulici, kao i za postavljanje semafora na raskrsnici Temerinske, Dositejeve i Almaške ulice na Salajci.
UGZI je raspisao i tender za tehničku dokumentaciju za semafore na rasksrsnicama ulica Novosadskog sajma i Mičurinove i Novosadskog sajma i Bore Prodanovića, kao i Bulevara Evrope i Ulice Branka Bajića.
Semafor će se postaviti i u Jevrejskoj ulici u zoni raskrsnice sa Ulicom Vase Pelagića.
Takođe, tenderi su raspisani i za kontrolu tehničke dokumentacije za dve raskrsnice za koje se već prave projekti i to za ugao Savske i Temerinskog puta na Klisi, kao i Novosadskog puta i Sonje Marinković u Veterniku.

izvor i cela vest:
www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/166964/U...icke-u-Futoskoj.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Novajlija

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 13 jul 2017 19:35 #165

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Dokle god su u zelenom talasu biće sve jedno stao 100m ranije ili kasnije.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 13 jul 2017 21:32 #166

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
kasko napisao/la:
Dokle god su u zelenom talasu biće sve jedno stao 100m ranije ili kasnije.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Slažem se u potpunosti, samo, kada si poslednji put "uhvatio" taj zeleni talas i na kojoj relaciji ( u NS naravno). Nisam u skorije vreme imao to zadovoljstvo, nažalost. Pri tom ne računam zápchy (fali mi termin u srpskom), već redovnu situaciju, npr. Bul. oslobođenja još uvek nisam savladao kojom brzinom treba da vozim da bih uspeo da prođem od stanice (mosta) do drugog kraja kroz zeleni talas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 13 jul 2017 21:54 #167

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Zeleni talas je urbana legenda, barem u NS.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pasarele i regulacija saobraćaja 13 jul 2017 22:01 #168

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
U NS ne postoji zeleni talas. Zašto ne znam.
Recimo u SU od početka do Palića nekih 12-13 semafora ako ideš brzinom 55km/h (verovatno su sad korigovali na 50km/h) prođeš sa jednim stajanjem
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pasarele i regulacija saobraćaja 14 jul 2017 08:44 #169

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
Zašto? Odgovoriću ti: Zato što se u NS niko ne bavi saobraćajem. Ne znam uopšte, čemu služi Gradska uprava za saobraćaj i puteve. Kad treba da zauzmeš javnu saobraćajnu površinu služi da ti izda neki papir i istu skupo naplati i to je otprilike to. Saobraćaj treba analizirati, kalkulisati, proučavati, to je živa stvar... njime se treba baviti, ali to niko ovde ne ume da radi.
Da ume i hoće, imali bismo i zelene talase, i valjano obeležene kružne tokove (pa samim tim i više od 3% vozača koji umeju da ih koriste kako treba) i bolju signalizaciju.
Poslednja izmena: 14 jul 2017 08:45 od Sasa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, ranko su ns, mrnjavi, Blavak, Billy

Pasarele i regulacija saobraćaja 14 jul 2017 09:50 #170

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Na Bulevaru oslobođenja je sad i uz najbolju volju i svu moguću i nemoguću high tech opremu nemoguće organizovati zeleni talas zbog onog kretenskog pešačkog kod Daltona i zločinačkog semafora kod stadiona. :(
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pasarele i regulacija saobraćaja 14 jul 2017 10:36 #171

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
mrnjavi napisao/la:
pešačkog kod Daltona (

Pod hitno ukloniti ovaj prelaz, predstavlja opasnost za sve učesnike u saobraćaju na tom mestu. Tu bi mogao, ako već mora da bude prelaz na tom mestu, da se izgradi podzemni pešački prolaz (znam da bi trebalo ppp da se izgrade i na mnogim drugim lokacijama u gradu).
Poslednja izmena: 14 jul 2017 10:38 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pasarele i regulacija saobraćaja 14 jul 2017 13:24 #172

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ne razumem vas stvarno i gde zivite. Potpuna je dezinformacija da u NS ne postoje zeleni talasi. Postoje i sistemski su uvedeni davnih dana. O njima se mozete informisati i u gradskoj upravi.

Svaki put uhvatim zeleni talas na 50km/h od Limanske pijace do Somborskog bulevara.
Od Bulevara Evrope do GSP-a.
Van spica na celom bulevaru.
Od SNP do Venizelisove (ako se pogodi i do Kackog puta odnosno ne stajem do autoputa). Isto u povratku.
To su samo moje rute.

I svaki put gledam ljude kako se zalecu sa 70 i koce, pa staju na semaforima.
Poslednja izmena: 14 jul 2017 13:25 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 14 jul 2017 15:17 #173

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pasarele i regulacija saobraćaja 14 jul 2017 16:29 #174

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
kasko napisao/la:
Svaki put uhvatim zeleni talas na 50km/h od Limanske pijace do Somborskog bulevara.

Slažem se s Kaskom, ima više pravaca gde zeleni talas radi solidno, ili bar predvidljivo. Na ovom pravcu je, međutim, problem crveni talas koji se često (ne uvek, zavisi od doba dana) hvata od Merkatora do limanske pijace. Kad se kod Agrovojvodine na BCL upali zeleno, moram da krenem žustro i ubrzam do nekih 60 da bih prošao na trepćuće zeleno kod limanske. Naravno, to prolazi samo ako sam prvi ili drugi na semaforu.

Međutim, mislim da u opštem slučaju nije rešiv problem da postoji zeleni talas duž celog nekog pravca, čim postoje ukrštanja sa iole frekventnijim ulicama: ako je namešten od tačke A do tačke B (na kojoj će zeleno da kasni za X sekundi), onda je problematično podesiti ga od tačke B do tačke A (gde onda crveno konsekventno prednjači X sekundi).

Ima, naravno i debilno podešenih semafora, kao što je onaj kod OMV u industrijskoj zoni (gde je često muka skrenuti levo ka Novkabelu, dok je zeleno iz pravca Novkabela skoro pa nepotrebno jer ga niko ne koristi); ili onaj kod uključenja sa Somborskog na Futoški put kod Grasa (gde se stvaraju kolone onih koji skreću ka Veterniku i očajnički treba da se dopusti skretanje levo iz srednje trake).
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pasarele i regulacija saobraćaja 14 jul 2017 18:10 #175

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Duja napisao/la:
kasko napisao/la:
Svaki put uhvatim zeleni talas na 50km/h od Limanske pijace do Somborskog bulevara.

Kad se kod Agrovojvodine na BCL upali zeleno, moram da krenem žustro i ubrzam do nekih 60 da bih prošao na trepćuće zeleno kod limanske. Naravno, to prolazi samo ako sam prvi ili drugi na semaforu..

Ovo i jeste poenta mog prethodnog posta sa pitanjem koja brzina kretanja je potrebna. Ti si nam opisao da izvodiš neke svoje "cake" da bi uspeo da "uhvatiš" zeleno. Ja takođe izvodim neke svoje "cake", koji nekada uspeju, nekada ne (zavisi od mnogih faktora kao što si naveo). Međutim, ja (verujem i većina drugih vozača )ne bih da izvodim "cake" da prođemo na semaforu. Želeo bih da mogu da ih našteluju kao što su bili naštelovani 80.-tih godina, kada je moj matori vozio i kada bi smo krenuli na zeleno od mosta Slobode, vozeći konstantnom, tada maksimalno dozvoljenom brzinom, 60 km/č, prošli ceo Bul. 23. oktobra bez zaustavljanja na bilo kojoj raskrsnici sve do skretanja kod stanice na Bul. oktobarske revolucije. Ako može u Budimpešti, što ne bi moglo i ovde? (Sasa je dao odgovor na ovo)
Poslednja izmena: 14 jul 2017 18:20 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 15 jul 2017 02:00 #176

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Poenta je bila u mom postu i izjavi da idem sa 50km/h kao što sam objasnio

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 15 jul 2017 02:03 #177

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Molio bih da mi se objasni značenje koale?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 15 jul 2017 11:00 #178

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Dujo, zeleni talas ne pocinje kod Merkatora, jer ga je nemoguce uskladiti sa zelenim talasom na Bulevaru. Sekspirova, Balzakova i Cara Dusana su u zelenom talasu. Vrsacka, Satelistka pijaca, GSP takodje. itd.
Poslednja izmena: 15 jul 2017 11:07 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 15 jul 2017 22:23 #179

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
kasko napisao/la:
Molio bih da mi se objasni značenje koale?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Fotografija prikazuje ovu ljupku i simpatičnu živuljku u stanju šoka i zapanjenosti :)

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Pasarele i regulacija saobraćaja 25 jul 2017 19:39 #180

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
U delu Šekspirove ulice kod Limanskog parka.



postavljeni su usoorivači saobraćaja. Pretpostavljam da je zbog obližnjeg igrališta u parku. Bilo bi dobro da se postave i prema ul. Narodnog fronta.



Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, valjan
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru