Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Izgradnja raskrsnica u gradu

Izgradnja raskrsnica u gradu 11 jul 2014 16:41 #221

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
pa neko je predložio ovde na forumu a oni odma reagovali :troll:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 11 jul 2014 17:46 #222

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Ja sam predložio betoniranje raskrsnice a ne razdelnog ostrva :)
Verovatno će nastaviti red žardinjera.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 11 jul 2014 18:08 #223

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
kasko napisao/la:
Ja sam predložio betoniranje raskrsnice a ne razdelnog ostrva :)
Verovatno će nastaviti red žardinjera.


KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 11 jul 2014 22:56 #224

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Mozda prosiruju pesacki... ima smisla tamo...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 12 jul 2014 14:19 #225

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
tako je.
posebno što ne može bicikl da stane nikako.
a totalno su asinhroni semafori.
Poslednja izmena: 12 jul 2014 14:20 od tonyk.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 12 jul 2014 16:28 #226

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35778
Ta raskrsnica je loša i za pešake i vozila, što se tiče signalizacije. TAmo je potreban podzemni prolaz za pešake i eventualno bicikliste. Najbolje bi bilo i denivelisano kretanje vozila ( eventualno tunel odatle do Trga republike/Kosovske ulice ).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 12 jul 2014 18:27 #227

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Ne prave nikakvo proširenje prelaza vec nova mesta za žardinjere što je dakako bitno na tom mestu. :nuts:

A o novom podzemnom ćemo samo da maštamo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 12 jul 2014 22:54 #228

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35778
Da je samo taj jedan potreban, pa da maštamo. Ovom gradu odavno nedostaje barem još 4-5 podzemnih prelaza i sigurno duplo više pasarela.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 13 jul 2014 09:44 #229

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Slažem se u potpunosti. Na Bulevaru Oslobođenja treba praviti pasarele a ne semafore kao kod stadiona (to je jedno od najlošijih rešenja u skorijem radu ZIG-a). Mada jedini logički razlog zašto se možda ne prave pasarele jeste po meni kretanje starijih osoba ili invalida. 2 pešačka prelaza na Bulevaru potpno koče protok saobraćaja na tim mestima.

Sa druge strane mislim da su podzemni prolazi investicija koju ovaj grad neće moći da iznese u skorije vreme. Pretpostavljam da bi najeftiniji koštao verovatno par miliona eura, a to su investicije nivoa Bulevara Evrope. Čak ni u BG mislim više od 20 godina nije izgrađen ni jedan novi podzemni prolaz. Ovo je svakako jako loše ali para ima jako malo svi znamo.

Ostaje da se vidi šta će biti kapitalne investicije u gradu nakon završetka Bulevara Evrope i Bate Brkića. Da li rekonstrukcije glavnih ulica koje su preko potrebne ili nešto tipa podzemni prolazi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 13 jul 2014 17:46 #230

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Prođoh sad raskrsnicom kod Merkatora. Već se naborao asfalt iz pravca mosta Slobode. JKP Put treba da rekonstruiše trotoare i ništa drugo :bash:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 04 jul 2015 19:35 #231

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35778
Nije u gradu, ali je u gradskoj opštini NS. Begeč, izgradnja kružne raskrsnice, ne protiče bez problema.
www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=20...dd=04&nav_id=1011791
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 12 jan 2016 20:11 #232

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 623
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Pošto u narednih nekoliko dana ,pod pritiskom javnosti treba da se napokon otvori Bul.Evrope koji je bio gotov još pre dvadesetak dana,nadam se da će u Partizanskoj ulici biti uklonjeni znaci za zabranjeno skretanje u Radoja Domanovića.Većina teretnog saobraćaja bi trebalo da se preseli na novu saobraćajnicu.Užasno je teško ući vozilom u Salajku (deo Salajke od Partizanske ulice do kanala) zbog više faktora.Malopre spomenuta zabrana skretanja u Radoja Domanovića,katastrofalno projektovana raskrsnica kod mlekare gde je svaki dan gužva skoro do Partizanske,Ulaz iz Temerinske u Šajkašku.To su jedina tri ulaza/izlaza u naše naselje sa gomilom vozila i saobraćajnom policijom.Da ne pominjem da su svi atraktivni megamarketi u samom okruženju.Pod hitno urgirati da se probije izlaz na Sentandrejski put u zaleđu 021 UniZvera(par metara ivičnjaka i milion metara papirologije).U Šajkaškoj na samom izlazu na Temerinsku,fali traka za skretanje udesno(da se i tu red ne oteže),Izlaz ispod Klisanskog mosta treba asfaltom povezati sa Pere Popadića a ceo taj put povezati uz kanal sa saobraćajnicom kod Tempa.Pre svega ,ukloniti znakove iz Partizanske koji me posebno iritiraju!!!!!.
%($$##$""#$#%/$%(/)&=)(&
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 12 jan 2016 20:46 #233

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Hajde baci sve ovo na papir i nacrtaj na gmaps
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus

Izgradnja raskrsnica u gradu 12 jan 2016 23:09 #234

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 623
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 12 jan 2016 23:23 #235

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35778
mlata napisao/la: Ovde je moguće da neće ni otvarati ovaj deo, preblizu je ulaz na pumpu i mogle bi se stvarati kolizione situacije kada bi vozila izlazila iz Šajkaške na Senandrejski. Mada bi bilo dobro da naprave mogućnost skretanja sa Sentandrejskog u Šajkašku, to bi rasteretilo semaforizovanu raskrsnicu barem malo.
mlata napisao/la: Ovde postoji semafor samo za pešake koji prelaze Temerinsku. Mislim da bi mogao da se upotrebi i za vozila i to tako da o mogući i skretanje u levo iz Šajkaške u pravcu mosta.
mlata napisao/la:
nije uslikan deo Pere Popadica koji je blatnjav
www.google.rs/maps/@45.2782447,19.828765...7i13312!8i6656?hl=sr
GUPom (kad nađem kojim sve sa ilustracijom, postaviću) je predviđena saobraćajnica duž nasipa. Obzirom da nemam taj GUP pred očima, detalje bih dodao kad budem znao tačno šta i kako je predviđeno.
EDIT:
Mislio sam na ovo što je Oniks postavio.
Poslednja izmena: 13 jan 2016 05:20 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 13 jan 2016 00:14 #236

  • Oniks
  • Oniks's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 195
  • Primljenih Zahvalnica: 909
^^

Duž skoro celog kanala je predviđena saobraćajnica.
Poslednja izmena: 13 jan 2016 00:15 od Oniks.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, valjan

Izgradnja raskrsnica u gradu 13 jan 2016 10:12 #237

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 623
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Druga strana Šajkaške
www.google.rs/maps/@45.2727796,19.840792...7i13312!8i6656?hl=sr
Ovde postoji semafor samo za pešake koji prelaze Temerinsku. Mislim da bi mogao da se upotrebi i za vozila i to tako da o mogući i skretanje u levo iz Šajkaške u pravcu mosta.

Problem je vozilima koja skreću desno ka Partizanskoj.Uzana je raskrsnica i kad neki stručnjak želi da skrene levo ka mostu iz Šajkaške,iza njega se stvori dugačak red vozila koja bi možda skrenula desno ali ne mogu dok se ne oslobodi put.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 13 jan 2016 11:07 #238

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35778
mlata napisao/la:
Druga strana Šajkaške
www.google.rs/maps/@45.2727796,19.840792...7i13312!8i6656?hl=sr
Ovde postoji semafor samo za pešake koji prelaze Temerinsku. Mislim da bi mogao da se upotrebi i za vozila i to tako da o mogući i skretanje u levo iz Šajkaške u pravcu mosta.

Problem je vozilima koja skreću desno ka Partizanskoj.Uzana je raskrsnica i kad neki stručnjak želi da skrene levo ka mostu iz Šajkaške,iza njega se stvori dugačak red vozila koja bi možda skrenula desno ali ne mogu dok se ne oslobodi put.

Zato sam i pomenuo semafor. Postoji i jeftinije, odnosno jednostavnije rešenje. Zabraniti skretanje u levo iz Šajkaške prema mostu, odnosno obavezan pravac bi bio desno prema centru. Ko želi da ide levo išao bi do raskrsnice sa Partizanskom, polukružno skretanje i nalazi se u pravcu u kojem želi da ide. To je jeftinije i brže rešenje. Treba postaviti znak na izlasku iz Šajkaške, napraviti drugačiji program rada semafora i najvažnije, treba produžiti ostrvo od pešačkog prelaza na taj način da sprečava levo skretanje IZ Šajkaške, ali ne i u tu ulicu iz Temerinske.
Poslednja izmena: 13 jan 2016 19:10 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Izgradnja raskrsnica u gradu 10 avg 2016 11:44 #239

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Jedina betonirana raskrsnica u gradu. Nova 1 kod Vujadin Boškov-a
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Yokai, das ivon, Oniks, Blavak, Bogdus, Mikins, Light, Djordje Cvarkov, valjan

Izgradnja raskrsnica u gradu 04 okt 2016 11:21 #240

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 898
  • Primljenih Zahvalnica: 1774
www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/145996/U...toka-kod-Spensa.html
U planu izgradnja kružnog toka kod Spensa
Novosadska vlast planira da sagradi kružnu raskrsnicu na uglu Bulevara cara Lazara i Fruškogorske ulice, kod Spensa.



Odluka o izgradnji kružnog toka na ovom mestu je doneta jer bi, kako se navodi, "realizacijom planiranih sadržaja u neposrednom okruženju raskrsnica dobila na većem značaju, što nosi i povećanu potrebu za funkcionalnošću i bezbednošću saobraćajnih tokova za koje je namenjena".

Za izradu tehničke dokumentacije je izdvojeno pet miliona dinara u Programu uređenja građevinskog zemljišta, a analize koje će se raditi će proveriti sve saobraćajne aspekte na koje će uticati ovakvo saobraćajno rešenje.

Za sada nije precizirano kada bi usledilo pretvaranje postojeće rasksnice u kružni tok, ali kako se ipak ne radi o prevelikoj investiciji, u budžetu grada bi za narednu godinu lako moglo da se nađe nekoliko desetina miliona dinara upravo za ovu namenu.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, Oniks, Blavak, Bogdus
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru