Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bulevar Jovana Dučića

Bulevar Jovana Ducica 25 jun 2015 15:46 #241

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Imam da ponudim rasad zimzelenog bršljana da se pusti na tu ogradu.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ZoxInTheBox

Bulevar Jovana Ducica 25 jun 2015 15:52 #242

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Jel mi verujes da sam juce razmisljala da podmetnem brsljan da podivlja uz tu ogradu i zakloni ih! Zainteresovana i voljna da podmetnem brsljan, al bez da se salim!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 25 jun 2015 20:04 #243

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9089
Asfalt, svetlo, parking, trotoari, podzemni kontejneri, brsljan...kako vas je krenulo, jos cete i tramvaj dobiti :ohmy:
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ZoxInTheBox

Bulevar Jovana Ducica 25 jun 2015 21:45 #244

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Ipak je izborna/predizborna godina.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 25 jun 2015 21:52 #245

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
SSJ5 napisao/la:
Ipak je izborna/predizborna godina.

Aaaa pa onda da nastavimo traziti, sledece na redu ozelenjavanje i mobilijar ... :whistle: :mrgreen:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 25 jun 2015 22:09 #246

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
ZoxInTheBox napisao/la:
SSJ5 napisao/la:
Ipak je izborna/predizborna godina.

Aaaa pa onda da nastavimo traziti, sledece na redu ozelenjavanje i mobilijar ... :whistle: :mrgreen:
Iskreno mislim da biste trebali :) Preko mesne zajednice saljite zahteve, nesto ce proci sigurno, bas zbog izbora :)
Poslednja izmena: 25 jun 2015 22:09 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ZoxInTheBox

Bulevar Jovana Ducica 25 jun 2015 22:39 #247

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
ZoxInTheBox napisao/la:
Aaaa pa onda da nastavimo traziti, sledece na redu ozelenjavanje i mobilijar ... :whistle: :mrgreen:
Metro i to pravi, teški (ukopan), pa ako bude trmavaj... :troll:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, ZoxInTheBox

Bulevar Jovana Ducica 06 dec 2017 10:14 #248

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Da li sam jedini kome bodi oci i usi sto se, sada jedna od bitnijih ulica u gradu zove Bulevar Jovana Ducica + Radivoja Rase Radujkova + Hadzi Ruvimova + Brace Popovic?

Nije li vreme da se nadje smisleno resenje i osoba koja zasluzuje jednu tako veliku ulicu? Mozda mi fali kulture i obrazovanja ali ja nemam pojma ko je Radivoj Rasa Radujkov a ni Gugl mi nije puno pomogao u potrazi. Verujem i da vecina novosadjana pojma nema.
Ako jedan Futoski put i Bulevar Vojvode Stepe mogu da se protezu od GSP do Bul. Evrope, moze i Bul. Jovana Ducica, tj. jednostavno ima smisla organizacijski. Bulevar Slobodana Jovanovica je takodje ceo pravac i ne zavrsava se kod raskrsnice sa Jovana Ducica. Isto mislim i o nastavku ovog pravca na Detelinari.

Ima li nekog da me prosvetli u vezi Radivoja Rase Radujkova i brace Popovic?
Poslednja izmena: 06 dec 2017 10:15 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, Light, Djordje Cvarkov

Bulevar Jovana Ducica 06 dec 2017 11:03 #249

  • Light
  • Light's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 162
  • Primljenih Zahvalnica: 307
Kaže wiki "Radomir Radujkov (1913-1982), upravnik SNP-a, osnivač i potpredsednik Sterijinog pozorja, direktor Slobodne Vojvodine, gradonačelnik, predsednik Matice Srpske 1969. godine." :D
Slažem se sa Kaskom. Potpisao bih peticiju da se cela ulica nazove Bulevar Jovana Dučića.
"Politicians, ugly buildings, and whores all get respectable if they last long enough!" - Noah Cross, Chinatown (1974)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Mikins

Bulevar Jovana Ducica 06 dec 2017 11:43 #250

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
dodao bih tu još i deo kralja petra, bar do bulevara kao deo jedne ulice.

s tim što bih za jednu od bitnijih ulica u ns radije video ime radujkova nego dučića.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Bulevar Jovana Ducica 06 dec 2017 12:10 #251

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Light napisao/la:
Kaže wiki "Radomir Radujkov (1913-1982), upravnik SNP-a, osnivač i potpredsednik Sterijinog pozorja, direktor Slobodne Vojvodine, gradonačelnik, predsednik Matice Srpske 1969. godine." :D
Slažem se sa Kaskom. Potpisao bih peticiju da se cela ulica nazove Bulevar Jovana Dučića.

Evo jbg, sramota me je ali nisam znao. Kao sto, pretpostavljam 99% novosadjana ne zna. Neka bude i njegov bulevar, samo neka se se proteze celim Naseljem. I neka se radi na obrazovanju gradjana da znaju ko je vlasnik imena ulice ;)

A, ko su braca Popovic?

Ceo taj kraj sa Rasom, Hadzijem, Korlenijem mi je potpuna zbrka.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 06 dec 2017 15:06 #252

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Pa svaka od tih paralelnih ulica na naselju menja ime od ćoška do ćoška.

Todora Toze Jovanovića > Kaće Dejanović > Dušana Danilovića > Momčila Tapavice
Đorđa Nikšića Johana > Seljačkih Buna > Mileve Marić
Vladike Ćirića > Partizanskih baza

A tu je i Bulevar Vojvode Stepe > Kornelija Stankovića > Partizanska > Put Šajkaškog odreda

Još ako Đorđa Nikšića Johana izađe na BE, onda imamo u produžetku Janka Veselinovića i Bulevar Jaše Tomića...

A sve je u suštini jedan isti pravac...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko

Bulevar Jovana Ducica 06 dec 2017 15:27 #253

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Nisam sasvim razumeo. Ja govorim o bulevarima:

Sever - Jug: Kneza Milosa, Bate Brkica (uskoro bulevar do Futoskog), Slobodana Jovanovica, Evrope
Istok - Zapad: Futoski put, Jovana Ducica (uskoro do Veternika) + Radujkova, Vojvode Stepe.

Znaci nije dovoljno sto imamo Radujkova na Naselju, vec imamo i Ruvimovu i Popovicevu na Detelinari. Tek je tamo potpuno besmisleno i obicnom smrtniku nejasno gde pocinje jedna a zavrsava se druga.

Nema smisla da Ducic ne bude do Bul. Evrope i da se pojavljuje to parcence Radujkova. Neka daju coveku negde citavu ulicu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija, Djordje Cvarkov

Bulevar Jovana Ducica 06 dec 2017 20:43 #254

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
ja sam bio zbunjen kad sam se doselio u NS tim silnim ulicama i bulevarima koje menjaju ime od ćoška do ćoška.
valjan je samo deo naveo ima toga još.

sa druge strane ima gomila ulica koje kao braće krkljuš imaju isto ime, ali su isprekidane bulevarima, zgradama, pa čak i celim naseljima i nije se lako snaći
pa ceo liman 3 ima dve ulice balzakovu i šekspirovu koje idu u svim pravcima, i u krug. što ne bi bilo toliko problematično da brojevi imaju ikakve logike.

neverovatan je broj ljudi koje grad uglavljuje u registar ulica. pa onda menjaju od semafora imena.
nije novi sad toliki da može da ima i ruske pisce i razne strance, a da još ubace i svakog ko je bar jednom pomenut u "dnevniku" ili drugom lokalnom listu.

budimpešta, onoliki grad ima relativno mali broj bitnil ličnosti i događaja i oni svi imaju više "uloga" u gradu.
pa isti kralj ima i trg i ulicu i bulevar, prolaz, drum, put, most, itd...
naravno zbog veličine ima mesta i za sve ostale zaslužne i "zaslužne"

ovde se svakoj vlasti žuri da uglave svoje, pa seckaju ulice. i onda se par godina kasnije naprave nove, mnogo prigodnije ulice koje dobiju neko bzv ime jer ovi nisu imali strpljenja.

dosta, više ni sam ne znam šta sam hteo. valjda su neke rečenice smislene i razumljive
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Djordje Cvarkov

Bulevar Jovana Ducica 06 dec 2017 21:30 #255

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
^^

Pored navedenog mene zanima zašto ulice bulevarskg profila nemaju naziv "bulevar" poput narodnog fronta, hajduk Veljkove i Rumenačke, braće Ribnikar, Hadži Ruvimove, Kornelija Stankovića,.. Ili zašto je Bulevar despota Stefana "bulevar", mada sudeći po nedavnim vestima ima indikacija do to i postane.
Poslednja izmena: 06 dec 2017 21:30 od Novajlija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Bogdus, Eldarion

Re:Bulevar Jovana Dučića 06 dec 2017 23:12 #256

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Drago mi je sto nisam jedini kome ovo smeta. Nemam ideju kako bi se mogla povesti javna rasprava u gradu na ovu temu. Verovatno bi neki medij morao da bude zainteresovan da pokrene temu i pozove nadlezne.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 07 dec 2017 10:01 #257

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Ah taj bulevar D.Stefana, par sam puta automobilom skrećući iz Balzakove levo uspeo da pogodim onaj patrljak koji bi trebalo da bude druga cesta 'bulevara'.

A takođe, kao neko ko se 2000 doselio u ns, imao sam mnogo nejasnoća i oko imena i oko izgleda ulica. Nelogičnosti koje sam video sam kasnije počeo da shvatam kao posledicu nespretne izmene aglomerije grada. Primećujem da se najviše izgubilo rotiranjem glavnih ulićnih pravaca za 45 stepeni, izgradnjom više bulevara. Dosta lepih ulica je ispresecano i izgubljeno. Ostao samo stidljivo žuti klinker da svedoči o ranijem izgledu. Trgovi i prostori koji su time nastali mi deluju nedovršeno, a u isto vreme je izgubljeno mnoštvo zanimljivih kutaka i celina. Ukrštanja građevina koje idu uz te bulevare i starih ulica su stvorile dosta pejzažno ružnih mesta. Najviše mi smeta braće jovandić koja se naslanja na zgrade u pravcu bulevara, Bul. M.Pupina sa Ul. Kralja Aleksanda.

Usudio bih se možda i da kažem da bulevari oslobođenja i m.pupina uopšte nije trebalo ni da postoje, već da se poslovni delovi grada izmeste ka novom naselju, nešto slično kao što je urađeno sa Novim Bg. Eventualno da zauzimaju drugi pravac, kao produžetak temerinske ulice, mada bi i tako presecao staro gradsko jezgro, ali bar malo spretnije. Svakako mislim da je trebalo da budu dosta udaljeniji od centra grada. Saobraćajne gužve u samom centru bi se na drugi način rešavale, gradskim prevozom, šinama, ili jednostavnim izmeštanjem i destimulisanjem vožnje u centru. Znam da nije tema, ali nisam izdržao da se ne nadovežem. Verujem da je dosta o tome i pisano na forumu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko

Bulevar Jovana Ducica 07 dec 2017 12:00 #258

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Za sada ništa od spajanja Bulevara Jovana Dučića i Veternika

Probijanje Bulevara Jovana Dučića ka ulici Dragoslava Srejovića, odnosno novo spajanje Novog naselja i Veternika, moraće da čeka jer niko nije zainteresovan da projektuje ove radove, saznaje 021.rs.

Naime, niko se nije javio na tender Uprave za građevinsko zemljište i investicije koji je procenjen na dva miliona dinara (bez PDV-a), tako da je ova nabavka morala da bude obustavljena.

Kažimo da je prema planu predviđeno da se Bulevar Jovana Dučića produži za oko trista metara i da se sa Ulicom Dragoslava Srejovića i Veterničkom rampom spoji kružnom raskrsnicom.

U ovom delu je planirana i izgradnja vodovodne i kanalizacione mreže za potrebe okolnih stambenih objekata, kao i onih koji će se na ovoj lokaciji graditi narednih godina.

Autor: 021.rs
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija, Blavak

Bulevar Jovana Ducica 07 dec 2017 18:21 #259

  • nssale
  • nssale's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 21
  • Primljenih Zahvalnica: 17
Mislim da niko nije davao imena ulicama/bulevarima od ćoška do ćoška već su ta imena ostajala od ranijih ulica kako se grad širio, izgrađivao i kako su pojedine ulice postajale bulevari. Recimo na Detelinari niste imali "bulevar" Hadži Ruvimovu već je to svojevremeno bila obična ulica, niste imali ni Bulevar Evrope do pre koju godinu, a nije postojao ni pravac od Bistrice do Bulevara Oslobođenja preko Detelinare kroz Braće Popović. Kad je taj pravac probijen, ostala su imena ulica i ništa nije urađeno da se to promeni.
Ako bi se menjao naziv ulica, onda ne znam kakva je procedura po pitanju ličnih karata i ostale administracije, ali pretpostavljam da tu ima dosta posla a poznato je koliko je naša administracija efikasna. Recimo ako bi se bulevar Jovana Dučića produžio kao što kažete na Raše Radujkova, onda bi morali da se menjaju brojevi zgrada na celoj toj trasi, znači broj 1 bi bio kod Bulevara Evrope, a tamo gde je sada br.1 (na uglu sa Slobodana Jovanovića) bi bio recimo broj 21. Da li bi bilo problema dok to sve ne legne u administraciji i glavama ljudi? Iz tog razloga čini mi se da i kada bi se radilo nešto po ovom pitanju, lakše bi bilo da se ceo potez od Bulevara Evrope do Veternika preimenuje u neki novi Bulevar "X", a da Jovan Dučić i Raša Radujkov kroz neko vreme kada se stvar slegne dobiju na nekom drugom mestu svoje ulice i bulevare.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi, Blavak, neobuscitta

Bulevar Jovana Ducica 08 dec 2017 00:06 #260

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
zaboravih na to. to bi zadalo glavobolje i mnogo organizovanijim državama (koje doduše ne bi ni došle u tu situaciju)
u glavi mi je bila samo promena LK.
što je relativno lako sa čipovanim dokumentima, i naravno ne bi smelo da se naplati u tom slučaju.
ali verujem da to nije slučaj i se nikad neće odreći taksi i sl.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, nssale
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru