Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bulevar Jovana Dučića

Bulevar Jovana Ducica 22 apr 2015 17:33 #201

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Ja cu ostatak veceras, "neprestigljiv" si!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 22 apr 2015 21:30 #202

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Evo i iz moje perspektive, Octopus je bio brz, al da nisam dzaba gegala po salasu :lol:.

Kruzni u zemaljskoj i avijaticarskoj varijanti:




Zapadna u zemaljskoj i avijaticarskoj:




Juzna:


Istocna i primer lepog ponasanja jednog trogodisnjaka :yes: :



Bulevarske:








I opet se zaigrala deca, dosta kreativno :)
Poslednja izmena: 22 apr 2015 21:34 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck, limanac, kasko, TurboMaximus, Oniks, Blavak, Bogdus, Sladjana021, valjan

Bulevar Jovana Ducica 22 apr 2015 21:48 #203

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Ma moram i ove da okacim :mrgreen: ... danas je ljudstvo bilo bas u extra raspolozenju za slikanje. :okay:
Svirali i zvizdali da bi pozirali i sve osmesi od uva do uva.




Poslednja izmena: 22 apr 2015 21:49 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, Dunavski, das ivon, Blavak, Sladjana021

Bulevar Jovana Ducica 24 apr 2015 13:24 #204

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
BTW. Blok produzetka Bulevara Jovana Ducica je sinoc otvoren za saobracaj. :yes: Nije jos sve gotovo, ali su rampe i ograde skinute, semafori rade, koriste se sve trake. Kroz blok se vozi "legalno" osim kroz zapadnu medjublokovsku gde se jos radi na pesackoj platformi.

:clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, ranko su ns, Blavak, Bogdus, Sladjana021

Bulevar Jovana Ducica 24 apr 2015 22:12 #205

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
~2012 kad se ukopavala kanalizacija buducom trasom Bulevara Jovana Ducica ka Veterniku (slika je iskopana mislim sa SSC-a) a dvoriste se nivelisalo viskom zemlje.


Danas popodne od iz komsiluka :):
Poslednja izmena: 24 apr 2015 22:20 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Duja, TurboMaximus, das ivon, Blavak, Bogdus, Sladjana021

Bulevar Jovana Ducica 24 apr 2015 23:26 #206

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
Dobro došla u civilizaciju!

Tamo negde 2006. kad sam kupovao stan, bila je ponuda u tim zgradama po dosta smešne pare, čini mi se 650€, valjda od nekog ko je to dobio u kompenzaciju (to je bilo još pre velikog skoka cena s jeseni 2007.). S obzirom na loša iskustva pre toga, nismo se previše primili, i kupili smo nešto kasnije stan na starom delu Naselja, za ipak povoljnih 800€ (s renoviranjem) i, s ovom pameću, mislim da sam napravio pravi izbor.

Mislim, jeste vam sad lepo, ali 8 godina života -- neprocenjivo....
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ZoxInTheBox

Bulevar Jovana Ducica 25 apr 2015 00:04 #207

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Ove 2 zgrade imaju 2 skroz razlicite price i status.

Prva zgrada gde je investitor pukao ima i danas mnogo nesravnjenih racuna i dugova, nema tehnicki prijem, 3 ulaza ni danas nemaju prikljucak toplane, jedan ulaz nema ni lift, nema je u katastru itd.

Druga je zavrsena krajem 2010, svoje takse izmirila, i legalna je. To sto je investitor magare je nesto drugo, ali dozvole su ciste i nije bilo razloga da stojimo na livadi. No sudbina koju ipak obe dele jeste 4 godine mraka (druga zgrada je zavrsena dec 2010).

I sama bih kako kazes 'sa ovom pamecu' danas mozda drugacije posmatrala stvari, al imam utisak da te u ovoj ludoj zemlji od budala samo iskustvo moze sacuvati.
Poslednja izmena: 25 apr 2015 00:11 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Bulevar Jovana Ducica 26 apr 2015 12:07 #208

  • Sladjana021
  • Sladjana021's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
  • Primljenih Zahvalnica: 40
Kao stanar "prve zgrade" imam potrebu da napišem par reči.
Te 2005. godine kada smo uplatili stan, apsolutno ništa nije ukazivalo na to kako će se sve završiti. Investitor je u to vreme bio jak, imao je iza sebe više izgrađenih objekata, dosta zadovoljnih kupaca, cena po kojoj smo kupili stan nije bila niža od cene stanova na drugim lokacijama u predugovaranju. Želeli smo stan na Novom naselju, našli ušuškan stan na dobrom mestu sa odličnim rasporedom i odlučili se da ga kupimo kao što su tada radili i mnogi drugi. Kada je sve krenulo po zlu, ostali smo zatečeni novnastalom situacijom, bez ikakve šanse da bilo šta promenimo. Na kraju smo zajednički uspeli da uz dodatna ulaganja koliko toliko završimo svako svoj ulaz i da osposobimo svoje stanove za iole normalan život.
Mi stanari smo izmirili sve svoje obaveze prema investitoru, a ono što je investitor ostao dužan Poresloj upravi, javnim preduzecima i ostalima, trebalo je a se izmiri iz stečajne mase po prioritetima. Šta se desilo sa imovinom investitora koja je dospela u stečajnu masu (a za koju pouzdano znam da nije bila zanemarljiva), niko od nas ne zna. Verovatno je prodata na doboš, u bescenje, po principu daj šta daš, pa nije bilo dovoljno sredstava da se naplate potraživanja poverilaca.
Da li ćemo ikada uspeti da legalizujemo svoje stanove, ko zna... Teši me činjenica da ipak nismo sami i da nas je puno koji smo u istoj situaciji, pa je veća šansa da se nešto pozitivno desi.
Kada pogledam u nazad, još smo i dobro prošli kako smo mogli.
Ako budemo u situaciji da ponovo kupujemo stan, biće to gotov, uknjižen i odmah useljiv stan. I sve ćemo DOBRO isproveravati!!!! Stan u izgradnji- NIKAD VIŠE!!!!!!
Nadam se da nisam smorila :facepalm:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, Blavak, Bogdus, radd3, ZoxInTheBox, valjan

Bulevar Jovana Ducica 27 apr 2015 11:29 #209

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Nema mnogo novog u Ducicima, zavrsni radovi, uklapanje ivica behatona, rasciscavanje i ravnanje terena, kupi se smece ... pocinje trava da nice i tako :woohoo: .

Zavrseno crtkanje po kruznom:


Privodi se kraju i pesacka platforma, izdignuti behaton pesacki:


Jos uvek se ne zna zvanicno kada se pustaju autobusi u novu okretnicu, poslednje je da su iseljeni do 1. maja
Okretnica:
Poslednja izmena: 27 apr 2015 11:32 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, solimns, Dukelander, Buck, limanac, ranko su ns, tonyk, TurboMaximus, das ivon, Blavak, Bogdus, Sladjana021

Bulevar Jovana Ducica 27 apr 2015 14:27 #210

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Meni je odlično što uvek nehotice uhvatiš ono gradilište u Mileve Marić (ili gde već) pa samo i završetak te zgradice ispratili :mrgreen:
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 27 apr 2015 14:41 #211

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
A pešački vodi na zemlju tj. pravo u blato :facepalm:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 27 apr 2015 15:43 #212

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
@Bogdus
Nas blok ima sad ima 5 slepih pesackih (koji vode u blato) i samo jedan koji zaista spaja 2 staze. Kruzni je vise nego sulud itd.
Prosto je tako kad smo jedini izgradjeni. Ja se nadam da ce se nastaviti sirenje ka Veterniku. Mada nemam nista protiv ni da ostane ovako neko vreme :banana:

@Duke
Jeste u Mileve Maric, i nije nehotice, em uokviri sliku, stedim vam vreme, ne morate da setate :lol:
Poslednja izmena: 27 apr 2015 16:04 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 27 apr 2015 16:13 #213

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Mogli su izgraditi staze sa druge strane, da ne razmišljaju posle. Pre ili kasnije će morati to uraditi. Ovim sami pešački gube na smislu, a pešaci se stimulišu da prelaze put gde stignu (dobro ajde nije toliko prometno pa nije strašno).

Eto šta su uradili sa polovičnim sređivanjem Bulevara Evrope 2006. Da su na vreme o istom trošku izgradili i biciklističku i pešačku danas verovatno ne bi imali onakvo nelogično polu-rešenje u Polgar Andraša. Dakle pričam samo o pešačkim i biciklističkim stazama. Umesto toga ostavili su samo biciklističku stazu koja je ujedno i pešačka. Onda su dozvolili da se zgrade preblizu grade i nastalo je to što je nastalo.

No da ne zakeram, bolje išta nego ništa svakako :)
Poslednja izmena: 27 apr 2015 16:13 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 27 apr 2015 16:59 #214

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Pre neki dan je objavljen ovaj dokument, aktuelni investicioni ciklus.

drive.google.com/file/d/0B6CeIHIaCLaBUlllVjhfYzUyaVU/view?pli=1

Citajuci ga zbunila me prica oko Ducica

Реализоваће се сви уговорени радови и остварити вишемилионске уштеде
као резултат доброг планирања и рационалног и благовременог сагледавања
непредвиђених радова.


i o kakvim silnim ustedama se radi ako se radi sve po planu itd. pa smo (preko stele :whistle: ) i dobili zarjasnjenje.
Pod ustedama se misli upravo na to sto se nije sve uradilo bas po planu :), nisu se radile pesacke staze naspram zgrada u Novoj 1,2,3 (medjublokovske jug, istog, zapad), kao i pesacke oko kruznog, nije radjena pesacka platforma u Novoj 2, Nova 1 nije probijena do Kneza Milosa (ZIG kaze "zbog neresenih imovinskih odnosa", ono standardno cija je moja zemlja).
Razumem zasto to nije sad uradjeno ali je rezon za medalju, kad nesto ne zavrsis do kraja (ostavis nekom drugom za kasnije) kazes uradio sam sve po projektu (osim onog sto nisam :ohno: ) i ustedeo :facepalm:
Poslednja izmena: 27 apr 2015 17:00 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus, Sladjana021

Bulevar Jovana Ducica 28 apr 2015 00:34 #215

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
ZoxInTheBox napisao/la:



као резултат доброг планирања

Dobro planiranje i usteda je i to sto nisu predvideli mesta za kontejnere...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ZoxInTheBox, Sladjana021

Bulevar Jovana Ducica 28 apr 2015 01:54 #216

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
"Dobro planiranje" je i ono zbog cega smo bili bas siznuli - resenje okretnice. Evo hronoloskog sazetka svih resenja:

1. Glavni projekat je predvidjao okretanje buseva tako sto ce 500 buseva dnevno nekako uci iz Kneza Milosa i obici celi blok ulicicama po obodu pa izaci na produzetak Bulevara bez stajalista na tom kilometru voznje, i bez definisanog mesta za odmor. Da bi mogli uopste da skrenu u bloku, na 3m od GSP garaze napravice kruzni tok umesto raskrsnice.

2. Na pocetku radova, posto se ipak ne probija na Kneza Milosa, busevi ce obrtati na tom predimenzionisanom kruznom u sred stambene zone, krecuci se blokovskom ulicicom.

3. Posle 4 meseca radova, protesta stanara i pizdjenja vozacs, busevi ce okretati polukruzno na kraju Bulevara uz malo prosirenje u samoj raskrsnici, uz minimalno zadrzavanje.

4. Mesec dana pred kraj radova, busevi ce zbog bezbednosti i da bi se izbegla ostecenja kolovoza ipak dobiti polukruzno prosirenje (tek tad uneto u projekat) izvan zone raskrsnice za koju nije uprojektovana ni rasveta niti su dovedene instalacije.

Nama osta kruzni sa dve trake u sred stambenog bloka, ukupne sirine traka 7m da poveze jednom nekad (ne u bliskkoj buducnosti) 4 sekundarne saobracajnice. :dunno:

Ne znam da li cu skoro uspeti da nadjem ikog ko ce mi pojasni sizofreniju koja se desila u prostorijama ZIGa, GSPa i uprave za saobracaj na ovu temu. A zarko zelim. :dunno: :dunno: :dunno:
Poslednja izmena: 28 apr 2015 01:55 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck, limanac, Blavak, Bogdus, Sladjana021, Light

Bulevar Jovana Ducica 28 apr 2015 12:52 #217

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Danas u podne je gradska svita posetila Ducice. Prosetali bulevarom, dali izjavu za medije.















Shooting the shooters :woohoo:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Yokai, Duja, Blavak, Sladjana021, valjan

Bulevar Jovana Ducica 28 apr 2015 13:12 #218

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Svaka ti čast kako si sve sa stomakom istrčala pred ove tipove :okay:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Jovana Ducica 28 apr 2015 13:28 #219

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Bogdus napisao/la:
Svaka ti čast kako si sve sa stomakom istrčala pred ove tipove :okay:

I bila brza! :naughty:
A bilo je aaa vidi nje sa stomakom i aparatom :lol: :lol: :lol:
Poslednja izmena: 28 apr 2015 13:29 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Bulevar Jovana Ducica 28 apr 2015 14:20 #220

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Poslednja izmena: 29 apr 2015 22:29 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Sladjana021
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru