Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 11 jun 2013 09:11 #61

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Miki slazem sa ja stim ali zasto onda ne odrade te pasarele ili podzemne prolaze..
Pogledaj u Pesti na nekim mestima nema teoretske sanse da predjes put van zebre posto zebri ni nema nego imas podzemni prolaz.
Znam.. sad ce neko reci nemoj da uporedjujes NS sa Pestom .. koliki je njihov standard i budzet itd itd..
Sve je to lame izgovor,ako je ljudski zivot u pitanju.
Poenta je da nisu napravljeni dovoljno dobri uslovi za bezbedan saobracaj ,ko god da je ucesnik u istom.
Takodje nisam ja pricao o tome dal je bulevar rezervisan samo za motornoa vozila nego bacam akcenat na poentu bulevara gde je ogranicena brzina na 50kmh i gde kome se digne moze da prelece pesice ..
Takodje za kacige ,fluo prsluke ,obojene putanje za bajkere ,polaganje, sve to govorim kao nacin na koji se problemi mogu resiti i nesrece svesti na minimum,jer da se razumemo ,njih ce uvek biti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 11 jun 2013 10:03 #62

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Po tebi ispada da najvise saobraćajnih nezgoda prouzrokuju biciklisti a ne vozači automobila. Bicikli kupiš u radnji, ne plaćaš registraciju ne plaćaš polaganje, sad da nam još i to treba? Pa smisliće hiljadu načina i da pelješe bicikliste. Dovoljno je što ljudi daju 20-30 hiljada za registraciju automobila...
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 12 jun 2013 08:20 #63

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Tebra ti bas ne kontas poentu komentara..
Ja sam rekao da treba sve ono navedeno da se uradi da bi se pre svega psihicki uticalo na vozace ,a sto se opremen bajkera tice i polaganja ,a sto da ne?
Ako je bajker isti rang ucesnika u saobracaju kao vozac auta ,zasto taj isti bajker ne bi morao da ima polozeno ..pogotovo ako su u pitanju klinci koji su svakako nestasni i neoprezni a i cesto se prave vazni da bi ocarali zenskice.
Naravno da u celu ovu pricu moramo ukljuciti i motorase,ali oni pre svega treba da obrate paznju sami na sebe tj malo da smanje dozivljaj.

Nije poenta u peljesenju bajkera ,nemam ja nista protiv njih,pa ja sam jedno vreme cak i radio u servisu i vozao se sa klubom po FG itd itd , nego je poenta da bajker koji ne poznaje pravila saobracaja , pogotovo kad se krece na putu ,nije bezbedan za nikog.

Ali najpoenta price je da se razgranici saobracaj pogotovo na bulevarima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 12 jun 2013 08:36 #64

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
jkpput.rs
16.5.2013. год. Презентација означавања хоризонталне сигнализације новом технологијом



ЈКП „ПУТ“ данас ради на обележавању хоризонталне сигнализације матријалима који до сада у Новом Саду нису коришћени за ове послове. У питању је двокомпонентна хладна пластика дебљине наноса између 2-3мм.
Матријал који се наноси у себи садржи ретрорефлектујуће куглице, тј. перле које у знатној мери утичу на безбедност саобраћаја у ноћним условима и постиже значајне ефекте у безбедности од проклизавања.
Гаранција у односу на путне боје које су до сада коришћене износи четири милиона прелазака возила, што значи око три године трајности. Поређења ради, путне боје имају гаранцију до пола године.
Ови радови се изводе у циљу презентације нове технологије, а материјал који се користи је донација. Радови су изведени на пешаком прелазу у Руменачкој улици, код амбуланте.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 12 jun 2013 08:46 #65

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Jel se sećate kako je neka riba iz Puta, možda ta ista, rekla kako hladna plastika nija isplativa?

Kakvi licemeri
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 12 jun 2013 11:41 #66

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Da, da ali je ovo donacija kumovljeve (dalje: mojega) firme koja je bas nabavila neki materijal preko neke veze, pa da vide kako ce proci i kako da se ugrade na tenderu koji ce biti specificiran tako da ga samo firma mojega moze dobiti. Prednost ce imati firme ciji je materijal vec postavljan negde (makar i kao donacija).

:p
Poslednja izmena: 12 jun 2013 11:42 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 27 jun 2013 10:23 #67

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1081
Nije bas horizontalna signalizacija ali ne znam gde drugo... ima li neko ideju zasto ovaj znak ima ovakav resetkasti stub!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 27 jun 2013 10:39 #68

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
Sasa napisao/la:
Nije bas horizontalna signalizacija ali ne znam gde drugo... ima li neko ideju zasto ovaj znak ima ovakav resetkasti stub!

Teže se krivi i lomi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 27 jun 2013 21:36 #69

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Нови пешачки прелаз у Футошкој улици



Радници ЈКП „Пут“ обележили су пешачки прелаз у Футошкој улици, код Електро-техничке школе „Михајло Пупин“.

Реч је о најсавременијој методи обележавања пешачких прелаза са циљем да се побољша безбедност у саобраћају. Осим овог, обележен је и пешачки прелаз код амбуланте у Руменачкој улици. Материјал су донирале аустријске фирме „Swarco Futurit“ и „Рембрантин“, а вредност донације је око милион динара.

novosadska.tv/vest.php?id=6473
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, ranko su ns, Novajlija

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 27 jun 2013 21:49 #70

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Materijal za obeležavanje dva prelaza u vrednosti od milion dinara??? :?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 27 jun 2013 22:37 #71

  • SZPDNEVEN
  • SZPDNEVEN's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • СЗПД "НЕВЕН". . .
  • Poruka: 373
  • Primljenih Zahvalnica: 982
H E B E H "Хајд' у коло селе, 'амо руке беле. Тијо скочи и подскочи, душо медена. Нека зачуде се, земља нек' се тресе.Кад заигра коло Невена."
Poslednja izmena: 27 jun 2013 22:41 od SZPDNEVEN.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 27 jun 2013 22:40 #72

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
LJudi pa ima likova koji voze Ferrarije itd itd ,njima mora biti nizi znak kao na ovoj slici iznad :)

Btw .. jel je ta zebra sad crveno bela ili..??

mali off ,jes da ne volem SPS ali ovaj Sevic mi zaista deluje kao jedan uctiv i veoma kulturan lik
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 27 jun 2013 22:45 #73

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9089
FUTOG napisao/la:
Materijal za obeležavanje dva prelaza u vrednosti od milion dinara??? :?

:unsure:
U zlatotisku da su ga radili ne bi toliko kostalo.
Sve mi se nesto prikaziva da ce braca za par noci da ga sastruzu i probaju da ga utope.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 27 jun 2013 22:54 #74

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
mrnjavi napisao/la:
Sve mi se nesto prikaziva da ce braca za par noci da ga sastruzu i probaju da ga utope.

Strugaću ga ja ako mogu da prodam za 500,000. :lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 28 jun 2013 10:25 #75

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Evo jedna fotografija sa novinanovosadskih





novinenovosadske.rs/novi-pesacki-kod-ets-mihajlo-pupin/
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 28 jun 2013 10:26 od Otis Driftwood.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 16 jul 2013 21:47 #76

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
I niko nije prokomentarisao kako vam se cini crveno bela zebra?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 16 jul 2013 22:28 #77

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Prosao sam tuda pre neki dan, meni to sad izgleda kao ova obicna farba...uprljano, vec negde izhabano, gust je tu saobracaj nece to dugo izdrzati...
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 17 jul 2013 03:31 #78

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Bojane bre mojne da si uvek negativan :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 17 jul 2013 07:28 #79

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Nije loše. Sviđa mi se što su reflektori upereni u prelaz, pa je lako uočljiv sa veće udaljenosti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Horizontalna signalizacija i obeležavanje puteva 17 jul 2013 09:34 #80

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Nixivoje NSB napisao/la:
Bojane bre mojne da si uvek negativan :)

Ko je Bojan? :troll:
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru