Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Rekonstrukcije ulica

Rekonstrukcije ulica 03 avg 2019 19:09 #2821

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Novo ruho Vidovdanskog naselja



Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević obišao je Vidovdansko naselje gde JKP „Put“ izvodi radove na asfaltiranju ulica.

“U toku su radovi na asfaltiranju ulica na teritoriji MZ „Vidovdansko naselje“, a obilazak do sada urađenog je i odlična prilika da razgovaramo sa građanima ovog dela grada i da čujemo koje su njihove potrebe i zahtevi. Čuo sam, između ostalog, da su neki stanovnici ovog dela grada čekali preko 40 godina da dobiju asfalt koji je sada postavljen u osam ulica, ali smo isto tako dobili i zahteve da se još šest ulica asfaltira kako bi se ovaj deo Vidovdanskog naselja infrastrukturno kompletirao. Svesni smo toga da i dalje ima velikih izazova. Mi smo na teritoriji ove Mesne zajednice u prethodnim godinama uradili 11 kilometara kanalizacione mreže u vrednosti od 145 miliona dinara, dok radovi na asfaltiranju ulica iznose oko 12 miliona dinara. Na zahtev građana, nastavljamo sa asfaltiranjem preostalih lokacija i rešavamo problem sa lošim pritiskom u vodovodnim cevima koji se pojavljuje u domaćinstvima. Dakle, sledeći zadatak nam je da izvršimo pripremu projektne dokumentacije za povećanje kapaciteta vodovoda u ovom delu grada. Takođe, ono što je značajno za stanovnike Klise i Vidovdanskog naselja, počinje izgradnja novog kulturnog centra na prostoru nekadašnje Mesne zajednice „Slana bara“, zatim, a kreće i izvođenje radova na kanalizacionom slivu na potezu Ulice Baje Pivljanina koji samo u prvoj fazi iznose preko 100 miliona dinara”, rekao je gradonačelnik i pohvalio trud i zalaganje radnika JKP „Put“ koji vredno rade i na visokim temperaturama.

Do sada je završena priprema i asfaltiranje u više ulica na Vidovdanskom naselju, a to su Gazimestanska ulica od Ulice Živojina Ćuluma br. 46, Ulica Milenka Stojkovića do Gazimestanske, Ulica Milenka Stojkovića do Ulice Nikanora Grujića, Ulica Koče Vasiljevića, Svetislava I. Petrovića, Zidarska ulica i Koče Vasiljevića.

U toku je asfaltiranje dela Gazimestanske ulice i Ulice Boška Novakovića, a do početka školske godine urediće se saobraćajne površine u Javorovoj ulici, kod škole.
nsuzivo.rs/novi-sad/novo-ruho-vidovdanskog-naselja
Poslednja izmena: 03 avg 2019 19:13 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, valjan

Rekonstrukcije ulica 08 avg 2019 16:49 #2822

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Pa nije valjda da završavaju, samo godinu dana je potrajalo, doduše samo prva faza je u pitanju, tako da imaju još fore za rastezanje rokova:

www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/220656/F...2CYw4sMNan59JnMBsOsk
FOTO: Deo radova u Kineskoj četvrti gotov do 15. avgusta
Deo radova na Bulevaru despota Stefana, u Kineskoj četvrti, trebalo bi da bude gotov do 15. avgusta.


To je najavio gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević prilikom obilaska gradilišta.

Radovi obuhvataju izgradnju infrastrukture i to vodovoda, kanalizacije i crpne stanice, zatim izgradnju saobraćajnih površina, javnog osvetljenja, hortikulturno uređenje i postavljanje mobilijara i urbane opreme. Uređenje javnih površina izvodi se u više faza, a danas je počelo asfaltiranje kolovoza.

"Očekujem da ćemo 15. avgusta pustiti saobraćaj kroz Bulevar despota Stefana. U pitanju je deo investicije koja se odnosi na veliki kapitalni projekat buduće posebne kulturno-omladinske zajednice ili celine, tzv. Kineske četvrti. To će potpuno promeniti krvnu sliku grada, u smislu stvaranja boljeg ambijenta za ljude koji se bave kulturnim stvaralaštvom, informacionim tehnologijama, starim zanatima, omladinskim organizacijama i slično. Ovaj lokalitet biće jedan dobitnički miks različitih društevnih organizacija i delatnosti koje do sada nisu bile stacionirane na jednom mestu ili su radile nedovoljnim kapacitetom. Posebno je važno i što će ovi radovi dovesti do toga da saobraćaj normalno funkcioniše na ovom bulevaru i kad su velike padavine", naveo je Vučević.

Ova investicija, koju sprovodi Gradska uprava za građevinsko zemljište i investicije uz podršku Vlade Srbije, vredna je oko 250 miliona dinara, a to je samo za parterno uređenje. Istovremeno, počeće rekonstrukcija objekata unutar Kineske četvrti, što podrazumeva i izgradnju zgrade Opensa, najavio je Vučević.

"Ponosam sam na to što je Limanski park, koji se naslanja na pomenuti bulevar, dobio novo dečje igrališe na zahtev Mesne zajednice 'Liman III', što se kompletno rekonstruiše skejt parka i što se grade mini skejt park i basket teren", naveo je Vučević i dodao da je predviđeno da na mestu parkovskih baraka bude poslastičarnica.



Sve saobraćajnice unutar Kineske četvrti su popločane granitnom kockom, a do sada su tamo izgrađeni nova vodovodna i kanalizaciona mreža sa crpnom stanicom, pešačke i biciklističke staze, parkinzi, novo javno osvetljenje sa LED rasvetom. Sledi uklanjanje stare trafo stanice i povezivanje crpne stanice na novu trafo stanicu.

Prva faza radova koja je u toku, obuhvata uređenje kompleksa nekadašnje fabrike "Petar Drapšin", a radovi se odvijaju u regulaciji Bulevara despota Stefana, ulici koja povezuje taj bulevar sa pešačkom stazom na Keju i internim ulicama unutar kompleksa.

Deo druge faze radova predviđen je Programom uređenja građevinskog zemljišta za 2019. godinu kroz nastavak radova na izgradnji infrastrukture (vodovod, kanalizacija), saobraćajnih površina, javnog osvetljenja, ozelenjavanju i postavljanju urbanog mobilijara.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, kasko, mrnjavi, Duja, sasar, Blavak, Mikins

Rekonstrukcije ulica 08 avg 2019 21:10 #2823

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1785
Pazi, i dalje postoji ozbiljna opasnost da se obruši litica, da bujični potoci odnesu kolovoz, da se pojavi glina u asfaltu. Ne bih se ja tako rano radovao.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi

Rekonstrukcije ulica 08 avg 2019 21:51 #2824

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Da li je Bulevar Despota Stefana zapravo bulevar?Ja koliko vidim ova ulica ima samo 2 trake, 1 sa svake strane a meni je to nesto malo za bulevar.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Rekonstrukcije ulica 08 avg 2019 22:15 #2825

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Da li je Bulevar Despota Stefana zapravo bulevar?Ja koliko vidim ova ulica ima samo 2 trake, 1 sa svake strane a meni je to nesto malo za bulevar.

Naziv bulevar nosi nasleđe iz perioda socijalizma. Nekada se zvao Marksa i Engelsa, a oni su tvorci manifesta komunizma (utopija nažalost), a u tom sistemu nisu mogli da imaju običnu ulicu, te je ovo nazvano bulevarom. Doduše, obzirom na deo ulice (bulevara) kod OŠ Ž. Zrenjanin deluje mi da se razmišljalo u nekoj budućnosti da se saobraćajnica proširi na barem 2+2, što nije isključeno da će se nekada i dogoditi...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 09 avg 2019 08:46 #2826

  • Dunavac
  • Dunavac's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 71
Ta je ulica dugo godina nosila ime Davida Rackovića,početkom osamdesetih je promenila ime u Bulevar Marksa i Engelsa,a zadnjih otprilike 27-28 godina nosi sadašnji naziv.Istina je da nema profil bulevara ali je u planovima koji su usvojeni za Liman predviđeno proširenje na 2+2 trake od škole Žarko Zrenjanin u pravcu mornarice,pa ukoso uz ogradu mornarice i tako sve do petlje za Ribarac,gde je planiran most u nastavku Bulevara Evrope.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: plumber.ns

Rekonstrukcije ulica 09 avg 2019 08:52 #2827

  • Dunavac
  • Dunavac's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 71
Mislim da će se o proširenju tog dela Bulevara despota Stefana razmišljati po usvajanju plana generalne regulacije priobalja koji je najavljen pre dva meseca,a koji bi uskoro trebao da ugleda svetlost dana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 16 avg 2019 19:44 #2828

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1785
E bre ljudi Grdelički bulevar danas otvoren... ja se provozao popodne. Šta, nije bilo svečano otvorenje? Praštajte što ne uslikah, nisam pratio forum i bio sam uveren da me već neko pretekao. :suicide:
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Rekonstrukcije ulica 16 avg 2019 21:31 #2829

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
Da dopunom fotkama.



Sent from my moto e5 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, mrnjavi, Duja, das ivon, sasar, valjan, Eldarion

Rekonstrukcije ulica 17 avg 2019 12:44 #2830

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
U vesti, koja je logiôno postovana u odgovarajuću temu, je pisalo sledeće:
Za vreme opremanja lokacije za budući objekat "Lidla", biće potpuno obustavljen saobraćaj, od Ulice Pariske komune do Rumenačke. (izvor: www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/221128/A...a-menjaju-trase.html). Danas, 17.08.2019.) sam prošao tuda i automobilim i peške i čini mi se da neće biti potpune obustave saobraćaja, već samo delimične, odnosno da će saobraćaj (verovatno samo za pmv) biti preusmeravan sa jedne na drugu traku.







Svakako ćemo pratiti šta se dešava i na ovom gradilištu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, sasar, valjan, Eldarion

Re:Rekonstrukcije ulica 17 avg 2019 15:08 #2831

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Rudjera Boškovića ka L. Nančića tempom puža
Ovde ce biti oko 15 mesta, nedovoljno za parkirana vozila pored Higijenkog. Da li ce ih uopšte koristiti,jer lenji vole do pred vrata.

Trebalo je R.B. odmah probiti do BE kada je to već u planu i time sprečiti parkiranje...

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Blavak, valjan

Re:Rekonstrukcije ulica 17 avg 2019 15:09 #2832

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Preradovićeva od pijace do NISa ogrebana. Sledi nov sloj asfalta
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Rekonstrukcije ulica 21 avg 2019 20:37 #2833

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
Radovi na BJT. Prevario sam se prošli put mislivši da će moći da se odvija saobraćaj. Prelazi preko ostrva su napravljeni da bi vozila koja idu na pumpu ili u ulicu S. Doronjskog mogla da se okrenu/skrenu i nastave vožnju.



Sent from my moto e5 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, mrnjavi, Duja, das ivon, sasar, Mikins, valjan

Rekonstrukcije ulica 23 avg 2019 11:37 #2834

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Poslednja izmena: 23 avg 2019 12:31 od Otis.Driftwood.Ressurected.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, kasko, Blavak, valjan

Re:Rekonstrukcije ulica 23 avg 2019 12:37 #2835

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Na zalost taman na vreme da otvore i ponovo, treći put, zatvore put ispod mosta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Rekonstrukcije ulica 23 avg 2019 12:41 #2836

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Koliko cujem, kej se otvara prvih dana Septembra, ostace jedna traka zauzeta u smeru od Danubiusa ka domu vojske

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Rekonstrukcije ulica 23 avg 2019 17:19 #2837

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ilke napisao/la:
Koliko cujem, kej se otvara prvih dana Septembra, ostace jedna traka zauzeta u smeru od Danubiusa ka domu vojske

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Taman za lude motorase da se dodatnih par stotina metara izivljavaju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 23 avg 2019 17:38 #2838

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Nije mi jasno gde ce tacno biti kružni, ne mogu da se snađem

EDIT: Skontao sam
Poslednja izmena: 23 avg 2019 17:39 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: valjan

Re:Rekonstrukcije ulica 03 sep 2019 17:04 #2839

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Kej prohodan

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, mrnjavi, Duja, sasar, Blavak, valjan

Re:Rekonstrukcije ulica 08 sep 2019 22:24 #2840

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
Sređivanje dela Jašinog bulevara zbog novog Lidla, tura u suton.



Sent from my moto e5 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, mrnjavi, Duja, das ivon, sasar, valjan
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru