Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Rekonstrukcije ulica

Re:Rekonstrukcije ulica 14 apr 2019 14:17 #2781

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2331
Meni se čini da je taj produžetak planiran još kad je pravljen most, stariji se sigurno sećaju onog kraka sa desne strane na silasku pre semafora gde su često stajale sakrivene policijske patrole a koji nije vodio nigde, kasnije je zatvoren ogradom, to mi je uvek delovalo kao neka planirana veza ka nekoj od ulica iza...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ChobbyNS, Erebus

Re:Rekonstrukcije ulica 14 apr 2019 15:27 #2782

  • ChobbyNS
  • ChobbyNS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Nisam siguran da znam na čega misliš? Ako sam dobro razumeo oni sad planiraju saobraćajnicu kroz limanski park što je van svake pameti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 14 apr 2019 16:31 #2783

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
Misli čovek na ovo:


Ali to baš i nije upotrebljivo. I u mojoj glavi je delovalo veće nego što jeste :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion, ChobbyNS

Rekonstrukcije ulica 14 apr 2019 18:14 #2784

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2331
E upravo to, jedino što sa druge strane puta nema ništa slično
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 14 apr 2019 20:27 #2785

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Što se mene tiče i nije loša ideja, ali da bude jednosmerno okrenuto. Dakle, da se može ići sa Bulevara ka Štrandu i obrnuto, bez mosta. Verujem da takva saobraćajnica može da smanji gužvu leti zbog Štranda. :)

Nešto za moju dušu - bila bi dobra okretnica javnog prevoza ispod mosta! ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Rekonstrukcije ulica 14 apr 2019 21:41 #2786

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Zbog mesec dva godisnje da se uništi park?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Yokai, RM77, Djordje Cvarkov, ChobbyNS

Re:Rekonstrukcije ulica 14 apr 2019 22:06 #2787

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Slažem se da je takva saobraćajnica potpuno nepotrebna.
Jednako me brine i "Ugostiteljski objekat" jer sam već zamislio bašte tog objekta po travnjacima parka :gaah:

Umesto obe te stvari, mogli su da razmisle o izgradnji nekog objekta van parka za one ljude koji žive u barakama i na proširenje parka na tu parcelu.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 14 apr 2019 22:07 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Erebus

Rekonstrukcije ulica 15 apr 2019 00:52 #2788

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
Uopšte, ideja da se pravi nekakav ugostiteljski objekat tu gde klupe nisu prelakirane nijednom i već se uveliko raspadaju, gde javni toalet ne postoji, za hladovinu se treba tući, a parkovska flora je sačinjena 90% od topola sa kojih se grane ruše posle svakog letnjeg pljuska...
Češljanje babe za brz profit.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Rekonstrukcije ulica 15 apr 2019 08:10 #2789

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
kasko napisao/la:
Zbog mesec dva godisnje da se uništi park?

Iskren da budem, ne vidim kako bi jedna saobraćajna traka širine 3 - 4 metara, koja bi išla između postojećeg trotoara i pravca bulevara/mosta, uništila park. Sa druge strane, time bi se smanjila buka u Narodnog fronta, Fruškogorskoj i Šekspirovoj jer bi saobraćaj bio preusmeren ovuda. Što se tiče izlaza sa Štranda, tu je priča komplikovanija zbog biciklističke staze pa možda i nema toliko smisla.

U svakom slučaju, vidim da su nam mišljenja različita pa nek ostane na tome. :okay:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Rekonstrukcije ulica 15 apr 2019 17:42 #2790

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Upravo si sam sebi odgovorio: povećanje smoga i buke na mestu gde ljudi beže od iste u mir i čist vazduh.

I to će da smanji guzve u N.Fronta? To na osnovu nekog elaborata koji bih mogao i da prihvatim ili onako, paušalno?
Ozbiljni smo ljudi ovde i ti i ja da bi znali bolje od pukog crtanja po mapi kako nekom padne na pamet.

Kome pobogu treba ta ulica? Zbog Stranda? Koji je inace samo vikednom puniji preko dva meseca. A i do njega... Teško nam je sad već i autom da se provozamo 100m duže kroz Dragiše Brašovana?

Apsolutno sam protiv ovoga, jer je za mene to oličenje novog novosadskog urbanizma gde se samo probijaju ulice i uništava kvalitet života nauštrb smoga, gužve i buke.

Sledece je 3-4 metra sa svih strana parka da bi se "smanjile gužve"?

Užasno!

Žao mi je što se ne slažemo i što si za ovako nešto.

I sam znas i koliko shvatam za to si da se guzve smanjuju: boljom organizacijom grada, decentralizacijom, boljim javnim prevozom, popularizacijom pešačkog i bisiklistickog saobraćaja...
Poslednja izmena: 15 apr 2019 17:43 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: RM77, Billy, Djordje Cvarkov, ChobbyNS, mel

Re:Rekonstrukcije ulica 16 apr 2019 19:25 #2791

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Naravno da sam za sve načine za smanjenje gužve koje si naveo i tu se potpuno slažemo.

Ipak, čekanje na skretanju levo sa Bulevara traje i kolona automobila zagađuje vazduh dok stoji (start-stop sistemi su u manjini, hibride i elektro da ne pominjem). Dalje, Dragiše Brašovana je ulica koja ide ljudima ispod terasa. U njoj ima i ležećih policajaca posle kojih ljudi kolima ubrzavaju i povećavaju buku. U povratku ume da bude dugog stajanja zbog uključenja u Narodnog fronta.

Naravno da je Štrand izuzetno sezonska destinacija, ali sam smatrao, a i dalje smatram, da bi to parče asfalta dužine 250 metara pozitivno uticalo na oba faktora. To bi neznatno smanjilo "korisnu površinu" parka, ako parkom smatramo sve od ivičnjaka Bulevara oslobođenja i Bulevara despota Stefana.

Ne sviđa mi se ovo karikiranje u razgovoru, pa ću se povući. Naravno da je rešenje da je**ni javni prevoz proradi u ovom gradu, ali kako se Novi Sad od 250+ hiljada stanovnika u špicu pokriva sa celih 87 (slovima: osamdeset sedam) autobusa, gubim volju da pričam zidovima o tome.
Poslednja izmena: 16 apr 2019 19:33 od neobuscitta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Re:Rekonstrukcije ulica 16 apr 2019 21:02 #2792

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Nemoj se povući pobogu! Pa ni ti ni ja nismo faktori odlučivanja u ovom gradu, ovo je samo razmena misljenja.

Ja nisam siguran da je skretanje levo sa Bulevara ka Štrandu problem. Ne verujem da ta vozila završavaju ispod mosta. Sa druge strane skretanje levo sa mosta u grad jeste problem i to akutni, svakodnevni. Opet, mislim da se oba mogu rešiti boljom organizacijom semafora i saobraćajnih traka.

Žao mi je što je zelenila u gradu sve manje, strepim od "dunavskog" bulevara koji se očigledno sprema kao što strepim i od smanjivanja parka kod rektora iz istog i razloga budućeg mosta na stubovima F.J.
Bojim se da cemo na kraju Kejom šetati u smogu i buci na mestima na kojima je sada nema.

Eto, prosto ja se lično zalažem za manje saobracaja i ulica. Pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Rekonstrukcije ulica 17 apr 2019 07:01 #2793

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2331
Ja prođem najmanje 2x nedeljno ka Resavskoj (vozim klinca na časove gitare, pa pred neki veći koncert imaju i češće probe) i dok je moglo išli smo bulevarom Despota Stefana, sada apsolutno izbegavam levo skretanje sa bulevara Oslobođenja u Narodnog fronta, ili uhvatim ranije pravac kroz Narodnog fronta pa u Ravaničku (izbegavam i skretanje iz Narodnog fronta u Dragiše Brašovana zbog gužve) ili kroz Cara Lazara pa u Fruškogorsku. Ono što je još veći problem je skretanje levo pri silasku sa mosta u Narodnog fronta, tu se jako često stvaraju kolone, mnogi su to ranije kompenzovali sa 3x desno (Narodnog fronta - Dragiše Brašovana - Despota Stefana), ali kako sam ja shvatio ovde bi se napravilo 2x jednosmerno pravo, sa jedne strane od Despota Stefana ka Narodnog fronta, a sa druge u kontra smeru, tako da se tu ne bi mnogo rasteretila leva skretanja na raskrsnici... Što se tiče saobraćaja kroz Narodnog fronta, nisam primetio da većina ide u Dragiše Brašovana, tu više bude gužva na izalsku iz nje u Narodnog fronta nego u kontra smeru, podjednaki broj vozila ide i dalje ka Fruškogorskoj i jedan manji broj se odvaja i ka Boška Buhe...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 25 apr 2019 08:01 #2794

  • f4bles
  • f4bles's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 251
  • Primljenih Zahvalnica: 845
"He is born again! I feel him! The Dragon takes his first breath on the slopes of Dragonmount! He is coming! He is coming! Light help us! Light help the world! He lies in the snow and cries like the thunder! He burns like the sun!"
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, kasko, Duja, das ivon, Blavak, Mikins, valjan

Rekonstrukcije ulica 26 apr 2019 21:47 #2795

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Радови на Сајлову, у Футогу, Ветернику...



Протекле лепе априлске дане екипе ЈКП „Пут” максимално су искористиле. Радило се на Сајлову, Ветернику, Футогу, на Сентадрејском путу, а уочи Фрушкогорског маратона санирале су се ударне рупе на саобраћајницама у Сремској Каменици, Парагову и на Поповици.

Према речима Биљане Ћубић, задужене за односе с јавношћу из овог јавно-комуналног предузећа, најновији посао које су грађевинске екипе “Пута” почеле да раде одвија се на Сајлову, у Улици Драгомира Бојанића Гидре.

- Реч је о улици која спаја Горње и Доње Сајлово - објашњава Ћубић. - Радови су почели претходне недеље, са планом да се изради проширење од 130 центиметара, а затим и одради асфалтирање улице дугачке нешто више од 400 метара. Међутим, због подлоге која је у изузетно лошем стању, првобитно планирани послови су проширени. То подразумева комплетну замену подлоге, ископ земље, исправљање осе пута, насипање каменим агрегатом, а након тога и асфалтирање коловоза у пуној ширини од пет метара. Управо због проширења обима радова реализација овог посла, која је планирана до средине маја, може бити продужена, што зависи највише од временских услова.

Већ десетак дана теку радови у Улици Десанке Максимовић, у делу од Бранка Ћопића до Маршала Жукова. Прва фаза послова на изради секундарне атмосферске канализације је завршена, па се настављају радови на припреми подлоге за асфалтирање. Из “Пута” подсећају да је почетком марта завршен циклус асфалтирања туцаничких коловоза у другом делу Улице Десанке Максимовић, према Телепској долини, као и у неколико попречних улица.

- Обиман посао асфалтирања великог броја улица под туцаником је завршен и у Футогу - каже Ћубић. - Тамо се и даље налазе наше екипе на прокопавању и профилисању путних канала. Овај посао је већ урађен у петнаестак улица, а ових дана се ради у Улици Славка Родића. Наша саговорница истиче да се у Ветернику, посао на асфалтирању туцаничких коловоза који је започет у марту, приводи крају.

Сређују се прилази Сентандрејском путу

Према речима Биљане Ћубић, најактуелнији су радови на Сентандрејском путу.

- Јуче смо асфалтирали делове коловоза на прилазним саобраћајницама Сентандрејском путу, из улица Отока Кершованија и Ритске. Чим прођу празници, наставићемо да асфалтирамо главне трасе коловоза, од Приморске до Ритске улице, са раскрсницама.

- Асфалтиране су и последње три, у низу од 20 улица које су у овом циклусу планиране: Зорана Радмиловића и Мије Алексића а упрао се изводе обимни радови на припреми подлоге у Улици Павла Вујисића, која би у наредним данима требало да буде асфалтирана - вели Ћубић. - Након асфалтирања пратеће екипе уређиваће банкине струганим асфалтом. У наставку радова у Ветернику током маја планиран је и други циклус асфалтирања у још неколико улица: Санској, Баштенској, Дунавској, Сибињанин Јанка...

У сурет Фрушкогорском маратону, као и сваке претходне године, екипе “Пута” биће ангажоване на санацији оштећења на саобраћајницама којима ће се одвијати маратон: према Поповици, у улицама у Сремској Каменици (Иве Лоле Рибара, Параговском путу, Карађорђевој) и аутобуској окретници на Парагову.

- Радна јединица саобраћајне сигнализације ангажована је на фарбању уздужних и попречних ознака на коловозима у зони сајма и свим улицама које гравитирају ка сајму. Такође се, по налозима инспекције, исправљају и мењају оштећени знакови вертикалне сигнализације.

- Наш редовни посао, поправка оштећења на коловозима се свакодневно одвија у складу са динамиком осталих радова, а тренутно су екипе ангажоване на прилазном путу за Бангладеш, у Улици цара Лазара, на Темеринском путу.. док је у претходних неколико дана овај посао заавршен у улицама у Петроварадину и на Клиси - нагласила је Биљана Ћубић.
www.dnevnik.rs/novi-sad/radovi-na-sajlov...veterniku-26-04-2019
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, sasar, Blavak, valjan

Rekonstrukcije ulica 27 apr 2019 10:50 #2796

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, mrnjavi, Duja, RM77, das ivon, sasar, Blavak, Mikins, Djordje Cvarkov, valjan, ChobbyNS, Istraživač

Re:Rekonstrukcije ulica 29 apr 2019 19:02 #2797

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35887
Još samo rasveta i...



Sent from my moto e5 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, mrnjavi, Duja, das ivon, sasar, Mikins, 1992NSNN, valjan, Eldarion, Istraživač

Rekonstrukcije ulica 06 maj 2019 09:19 #2798

  • Vladenstajn
  • Vladenstajn's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 63
  • Primljenih Zahvalnica: 61
Mnoge ulice na Detelinari se bukvalno raspadaju... a porast broja stanovnika tamo (zbog intezivne visokogradnje) je ubrzan.
Grad bi trebao da se okrene malo i na tu stranu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Gordd

Rekonstrukcije ulica 12 maj 2019 15:25 #2799

  • gibanica
  • gibanica's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 165
  • Primljenih Zahvalnica: 620
Ja sam iskreno odusevljen kako je zavrsena Tolstojeva.
Ztegnuto, ofarbano, posejano, ocisceno..treba da bude primer svake sledece rekonstrukcije.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: das ivon

Rekonstrukcije ulica 12 maj 2019 22:18 #2800

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1785
Bulevar despota Stefana, behatoniranje je pri kraju:




(Bio sam islikao malo dužu reportažu, ali mi je pošlo za rukom da obrišem sve ostale slike :bash: ).
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Buck, limanac, kasko, mrnjavi, das ivon, sasar, Blavak, Mikins, valjan
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru