Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Fruškogorski koridor

Fruškogorski koridor 05 okt 2020 13:56 #821

  • NDJ
  • NDJ's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 24
  • Primljenih Zahvalnica: 24
@Otis.Driftwood.Ressurected
Mapa sa reljefom otkriva zasto to nije dobra ideja.




Svuda je brdovito na predloženoj trasi. Morao bi se kopati tunel kod Čortanovaca a kada se predje na drugu stranu gomila malih mostova preko kanala.
Onda se postavlja pitanje, žato da pravimo most pored mosta (onog kod Beške, koji nije baš kratak).
I na kraju glavno, izlazak grada na Jug. U tvom slučaju bi morali ići na sever pa istok da bi išli na jug. Milsim da onda niko ne bi koristio taj koridor, možda neki tranzit ka Zrenjaninu ili Subotici.
To je kao da kada bi zi Beograda za Lajkovac išli preko Pančeva.
Poslednja izmena: 05 okt 2020 14:00 od NDJ. Razlog: typo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, mel

Fruškogorski koridor 05 okt 2020 14:14 #822

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
NDJ napisao/la:
To je kao da kada bi zi Beograda za Lajkovac išli preko Pančeva.

ne, to je kao kad u Rumu hoćeš preko Klise, dovoljno je jasno bez zabačenih Bg analogija ;)
Poslednja izmena: 05 okt 2020 14:15 od mel.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: RM77, Djordje Cvarkov

Fruškogorski koridor 05 okt 2020 14:28 #823

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
@NDJ

Ali most se svakako planira preko Dunava kada se bude radila Petrovaradinska obilaznica
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 05 okt 2020 14:58 #824

  • NDJ
  • NDJ's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 24
  • Primljenih Zahvalnica: 24
Most uopšte nije bio poenta mog posta. Most se pravi u svakom slučaju. Ali pozicija mosta je mnogo bolja kod Petrovaradina. Most i infrastruktura se prave da služe ljudima, pa mislim da ce biti svrsishodnije ako se napravi bliže gradu. Biće primamljiv većem borju gradjana da ga koriste nego ako je daleko pa da ga koriste samo oni u tranzitu. Dunav je i uži kod Petrvoaradina nego kod Čortanovaca, a i nema ni ritova i kanala preko puta Petrovaradina. Takodje utrošak goriva, zbog duže relacije pomnozen sa 20g uveliko može da otplati nekoliko tunela kroz Frusku Goru.
Kod Čortanovaca bi imao tunel od minumum 1,5 - 2km i duži most pa tako da nisam baš siguran da bi se napravila neka ušteda.




Naprosto to samo na oko deluje da je zgodno zaobići Frušku Goru ali kad se bogleda malo bolje i nije tako.

Mi mislimo da nam tunel diže cenu, a u suštini i ne znamo šta je dogovoreno i po kojoj ceni niti je bilo javne rasprave da li to stvarno toliko košta i šta nam je bolje činiti. Tunel nekako deluje zgodno kao opravdanje za cenu. Pogotovo ako se kaže da je naduži (ako je nesto naj naj, onda mora i da košta naj naj ) I sad mi raspravljamo kako da izbegnemo tunel, da prođemo jeftinije a u suštini koja god varijanta da je odabrana platili bi smo je debelo. Lično mislim da je ova varijanta sa tunelom svrsishodnija i tehnički bolja. Na cenu i onako ne možemo da utičemo. Samo mi nije jasno zašto nije pun profil autoputa nego brzi put. Mislim da ne bi mnogo više koštalo a u budućnosti bi se isplatilo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 05 okt 2020 15:05 #825

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
mel napisao/la:
Ali mislim da je poenta da Novi Sad zaslužuje južni izlaz iz grada, jer neće mnogo ljudi ići na sever da se uključi na AP da bi se uključili dalje na pravac "fruškogorskog koridora", već bi i dalje išli preko Venca.
Fruškogorac™ napisao/la:
Most će spajati Bulevar Evropa sa petljom na Fruškogorskom koridoru.



www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/249416/M...ana-radna-grupa.html
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: NDJ

Fruškogorski koridor 05 okt 2020 15:47 #826

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Pitam se samo da li bi bilo lakse izbeci busenje najduzeg tunela u Srbiji i uraditi ovako nesto?


A kolika je tu ušteda? Prvi deo trase ide kroz močvarno zemljište, znači moraće verovatno veći deo da stoji na stubovima. Onda ti svakako treba most preko Dunava, kod Pezosa prelaziš sa nekih 75-80m na maltene istu visinu a ovde gde si ucrtao ideš sa tih 75-80 na 200+ (dok je recimo most kod Beške sa istih 75-80 na oko 110-120m), znači moraće neki most sličan beščanskom ali još i viši, ili da prosecaš brdo sa preke strane (ili probijaš tunel), pa onda kad popneš put uzbrdo moraš i da ga spustiš u ravnicu iza pa će ti opet trebati nekoliko manjih mostova jer se brdo ne spušta linearno, a usput ta trasa prolazi pored nekoliko manastira i sela tako da bi tu svakako bio i problem eksproprijacije zemljišta... Pa kad sve baciš na papir, ne bi se tu mnogo prištedelo...
Poslednja izmena: 05 okt 2020 15:52 od valjan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 05 okt 2020 18:08 #827

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3467
Сутра потписивање уговора за Фрушкогорски коридор

БЕОГРАД - Уговор за изградњу Фрушкогорског коридора, од Новог Сада до Руме, биће сутра потписан са кинеском компанијом ЦРБЦ, најавила је потпредседница владе и министарка грађевинарства Зорана Михајловић и додала да ће следеће године бити започети радови.
Потписивању уговора ће, како је најавила Михајловић, присуствовати и председник Србије Алекснадар Вучић.

"Деценијама се говорило о овом коридору, а ми смо завршили преговоре, до краја године завршићемо пројектно-техничку документацију и следеће године започећемо радове", рекла је Михајловић након обиласка градилишта за изградњу станова за припаднике снага безбедности у том граду са градоначелником Новог Сада Милошем Вучевићем.

Михајловић је истакла да се тренутно изводе радови на 250 километара аутопутева, као и да је у плану још толико.

Путеви повезују људе, а то доноси бољи живот, нагласила је потпредседница владе, саопштило је министарство.

Иначе, вредност уговора који ће бити потписан са ЦРБЦ је 606 милиона евра.

Фрушкогорски коридор ће званично бити брза саобраћајница од Руме до Новог Сада у дужини од 47,7 километара, која ће спојити аутопутеве ка Шиду и Суботици.

Влада Србије је половином септембра одобрила уговор за изградњу Фрушкогорског коридора у оквиру којег ће бити изграђен и тунел кроз Фрушку гору од 3,5 километара, који ће бити најдужи тунел у Србији. Такође, биће изграђен још један мост преко Дунава од 1,8 километара.

Фрушкорогски коридор ће имати четири коловозне траке ширине по 3,5 метра, али неће имати зауставне траке, због чега се неће водити као класичан аутопут већ као брза саобраћајница.

У Србији се тренутно граде аутопут Прељина - Пожега на Коридору 11, Моравски коридор, то јест аутопут од Прељине до Појата, аутопут ка Сарајеву од Кузмина до Сремске Раче, аутопут Рума - Шабац и брза саобраћајница Шабац - Лозница, као и аутопута на завшетку обилазнице око Беогада од Остружнице до Бубањ Потока.

Изградња Фрушкогорског коридора је важна, јер се он надовезује на правац Рума - Шабац-Лозница.

Фрушкогорски коридор повезаће три општине: Нови Сад, Ириг и Руму, а решиће и проблем проласка теретних возила преко Фрушке горе и кроз Ириг.
www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/novi-sad/sutr...koridor_1167229.html
Poslednja izmena: 05 okt 2020 18:11 od Чиле.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 06 okt 2020 12:26 #828

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Potpisan je "Komercijalni ugovor o projektovanju i izvođenju radova na izgradnji brze saobraćajnice Novi Sad - Ruma" sa rokom izgradnje 15. Mart 2024.



www.rts.rs/page/stories/sr/story/13/ekon...zgradnja-ugovor.html
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Poslednja izmena: 06 okt 2020 12:33 od Fruškogorac™.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata, Blavak, Mali princ

Fruškogorski koridor 06 okt 2020 13:02 #829

  • Mali princ
  • Mali princ's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 45
Konacno! Jel su sada tuzni ovi sto mrze Vlast? :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 06 okt 2020 13:07 #830

  • MSP
  • MSP's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 6
  • Primljenih Zahvalnica: 3
donkey napisao/la:
Pozdrav, gde mogu da vidim konkretno mapu za ovaj deo: "Brza saobraćajnica će na sremsku stranu preći preko novog mosta koji bi trebalo da bude izgrađen kod crkve na Tekijama, dalje će voditi prema Bukovcu preko tunela ispod Fruške gore. Tunel će ići prema petlji za Vrdnik, potom će nastaviti ka Rumi."

Vidim u prethodnim postovima ugrubo za most, ali da li ima negde malo preciznija ruta, gde bi tacno isao put od mosta ka tunelu, i gde bi tunel izasao?

Ovo i mene zanima a zaista se nigde konkretno ne vidi trasa, možda donekle u prostornom planu ili UP za područje S.Kamenice / Čardaka iz 2016. (ako je on još uvek važeći) ali nigde nisam video detaljnu sliku, mislim u dovoljno detaljnoj rezoluciji gde se jasno vidi položaj sadašnjeg i budućeg puta. Slika iz prostornog plana na prvoj strani ove teme mi je poznata odavno ali je nedovoljne rezolucije.
Gde tačno put prestaje da prati postojeću magistralu M-21? Iz ovog teksta sa 021 ispada da put ide prema Alibegovcu i da praktično ni ne prati M-21 (što bi meni lično, iz sasvim sebičnih razloga, najviše odgovaralo jer sam pored M-21 i voleo bih da doživim rasterećenje saobraćaja na toj ruti)
Poslednja izmena: 06 okt 2020 13:19 od MSP.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 06 okt 2020 13:10 #831

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Sedma poruka i bacas sargarepu za pecanje na politiku.

Samo budala bi mogla bilo koga da mrzi a tek o tome da se neko mrzi zbog novog puta... Potpuni besmisao od izjave.
Mali princ napisao/la:
Konacno! Jel su sada tuzni ovi sto mrze Vlast? :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Eldarion, NDJ

Fruškogorski koridor 06 okt 2020 13:14 #832

  • Mali princ
  • Mali princ's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 45
Slazem se da ne treba spominjati poliku, bilo je jace od mene, jer sam vise puta video poruke gde se podsmeva vlast i govori kako od ovog koridora nema nista niti ce ikad biti. (ps. nisam ni za jednu vlast, vec podrzavam uvek kada se nesto dobro radi)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 06 okt 2020 13:17 #833

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Zapisite negde ovo : 15.03.2024.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: RM77, Mikins, NDJ, nsns

Re:RE: Fruškogorski koridor 06 okt 2020 13:42 #834

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Mali princ napisao/la:
Slazem se da ne treba spominjati poliku, bilo je jace od mene, jer sam vise puta video poruke gde se podsmeva vlast i govori kako od ovog koridora nema nista niti ce ikad biti. (ps. nisam ni za jednu vlast, vec podrzavam uvek kada se nesto dobro radi)
Imaš na ovim stranicama istoriju najava izgradnje, pa ce ti biti jasno podsmevanje i neverica. Veoma jednostavno i razumljivo.
Teško da ce i ovaj rok biti ispoštovan ali hajde da vidimo kad zabodu "ašov" krajem 2021 po poslednjoj najavi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: NDJ

Fruškogorski koridor 06 okt 2020 13:55 #835

  • NDJ
  • NDJ's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 24
  • Primljenih Zahvalnica: 24
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Zapisite negde ovo : 15.03.2024.

Evo dodaj na ovu listu od New Horizont-a

Da se malo podsetimo izjava dotične vezano za ovu temu:
- (17.04.2014.) Izgradnja Fruškogorskog koridora počeće krajem 2015.
- (23.05.2015.) Mihajlović: Fruškogorski koridor vratili smo u prioritete
- (05.06.2015.) Mihajlović: Dosta priče, gradićemo Fruškogorski koridor
- (20.07.2015.) Gradnja autoputa Novi Sad-Ruma od juna 2016.
- (30.07.2015.) Mihajlović: Radovi na Fruškogorskom koridoru sredinom 2016.
- (21.03.2016.) Mihajlović: Izgradnja fruškogorskog koridora počinje do kraja godine
- (03.01.2017.) Mirović: Uskoro otkup zemlje za Fruškogorski koridor
- (29.09.2017.) Mihajlović: U pripremi izgradnja brze saobraćajnice na Fruškogorskom koridoru
- (04.06.2018.) Sa kineskom CRBC počeli razgovori o gradnji Fruškogorskog koridora
- (14.09.2018.) USKORO IZGRADNJA NAJDUŽEG TUNELA U SRBIJI Kineski CRBC izvodiće radove na Fruškogorskom koridoru
- (20.05.2019.) Radovi na Fruškogorskom koridoru počinju na jesen
- (11.06.2019.) NA POMOLU I FRUŠKOGORSKI KORIDOR Ključni objekat najduži tunel u Srbiji
- (20.08.2019.) NOVI TUNEL OD 3,5 KILOMETARA BIĆE NAJDUŽI U SRBIJI Ugovor o gradnji do proleća 2020
- (17.09.2019.) Ugovor za Fruškogorski koridor NAJKASNIJE DO DECEMBRA
- (05.10.2019.) DOGODINE IZGRADNJA FRUŠKOGORSKOG KORIDORA Radi se procena vrednosti ugovora
- (12.11.2019.) IZGRADNJA BRZE SAOBRAĆAJNICE NOVI SAD - RUMA SVE BLIŽA Mihajlović: "Uskoro komercijalni ugovor za Fruškogorski koridor"
06.10.2020 Rok izgradnje 15. Mart 2024.

Mada mislim da će malo da se pomera i ovaj rok. Onako iz iskustva na prethodnim koridorima, ima Fruška Gora da promeni geologiju za ove 4 godine pa da se pojavi podzemno jezero ili tako nesto. :dry:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, ranko su ns, kasko, Duja, valjan, Otis.Driftwood.Ressurected, nsns

Fruškogorski koridor 06 okt 2020 15:41 #836

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Mali princ napisao/la:
Slazem se da ne treba spominjati poliku, bilo je jace od mene, jer sam vise puta video poruke gde se podsmeva vlast i govori kako od ovog koridora nema nista niti ce ikad biti. (ps. nisam ni za jednu vlast, vec podrzavam uvek kada se nesto dobro radi)

Sve puteve. mostove i tunele je neka vlast napravila. Vlasti se menjaju oi zaborave, a saobraćajna infrastuktura ostaje. Svaku vlast je potrebno pritiskati da se ubrzaju neki projekti, a posle se niko neće sećati koja vlast je nešto napravila. Sa moje tačke gledišta ne interesuje me ko nešto pravi, već da nešto bude napravljeno. Tako da se ja radujem da se ovo uradi, isto kao što sam se radovao i svemu što je napravljeno u vreme pre ove vlasti i unapred se radujem svemu što će biti napravljeno posle ove vlasti. :clapping:
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 06 okt 2020 16:08 #837

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Gaudeamus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 06 okt 2020 18:13 #838

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Da li ce gradnjom tunela kroz FG kamioni i dalje moci da prelaze preko Iriskog Venca? Sta ce biti sa tom dvosmernom saobracajnicom koja ide gore za Venac i dole sa Venca?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 06 okt 2020 18:23 #839

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Dobro pitanje. Bilo bi logično da prestane potreba za 2+2 sa novosadske strane. Pa jedan smer bi se mogao iskoristiti za pešačko biciklističku stazu. Ja bih rado revitalizovao deo puta tj sklonio asfalt osim dela za bicikl.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 06 okt 2020 18:49 #840

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
mel napisao/la:
Dobro pitanje. Bilo bi logično da prestane potreba za 2+2 sa novosadske strane. Pa jedan smer bi se mogao iskoristiti za pešačko biciklističku stazu. Ja bih rado revitalizovao deo puta tj sklonio asfalt osim dela za bicikl.

Mozda desna strana (iz pravca Novog Sada) da bude za one koji posecuju NPFG ali da se taj ulaz kontrolise a da leva strana bude za pesake i bicikliste.
Poslednja izmena: 06 okt 2020 18:50 od Otis.Driftwood.Ressurected.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru