Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Novi Vozovi

Novi Vozovi 04 okt 2014 13:19 #61

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Otis Driftwood napisao/la:
Video je photoshop :troll: :rofl:

I ja sam to pomislio :) Međutim to je snimano verovatno na jednoj od retkih pruga kod nas koja može da izdrži 120KMH - Beograd - Šid.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Vozovi 04 okt 2014 13:41 #62

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8381
  • Primljenih Zahvalnica: 35718
Trebao sam da pojasnim/prevedem. Ovde je reč o tome da je privatni prevoznik ( Regio Jet ) ušao na jednu od najfrekventnijih slovačkih linija Bratislava-Košice. Pokrenuo je "takmičarski" duh. Sada se trude i privatnik i državna ŽSSR da ponude što je moguće bolju uslugu za što je moguće niže cene, kao i kraće vreme putovanja ( makar za 1 min ). Tome se nadam. Da imamo mogućnost izbora, ne samo u prevozu železnicom, već i u svemu ostalom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus

Novi Vozovi 04 okt 2014 13:50 #63

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
bratislavbelic napisao/la:
Trebao sam da pojasnim/prevedem. Ovde je reč o tome da je privatni prevoznik ( Regio Jet ) ušao na jednu od najfrekventnijih slovačkih linija Bratislava-Košice. Pokrenuo je "takmičarski" duh. Sada se trude i privatnik i državna ŽSSR da ponude što je moguće bolju uslugu za što je moguće niže cene, kao i kraće vreme putovanja ( makar za 1 min ). Tome se nadam. Da imamo mogućnost izbora, ne samo u prevozu železnicom, već i u svemu ostalom.

Sjajno :clapping: Biće verovatno jednom i kod nas. Dok izađemo iz kamenog doba. Npr. nove Ruske vozove je konkurencija dočekala tako što ih je kamenovala, tj. autoprevoznici su navodno unajmili ljude da rade to umesto da unaprede svoju uslugu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Novi Vozovi 05 okt 2014 00:56 #64

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
timek28 napisao/la:
Otis Driftwood napisao/la:
Video je photoshop :troll: :rofl:

I ja sam to pomislio :) Međutim to je snimano verovatno na jednoj od retkih pruga kod nas koja može da izdrži 120KMH - Beograd - Šid.

ja kada sam pre 4 godine isao u Cirih isao sam od Rume ka Sidu, pa ja ne znam da li smo isli 40 na sat. Cim smo usli u CRO, pa ono nije moglo da se poredi
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Vozovi 05 okt 2014 10:41 #65

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 782
  • Primljenih Zahvalnica: 1857
Zato što je kolosek od Rume ka Šidu lošiji dok je u obrnutom smeru bolji i brzine su na njemu veće.
Mada, generalno, neuporedivo je sa prugama u Hrvatskoj od Šida ka Zagrebu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus

Novi Vozovi 22 jun 2015 22:51 #66

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4917
  • Primljenih Zahvalnica: 9916
Prvi novi Štadlerov voz, koji su srpske železnice kupile od švajcarske kompanije, sutra će biti uključen u putnički saobraćaj na liniji Beograd - Novi Sad.

IZVOR: TANJUG PONEDELJAK, 22.06.2015. | 18:17

Železnice Srbije će tim povodom predstaviti novi elektromotorni voz, kojim će do Novog Sada putovati generalni direktor Železnica Miroslav Stojčić.

Železnice će na Glavnoj železničkoj stanici u Beogradu organizovati koferenciju za novinare, nakon čega će novi voz biti uključen u redovan putnički saobraćaj i to kao ICS (Inter Siti Srbija).

Voz će krenuti sutra iz Glavne železničke stanice Beograd u 12 sati za Novi Sad i po redu vožnje stiže u železničku stanicu Novi Sad u 13.33 sati.

Novom elektromotornom garniturom putovaće i redovni putnici na relaciji Beograd – Novi Sad.

Osim garniture koja će biti uključena u redovan saobraćaj, na prvom levom koloseku železničke stanice Beograd biće postavljena još jedna nova garnitura koju će posetioci moći da obiđu.

Železnice Srbije su potpisale ugovor sa švajcarskim Štadlerom za isporuku 21 elektromotornog voza marta 2013, a vrednost ugovora je 99 miliona evra i realizuje se iz kredita Evropske banke za obnovu i razvoj.

Do sada je srpskim železnicama isporučeno 17 "Štadlerovih vozova" i oni će se sukcesivno uključivati u redovan putnički železnički saobraćaj širom Srbije, navedeno je u saopštenju.
Poslednja izmena: 22 jun 2015 22:51 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Novajlija, Blavak, Bogdus

Novi Vozovi 23 jun 2015 15:43 #67

  • solimns
  • solimns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 430
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, limanac, Novajlija, Blavak

Novi Vozovi 23 jun 2015 16:20 #68

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Konacno :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Vozovi 27 jun 2015 22:09 #69

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 782
  • Primljenih Zahvalnica: 1857
Ako se niste vozili sa novim vozovima ja vam preporučujem da ih isprobate. Zaista su odlični. Mogu da se prevoze i biciklovi, a kako ovde ima i dosta biciklista, verujem da će im to značiti. Mene posebno raduje činjenica da je pušenje strogo zabranjeno jer ima senzore i voz staje te je potrebno nekoliko minuta do ponovnog pokretanja. Sedišta jesu malo tvrđa ali ne i neudobna. WC je odličan ali ima samo jedan na ceo voz. Postoje i utičnice, ne svuda ali ih ima, za laptopove ili punjenje mobilnih telefona. Tu su i prozori velikih površina te je komfor potpun. vozio sam se prvi dan od Beograda do Novog Sada i imam samo pohvale.
Sada je potrebno srediti i naše pruge, da bi komfor bio potpun ali to je malo teži put za koji će biti potrebno malo više vremena. Mnogi govore da kuću gradimo od krova ka temelju tj. prvo smo kupili moderne vozove pa ćemo da sređujemo pruge ali ti ljudi bi zamerili da je urađeno i obrnuto.
Nama ostaje da ih čuvamo i uživamo u njima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija, Blavak

Novi Vozovi 27 jun 2015 22:27 #70

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
I ja sam imao priliku da se provozam prvog dana, i to u istom smeru, mozda sam te i video Brane ali te nikad nisam upoznao pa ne mogu da tvrdim :P dodao bih da je brzina na dobrom delu putanje cak 120km/h, ali na nekim deonicama manje od 30km/h. Brojke se vide na displejima koji se "azuriraju" svakih 5 sekundi otprilike.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Vozovi 27 jun 2015 22:31 #71

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 782
  • Primljenih Zahvalnica: 1857
Poslednja izmena: 27 jun 2015 22:32 od Brane.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, kasko, Blavak

Novi Vozovi 27 jun 2015 22:35 #72

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 782
  • Primljenih Zahvalnica: 1857









Prilog Flirt10.jpg ne postoji

Poslednja izmena: 27 jun 2015 22:37 od Brane.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: solimns, Dukelander, Buck, limanac, TurboMaximus, Blavak

Novi Vozovi 27 jun 2015 23:46 #73

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
Brane napisao/la:
WC je odličan ali ima samo jedan na ceo voz.

na ceo voz? o svašta
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Vozovi 28 jun 2015 08:58 #74

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Pa dobro, to je voz malog kapaciteta i za male distance.
Možda je i ok da ima samo jedan wc, mada jeste čudno.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Novi Vozovi 28 jun 2015 09:17 #75

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
pa i nije mala distanca bg - su to je 3 sata vožnje. Sad sedim u prvom vagonu a klonja u četvrtom. bezveze.
ljudi samo špartaju po vozu. gde ćeš evo idem u wc. Nema još dugo stići ćeš pre Inđije.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Vozovi 28 jun 2015 12:29 #76

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4917
  • Primljenih Zahvalnica: 9916
Kad se krece na put ode se kod kuce na wc. Ne znam sta ima toliko da se sparta na do 3 sata voznje a vecina putuje na maksimalno 1,5h njime.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Vozovi 28 jun 2015 13:14 #77

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Prostorna distanca je mala, al' je vremenska velika :naughty:
Vreme putovanja od SU do BG treba da bude oko 2 sata sve sa stajanjima u Topoli, Vrbasu i Inđiji.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Vozovi 28 jun 2015 16:29 #78

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
praksa će pokazati. Možda je to i dovoljno. Videćemo.
Inače meni su u zadnje vreme vozovi bolja opcija od busa. Čistiji su a i bolji komfor a i jeftiniji su.
Mada retko idem tim prevoznim sredstvima ako biram uvek voz pre busa.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Vozovi 28 jun 2015 16:49 #79

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Ja sam računao da je uz prosečnu potrošnju goriva od 7-8 litara na 100km, već za dvoje ljudi neisplativo da putuju autobusom (u odnosu na auto) do Beograda i nazad. Za voz važi slična računica, samo se radi o troje ljudi.

Ovo sve ako se ne uračuna još i prevoz po gradu (NS i BG), a uz to je i za dvoje neisplativo da idu vozom.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Vozovi 29 jun 2015 10:55 #80

  • milansel
  • milansel's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 24
  • Primljenih Zahvalnica: 19
1. razred
https://goo.gl/photos/4mkMozSknk8BsiEL9






Poslednja izmena: 29 jun 2015 11:41 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck, limanac, ranko su ns, kasko, TurboMaximus, Blavak, Bogdus, valjan
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru