Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Novi Vozovi

Odg: Novi Vozovi 08 maj 2012 17:50 #21

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 782
  • Primljenih Zahvalnica: 1857
Evo i utisaka sa vožnje novim vozom, koje sam najavio.
Prvo što sam primetio jeste da se vrata izuzetno sporo otvaraju. Kada se pritisne dugme za otvaranje vrata prvo izlazi jedan stepenik, zatim drugi i potom se sporo otvaraju vrata. Mnogi još ne znaju i pritiskaju dugme po nekoliko puta ali ne vredi. Drugo, kada radi na leru onda je bučniji dok je na gasu malo tiši. I unutra se čuje pa smo u povratku bili u delu gde nije motor ispod. Voz ima vizuelnu i audio najavu trenutne i sledeće stanice.
Pohvaljujem što su sedišta okrenuta jedna drugom i naspram prozora. Sedišta su udobna a prozori su zatamnjeni mada bi zavese dobro došle. Voz je udoban i nema cimanja i drmusanja. Klima nije radila u povratku pa je bilo nešto toplije.
Inače, ne znam da li znate ali je bio na opravci jer se pokvario prenosnik. Stavljen je novi ali sada stalno ima problema sa kompjuterom koji izbacuje greške u vezi elektronike. Nadajmo se da će se to srediti. Mađarska je isto imala problema sa ovim vozovima i elektronikom dok Mađarski stručnjaci nisu prepravili softver i sada su mnogo bolji.
Inače, stigla su još dva voza čije se puštanje u saobraćaj očekuje krajem maja.
Evo i nešto fotografija:









Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, solimns, Dukelander, Cookie, Buck, limanac, ranko su ns, sandman, Pinki, charapan

Odg: Novi Vozovi 08 maj 2012 18:06 #22

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Slicnim sam se sad vozio i u Belgiji :cheers: Doduse vrlo su tihi i stabilni...

Na kojoj relaciji saobraca, nisam ispratio mozda sve? SU-BG :blush:
Poslednja izmena: 08 maj 2012 18:44 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Novi Vozovi 08 maj 2012 18:08 #23

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
ja mislim da je bg vrsac ili pancevo vrsac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Odg: Novi Vozovi 09 maj 2012 19:37 #24

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 782
  • Primljenih Zahvalnica: 1857
Saobraća na relaciji 2 x dnevno Vršac - Beograd Dunav i 2 x dnevno Vršac - Pančevo Glavna.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Odg: Novi Vozovi 11 maj 2012 20:35 #25

  • Nikola
  • Nikola's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 45
  • Primljenih Zahvalnica: 125
Mene su nedavno zeleznice pozitivno iznenadile.

Voz je stigao u Beograd tacno u minut kako pise u redu voznje, a takodje je u Novi Sad stigao tacno na vreme..ali, vise me je iznenadila cistoca voza u povratku. Vagoni jesu na oko stari, ali unutra je sve bilo cisto, mislim da su sedista bila sveze presvucena, kondukteri ljubazni B) Bice od njih nesto :cheers:

Nadam se samo da ce uskoro da rade prugu NS-BG..stvarno je brzina voza sramota.

Nedavno je usvojeno nesto vezano za rekonstrukciju ove pruge u Vladi Vojvodine, ali nisam uspeo da dodjem do tih informacija. Ako neko zna, neka podeli sa nama ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Novi Vozovi 11 maj 2012 21:17 #26

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Takodje mi je zadnje iskustvo bilo kao sa Njuz.net - u minut posao u minut dosao :ohmy:

Dobrodosao na forum Nikola :cheers:
Poslednja izmena: 11 maj 2012 21:18 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Novi Vozovi 11 maj 2012 22:33 #27

  • Nikola
  • Nikola's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 45
  • Primljenih Zahvalnica: 125
Hvala limanac :okay:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Novi Vozovi 11 maj 2012 22:33 #28

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
@Brane

Jel postoji deo za pušače u vozu? :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Novi Vozovi 12 maj 2012 12:02 #29

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
izgledom i bojom me jako podsecaju na minhenski s-bahn

www.s-bahn-muenchen.de/s_muenchen/view/index.shtml
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Novi Vozovi 12 maj 2012 20:27 #30

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 782
  • Primljenih Zahvalnica: 1857
Vozovi dolaze na vreme zato što su razvučena vozna vremena i uračunate su lagane vožnje, koje se inače ne uračunavaju u red vožnje jer su privremenog karaktera, pa je samim tim i vreme u redu vožnje realnije.
A vagoni su čisti jer su neki vagoni sa ICS (Inter City Serbia) vozova uvršteni u putničke vozove. To su plavo - beli vagoni sa prolazom kroz sredinu i narandžasti vagoni sa kupeima. Inače, ima i vagona 1. razreda koju su uvršteni na putničke vozove.

@ Futog
Nema prostora za pušače. Novim zakonom je zabranjeno pušenje u vozovima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Vozovi 12 feb 2013 09:09 #31

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Jeli , koliko ce trajati ovaj a da ga ne kamenuju ?
Još jedan novi voz od danas u saobraćaju

12. februar 2013. | 08:31 | Izvor: Tanjug

SUBOTICA - U železničkoj stanici Subotica danas će u redovan putnički saobraćaj biti pušten novi dizel-motorni voz ruske proizvodnje serije 711, najavile su Železnice Srbije.
Novi voz srpskih železnica u saobraćaj će pustiti generalni direktor Železnica Srbije Dragoljub Simonović, koji će tom prilikom, sa saradnicima, obići i subotički železnički čvor.

Novi dizel - motorni voz od sutra će biti uključen u redovan putnički saobraćaj u subotičkom železničkom čvoru i imaće pet polazaka dnevno.

Po dva puta dnevno novi voz će saobraćati između Subotice i Kanjiže, odnosno između Subotice i Horgoša, a jednom dnevno od Subotice, preko Horgoša do mađarskog grada Reske i nazad.

Taj voz će na ovim relacijama zameniti dotrajale šinobuse, koji našim prugama saobraćaju već decenijama.

Reč je o drugoj putničkoj garnituri, od ukupno 12 kupljenih vozova, koja će saobraćati u subotičkom železničkom čvoru. Prva garnitura od 28. decembra saobraća između Subotice i Sombora.

Železnice Srbije prvi put nakon pune tri decenije kupile su nove vozove, zahvaljujući kreditu međunarodne železničke banke Eurofime od 43 miliona švajcarskih franaka.

Od ukupno kupljenih 12 dizel-motornih vozova ruske proizvodnje, serije 711, garnitura koja će sutra biti uključena u redovan putnički saobraćaj deseta je po redu koja je u funkciji, dok su preostale dve u fazi tehničkog prijema i administrativnih formalnosti.

www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/subotica/jos...bracaju-_370203.html
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Vozovi 16 feb 2013 11:41 #32

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
brane ili futog ili neko ko ide ovim vozom pitanje:

da li mogu da sae pouzdam u tačnost dočaska vozova?
neizostavno moram stići u BG u utorak do 08.10 a voz iz NS kreće u 06.00 a stiže u 07.47.
Ne ide mi se kolima, dobijem ospice kad se setim gužvi i traženja parkinga. Nekako mi je ovo finije uđem u voz malo surf i stigo sam.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 16 feb 2013 11:42 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Vozovi 16 feb 2013 12:45 #33

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 782
  • Primljenih Zahvalnica: 1857
U poslednje vreme se može pouzdati u tačnost dolaska. Nadam se da nećeš biti toliki baksuz da se nešto nepredviđeno dogodi pa da onda voz zaglavi. Ali generalno, u poslednje vreme su vozovi dosta redovni. Ako želiš da budeš siguran, možeš ići sa brzim u 05:00 h.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Novi Vozovi 06 mar 2013 19:00 #34

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 782
  • Primljenih Zahvalnica: 1857
Još novih vozova za Železnice Srbije. Biće kupljena 21 garnitura EMV-a proizvođača Stedler iz Švajcarske. Više o tome > Novi vozovi

Poslednja izmena: 06 mar 2013 19:02 od Brane.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, limanac, TurboMaximus

Novi Vozovi 06 mar 2013 19:40 #35

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Negde sam pročitao vest, ne mogu da se setim gde ali naslov je bio "brzi" vozovi će ići 30 km/h :D
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Vozovi 06 mar 2013 20:02 #36

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 782
  • Primljenih Zahvalnica: 1857
Kod nas u narodu večito vlada nekakvo nezadovoljstvo! I da je uzet kredit za infrastrukturu da se brzine podignu na 160 km/h onda bi naslov u novinama bio "Pruge za 160 km/h a vozovi idu 30 km/h! Jasno je da ne može sve odjednom da se uradi i da su novinari napisali još jedan članak bez malo, ali samo malo, dublje analize. Ne znam zašto spominju nelektrificirane pruge sa brzinama 30 - 40 km/h kada vozovi tuda neće saobraćati? Ako vas interesuje, elektrificirane pruge u našoj zemlji su Subotica - Beograd - Niš - Preševo, Šid - Stara Pazova (Beograd), Beograd, Bar, Požega - Kraljevo. Koje su brzine na tim prugama možete pogledati ovde >
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Buck, Dunavski

Novi Vozovi 06 mar 2013 20:02 #37

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Naslov na b92 je zlonameran i zajedljiv. B92 je postao ono sto je Kurir. Bez ikakvog novinarstva se stancuju senzacionalisticki naslovi.
A lik je lepo napisao komentar da ce se stanje pruge do 2015, kada treba da stignu vozovi, popraviti kroz investicije. A isti takvi sumorni i zajedljivi ljudi ga zasuli minusima, jer se nije uklopi u ostale pljuvace komentatore.
Ovi EMV mogu da saobracaju samo na K10 posto je od prilike on samo elektrifikovan.Od NS do BG je sasvim solidna pruga i bice jos bolja. Ceo K10 ce za dve tri godine izgledati dosta bolje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Vozovi 06 mar 2013 20:08 #38

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Gledam mapu i stvarno je žalosno, što jako malo deonica ima gde voz ide 120...pa ljudi odavno smo kročili u 21 vek a jedna od najbitnijih relacija Novi Sad-Beograd nije i dalje sređena i meni treba 2 sata za 90 km do Beograda, vozom.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Vozovi 06 mar 2013 20:14 #39

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 782
  • Primljenih Zahvalnica: 1857
Ne znam za B92, članak sam pročitao na sajtu dnevnik.rs
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Novi Vozovi 07 mar 2013 06:09 #40

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
A zasto sadasnji vozovi sporo idu ako su pruge izmedju ns i bg relativno dobre? Taj voz iako je star moze da ide preko 80 na sat.
Bolje da su prvo ulozili u infrastrukturu pa tek onda u vozove. Lepo je sto se ulaze, ali je nelogicno to sto rade. Tako bi sada jrb mogao/ trebao da naruci tri kruzera za putovanje po kanalu beograd solun pa kad ga naprave plovice se.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru