Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Jednoporodični stambeni objekti - kuće

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 01 dec 2011 17:35 #41

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ja ove Mapet kuće nekako smatram delom Tatarskog brda, koje samo po sebi jako loše, pa
mislim da kuće u nizu taj deo grada nikako ne mogu da naprave lošijim nego što jeste...

Za Mišeluk su već napravljeni neki regulacioni planovi, okačeni su na temu o Mišeluku, ali neće to početi da se gradi bez osnovne infrastrukture, a nje nema. Jednom kad krene da se gradi, dobijaće se UTU za svaki od objekata, a nekako se nadam da će do tad ovo društvo malo da se sredi.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 06 dec 2011 06:46 #42

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Jedna hacijenda sa Čardaka. Imaće i lep pogled...





‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Buck

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 06 dec 2011 06:51 #43

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
I jedna iz Bocki.
Sremska strana stvarno postaje elitni kraj. Ko može neka se seli gore, na bačkoj obali će se praviti geto :naughty:









‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Buck, limanac, sandman, Pinki

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 16 dec 2011 08:05 #44

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Ljudi , mene zanima da li neko ima sliku starog objekta koji je bio u Ulici Nikole Tesle gde je sad vila Gospodjice Ruzice Djindjic
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 16 dec 2011 12:26 #45

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Mislim da mogu naći ja, slikao sam gomilu kuća iz tog kraja jednom davno, pa ću skenirati film.
Samo, ne znam tačno u kojoj se ulici nalazi ta kuća.

U međuvremenu, nismo pomenuli čuvenu zemunicu iz Nemanovaca, tj. sa Pejićevih salaša ;)
Veljko Miljković...







Render prizemne varijante istog:





Koncept samogrejne ekološke kuće je projekat koji se istražuje i razvija već 3 decenije: inspiracija Veljku Milkoviću za eko-kuće je bilo njegovo istraživanje Petrovaradinske tvrđave. Koncept samogrejnih ekoloških kuća sa reflektujućim površinama je ideja koje je začeta krajem 70-ih godina 20 veka; poveća maketa kuće je napravljena 1978. dok je 1979. godine napravljen prvi model od drveta na kome su vršena testiranja i ispitivanja. Nakon toga urađeno je više naučnih radova (prvi 1979.) i Milković je učestvovao na brojnim naučnim skupovima sa prezentacijom ovakvog koncepta gradnje.
Prva patenta prijava za samogrejne eko-kuće podneta je 1977. a poslednja 2007. godine sa nadogradnjom i poboljšanjima u tehnologiji gradnje. Prva knjiga o ovim kućama izašla je 1983. u koautorstvu sa Aleksandrom Nikolićem, a druga 1991. koje su rasprodate u više od 6.000 primeraka. Projekat je učestvovao na naučnim skupovima i konferencijama u Milanu (1995.), Nagoji (1996.) i Rimu (2010.).
Do sada je napravljeno desetak kuća na ovom principu. Najveća kuća je vlasništvo dipl. ing. Aleksandra Nikolića iz Novog Sada koji je vršio projektovanje i izradio izvođački projekat te 1994. završio gradnju svoje eko-kuće i od tada više od 16 godina uspešno živi sa porodicom u toj kući.
Naučna i stručna saradnja ostvarena je sa Fakultetom tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu na čelu sa prof. dr Slobodanom Krnjetinom, dipl. ing. građevinarstva, gde je ova inovacija ušla u zvaničan nastavni program i gde studenti arhitekture razvijaju dalja arhitektonska rešenja ovog koncepta.
Samogrejne kuće poslužile su i kao inspiracija i tema za brojne naučne i studentske radove (seminarske, diplomske i magistarske radove) kao i za doktorske disertacije.
2003. godine Veljko Milković dobija najveće priznanje svog rodnog grada, Novembarsku povelju Grada Novog Sada za projekat eko-kuće i izuzetan doprinos i inovacije u oblasti ekologije i energetike, a 2009. godine samogrejna eko-kuća biva proglašena i za jednu od 9 najboljih tehnoloških inovacija u Srbiji.
Veljko Milković i dalje razvija i usavršava ovakav princip gradnje samogrejnih ekoloških kuća.

Rečenica koju sam boldovao mi se posebno sviđa :troll:

Šalu na stranu... kuća izgleda marsovski, ali kažu da radi posao.

Sve je sa Veljkovog sajta.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 16 dec 2011 12:33 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 16 dec 2011 12:34 #46

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Jako zanimljivo, mene bas vozaju te samoodrzive i slama-blato eko kuce. Ako nekome zatreba, imam brdo literature i do-it-yourself videa na tu temu :angel:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 16 dec 2011 12:39 #47

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Obrati pažnju samo na godinu njegovog početka rada na ovome.
1977!

Period u kome se još nije pričalo naveliko o energetskoj efikasnosti, održivom razvoju, kad se tek počinjalo sa razmišljanjem o tome kako nafte jednom možda i neće biti...
Njega su tad smatrali hipikom, a evo sad se svuda priča o tome.

Nego... menjaćemo literaturu. Tržište zahteva da se oštrimo :naughty:
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 16 dec 2011 12:42 #48

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ma samo da on uspesno zivi vec 16 godina sa svojom porodicom, meni je to... :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 16 dec 2011 12:57 #49

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Ne bih baš da vam kvarim doživljaj, ali... Rad "dvostrukog akademika" Veljka MiLkovića (nije MiLJković) pratim već par godina i... tuga je to pregolema. Ali ajde da ne olajavam nego malo konstruktivno.

Te zemunice koje on predlaže postoje od praistorije, samo što se današnjom tehnologijom to može dovesti na prihvatljiv nivo udobnosti savremenog čoveka. Međutim, postavlja se pitanje zašto bi zemunica bila bolja od obične kuće od naboja i drvenih greda.

Imao sam u selu kuću nabijaču iz 1908., zidova debelih 60 cm, plafon na 4 m, klasika. Leti unutra prohladno, zimi može lepo da se zagreje. Ekološka, nema armature, beton ne diše, plastika ne isparava... Znači ekološka kuća, doduše u vreme nastanka građenje je predstavljalo vrlo velik napor, ali sa današnjim uređajima to ne bi trebalo da bude problem.

Ove njegove egzibicije ipak imaju betonsku konstrukciju, a kroz beton ume još kako da probije vlaga ako se ne izoluje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 16 dec 2011 12:59 #50

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
Dukelander napisao/la:
Mislim da mogu naći ja, slikao sam gomilu kuća iz tog kraja jednom davno, pa ću skenirati film. Samo, ne znam tačno u kojoj se ulici nalazi ta kuća.

Ugao Nikole Tesle i Mičurinove. g.co/maps/eqqx5. Još preciznije: Nikole Tesle 17. Projekat nove je izgleda radio Tim Inženjering, ali nigde ne mogu da iskopam ništa o staroj kući.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Poslednja izmena: 16 dec 2011 13:15 od Duja. Razlog: +Detalji
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 16 dec 2011 13:19 #51

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Da, i mislio sam da je tu.
Sigurno imam negde fotku stare kuće.
Bila je baš velika, sa nekom kao kulom...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 16 dec 2011 13:19 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 18 dec 2011 17:57 #52

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Pinki napisao/la:
Ne bih baš da vam kvarim doživljaj, ali... Rad "dvostrukog akademika" Veljka MiLkovića (nije MiLJković) pratim već par godina i... tuga je to pregolema. Ali ajde da ne olajavam nego malo konstruktivno.

Te zemunice koje on predlaže postoje od praistorije, samo što se današnjom tehnologijom to može dovesti na prihvatljiv nivo udobnosti savremenog čoveka. Međutim, postavlja se pitanje zašto bi zemunica bila bolja od obične kuće od naboja i drvenih greda.

Imao sam u selu kuću nabijaču iz 1908., zidova debelih 60 cm, plafon na 4 m, klasika. Leti unutra prohladno, zimi može lepo da se zagreje. Ekološka, nema armature, beton ne diše, plastika ne isparava... Znači ekološka kuća, doduše u vreme nastanka građenje je predstavljalo vrlo velik napor, ali sa današnjim uređajima to ne bi trebalo da bude problem.

Ove njegove egzibicije ipak imaju betonsku konstrukciju, a kroz beton ume još kako da probije vlaga ako se ne izoluje.

Naravno da postoje od praistorije. U Lepenskom Viru su pravljene poprilično "samogrejne" kuće, ako ima smisla davati taj pridev kućama iz tog doba.

Što se MiLkovićevih kuća tiče, meni je jasno da one nisu ništa epohalno, ali je odradio dobru stvar za promovisanje nečega što smo mi kao civilizacija koja je utonula u lagodnost i jeftinoću počeli da zaboravljamo. Dobra je promocija tih kuća. A drugo, jako puno naroda pojma nema o tome... tek nedavno su počeli da lepe demit na svoje kuće "na jednu ciglu" jer su skontali da će nešto uštedeti.

Što se betona tiče, on uvek može da se uradi tako da bude vodonepropustan. Onako kako se rade bazenske školjke. Sasvim drugo je pitanje koliko je zdravo živeti u nečemu toliko armiranom.

Da ne bude skroz dosadan post, evo jedne tipične Vojvođanske seoske kuće sa Salajke, doduše sa malo netipičnim detaljima. Kao Podbarac, još više volim da pronađem takvu kućicu na Salajci, koja je jelte, selo :P
Elem, skroz je lepa... šteta što su je klinci iškrabali toliko...



Što se kuće na lokaciji Đinđićkine tiče, pronašao sam samo fotku, ne i film, pa ću skenirati... biće malo manjeg kvaliteta.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 18 dec 2011 18:00 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 18 dec 2011 21:59 #53

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
Dukelander napisao/la:

Što se kuće na lokaciji Đinđićkine tiče, pronašao sam samo fotku, ne i film, pa ću skenirati... biće malo manjeg kvaliteta.

Kako se vesti, narocito pogresne, prosire neverovatnom brzinom. Ruzica je (mozda) suvlasnik Viktorija Grupe, a kuca je za jednog drugog suvlasnika iste firme.
I da, odlicna tema, sve pohvale!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 18 dec 2011 22:01 #54

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
LIKE!Dukelander napisao/la:
I jedna iz Bocki.
Sremska strana stvarno postaje elitni kraj. Ko može neka se seli gore, na bačkoj obali će se praviti geto :naughty:

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 18 dec 2011 22:13 #55

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Jedno je promovisati ekološke kuće i zdrav život, a drugo piskarati kako tanak zemljani pokrov štiti od kosmičkog zračenja i sl. nebuloze. :(

<rant>Bio sam jedared na nekoj promociji i iznenadio se kako Milković ume da priča. Nije to neki stručni nivo, ali čovek prosto ume da ubedi običnu populaciju. Potpuno je druga stvar sa knjigama, ono nije ni za osnovnu školu. Sa druge strane, pomaže mu njegov drugar Alen koji jako dobro odrađuje promociju na netu i u medijima. Čak su ga i u wikipediju ubacili kao pronalazača u rangu Tesle, Pupina...
:storm:
Međutim, to ne znači da iza svega toga stoje neka velika mudrost i znanje. Naprotiv, čovek je diletant koji se druži sa istim takvima i oni eto oformiše udruženje građana, dadoše mu naziv Srpska akademija inovacionih nauka i međusobno izdeliše titule akademika. Kasnije je oformljena još jedna takva akademija pa ovaj postade dvostruki akademik. Dobro zvuči kad se to pomene u medijima, zar ne, a i donatori veruju titulama, patentnim prijavama, diplomama, zahvalnicama... Kako god bilo, izmišljanje tople vode se ovde pokazalo kao uspešan eksperiment.</rant> :rant: :bash:

Elem, da i ja začinim malo ovaj post lepim sličicama. :) U pitanju su kuće iz centra Futoga. Ona žuto-bela je prekrivena pločicama, a jedan lokalac mi je rekao da je vlasnik uspeo pred ovu krizu da je proda za, verovali ili ne, 150.000 €. Vlasnik zelene kuće takođe prodaje svoju, ali još nije našao pravog kupca. Pa, ako znate nekog lovarnog a zanteresovanog, eto prilike... :cheer:







Poslednja izmena: 18 dec 2011 22:14 od Pinki.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Dukelander, Cookie, Buck, limanac, Pripadnik, mrnjavi, Sasa

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 18 dec 2011 23:23 #56

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ova na 4, 5. i 6. slici mi je najlepša. Fasada je baš lepo obnovljena.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 19 dec 2011 06:26 #57

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Šmekerske su ove kuće u Futogu.
Ima tako šmekerskih i u Temerinu.
A u Novom Sadu su porušene da bi se napravile šerpa-plave zgrade. Moglo je to drugačije.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 19 dec 2011 10:58 #58

  • nsblues
  • nsblues's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Imaju li ove ljepotice iz Futoga izolaciju? Je li Futog mocavran?podvodan?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 19 dec 2011 11:14 #59

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ako misliš na podzemne vode, dosta ljudi ima problem sa njima. A od ovih kuća što je Pinki postavio, Dunav je udaljen 50-tak metara.
Poslednja izmena: 19 dec 2011 11:15 od Cookie.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 19 dec 2011 12:01 #60

  • nsblues
  • nsblues's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 2
To sam i predpostavljao, estetski imaju draz, a vrjednost im je pod velim znakom pitanja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru