Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Jednoporodični stambeni objekti - kuće

Jednoporodični stambeni objekti - kuće 22 okt 2014 08:22 #181

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
interesantan vrilog kanala 9

KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, das ivon, 1oredz3

Jednoporodični stambeni objekti - kuće 23 okt 2014 07:52 #182

  • Talični Tom
  • Talični Tom's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 93
Nisam siguran da ovo pišem na pravoj temi,a možda je već bilo govora o tome,ali eto rizikovaću.
Elem,o čemu se radi?Hteo sam da pitam upućene šta misle o montažnim kućama?O njihovom kvalitetu,veku trajanja..itd.

I da li je procedura,ili velika zavrzlama danas naći plac i početi graditi montažnu kuću na istom?
Kažu pojedini da im se smučilo sve dok nisu nabavili i platili sve silne papire,dozvole,pečate.

Pa ako neko ima iskustva sa gore pomenutom temom,voleo bih da saznam i čujem nešto više o tome.
Hvala unapred.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Jednoporodični stambeni objekti - kuće 23 okt 2014 10:56 #183

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35923
Talični Tom napisao/la:
Nisam siguran da ovo pišem na pravoj temi,a možda je već bilo govora o tome,ali eto rizikovaću.
Elem,o čemu se radi?Hteo sam da pitam upućene šta misle o montažnim kućama?O njihovom kvalitetu,veku trajanja..itd.

I da li je procedura,ili velika zavrzlama danas naći plac i početi graditi montažnu kuću na istom?
Kažu pojedini da im se smučilo sve dok nisu nabavili i platili sve silne papire,dozvole,pečate.

Pa ako neko ima iskustva sa gore pomenutom temom,voleo bih da saznam i čujem nešto više o tome.
Hvala unapred.
Pratio sam i Vaša prethodna pitanja, kao i ovo sada, te mi se nametnulo sledeće: Zašto baš mora da bude NS?
Pogledajte nekretnine ( stanovi/kuće ) u Beočinu, Sr. Karlovcima, Temerinu, Bač. Petrovcu,... Još uvek su znatno jeftinije, a relativno blizu centra NS ( u obzir uzeti do 25 km ). Navedena mesta/opštine su komunalno opremljene, dobro povezane sa NS ( nekada se brže stigne iz Petrovca nego sa N. Naselja do centra ). Eventualno pogledajte kuće ili placeve u Rumenci ( skoro pa je postala deo NS ).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Jednoporodični stambeni objekti - kuće 23 okt 2014 11:02 #184

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Mozda sam lood ali ja ne bih imao nista protiv da zivim u ovakvoj kucici.

tinyhouseswoon.com/minimotives-tiny-house/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Jednoporodični stambeni objekti - kuće 23 okt 2014 12:26 #185

  • Talični Tom
  • Talični Tom's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 93
bratislavbelic napisao/la:
Talični Tom napisao/la:
Nisam siguran da ovo pišem na pravoj temi,a možda je već bilo govora o tome,ali eto rizikovaću.
Elem,o čemu se radi?Hteo sam da pitam upućene šta misle o montažnim kućama?O njihovom kvalitetu,veku trajanja..itd.

I da li je procedura,ili velika zavrzlama danas naći plac i početi graditi montažnu kuću na istom?
Kažu pojedini da im se smučilo sve dok nisu nabavili i platili sve silne papire,dozvole,pečate.

Pa ako neko ima iskustva sa gore pomenutom temom,voleo bih da saznam i čujem nešto više o tome.
Hvala unapred.
Pratio sam i Vaša prethodna pitanja, kao i ovo sada, te mi se nametnulo sledeće: Zašto baš mora da bude NS?
Pogledajte nekretnine ( stanovi/kuće ) u Beočinu, Sr. Karlovcima, Temerinu, Bač. Petrovcu,... Još uvek su znatno jeftinije, a relativno blizu centra NS ( u obzir uzeti do 25 km ). Navedena mesta/opštine su komunalno opremljene, dobro povezane sa NS ( nekada se brže stigne iz Petrovca nego sa N. Naselja do centra ). Eventualno pogledajte kuće ili placeve u Rumenci ( skoro pa je postala deo NS ).

Kao prvo ne morate mi persirati.Druga stvar,nigde nisam decidno naveo da baš tražim i prvenstveno stan u NS.Moji
pređašnji upisi bili su vezani za funkcionalnost dupleksa,i konkretno sam pokazao jedan za koji sam bio zainteresovan.
I u ovom upisu iznad nigde nisam pomenuo NS kao mesto za trazenje placa,kuce,stana.Da želim da živim u mestima koje ste naveli,postavljao bih pitanja u vezi nekretnina,konkretno vezana za ista.
Jeftinije naravno da jesu,ali postavlja se pitanje koliko bi se goriva trošilo kad bi svaki dan žena i ja prelazili
50km svako sa svojim vozilom?Kad se stavi na papir taj izdatak na godišnjem nivou,dolazi se do velike cifre.
Nekih 6 meseci sam iz mesta koje je udaljeno oko 25km od NS išao na posao i vraćao se,tako da znam o čemu pričam.
I naravno ne živim sam,imam članove porodice koji se takođe pitaju o budućem mestu stanovanja.


U svakom slučaju hvala na sugestiji i predlogu.
Svako dobro.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Jednoporodični stambeni objekti - kuće 24 okt 2014 11:46 #186

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Talični Tom napisao/la:
Elem,o čemu se radi?Hteo sam da pitam upućene šta misle o montažnim kućama?O njihovom kvalitetu,veku trajanja..itd.
Montazne kuce su kod nas slabo prihvacene zbog tradicije i mentaliteta. Mi kad nesto zidamo hocemo da to traje bar 200 godina, da ostane nesto i za unuke.
a niko ne razmislja o tome da ce se za 20-30 godina promenuti potpuno materijali, energetski standardi, arhitektonski trendovi i jos gomila stvari. Naravno o potrebama domacinstva da ne govorimo. Deca dolaze i odlaze, posao se menja...
Tako da sa jedne strane imas tradicionalnu kucu koju dugo pravis, skupu, komplikovanu za prepravke, vrlo verovatno neodgovarajucu i neefikasnu za 20 godina, a sa druge strane sve suprotno. Jedini argument koji bi ja prihvatio bez pogovora je nedostatak akumulacije toplote u zidovima kod montaznih kuca. Sve ostalo je, po mom misljenju, na strani montazne kuce.
Talični Tom napisao/la:
I da li je procedura,ili velika zavrzlama danas naći plac i početi graditi montažnu kuću na istom?
Kažu pojedini da im se smučilo sve dok nisu nabavili i platili sve silne papire,dozvole,pečate.

Pa ako neko ima iskustva sa gore pomenutom temom,voleo bih da saznam i čujem nešto više o tome.
Hvala unapred.
Potpuno ista kao i za kucu od cigle, betona, cerpica...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Jednoporodični stambeni objekti - kuće 20 nov 2014 14:25 #187

  • Talični Tom
  • Talični Tom's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 93
Ko o čemu ja o nekim stanovima,kučama,placevima.
Elem,pošto sam u potražnji nekretnine tj. da se kupi ista,uvek ovde iskočim sa nekim pitanjem i
željan objašnjenja.

Ovom prilikom ću postaviti jedan link od jedne nekretnine koja se prodaje,pa da pitam šta vi,kompetentni mislite
o toj stambenoj jedinici,njenom kvalitetu,izgledu,funkcionalnosti,ceni,mestu na kome je..itd.

Jako me to zanima pa bih želeo da se u skorije vreme neko javi i da svoj sud o dole postavljenoj nekretnini.

Unapred se zahvaljujem.

Link1:
nekretnine.oglasi.rs/oglas/852678/kuce+n...dice+4+sobe+uknjizen

Link2:
www.nekretnine.rs/stambeni-objekti/kuce/...4/kuca-u-nizu-adice/
Poslednja izmena: 20 nov 2014 14:35 od Talični Tom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru