Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Jednoporodični stambeni objekti - kuće

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 21 feb 2012 11:06 #101

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Duja napisao/la:
Pa nisu stigle do izvođenja, bar ne još, zar ne? Uvek se tu može dodati poneki dorski ili korintski stubić, da mu ga dâ na stilu...

Vidiš, to i mene zanima. Neke su sigurno izvođene već.
Možda su i sami majstori, koji "znaju šta treba" izmenili ponešto.

Trebalo bi da ulovimo neku od ovih kuća koja je izvedena pa da napravimo poređenje.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 23 feb 2012 08:59 #102

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Evo par kuća. Prvo arhitekta Dejan Ecet:

Porodična kuća u Novom Sadu





Kuća za odmor na Fruškoj Gori, verovatno vikendica, ali mi je svakako zanimljiva.




I njegov kolega sa kojim drži biro, Dragan Bajić.
Jedna malo kontroverznija kućica, tj. rekonstrukcija kuće na Paragovu.



‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, Nixivoje, TurboMaximus

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 23 feb 2012 12:36 #103

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
E saznao sam da ona kuca u Nikole Tesle nije od Ruzice Djindjic nego od vlasnika Viktorija Grupe
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 23 feb 2012 13:02 #104

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
eto kako se sire pogresne glasine, zena ni kriva ni duzna na bila na tapetu :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 23 feb 2012 14:03 #105

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1081
Otis Driftwood napisao/la:
E saznao sam da ona kuca u Nikole Tesle nije od Ruzice Djindjic nego od vlasnika Viktorija Grupe
R.Đ. je jedan od suvlasnika V.Grupe. Kuća nije njena. Evo par slika od pre snega.




Poslednja izmena: 23 feb 2012 14:04 od Sasa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, True_detective

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 23 feb 2012 14:11 #106

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Malo mi smeta ova shiptarska ograda, moglo je to ukusnije da se resi...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 23 feb 2012 14:19 #107

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1081
limanac napisao/la:
Malo mi smeta ova shiptarska ograda, moglo je to ukusnije da se resi...
Nije meni ta ograda losa, cak je bas fina kad se uvece upale svetiljke.
A i neki trend je u svetu da se rade takve ograde, neprovidne potpuno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Re: Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 23 feb 2012 16:41 #108

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Hmm... nedavno je kolega radio neku ogradu, i mislim da sad po novom pravilniku (??) više i ne mogu da se grade pune ograde te visine na parcelama stambenih objekata, nego do neke visine puno (recimo metar) i onda dalje perforirano (do max od 3m ?).
Aj' pronaći ću baš podatke ako neko ne napiše pre nego što iskopam.

A druga stvar je da stupa na snagu pravilnik o energetskoj efikasnosti negde od Avgusta (?) i da će morati malo drugačije da se rade izolacije na objektima.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Re: Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 23 feb 2012 17:27 #109

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1081
Član 29

Građevinske parcele mogu se ograđivati zidanom ogradom do visine od 0,90m (računajući od kote trotoara) ili transparentnom ogradom do visine od 1,40m.

Parcele čija je kota nivelete viša od 0,90 m od susedne, mogu se ograđivati transparentnom ogradom do visine od 1,40m koja se može postavljati na podzid čiju visinu određuje nadležni opštinski organ.

Zidane i druge vrste ograda postavljaju se na regulacionu liniju tako da ograda, stubovi ograde i kapije budu na građevinskoj parceli koja se ograđuje.

Zidana neprozirna ograda između parcela podiže se do visine 1,40m uz saglasnost suseda, tako da stubovi ograde budu na zemljištu vlasnika ograde.

Susedne građevinske parcele mogu se ograđivati živom zelenom ogradom koja se sadi u osovini granice građevinske parcele ili transparentnom ogradom do visine od 1,40 m, koja se postavlja prema katastarskom planu i operatu, tako da stubovi ograde budu na zemljištu vlasnika ograde.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Pripadnik, Pinki

Odg: Re: Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 23 feb 2012 17:52 #110

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
To!
S tim da tek sad kontam koliko je 1,40m nisko. Iz zaleta lagano za preskočiti.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Re: Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 23 feb 2012 19:14 #111

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Bez veze... Ovo ide na ruku lopovima. :lol: Kada savladaju prepreku višu od 1,80m i ukradu nešto, delo se kvalifikuje kao teška krađa (čl. 204 KZ RS), a ako je niža ograda onda je obična krađa (čl. 203 KZ RS).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 23 feb 2012 19:33 #112

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
A iznad 140 cm staviš bodljikavu žicu i kroz nju pustiš gustu živicu... :whistle: :angel:

I zašto stoji "...zidanom ogradom do visine od 0,90m... ili transparentnom ogradom do visine od 1,40m.", da li to znači da ako se gradi tranparentna ograda, ona mora biti transparentna celom visinom? Ne naglašava se kombinacija zidane i transparentne.

Btw šta u stvari znači to "transparentna ograda"? Je l' može drvena taraba ili šuplji blokovi cigala pa da se pusti živica ili bršljan kroz to?
Poslednja izmena: 23 feb 2012 19:34 od Pinki.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 23 feb 2012 19:39 #113

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Pinki napisao/la:
A iznad 140 cm staviš bodljikavu žicu i kroz nju pustiš gustu živicu... :whistle: :angel:

Bolje struju. :rock:

Ja sam, nekako, uvek za "šiptarske" ograde. :) Možda je to zbog mog komšiluka, ali stvarno volim privatnost u mom dvorištu. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 23 feb 2012 19:44 #114

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
S jedne strane mi je jasno zašto su uveli to, s druge strane 140cm je stvarno nisko.
Ja sam ok da se uniformišu ograde i da se više ne prave bunkeri, ali bih tu transparentnu ogradu dozvolio bar do 210cm. Još kad pročitah to Futogovo o krađama, odmah me prođe jeza.

Onda opet, Ameri ni nemaju ograde oko kuća često uopšte.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 23 feb 2012 19:53 #115

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Mislim da Ameri praktikuju ogradu iza kuće. Bar je tako u filmovima. :)

Ispred:



Iza:

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Re: Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 23 feb 2012 20:52 #116

  • True_detective
  • True_detective's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 267
  • Primljenih Zahvalnica: 248
Dukelander napisao/la:
To!
S tim da tek sad kontam koliko je 1,40m nisko. Iz zaleta lagano za preskočiti.


To su propisali ovi iz Aqua Parka... tamo se cene računaju do 1,4m :P
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 24 feb 2012 00:10 #117

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
ovo je totalno glupavo... i ako vec mora (valjda zbog estetike) trebalo je da se to uvede samo za ogradu do puta tj sa prednje strane objekta, ali opet je visina smesna. Moje dvoriste je sa zadnje strane ogradjeno zidom od 2,15m, sa bocnih strana zivicom, tujama, koje su visoke preko 3m i ne pada mi na pamet da to secem i rusim
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 24 feb 2012 00:38 #118

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Pretpostavljam da je takav (nedorečen) propis donela jedna stranka da bi napakostila drugoj, pa se onda malo preganjaju u javnosti, a iza kulisa sednu da se dogovore "mi vama ovaj propis, vi nama onaj zakon" itd. :bash: Tako se to radi, a običan građanin strepi kad će neka podivljala inspekcija da mu prođe kroz vrata u rušilačkom pohodu na džepove i ostala materijalna dobra... :wallbash:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 24 feb 2012 04:49 #119

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1081
Sreca je u celoj prici sto se ograde i kapije, a to pise u svim UTU uslovima, rade prema zasebnim uslovima (odvojeno od UTU za objekat) i trazi se zasebna gradjevinska dozvola. E sad, niko normalan, nakon sto je dao par stotina hiljada dinara za Uslove za objekat nije lud da daje jos novaca za UT Uslove za ogradu. Zasto je ovo moguce? Zato sto inspekcija ne kontrolise izgradnju ograda, izuzev u slucaju kad neko ogradi malo tudjeg placa... E, zbog svega navedenog, svi rade ograde onako kako im se cefne.
Pinki napisao/la:
Pretpostavljam da je takav (nedorečen) propis donela jedna stranka da bi napakostila drugoj, pa se onda malo preganjaju u javnosti, a iza kulisa sednu da se dogovore "mi vama ovaj propis, vi nama onaj zakon" itd. :bash: Tako se to radi, a običan građanin strepi kad će neka podivljala inspekcija da mu prođe kroz vrata u rušilačkom pohodu na džepove i ostala materijalna dobra... :wallbash:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jednoporodični stambeni objekti - kuće 24 feb 2012 06:47 #120

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
mukyz napisao/la:
ovo je totalno glupavo... i ako vec mora (valjda zbog estetike) trebalo je da se to uvede samo za ogradu do puta tj sa prednje strane objekta, ali opet je visina smesna. Moje dvoriste je sa zadnje strane ogradjeno zidom od 2,15m, sa bocnih strana zivicom, tujama, koje su visoke preko 3m i ne pada mi na pamet da to secem i rusim

Koliko sam shvatio, čak i da dođe do neke žešće kontrole novoizgrađenih objekata, taj propis ili šta je već, ne može da deluje retroaktivno tj. da utiče na već izgrađene ograde :)
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru